Forum.Over.Net

Starševski čvek

Otrokom, mlajšim od 14 let, prepovedan vstop v restavracijo, ker se ne znajo obnašati

Default avatar

restavracija prepovedala

Neka restavracija v Nemčiji je prepovedala vstop otrokom pod 14 let po 17. uri, da bodo lahko ostali gosti normalno večerjali. Imeli so namreč težave, ker se otroci neznajo obnašati, njihovim staršem pa ni mar, medtem ko njihovi otroci vlečejo prte, polivajo kozarce tujih gostov itd.

Restoran na njemačkom turističkom otoku Ruegenu u Baltičkom moru zabranio je dolazak djeci u večernjim satima.

- Razmišljali smo o tome već neko vrijeme - rekao je Rudolf Markl, voditelj restorana Omas Kueche (Bakina kuhinja) u otočnom gradu Binzu.

Gosti ispod 14 godina iza 17 sati više neće moći u restoran jer se ne znaju ponašati, a roditelji za to ne haju.

- Djeca gnjave goste za susjednim stolovima, vuku stolnjake i prevrću čaše s vinom - kaže Markl.

- A roditelji to gledaju sa smiješkom, nastavljaju jesti i nije ih briga - dodaje.

'Ali mi nastojimo biti prijatelji djece'
Bez njih, gosti će napokon imati svoju oazu mira, tvrdi Markl.

Predsjednik saveza hotela i restorana u njemačkoj pokrajini Mecklenburg-Zapadno pomorje, gdje se Ruegen nalazi, nije sretan s tom odlukom, ali naglašava da svaki ugostitelj ima pravo voditi svoj posao kako želi.

- Ali mi u Mecklenburgu-Zapadnom pomorju nastojimo biti prijatelji djece - rekao je Lars Scwartz.
Default avatar

Bravo bravo

Ravno se odpravljava na potep po Europi in iščeva prenočišča z oznako "za nekadilce" , " brez hišnih ljubljenčkov" in "samo za odrasle". Izbire je res veliko. Pozdravljam take odločitve. Še enkrat bravo za lastnika restavravije.
Default avatar

Svita

restavracija prepovedala je napisal/a:
Vse čestitke za pogum. Še kje drugje bo treba bolj odlocno nastopit. Ker roko na srce ,kar se tice vzgoje odnosov in bontona je vse udlo iz vajeti. Šeenkrat bravo!
Default avatar

RIP Dojčland

Torej je tudi Nemčija infestirana s sončki (ter seveda njihovimi ne-vzgajalci) in je situacija še slabša kot sem si mislil...

Striček Adi se obrača v grobu v Argentini...
Default avatar

To ni prav

In kaj naj bi s tem dosegli? Kakšen svet to postaja, v katerem sporočamo otrokom, da niso dobrodošli? Za nevzgojene male pošasti so krivi starši, ne otroci. Prepoved otrokom na javna mesta ne bo situacije nič popravil in starši zato ne bodo začeli lepše vzgajati. Le otroci se bodo počutili še bolj izgubljeni in neljubljeni. Obesiti bi morali table z napisom "prepovedan vstop za starše, ki ne znajo oz. niso vzgojili svojih otrok". Pa malo spremeniti sistem, ki otrokom dovoljuje vladanje doma in v šoli in staršem zavezuje roke za kak vzgojni ukrep, saj si nakopljejo socialno na vrat že samo če otroku naročijo pospraviti igrače. Jaz gostince razumem, zakaj to počnejo. Toda dolgoročno to ni prava pot in ne razumem vas, da to napačno smer podpirate.
Default avatar

aha pa res

Pa malo spremeniti sistem, ki otrokom dovoljuje vladanje doma in v šoli in staršem zavezuje roke za kak vzgojni ukrep, saj si nakopljejo socialno na vrat že samo če otroku naročijo pospraviti igrače.

Ja, to bo srž problema.
Default avatar

To ni prav

aha pa res je napisal/a:
Kar norčuj se. Ni daleč od resnice.
Default avatar

Tako je

To ni prav je napisal/a:
Podpiram. Ko grem ven jest ali na dopust želim za svoj težko privarčevani denar uživati. Dovolj je otrokom prijaznih gostiln. Večerja v dvoje pa želim, da je doživetje.
Default avatar

skratka

Skratka, sončki: odhebite. Ali pa vaši starši + vi.

S tem se ljudje, ki iščemo mir, res ne mislimo ukvarjati.
HOČEMO MIR! Ker to tudi plačamo.
Nemir NI mir!

Mir! Tišina! Noise makerji pa raus, pa naj imajo 10 let, ali pa 70...
Generiranjehrupa ni in ne more biti "človekova pravica"!
Default avatar

đuliano

Ne vem, no. Morda je v Nemčiji slika drugačna, ker je več ljudi, a vseeno. Živim na Obali, kjer je poleti toliko več ljudi zaradi turizma, pa tudi sama grem na dopust v turistične kraje, kampiramo, tako da smo tudi v takem okolju, kjer že po defaultu velja, da so otroci bolj "prosti, sproščeni, manj pod nadzorom", a lahko na prste ene roke preštejem v vseh teh letih, da sem kdaj doživela nek tak kraval, da me je to zmotilo. Konkretno je bilo to lani na plaži na Hrvaškem, kjer sta dva otroka namenoma špricala ljudi v vodi, jezikala, odgovarjala in se prav privoščljivo smejala, ko sem ju (v slovenščini, ker sta bila Slovenca) opozorila, naj nehata.

Nikoli v nobeni restavraciji, gostilni, kmečkem turizmu, bistroju, fast foodu se mi ni zgodilo, da ne bi mogla jesti zaradi nevzgojenih otrok. Kdaj je bilo kakšno glasno govorjenje ali jok manjšega otroka, kakšna trma, ampak nikoli nisem opazila, da bi to starši z odobravanjem prenašali, niti nič takega nisem doživela, ko smo bili v družinskem hotelu, ki je pravzaprav namenjen družinam z otroki.

Osebno pa v družbi opažam veliko netoleranco do otrok. Predvsem od takih, ki so svoje otroke že poslali iz gnezda in imajo zdaj veliko povedati kako se je nekoč vzgajalo in se trkajo po prsih (nekatere, ki jih osebno poznam, menim da se celo neupravičeno trkajo, kajti marsikje se skriva tudi kak njihov otrok, ki je zabredel ali imel težave z zakonom in drugo) ali pa taki, ki otrok nimajo in so jih zaradi svoje odločitve ali pač nezmožnosti jih imeti, v sebi zbudili črtenje, omalovaževanje in zaničevanje otrok, pa tudi staršev, za katere imajo vedno in izključno samo slabo mnenje.

Iz svojih krogov lahko rečem, da obstajajo taki ljudje tudi v moji bližini in da pri nekaterih vidim, da jih vrže iz tira že samo prisotnost otrok, ki se povsem običajno igrajo otroške igre. "Glej, kako teče! Glej, kako divja! Glej, kako skače z zidu!" Take in podobne opazke slišim prepogosto, gre pa za opazke početja povsem normalnega, zdravega otroka! Kaj pa naj bi počel, če ne teče?! Naj se igra s tablico v stanovanju, zato da ga taki ljudje niti ne vidijo? In kaj če skače z zidu? Kaj te ljudi sploh to početje boli? Skače z njihovega zidu v njihove paradižnike? Skače z zidu na na njihovo zlikano perilo? Ne, nič od tega. Skače z zidu! Z zidu na en pločnik. Normalno početje za enega normalnega 8 let starega fanta (npr), kdaj bo pa drugače kaj doživel ta otrok, če ne takrat, ko skače z zidu?! Koga to moti, koga to boli? Za mene to boli samo nenormalne in sovražno nastrojene ljudi. Take, ki jih že sam pogled na otroke moti, moti jih njihov otroški glas, moti jih njihova povsem normalna igra, potrebna za normalen razvoj. In točno taki bodo nekega dne normalni in zdravi odrasli ljudje.

Plus še to, da marsikdo pozabi, da je bil tudi sam otrok in da je povečini skakal z zidu, divjal z biciklom in tekel po ulici, igrišču ali dvorišču.

Meni je ta družba bolana v tem pogledu in to ne bo nikoli prineslo nič dobrega.

Me ne moti, da se restavracije, bari, hoteli in drugo opredelijo kot "odraslim prijazni", me pa moti, da izobesijo napis, da otroci niso zaželeni, ker se ne znajo obnašati.
Default avatar

Super je

đuliano je napisal/a:
Se boš pač izognila takim restavracijam, kjer piše, da je otrokom vstop prepovedan, jaz bom šla pa z veseljem vanje. In bova obe zadovoljni. Kaj ni to super?
Default avatar

đuliano

Super je je napisal/a:
Jaz bom šla, kamor želim iti, kar velja tudi zate. Ampak, če si slučajno pegasta in rdečelasa, te ne bi zmotilo, da izobesijo napis, da rdečelase in pegaste ženske niso zaželene?

Mislim, da bistva mojega zapisa nisi razumela, me pa vsekakor ne čudi, ker kot sem rekla - bolana družba.
Default avatar

Peklenska pomaranča

Pravilno. Ko grem jest ne vem zakaj bi poslušali kričanje, cmeranje ki gre v dvomestne številke decibelov medtem, ko se delajo njihovi tastari kot da je to nekaj normalnega da še ostali doživljajo zvočno nasilje.
Default avatar

zt0đe

To ni prav je napisal/a:
Ker seveda je največja želja otrok sedeti v fensi restavraciji. Kakšne prijavite.
Default avatar

Super je

đuliano je napisal/a:
Glej, čisto dobro sem razumela. Mislim enako zate, ne znaš sprejeti dejstva, da ljudje mislimo različno in imamo pravico odločati, kdo sme vstopati v našo lastnino in kdo ne. In me prepričuješ, da nisem razumela zato, ker se s teboj ne strinjam?
Gotovo je moralo biti zelo hudo, da se je gostinec, ki živi od gostov, tako odločil. Verjemi, ni bilo od danes na jutri. In to ne pomeni, da tisti, ki ga podpiramo, ne maramo otrok. Pomeni le, da v to restavracijo otroci po 17 uri ne smejo. Torej želi lastnik večernim gostom omogočiti prijeten večer.
Default avatar

tri90w

Super je je napisal/a:
Drugače pa ja, nemški otroci so med najbolj razvajenimi na svetu!
Default avatar

NYCI

tri90w je napisal/a:
Zato pa so se letos na svetovnem nogometnem prvenstu tako usrali, ker je prišla v nemški fuzbal nova (permisivno razvajena) generacija, roj. konec 80-ih in začetek 90-ih.
Default avatar

kajpa

Sama delam z ljudmi, pa se ne morem povsem strinjati z dejstvom iz uvodnega posta....

Ja, je kar nekaj nevzgojenih otrok, ampak ponavadi so le - ti produkt točno takih staršev, nevzgojenih odraslih. Dostikrat imam opravka tudi z odraslimi, ki k nam pridejo brez otrok, pa mi že na vratih, brez pozdrava, navrže: Ti, meni pa pripravi.... Kar preko vrste, neozirajoč se na druge, ki čakajo pred njim....

Pa s pregovorno nevzgojenimi najstniki imam večinoma tudi dobre izkušnje.... Večinoma prijazni, vljudni, vikajo, pozdravijo, se zahvalijo.... Za razliko od kakšne babice, ki se meni nič tebi nič prebije mimo vrste in hoče takoj in zdaj, ko pa jo mladenič prijazno opomne, naj stopi v vrsto, pa ga "gospa" še nadere, kaj bo on, smrkavec, njo komandiral....

Se strinjam, da je današnja družba v zelo slabem stanju, kar se odnosov tiče, ampak problem je mnogo širši, kot le pri otrocih do 14 let....
Default avatar

general Glanzkopf

Podpiram. čas je za ekskluzivo tudi pri takih stvareh. Gost, ki pride na večerjo, ki stane mogoče 50 eurov ali več po glavi, ni dolžan prenašati direndaja nevzgojenih sončkov.
Default avatar

skratka

đuliano je napisal/a:
Nenazadnje, zelo logično je, da se mora 10% (otroci) prilagoditi 90% ostalim.

In dejstvo je, da so ljudje čedalje bolj zblojeni, da je v ljubljanskih kafičih glasba čedalje bolj naglas, ker je natakarici dolgčas, da že kakih 25% ljudi jemlje pomirila in AD.

In potem se nekdo, pravzaprav težek sebičnež, ki osebno problema z hrupom/z živci še nima, razburja in mu ni nič jasno.

Otroci naj se zvočno "izražajo" doma (če spsedje to tolerirajo), ali v gmajni!

Še dejstvo iz Celovca: prav na vseh vpadnicah v Celovec je znak z prečrtano trobljo, zraven pa piše (mislim vsaj) od 22. ure do 7-ih zjutraj.

Si moreš misliti, škandalozno, celih 9 ur ima VSAK Celovčan pravico na mir, lahko celo spi, ali pa bedi in posluša glasbo. Seveda na slušalke, tako, da ne moti drugega.
Kazni za kršitev pa so (domnevam) od 300 evrov dalje...

Pri nas pa starši kričečih piskačev najbrž pričakujejo, da jim bodo ostali ljudje ploskali. Za brezplačno predstavo, cirkus...