Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek FlipCapris vs Salto Koper

FlipCapris vs Salto Koper

Sin, ki gre v prvi razred, želi trenirati gimnastiko – športno gimnastiko.
Kaj priporočate, minusi, plusi obeh klubov.
Dela spage, kolesa, salte, stoje sam doma in želi to nadgraditi, pa tudi meni se zdi varneje, da to počne s trenerji.

Rada bi dober klub z možnostjo razvoja.
Športna gimnastika, ne akrobatika. Ne ples. Ne ritmika, zato tisti, ki imate otroke recimo v cheerlidingu in podobno obvoz!

Moj je v flipu, pa je ok, nisem pa ziher, da je to gimnastika na nekem državnem nivoju. Fantkov je malo, mislim da 6. Motorično je zelo napredoval. Veselje in voljo ima, koliko je pa razvita prava gimnastika v tem klubu, pa ne vem. Daleč od tega, kar vidiš recimo v Ljubljani. ( slučajno sem se vozila mimo gimnasticnega društva in skozi okno videla mlajše fantke od mojega, pa so delali nore reči, v čisto drugačnih pogojih. Naprimer skok s kanvasa v peno… Pač mislim, da na obali ni takih pogojev za trening. Vsaj ne tak trening kot ti opisuješ.
Sicer pa vsaka čast trenerjem! Sem zadovoljna. Ne zamenjam, za mojega sina je to dovolj. Aljaž Pegan pa ne bo postal, to pa ne. Če to želiš, vpiši otroka v klub v Ljubljano, oziroma se kar preseli tja.

Se bojite komemtirat al kaj?

Moja hči trenira zelo resno v Ljubljani (smo iz Lj.) in malo pobliže spremlham gimnastiko. Salto ima kar dobro razvito gimnastiko (športno-za dekleta in fante) na državnem nivoju. Flip na tekme iz športne gimnastike ne prihaja (mogoče na tekme gimnastike za vse, to ne vem). Tako, da moj glas gre Saltu. Tudi trenerje poznam in so super.

Moj glas grd za salto. Trenerji so kul. Hitro se pozanimaj kdaj je vpis, ker je velik nacal in tezko prides noter.

Trenjnge imajo ba Serminu v nobi ind. coni.

Ja. Kolikor vem, flip tekmuje na gimnastiki za vse.


Res je in imajo dobre tezultate. Glede fantkov, državnega podprvaka.

Ok, guglam že cel dan in me zanima v čem je razlika med športno gimnastiko in tem, kar omenjate – gimnastika za vse.

Prosim, prosim za razlago. Sin je resen kandidat. Ima tako veselje, da ga je lepo gledat, ko počne vse te stoje, salte… Ne rečem, da je talent, ima pa tako veliko željo, da bi ga radi peljali po pravi poti. Če bi bilo po moje, bi treniral kaj drugega, plavanje recimo, ampak on… Nič ga ne zanima, samo gimnastika.

Pa ja, kaj je to gimnastika za vse?
Jaz se tudi zanimam in iščem info, vendar sem iz Nm.

Glas za salto. Ma ni primerjave. Probali oboje.

Po domače povedano: gimnastika za vse je bolj rekreativna gimnastika, na nivoju šolskih tekmovanj. In glas gre za Salto-z vašega konca edino iz tega kluba prihajajo na tekme v športni gimnastiki.

Saj veš, vse se začne in konča pri denarju. In mislim, da je flip bolj nagnjen k šovu, plesu, akrobatiki. Gimnastika je bolj kilava. Žal.
Ampak tiste punce, ki so res talenti, bodo itak šle stran. Večina pa jih itak ne desega minimalnih standardov. Takega na tekmovanje ne moreš peljat. Važno je, da bi se talente prepoznalo. Jih usmerilo v drugi klub, to bi bila plemenita poteza.

Lepo bi bilo, če bi klub ocenil, da je nekdo tak talent, da v klubu nima primernega razvoja. S takimi otroci bi bilo potrebno delati drugače.

New Report

Close