Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi se dalo prelisiciti hotel/terme ?

Bi se dalo prelisiciti hotel/terme ?

Zivjo, eno malo hecno vprasanje…. ker letos ne uspem iti nikamor na morje, si bom rezervirala v kratkem kratek oddih v enih izmed malo boljsih term/njihovem hotelu, ki pa je res drag… le ena nocitev je 170 eu- za eno osebo. Zdaj pa vprasanje…. Soba je normalna, z zakonsko posteljo, hotel dokaj velik….. khm, a mislite, da bi se dalo pretihotapiti mojega partnerja cez v smislu, da rezerviram in placam sobo le za enega ? On pa pride naknadno :)) Ker za dva bi pa prislo tristo eu skoraj na eno noc in to se mi zdi bolno…. Zgolj vprasanje, upam, da ne bo prehudega obsonanja. Hvala in lp

Česar ne razumem, je, zakaj potem ne bi poiskala nekaj, kjer bi za dva plačala do 170 EUR. Ker bi za ta denar agotovo kaj našla. Poleg tega pa bi s partnerjem lahko bila skupaj tudi za zajtrk in večerjo. Ker mi sicer ni čisto jasno, ali bi mu sendviče nosila v sobo. Pa če so terme, kako biga v bazene prešmuglala? …

Ne.

Če imaš tolk dnarja za se preseravat po takšnih toplicah, pa plačaj polno ceno, kakor je tudi prav.

nova
Uredništvo priporoča

Da se vedno – vprašanje je le, kako daleč si pripravljeni iti pri tem. Pa tudi kolik je to smiselno.
Raje preveri koliko sploh stane za drugega v sobi – namreč ni nujno, da je enako.


seveda. Ni problema. v SVN hotelih je normalno, da se plača za eno osebo in prespita dva.
Sem jaz Martin Krpan uvedel šverc ☺
Itak je ves hotelski kader skrit, da ga gostje ne nadlegujejo na šihtu ☺

Lahko pa kresneš vodjo personala, pa se vama bo pridružil še v trojčku ☺

To tudi meni ni jasno. Sama nočitev je še najmanjši delež cene v hotelu. Največ nanesejo hrana in kopanje.

Upam, da se šališ. Najprej ti priporočam, da pogledaš, kakšna je cena za dve osebi. Cena za eno osebo je itak višja od dveh oseb, če si plačevala preko bookinga ali morda kje v tujini, je pa možno, da si že tako plačala ceno na sobo.

Nato pomisli, ali si se res pripravljena toliko ponižati zaradi nekaj denarja? Če si sposobna plačati 170/noč, potem si sposobna tudi doplačila.

V vsakem primeru pa obstaja velika verjetnost, da te bodo ujeli. Ali na zajtrku oziroma večerji, kjer je morda treba povedati številko sobe, ali v recepciji, ali pa bo sobarica videla, da sta v sobi dve osebi (zobna ščetka, čevlji, ipd.).

Če si za nekaj denarja pripravljena trpeti sramoto in najbrž black listo vsaj te verige hotelov, če ne celo več njih, potem kar izvoli. Če si normalen človek, potem vprašaj, kakšna je cena za dva, in to doplačaj.

Zakaj bi nekdo hotel romantično dopustovati v malo boljšem hotelu, če nima denarja zase in za partnerja?

In kaj bi naredila pri zajtrku/večerji?
Bi partnerja tudi pretihotapila v jedilnico?

Pojdita nekam, kjer lahko dopustujeta oba!

Prijavi in plačaj za enega, potem pa hodita v sobo posamezno….
Za zajtrk ni problemov ker nihče ne kontrolira, na večerjo pa obvezno hodita posamezno…
Tako sva z mojim partnerjem hodiva v razne hotele že kar par let 👌

Vidim, da ima res šrota od ljudi med nami. A v ogledalo se lahko še pogledata ali sta jih odstranila?


In ti misliš, da vaju osebje ne pogrunta? Oni so tam doma, ti pa prideš na obisk le enkrat na leto. Kdo ima torej bolj kompleksen pregled nad stanjem v hotelu? Pač ne naredijo štale, ker se jim ne splača.
To me spominja na kupce v trgovini, ki k že stehtani zelenjavi ali sadju dodajo še sadež ali dva. Za vsakega se ve, ki to stori, oni pa so zadovoljni, da so prigoljufali nekaj drobiža.


Teorija pade, ker v večini term in hotelov mizo pred obrokom pogrnejo za toliko gostov, kolikor jih je v sobi prijavljenih.
Torej, v sobi 115 sta dve osebi.
Ena se odplazi večerjat ob 19:00 in se usede za pogrnjeno mizo za sobo 115.
Poje ter odide in kmalu zatem se v jedilnico odplazi še neprijavljeni gost.
Kam se pa usede on?
Kako pa pojasni to, da je pogrinjek za sobo 115 že odnešen iz mize?
In kako pojasni to, da je nekdo iz sobe 115 že obedoval (pa to ni bil on?)

Ne, ne da se. Receptorja ne moreš prelisičit, mogoče ga lahko podkupiš (tako se švercajo prostitutke v hotel)
Mimogrede 170 € na osebo na noč je ogromno. Za ta denar lahko dobiš zelo spodobne toplice za dve osebi.


Teorija pade, ker v večini term in hotelov mizo pred obrokom pogrnejo za toliko gostov, kolikor jih je v sobi prijavljenih.
Torej, v sobi 115 sta dve osebi.
Ena se odplazi večerjat ob 19:00 in se usede za pogrnjeno mizo za sobo 115.
Poje ter odide in kmalu zatem se v jedilnico odplazi še neprijavljeni gost.
Kam se pa usede on?
Kako pa pojasni to, da je pogrinjek za sobo 115 že odnešen iz mize?
In kako pojasni to, da je nekdo iz sobe 115 že obedoval (pa to ni bil on?)
[/quote]

Ta tvoja teorija ne zdrži..
Tudi sama sem s partnerjem večkrat obiskala terme in za večerjo sva se vedno vsedla za prvo prosto mizo in na nobeni mizi ni bilo številke sobe!

Ti kar lepo plačaj kot je treba ali pa pojdi kam drugam. Nebo šlo kar tako. V enih hotelih te še mimo recepcije ne spustijo, če si “sumljiv”. V enih hotelih moraš pri zajtrku točno povedat kaj boš jedel za večerjo in točno to in toliko ti naredijo. Ti boš dobila, on pa pač ne. In mize so nekje že vnaprej pripravljene za točno določeno število ljudi – vsaka soba ima svojo mizo ipd. Ti kar lepo plačaj in nehaj bluzit. Če imaš denar, da daš 170€ na noč plačaj še za njega. Sram vas je lahko.

Kakšno nakladanje… Daj mi povej, na kakšen način naj bi ločen odhod na večerjo kaj pomagal? Saj ni stvar samo v tem, da preverijo, da iz sobe, v kateri uradno biva samo en gost, ta gost pride sam na večerjo. Zabeležijo si tudi, da je gost iz te sobe na večerji že bil. Nadaljnji obroki na račun te sobe niso več možni.

Enako je pri dvoposteljnih sobah. Par iz sobe št. 103 pride na večerjo. Osebje ne zabeleži samo tega, da sta prišla dva gosta (ne morda štirje ali deset), ampak tudi to, da so obroki za to sobo s tem “porabljeni”. Če ne bi bilo tako, bi lahko po njunem odhodu iz jedilnice prišel še en par in jedel na račun iste sobe, čeprav morda sploh ne biva v tem hotelu.

Ta tvoja teorija ne zdrži..
Tudi sama sem s partnerjem večkrat obiskala terme in za večerjo sva se vedno vsedla za prvo prosto mizo in na nobeni mizi ni bilo številke sobe!
[/quote]

Ponekod imajo prost vstop v jedilnice, ponekod se moraš ‘štempljat’ tako, kot je

hja_no_torej
napisal.

Se vama se jaz pridruzim te in si bomo vse delili, tudi tebe v postelji, bos tak uzivala da bos kar podaljsala dopust za en teden ☺

Ponekod imajo prost vstop v jedilnice, ponekod se moraš ‘štempljat’ tako, kot je

hja_no_torej
napisal.
[/quote]
Možno, čeprav midva nisva nikoli nikjer sedela za točno določeno mizo in nikoli naju ni nihče vprašal iz katere sobe sva! Tudi štempljala se nisva…

V takem primeru zkoz bit v strahu in na preži… Klinc pa tak dopust. Stegni se tolk, kolkor maš dolg kouter;)

A to ljubimca švercaš in nočeš, da se ti na budgetu pozna? Kazga reveža maš to za jebača, da si niti hotela ne more privoščit?

To imamo v SI eno navado, da podajajo ceno nocitev na osebo. Dobro je malo pocekirati kaksne akcije in pa tudi popuste, ki se objavljajo v mnogih medijih. Kuponkoti, 1nadan, casopisi, akcije SPAROV, TUSov ipd. Pa tudi kaksne akcije preko Booking.com in potem pridobitev dodatnih popustov, ce rezerviras skozi reference. 170EUR za eno noc je noro za SI akomodacije in hotele. Sam vecinoma potujem po Aziji in tam bi dobil za ta denar nocitev za 2 v najboljsih hotelih 5* z dostopom do VIP lounga in posledicno se zastonj vecerje in neomejenega tocenja bilokatere alko pijace.
lp,d

Kradljivec je kradljivec, ni važno, ali doda se kak sadež v vrečko, pritisne na tehtnici “napačno” zelenjavo, šverca partnerja v hotelski sobi in obrokih ali pa ukrade tovarno ali milijone.
Razlika je samo v tem, do česa je imel dostop, nič drugega.
Tat je tat!


Soba za dva se plača za dva tudi, če si sam v njej ni ga hotela, ki bi tako sobo računal zgolj po osebi, apartma je tudi za štiri in plačaš toliko kot stane tudi, če si sam.


Soba za dva se plača za dva tudi, če si sam v njej ni ga hotela, ki bi tako sobo računal zgolj po osebi, apartma je tudi za štiri in plačaš toliko kot stane tudi, če si sam.
[/quote]
Ne bo držalo.
Recimo, da je cena 1/2 sobe 200 eur. Torej 100 eur po osebi.
Če sem v tej isti sobi sama, mi zaračunajo doplačilo za 1/1. Na oko bi rekla, da bi to bilo cca 140 – 150 eur.
Tako mi zaračunajo v glavnem vsi hoteli.

New Report

Close