Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Škorpijoni v bajti!!!

Default avatar

pipss

Katastrofa! Sploh ne vem od kje so prišli. Enega sem prejšnji teden našla v otroški sobi, drugega na hodniku pred spalnico! Sicer sta bila oba mahjna, cca 1cm.
Od kje to prileze? Hiša nova. Pohištvo ta mesec na novo montirano, vse čisto in pospravljeno. Ali kdo ve, od kje bi lahko prilezli noter?
Rada bi preprečila, da bi mi lezli not v bajto!
Default avatar

simpl

jas špranje pod vrati so vedno dovolj velike za škorpijone, pa če nimaš komarnikov jasno skozi okna, ko so odprta.
Default avatar

bostiano1

Smem vprašat iz kod pa ste? Iz katerega dela Slovenije?

Sicer pa,če so še tako majhni ti pride vsepovsod noter,kjer je odprto(okna,vrata),pod vrata kljub temu če so zaprta...skozi vse špranjice...isto je s pajki...
Default avatar

enakoprinas

tudi mi smo imeli letos ze 5x skorpjona v hisi- okoli 4-5cm, temno rjave- crne, vendar je hisa na Hrvaskem - Istra.
Default avatar

gnezdo

Nekje so si naredili gnezdo, pa ni nujno, da je ravno v hiši - lahko na dvorišču, recimo.
Poglej pod kamne, morda ga najdeš. Imate kamnito klet?
Default avatar

gfdgsfdg

Tudi pri nas so. Prvič, ko sem ga videla, sem se noro ustrašila. Potem pa sem pogooglala in videla, da so škorpijoni pri nas praktično nenevarni - če te piči, boli manj, kot če te piči osa. In razen če nisi alergičen nanj, tudi ni večjega učinka. Tako da brez skrbi :) Vem pa, da izgleda grozno!
Default avatar

primorc en

Na primorskem je to čisto nekaj običajnega tako kot komar ali muha. Škorpijoni so vedno v paru. Če danes najdeš enega, je zagotovo še en nekje v bližini. Čez dan dva najdeš še drugega. Najraje imajo kakšne vlažne predele. So grozni, niso pa nevarni.
Default avatar

pipss

Ja, smo na primorskem. Komarnike sicer imamo, a so lahko prišli skozi vrata garaže in vhodna vrata. So lahko tudi na podstrešju?
Default avatar

pips

primorc en je napisal/a:
Na primorskem je to čisto nekaj običajnega tako kot komar ali muha. Škorpijoni so vedno v paru. Če danes najdeš enega, je zagotovo še en nekje v bližini. Čez dan dva najdeš še drugega. Najraje imajo kakšne vlažne predele. So grozni, niso pa nevarni.
Ali potem ne bo nobenga več, če sem dva že našla?
Glede na to da sta tako majhna, sta verjetno mladička?
Default avatar

en film

V enem lušnem filmu, ki se mi zdi, se dogaja v Provansi in gre za The Good Year, so imeli na oknih šopke sivke. Ko so gostje sivko odstranili, so naslednje jutro našli škorpijona.

Ali je temu res tako ali ne, ne vem, poglej pa malo po spletu, ali sivka odganja (tudi) škorpijone.
Default avatar

primorska polna scopijev

pipss je napisal/a:
Ja, smo na primorskem. Komarnike sicer imamo, a so lahko prišli skozi vrata garaže in vhodna vrata. So lahko tudi na podstrešju?
Pri nas so na podstrešju ja. V prvem nadstropju jih najdemo veliko več kot v prtličju. Zna kdaj kakšen tudi na posteljo pasti direkt s stropa.
Default avatar

primorc en

pips je napisal/a:
primorc en je napisal/a:
Očitno je šlo za mlad par :) Hja, ta dva ne boš več našla. Najbrž bo sedaj nekaj časa mir - običajno silijo v hišo pred večjimi padavinami. Sivka mogoče pomaga, ne bo pa nič narobe, če z biokilom poškropiš pod vrati in okoli vrat s strani garaže. Običajno na podstrešju jih ni, so bolj v kletnih prostorih.
Default avatar

pips

primorc en je napisal/a:
pips je napisal/a:

Očitno je šlo za mlad par :) Hja, ta dva ne boš več našla. Najbrž bo sedaj nekaj časa mir - običajno silijo v hišo pred večjimi padavinami. Sivka mogoče pomaga, ne bo pa nič narobe, če z biokilom poškropiš pod vrati in okoli vrat s strani garaže. Običajno na podstrešju jih ni, so bolj v kletnih prostorih.
Oh, si me že malo potolažil. Čeprav ena trdi da jih ima na podstrešju. Naše podstrešje je sicer novo, ker je hiša nova. Ne vem, če bi lahko bili tam, saj imamo vrata na stropu za na podstrešje, ravno tam, kjer sem srečala tistega včeraj. Je možno, da so prilezli dol v sobe.
Se da kupit kakšen sprej, da jih odžene? Kako rešujete to?
Default avatar

primorc en

pips je napisal/a:
primorc en je napisal/a:

Oh, si me že malo potolažil. Čeprav ena trdi da jih ima na podstrešju. Naše podstrešje je sicer novo, ker je hiša nova. Ne vem, če bi lahko bili tam, saj imamo vrata na stropu za na podstrešje, ravno tam, kjer sem srečala tistega včeraj. Je možno, da so prilezli dol v sobe.
Se da kupit kakšen sprej, da jih odžene? Kako rešujete to?
Biokill - da boš lažje spala pošpricaj še okoli vrat na podstrešje :)