Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Odgovarjajo:

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Avtodomarji zastonj spijo/serjejo grrr

Default avatar

nagdalenca

Hahaha je napisal/a:
Kaksna omejena prepricanja in predsodki, sem se prav nasmejala. Potovanje z avtodomom je krasno dozivetje, ki si ga pa res na zalost ne more privosciti vsakdo.
Se mi pa ob tem postavlja vprasanje, kako pa potujejo prikolicarji po Evropi... ki dejansko nimajo kemicnega wc? Tu bi znala biti tezava, nikakor pa ne v avtodomu.
Ti kar živi v iluziji, da si s tem, ko imaš avatodom, bogata. Ja, tudi kakšen bogat ima avtodom. Ker je pač ciganske sorte. Bogati so na jadrnicah, katameranih, glampingu, dragih hotelih, svojih vilah ob morju.

Tudi jaz sem probala, samo enkrat in nikoli več. Tako kot zgoraj že pišejo, so vse te stvari s kemičnimi stranišči, z iskanjem vode, s pomanjkanjem prostora, z utesnjenostjo, brez komoditete, tudi mene odvrnile. Pa smo zelo radi šotorili. Ampak šotor je boljši, ker si dejansko vedno zraven WC, vedno se lahko stuširaš.
Default avatar

ikju

novodobni robinzoni je napisal/a:
ne vem če glih je tko je napisal/a:

Ne vem, če je debata o straniščni aktivnosti laž. Pri meni na morju opažam enako. Za dva, tri dni parkirajo čisto ob plaži z grmovjem. Potrebo opravljajo v tem grmovju.
Zgoraj nekdo pravi, da ima vsak avtodom wc. Pojma nimam, zakaj je potem bolj enostavno počepniti za grm. Stroški z vzdrževanjem wc-ja? Težave pri čiščenju?
Tudi jaz kar verjamem, da hodijo "na WC" v naravo. Zakaj? Ker je lažje opraviti potrebo v naravi in ni potrebe po čiščenju WC-ja v za to urejenih počivališčih in kampih.
Tudi v Dalmaciji so problemi z avtodomarji, parkirajo na skrivaj na divjih placih in potem puščajo za sabo svinjarijo. Zanje je "bistvo" potovanja parkiranje tam, kjer se jim sprdne.
Problem v Dalmaciji ni samo to, da hodijo na wc v naravi, problem v Dalmaciji, na katerega smo naleteli je npr. spuščanje fekalij z jadrnic v morje v zalivu ali v bližini obale, tako da te ob jutranjem plavanju pozdravi plavajoči kakec (3x v 10 dneh, smo bili v zalivčku).
Default avatar

ja pa kaj še

nagdalenca je napisal/a:
Hahaha je napisal/a:
Kaksna omejena prepricanja in predsodki, sem se prav nasmejala. Potovanje z avtodomom je krasno dozivetje, ki si ga pa res na zalost ne more privosciti vsakdo.
Se mi pa ob tem postavlja vprasanje, kako pa potujejo prikolicarji po Evropi... ki dejansko nimajo kemicnega wc? Tu bi znala biti tezava, nikakor pa ne v avtodomu.
Ti kar živi v iluziji, da si s tem, ko imaš avatodom, bogata. Ja, tudi kakšen bogat ima avtodom. Ker je pač ciganske sorte. Bogati so na jadrnicah, katameranih, glampingu, dragih hotelih, svojih vilah ob morju.

Tudi jaz sem probala, samo enkrat in nikoli več. Tako kot zgoraj že pišejo, so vse te stvari s kemičnimi stranišči, z iskanjem vode, s pomanjkanjem prostora, z utesnjenostjo, brez komoditete, tudi mene odvrnile. Pa smo zelo radi šotorili. Ampak šotor je boljši, ker si dejansko vedno zraven WC, vedno se lahko stuširaš.
Nisi ti avtodoma videla od znotraj kaj šele počitnikovala z avtodomom, če ne ne bi take bedarije pisala, najcenejši avtodom se prične pri 45k in to brez nekega luksuza v opremi, tisti pravi pa pri + 80k €, če govoriva o najemu je pa začetna cena najema avtodoma za 4 osebe pri 150€ na DAN pa še to je zelo ugodna cena v času sezone, avtodom ima klasični WC tak kot ga imaš doma čeprav po tvojih koleričnih izpadih mislim, da imaš WC na vrtu tipa štrbunk, tuš kabina je nekaj standardnega v avtodomu, o kakšni utesnjenosti ti lapaš kozlarije, prostora za štiri je več kot dovolj, saj med vožnjo se ne sprehajaš po avtodomu temveč sediš pripet na sedežu tako kot v avtomobilu, smisel avtodoma je potovanje in ustavljanje kjer ti je všeč ker imaš vso komoditeto s sabo, ustavljanje kjer ti je to všeč pomeni razvijanje običajno na elektriko tende, ki je po celi dolžini avtodoma v širino vsaj 2,5m zaradi sence, stoli, miza in uživanje se lahko začne, ljubica nisi ti videla avtodoma bližje kot 10m zato ne piši bedarij, ker ne moreš skriti svoje nevoščljivosti kaj si ljudje privoščijo.
Default avatar

nojaaa

nagdalenca je napisal/a:
Hahaha je napisal/a:

In zakaj z avtodomom ne moreš bit vedno zraven WC in tuša? Tole mi ni čisto jasno. Avtodom gre lahko v kamp tako kot ti ali jaz s šotorom. Poleg tega ima avtodom še možnost se ustavit na PZA-jih, plačljivih ali brezplačnih. Ima pa avtodom še dodatno možnost, ki je ti in jaz s šotorom nimava, da se lahko ustavi tudi sredi ničesar, ker ima wc in tuš s sabo.
In seveda je avtodom mnogo bolj udobna varianta kot šotor, pa če priznaš ali ne. Midva kampirava (večinoma potujeva, ne kampirava 14 dni v istem kampu na hrvaški obali) s šotorom že več kot 20 let, če bi finance dopuščale, bi vsekakor nabavila avtodom.
Default avatar

Hahaha

To je tvoje prepričanje, Nagdalenca, moje nikakor ne, ker je preveč primitivno.
Preživljaj dopust, kot ti ustreza, in mi, kot ustreza nam ... oboje je ok.
V nobenem primeru pa ni ok, če se potrebe opravlja v naravi ... pa kdorkoli to je!
Default avatar

Karfiola

A veš kaj je smisel avtodoma in zakaj ne maramo pza-jev in avtokempov (vsaj po večini) ker so ene vrste razkošnega robinzonskega počitnikovanja. Pač NISI v gužvi, na morju (ne na hrvaškem) si lahko podobno kot na barki sam v na obali s tem da imaš s seboj ves možen luksuz.

Ustavljanje v urbanem območju pa je vsaj meni mimo. Prenočujem uvidevno torej da nikogar ne motim vsaj ne da bi vedel za to ter zjutraj ko se spokam za mano ne ostane nič razen mogoče kolesnice na travi. Praznjenje in polnjenje avtodoma pa se opravi v pza-ju ali pa avtokempu greš samo na refill in plačaš neko malenkost.

Če že moram biti v Urbanem okolju pa v večjih mestih zaradi varnosti prenočujem izklučno v avtokempih, manjših mestih pa pza če ga ima. Drugače grem ven ali pa na kako parkirišče na obrobje.

Pa še nekaj... ni fora v tistem denarju za avtokemp. Ker če sem si kupil AD in imam tudi denar za njegovo vzdrževanje pol mi tudi ni problem plačat bivanje. Bistvo je v potovanju in tem da si nekje v miru ne pa da ti pozno v noč krulijo pijani ljudje ob čevapih, ob 6h zjutraj se ti pa že dere en vreščeči sonček. To ni zame.
Default avatar

MIHAc

Mi smo par let nazaj prvič najeli avtodom za 14 dni. Žena se je takoj zaljubila, meni je pa tudi zanimiv način dopustovanja. Letos smo ga spet najeli, vmes smo imeli pa 4 leta prikolico.

Ok, nazaj na temo. Super pri avtodomu je, da imaš spalnico, kuhinjo in tudi WC vedno z sabo.
Z avtodomom si tudi malce neodvisen od kampov. Sam z Avtodomom ponavadi prespim na poceni PZA placih, občasno pa tudi v kampu.
Zanimivo še na nobenem PZA nisem opazil, da bi ljudje 'srali' po grmovjih. Kakci če že so bili prej kaki pasji.
Sam sem ponavadi na 2-3 dni rabil spraznit WC pa smo štirje. Lokacij kjer se to da lepo (in pogosto zastonj) narediti pa dovolj (PZA, bencinske, kampi,....).

Je pa res, da je na svetu veliko packov. Od lastnikov psov, ki ne pobirajo za sabo, razvajenih otrok, ki mečejo smeti kamor pač pade, kadilcev z čiki,.... tudi kak avtodomar je med njimi