Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lastnica stanovanja ostala brez strehe nad glavo, ker se najemniki nočejo izseliti

Lastnica stanovanja ostala brez strehe nad glavo, ker se najemniki nočejo izseliti

Sem brezposelna mati samohranilka z 2 otroci (1 in 3 leta). Eno leto sem bila v tujini in sem oddala stanovanje v Sloveniji v najem družini, ki je socialni problem. Pogodba je potekla že meseca marca 18, vendar se nočejo izseliti. Dolžni so mi najemnino za 6 mesecev in ne plačujejo tekočih stroškov. Stanovanje/Novogradnjo s pohišvom višjega nivoja, so spremenili v smetišče, stene so umazane od cigaretnega dima itd. Bojim se jih prisilno izselit, ker so zaščiteni in nočem, da me tožijo. Kakšne možnosti imam? Na CSDju ščitijo najemnike, glede mojih pravic pa je postopek baje zelo komplicirani, ker sem lastnica nepremičnine (ki je ne smem uporabljati?!!). Zaenkrat ne prejemam nobene pomoči države in živim od prihrankov, ki bodo kmalu pošli. Pravno sem že začela s postopkom izselitve, vendar zna trajati leta. Do takrat pa sem jaz brez lastnega stanovanja in moram plačevati najemniško stanovanje v isti ulici, kjer imam lastniško stanovanje. Kaj predlagate??

Jaz bi jim kakšnega Mujota, Hasota in Muharema poslala na vrata, da bi jih poskusili na LEP način prepričati.

To je pa res cudno, kako to, da ne mores uporabljati svojega stanovanja? Ce je tvoje, je tvoje. S svojo lastnino pa lahko delas kar hoces. Le kje je to svet videl, da imajo tisti, ki niso lastniki in zivijo zastonj, vec pravic kot lastnik sam?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa s pomočjo medijev pa družabnih omrežij?
Da javno objaviš, da se je v tvojem stanovanju razpasla golazen?
Pa vsekakor naredi prijavo. Je bila pa že tema na monu na to temo. Je bilo napisano kako gre postopek. Samo je počasen.
Tako, da poskusi z mediji pa družabnimi omrežji.

Prodaj stanovanje kakšnemu Albancu.

Naseli not še tri močne in zoprne.
Če niso plačal, bi jih morala že po 5 dneh pisno opomnit in potem zahtevat takojšnjo izselitev.

Ti so že notri

Na kakšen način so zaščiteni? In kaj ima z zadevo CSD?

Vložiti tožbo za izselitev in izpraznitev stanovanja. Prav tako tudi za plačilo neporavnanih obveznosti.

Čimprej, ker te to verjetno čaka v vsakem primeru, razen če želiš “šenkati” stanovanje. V tem primeru bi svetoval da poiščeš ustrezno pravno pomoč. Sploh, ker se bodo oni verjetno sklicevali na molče obnovljen zakup.

Če niso plačevali najemnine, se ne morejo sklicevati na molče obnovljen zakup.

V Sloveniji, ki je še vedno absolutno preveč “leva”, dosti preveč kučanovsko-komunistična, je vse možno.
V Avstriji bi ob nespoštovanju pogodbe leteli ven kot raketa.

Kolega v Celovcu je podoben primer (no,njegov odvetnik) uredil na sodišču v osmih minutah!
Tam ni bilo kaj razpravljati, ker NISO plačevali, oz. niso prinesli dokaza, da so plačevali…

Raus domov, odkoder so najemniki prišli. Najbrž niso prišli iz vojnega območja…

Stanovanje je tvoje inti lahko z njim počneš, kar te je volja in ga oddajaš, komur te je volja.
Jaz bi najela 4 orng “Črnogorce” in jih naslila v stanovanje, bo ta familija hitro spokala. Saj stan je tvoj, kje pa piše, da ga lahko oddaš samo eni stranki, nekateri oddajajo večim, pa daj še ti.

Komunizem smo zlomili leta 1991! Zdaj imamo demokracijo, tržno gospodarstvo, EU članstvo, NATO pakt članstvo, kavo, banane, pralni prašek in kavbojke!

Da si ne boš kaj naredila. V Nemčiji imajo identične težave. Če človek noče ven, dolgotrajno tožarjenje. Na sodišču že urediš, ampak saj veš, da se je možno na sodbo pritožit in se postopek zavleče?

Jaz sem imel za takšne in drugačne piz* kolega iz otroštva, ki je poskrbel za deložacijo.

zakaj ne gres raje do kaksnega odvednika???

tukej ne bos nc pametnega izvedela.


V tem postu je že izvedela najbolj pametno. Če te država ne ščiti, se pač znajdeš. Na žalost, se moraš.


V tem postu je že izvedela najbolj pametno. Če te država ne ščiti, se pač znajdeš. Na žalost, se moraš.
[/quote]

Potem si kaznovan ti.

Kot odvetnik preberem post in vidim en kup sranja ljudi, ki nič ne vejo pa vseeno smetijo temo s svojimi pripombami in to tako da človek bere in bere, ne izve pa nič.

Kratko in jedernato: Piši/obvesti najemnike, da ne izpolnjujejo pogodbenih obveznosti, zaradi česar jim odpoveduješ najemno pogodbo ter postaviš 60 dnevni rok na izselitev. To je predpostavka tožbi. Če tega ni, bo tožba zastonj.

Ko se rok izteče, vložiš tožbo na izpraznitev stanovanja. Sodišče izda sklep v obliki plačilneg naloga. Tega se pošlje najemnikom, ki imajo možnost ugovora. Če dajo utemeljen ugovor, se izpelje navaden pravdni postopek,ki ga moraš pospeševat z urgencami in objasnitvijo tvojih okoliščin. Po izdaji končne odločbe imajo še možnost pritožbe na Višje. Ko je zadeva pravnomočna je 15 dnevni rok na prostovoljno izpolnitev. Če je ni, moraš sprožiti še izvršilni postopek in izdajo sklepa o izvršbi. Založiš denarno izvršitelja (predujem), on še enkrat obvesti najemnike in jim da rok, nato pa, če do tega roka ni prazno, izvede prisilno izpraznitev ob navzočnosti CSD in policije, če je kak upor.

Če začneš danes pa če bojo nagajal z pravnimi sredstvi, računaj da boš čez cca. 1 leto dobila nazaj stanovanje.

Drugi smetijo temo, ti si pa napisal najbolj butast nasvet. Samo popoln tepec bo čakal eno leto, da bo dobil nazaj svoje stanovanje.
Avtorica, če je res, da že od marca gledaš te debile, si si popolnoma sama kriva.
Pomagaj si sama in bog ti bo pomagal 🙂
Aja, za to moraš biti pametna, ti pa si neumna.

Verjetno bo problem, ker jih imaš not na črno. Če bi imela papirje, bi bilo precej drugače.

Drugi smetijo temo, ti si pa napisal najbolj butast nasvet. Samo popoln tepec bo čakal eno leto, da bo dobil nazaj svoje stanovanje.
Avtorica, če je res, da že od marca gledaš te debile, si si popolnoma sama kriva.
Pomagaj si sama in bog ti bo pomagal 🙂
Aja, za to moraš biti pametna, ti pa si neumna.
[/quote]

Kar verjemi, da je eno leto potrebno. To je še malo. Ostale tožbe trajajo tudi do 4 – 5 let. Pozanimaj se.

Manjka precej podatkov, da bi lahko dobili uporaben nasvet. Ali je najemna pogodba sklenjena za določen ali nedoločen čas? Če je za določen čas in je ta čas potekel, potem najemniki nimajo več pravnega naslova za bivanje v stanovanju in greste lahko v postopek za izselitev iz stanovanja. Če najemna pogodba še traja, potem je treba najprej najemnike pisno opomniti za izpolnjevanje obveznosti in jim dati rok najmanj 15 dni, da poravnajo zapadle obveznosti, potem se lahko začne postopek za odpoved najemne pogodbe. Če res ne plačujejo najemnine, je to krivdni razlog, zaradi katerega boste lahko na sodišču uveljavljali takojšnje prenehanje najemnega razmerja in izselitev. Če ste morda sklepali najemno pogodbo v obliki notarskega zapisa, je zadeva enostavnejša, ker se izognete pravdanju in greste takoj v izvršilni postopek. Drugo pa je, če ste bili tako lahkomiselni in ste sklenili najemno razmerje za nedoločen čas. V tem primeru morate najemnikom priskrbeti drugo ustrezno stanovanje, ne morete jim kar takoj odpovedati najemnega razmerja. Eden od razlogov za odpoved je, da stanovanje sami potrebujete za lastne potrebe. Ampak kot že rečeno, priskrbeti jim morate drugo ustrezno stanovanje, to pa je največji problem.
Vsekakor pa so nasveti v smislu “Črnogorcev, ki jim bodo postavili kufre pred vrata” povsem neprimerni in nesmiselni. Ne glede na to, da nekdo ne plačuje najemnine, da vam dela škodo v stanovanju, ipd., ga lastnik ne more postaviti na cesto in zamenjati ključavnice. Potreben je postopek na sodišču, ki pa nekaj časa traja. Mnogi najemodajalci si v pogodbe zapisujejo klavzule, da jim najemnik dovoljuje že vnaprej, da ga lahko v primeru kršitev vržejo na cesto, a takšna klavzula ne vzdrži, če se ji bo najemnik kasneje uprl. Še huje – lastnika, ki bi ga postavil na cesto, lahko toži zaradi motenja posesti, četudi nezakonite. Vsekakor se je treba pred sklenitvijo najemne pogodbo zavarovati z ustreznimi klavzulami, zato naj vam te pogodbe sestavlja notar (čeprav so malo dražje) in naj bodo v obliki notarskega zapisa.

Takšen primer smo imeli mi. Morali smo tožiti. Vse skupaj je trajalo dve leti in pol. Na koncu je izvršitelj poskrbel, da je najemnik zapustil stanovanje. Ampak zdaj imamo svoje stanovanje. Vsekakor je prav, da se poslužujete pravne poti, ker se drugače lahko zelo zaplete. Je pa velika žalost in človek kar ne more verjet, da kot lastnik nima nobene pravice do svojega stanovanja, da so najemniki pretirano zaščiteni. Seveda se v tej državni zmešnjavi še najbolje godi odvetnikom, ki na veliko zaslužijo. Ti nič kriv pa moraš vse poplačati. Korajžno in veliko sreče, saj boste uspeli.

V tej državi so že zakonsko najbolj zaščitene barabe vseh vrst. Pošten človek ne sme razpolagati s svoji lastnino in mora mirno gledati, kako mu jo uničuje golazen, ki ji nič ne more. Še v obraz se mu smeji, ker ve, da je zaščitena. To isto golazen država celo finančno podpira. Sodni postopki so absolutno predolgi. Se čudim, da se komu ne utrga.
Marsikaj pove tudi to, da so bloki, kjer je veliko najemnikov in socialcev, veliko bolj zanemarjeni. Tisti, ki mu je vse podarjeno, nima odnosa do stvari. Sami so vajeni živeti v svinjariji, jih ne moti, kaj šele da bi vzdrževali stvari, ki niso njihove. Njihova zalega pa gre hitro po vzoru staršev po poti barabij in cuzanja socialne. Že velikokrat videno.
Eno prazno stanovanje oddajam, a izključno urejenim ljudem, na priporočilo, prepričam pa se tudi sama. Drugo pa imam rajši prazno, da bo zasigurno urejeno počakalo otroka. Sem pa oddajala tudi brezplačno, krila tudi del stroškov, pridnemu slovenskemu študentu, ki se je znašel v stiski. Država zanj seveda ni poskrbela, rajši podpira in subvencionira najemnino lenuhom, ki jim je najvažnejše da naštepajo kup frocovja, da lahko na njihov račun živijo v brezdelju.

New Report

Close