Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

Vprašanje v naslovu.

Po moje lahko. Ne razumem pa, zakaj.

Zato, ker tako iz lastne izkušnje in izkušenj drugih žensk vem, da to nima nobenega smisla. Zakaj? Samo nadirajo te in delajo slabo vest, pa tudi če teža ne narašča preveč. Mora res biti glavna točka nosečnosti sekiranje zaradi kg? Mene osebno zanima, če je z otrokom vse ok. S kg se bom ukvarjala po porodu.

Zato, ker tako iz lastne izkušnje in izkušenj drugih žensk vem, da to nima nobenega smisla. Zakaj? Samo nadirajo te in delajo slabo vest, pa tudi če teža ne narašča preveč. Mora res biti glavna točka nosečnosti sekiranje zaradi kg? Mene osebno zanima, če je z otrokom vse ok. S kg se bom ukvarjala po porodu.
[/quote]

Pregledi niso obvezni.
Samo ne jokaj potem, da ko bo z otrokom ali tabo kaj narobe, da je pa za to kriv zdravnik.
Za naraščanje tvoje teže pa ne tečnarijo ‘za okras’, ampak zato, ker lahko precej vpliva tako nate kot na otroka.

Kej bolj otročjega pa že dolgo nisem brala.
Koliko si pa ti stara punčka?


treba je samo umret.
z zavracanjem tehtanja pač okrneš zdravstveno storitev in prikrajsas tvojega otroka. nadirali te bodo pa v vsakem primeru. v tvojem pac zato, ker se ne pustiš tehtati.

Zato, ker tako iz lastne izkušnje in izkušenj drugih žensk vem, da to nima nobenega smisla. Zakaj? Samo nadirajo te in delajo slabo vest, pa tudi če teža ne narašča preveč. Mora res biti glavna točka nosečnosti sekiranje zaradi kg? Mene osebno zanima, če je z otrokom vse ok. S kg se bom ukvarjala po porodu.
[/quote]

Težo preverjajo tudi zaradi ugotavljanja možnih drugih pojavov. npr. nosečniške sladkorne (prvi znak je hitro naraščanje teže), pa še česa. Tako da ni samo za okras, da te zvagajo.

Pregledi niso obvezni.
Samo ne jokaj potem, da ko bo z otrokom ali tabo kaj narobe, da je pa za to kriv zdravnik.
Za naraščanje tvoje teže pa ne tečnarijo ‘za okras’, ampak zato, ker lahko precej vpliva tako nate kot na otroka.
[/quote]

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.

Joj no, a če ne veš koliko kg si se zredila pa se ne sekiraš? Sekiraš se samo, če te nekdo prijazno opozori, da se ne smeš preveč zrediti ker NI ZDRAVO ZA OTROKA. Sama sebe negiraš. Otrok v predebelem telesu ni zdrav. Ni to tvoja edina skrb – zdravje? Mislim, otročje.

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.
[/quote]
in zakaj misliš da te bo kdo nadiral?

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.
[/quote]
Lahko ti svetujejo dieto, ne stradanje. Tista za diabetes je itak super za vsako nosecnico in ni nobeno stradanje. Prekomerna teza skodi otroku bolj kot tisti stresek, ko stopis na tehtnico.

Predvdobrimi 18 leti sem vsak mesec hodila v strahu k ginekologinji ker je težila zaradi kg. Ampak sem vesela ker če mi ne bi bi jedla za dva od dolgočasja saj sem bila celo nosečnost doma. Tako pa sem merkala oz jedla normalno in pridobila v celi nosečnosti 8 kg.
Avtorica z pravilno prehrano se ukvarjaj že zdaj in bodi vesela, da imaš tako zdravnico, ki neodobrava da nosečnice jedo za dva.

Ja, če te nekdo PRIJAZNO opozori. Ne pa da te nadira.

Ja, če te nekdo PRIJAZNO opozori. Ne pa da te nadira.
[/quote]

Prijazno opozoriš majhnega otroka ker ga šele učiš kaj je prav in kaj narobe.
Odrasla oseba, ki pa ve, da ptenajedanje ni zdravo pa rabi brco v rit.
Ne bodi užaljena in se spravi k sebi in ne bodi že zdaj slaba mama svojemu nerojenemu otroku.

Ja, če te nekdo PRIJAZNO opozori. Ne pa da te nadira.
[/quote]

Naderi ga nazaj.

… skupaj poročate enostransko.

Da, dobro je, da zdravnica vem kako in kaj.

Da, zelo je zoprno tisto tehtanje.

Sem pa tja se najde kaka zdravnica, ki zna naraščanje kil strokovno in dobrohotno spremljati brez dodatnih pritiskov na nosečnico in upaj, da je tvoja pač takšna.

Moja izkušnja z nosečnostjo je bila taka, da sem se redila kar tako, že na začetku je šlo vse po zlu, če se tako izrazim in ne, nisem jedla za dva in nisem imela sladkorne. Tako je pač telo reagiralo na nosečnost in s tem sem se morala sprijazniti. Pač nisem bila tista opevana gracilna nosečnica, ki so je polna javna občila. Smo bili pa jaz in moja deca zdravi. Če bi stradala, dvomim.

Razčisti v svoji glavi, kaj želiš in pusti najstništvo za sabo.

Potem pa povej ginekologu, da se za svojo težo odpoveduješ hrani in da če bo v nosečnosti telo podivjalo, boš jedla, ne glede na kilograme, ker se boš s presežki ukvarjala po nosečnosti.
Vedi pa, da so kilogrami med nosečnostjo baza za starejša leta. Če se boš v nosečnosti zredila prekomerno, bo to teža, ki jo bo telo zaznalo za svojo in bodo hormonske spremembe v času staranja nabrale vse kilograme nazaj, za katere boš dvajset let preštevala kalorije.


Lahko ti svetujejo dieto, ne stradanje. Tista za diabetes je itak super za vsako nosecnico in ni nobeno stradanje. Prekomerna teza skodi otroku bolj kot tisti stresek, ko stopis na tehtnico.
[/quote]
S tem se ne strinjam, saj vem, da nekaterim nosečnicam strogo upoštevanje tega prehranjevalnega režima nikakor ne ustreza.

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.
[/quote]

Samo s tem postom poglej, koliko stresa si proizvedla in po tej logiki vsaj kakšen dodatni kilogram.
Lahko ti normalno ješ in ti hormoni svoje seštrikajo. Zakaj potem enim odpadajo laske, zobje, pa prej niso imeli težav?
Saj gre za tvoje in otrokovo dobro.
Laho že sama poveš, da se normalno prehranjuješ in da se ne prenažiraš. In poveš tudi, da mnenja ni potrebno deliti z dretjem. Ker to tudi ni zdravo.
Če se pa dobro počutite in je navzven dobro videti tudi za otroka, da mu ni hudega, pol pa tud na preglede ni treba hodit.

… to bi vprašala vse super suhe nosečnice. Zakaj menite, da otroci v predebelem telesu ne morejo biti zdravi? Jaz nisem bila suha nosečnica, sploh pa ne pri zadnjem otroku (no super debela tudi ne, to je res), ampak otroci so se vsi dobro počutili in bili zdravi. Ne posplošujte vsevprek, prosim.

16 let, v čem je težava?

Kaj pol sploh hodiš k zdravniku? Pač opusti vse preglede in pojdi potem samo v porodnišnico rodit. No, tudi to lahko opraviš doma, partner naj potem samo pregrizne popkovnico in bo to to.

Verjetno si že zdaj debela in te je potem sram, ampak vedi, da gonekologinja takih kot si ti, vidi 10 plus na dan, tako da se s tabo in tvojo težo ne bo obremenjevala. Ji bo pa tvoje naraščanje teže povedalo, če gre morda za nosečniško sladkorno ali pa na koncu za prekomerno nabiranje vode. No pa tudi to, če boš preveč jedla.
Jaz sem se v obeh nosečnostih zredila zelo malo, v eni 3kg v drugi pa 4kg, ker enostavno nisem mogla jesti, ker mi je bilo stalno slabo. Zaradi slabega naraščanja teže me je potem poslala na spremljanje v porodnišnico, kjer so spremljali napredek otroka. Na koncu je bilo sicer vse ok, če pa ne bi dovolila tehtanja, pa bi se lahko tudi kaj zapletlo. Razumeš?

Ne vem, če je kdo napisal, da otrok ne more biti zdrav, ampak to, kar škodi nosečnici, prav gotovo ni koristno niti za otroka. In prekomerna teža za nosečnico pač ni okej, to ima lahko tudi hujše posledice, če že samo naraščanje kg ni posledica npr. sladkorne. Pa saj ni pomemben samo otrok, kot da ne gre tudi za samo nosečnico.
Nočem si niti predstavljat, kako mora biti kaki nosečnici, ki se je zredila 30 kg, v tej vročini.

Prijazno opozoriš majhnega otroka ker ga šele učiš kaj je prav in kaj narobe.
Odrasla oseba, ki pa ve, da ptenajedanje ni zdravo pa rabi brco v rit.
Ne bodi užaljena in se spravi k sebi in ne bodi že zdaj slaba mama svojemu nerojenemu otroku.
[/quote]

Nisem se prenajedala. Tudi med prvo nosečnostjo ne. In nisem bila debela. Zato se nimam kaj spravljati k sebi in ne potrebujem nobene brce v rit, vsaj ne tam, kjer se mi to ne zdi potrebno.

16 let, v čem je težava?
[/quote]

Potem bi se že morala znati za silo obnašati, no.

New Report

Close