Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lisica mi pobija kokoši, ne smem se je pa znebiti

Lisica mi pobija kokoši, ne smem se je pa znebiti

V okolici se je naselila lisica, ki se spravlja na moje kokoši. Lovci pravijo, da je ne smejo ustreliti. Kaj naj naredim?

Kurnik ogradi z mrežo.
Ampak vkopano, ne samo do tal.

Nabavi krvoločnega psa in ga nastani ob kurniku.. no, pa ne tako krvoločnega, da bi kure pospravil že sam 😉

Tud jaz veliko stvari ne smem, pa jih vseeno naredim. Ne se preveč spraševat…

Mami reci, da naj ti posodi svojo lisico, tisto, ki jo je nekoč nosila okoli vratu. Obesi jo ob kurnik. Ko bo lisica srečala svojo pramamo, jo bo za vekomaj ucvrla v sosedno vas.

______________________

….. seveda bi se pa potem mogla navadit na piščanca od PP 🙂

Če je ne smejo ustreliti potem morajo priti z gajbo in jo ujet živo. Tako je bilo pri nas.

kokoš, ki ti jo bo ukradla pokliči lokalno lovsko družino, napiši jim dopis, slikaj dokaze, ostanke perja, zahtevaš povračilo škode. So ti dolžno povrniti škodo, ne daj se prepričat, da to ni mogoče in da nimajo denarja.

Prijavi steklo lisico. Jagri ne bi streljali lisic, ker za njih ne dobiš počenega groša. ONI BI RAJE MEDVEDA ZA TROFEJO!

Stekline v Sloveniji k sreči ni. In stekle lisice se tudi povsem drugače obnašajo od zdravih.
Drugače pa kot je že zgoraj napisano: kurnik naredi.
Če ubiješ eno lisico, bo prišla druga, tretje, potem bo prišla še kuna, podlasica in tako naprej.
Če imaš kure, mora biti tudi kurnik in to je to.


In to naj bi veljalo koliko časa že in kje se da to preverit? Ker vem, da še malo let nazaj, je bila.

Saj najbrž kurnik že ima. Steklina je prisotna na hrvaškem. To se hitro širi.

Kurnik mora biti ograjen z gosto mrežo, ta pa vkopana tudi v tla, da lisička ne more spodaj.
To je vsa umetnost.

Kurnik mora biti ograjen z gosto mrežo, ta pa vkopana tudi v tla, da lisička ne more spodaj.
To je vsa umetnost.
[/quote]

No ja, vkopana mora biti vsaj 30 cm globoko, ker lisica zna tudi luknjo skopat.

No ja, vkopana mora biti vsaj 30 cm globoko, ker lisica zna tudi luknjo skopat.
[/quote]

Sej to mislim. Eni naredijo kar “kletko”, da je mreža tudi po tleh, zakopana.
Ali pa betonski rob, ampak to je dražje.

Kaj pa če bi lisička kaj pojedla, da dobi malo driske , ali kaj takega?

Kurnik mora biti ograjen z gosto mrežo, ta pa vkopana tudi v tla, da lisička ne more spodaj.
To je vsa umetnost.
[/quote]

Ti bi bila vesela življenja v fuglužu?
Za eko jajca morajo kure srati po dvorišču in bežati pred avti, motorji, kolesi, lisicami in kragulji, da so jajca nabita z adrenalinom. Kurnik je le za prenočitev.

______________________

Ti bi bila vesela življenja v fuglužu?
Za eko jajca morajo kure srati po dvorišču in bežati pred avti, motorji, kolesi, lisicami in kragulji, da so jajca nabita z adrenalinom. Kurnik je le za prenočitev.
[/quote]

Pri nas je ograjen del dvorišča, ki je v bistvu pod trtami, ti povem, da krepko serjejo po njem.
In ja, tudi kragulj pride, ampak na srečo zaradi trtnika nekako ne more do njih.
Prišla je pa eno leto kuna, ki pa ni odnesla kur, samo kri jim je spila. Sam proti kuni bi pomagala pa res samo kletka iz pleksi stekla ;))
Proti lisicam smo pa varni.


In to naj bi veljalo koliko časa že in kje se da to preverit? Ker vem, da še malo let nazaj, je bila.
[/quote]

Ne vem točno, dve, tri leta? Res še ni dolgo.
Jaz sem to zvedela na Nacionalnem inštitutu za javno zdravljenje, ko sem šla na cepeljenje proti steklini pa sem povprašala kako in kaj glede stekline. Ampak za Hrvaško pa to še ne velja. Tako, da so pozorni ob meji. Živali gredo namreč tudi čez mejo :).

jaz bi pa lisico udomačila, kmalu bi jo crkljala v naročju in bi skupaj gledali TV:-)

In peljala bi jo malo na Pohorje, pa bi potem imela pohorsko zlato lisico. 🙂
V resnici pa se lisice menda ne da udomačiti.

______________________

Da se jo, ampak ne odrasle. Pa kur vseeno ne neha jest, hehe.

In zakaj sprašuješ lovce??

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

In zakaj sprašuješ lovce??
[/quote]

O lej jo kje se pa ti držiš?

Če se avtorici zdi logično, da če nekdo (lisica) pobija njene kokoši in je potrebno nekaj narediti, ali bi bilo potem tudi logično, da ko bo pa ona pobila kokoši, da je tudi z njo potrebno nekaj narediti? In če ne, zakaj bi bilo pa potrebno karkoli narediti z lisico?

New Report

Close