Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopust konec avgusta – morje

Dopust konec avgusta – morje

Letos grem na dopust šele konec avgusta. Ful že pogrešam morje in rada bi dopust preživela tam. Vem pa, da je konec avgusta vreme lahko že tako tako.
Je ponavadi takrat še za kopat tudi za bolj ta zmrznjene? V vodo, ki nima vsaj 24 stopinj namreč težko grem. 🙁

Priznam da sem prav fouš vsem, ki zdaj uživate nekje na morju. Lepo se imejte!

Predlani sem se kopala zadnje dni septembra, prve dni oktobra. Voda je imela 24-25 st. Če bo vreme vsaj približno normalno, boš konec avgusta imela lep dopust.

Jaz sem trenutno na morju, vsak dan je bolj vroče, meni že preveč… V najbolj vročih dneh sem še najraje v službi, pod klimo. Na morju ne maram ekstremne vročine. Morje se ponavadi preveč segreje in ne shladi nič več. Vreme, kot je bilo do sedaj, mi je bilo super. Okoli 30 stopinj, kako oblačno popoldne za spremembo, pa kaka ploha ponoči… Tale teden bo pa čisto prevroč. Potem pa itak spet služba. Ti imaš pa še cel dopust pred sabo in se ga veseli. Konec avgusta je ponavadi morje še vedno toplo, ni pa več ravno 35 stopinj zunaj in predvsem ni guzve.

nova
Uredništvo priporoča

Ponavadi je še septembra morje prav prijetno toplo, zato nič ne kompliciraj. Sama ravno zaključujem morski dopust, a konec avgusta sigurno še pridem za par dni.


Ampak lani se je pa ohladilo zadnji teden avgusta in se ni vec segrelo. Vem, ker imam zadnja leta vedno tako dopust. L. 14 in 16 je bilo pa lepo. Ocitno je lepo na parno leto?

Jaz grem najraje na dopust konec avgusta in sredi junija. Kot ena piše – sredi poletja je meni prevroče , cele dneve se ne morem samo kopat, za druge stvari je preveč vroče.
V vrocinskem valu je najbolje v službi bit, mi je najmanj žal dneva, ker zaradi vročine itak zunaj ne moreš nič pametnega početi.

Običajno grem na LD 15.8., meni je to super termin. Le zelo redko je v tem času na morju že čutiti jesen. Edino dnevi so pa krajši.

Če greš na pravi konec bo voda dovolj topla še cel september in oktober.
Meni sta ta dva mesece najlepša za dopust na morju.

Če greš na pravi konec bo voda dovolj topla še cel september in oktober.
Meni sta ta dva mesece najlepša za dopust na morju.
[/quote]

Tud meni.

Če greš na pravi konec bo voda dovolj topla še cel september in oktober.
Meni sta ta dva mesece najlepša za dopust na morju.
[/quote]

Dlje kot do HR žal ne bo šlo.

Dlje kot do HR žal ne bo šlo.
[/quote]

Tudi v Istri je septembra super. Ni več gneče, morje je toplo, zunaj ni preveč vroče. Če je, seveda, lepo vreme….če že ni deževno.

Dlje kot do HR žal ne bo šlo.
[/quote]

Saj HR sem imel v mislih… Vprašanje je kje v HR. Morje se začne ohlajati od severa proti jugu in od kopnega ven. Najdlje je toplo na zunanjih otokih, kot so Dugi otok, Ist, Kornati, Žirje, Premuda…

Saj HR sem imel v mislih… Vprašanje je kje v HR. Morje se začne ohlajati od severa proti jugu in od kopnega ven. Najdlje je toplo na zunanjih otokih, kot so Dugi otok, Ist, Kornati, Žirje, Premuda…
[/quote]

Na otokih je morje večkrat hladnejše kot na celini (ob obali). Iz preprostega razloga, ker je tam veliko tokov (bolj na odprtem), tudi več vetra. Jeseni dolgo ostanejo topli malo večji zalivi.

Na otokih je morje večkrat hladnejše kot na celini (ob obali). Iz preprostega razloga, ker je tam veliko tokov (bolj na odprtem), tudi več vetra. Jeseni dolgo ostanejo topli malo večji zalivi.
[/quote]

😀

Tak čas sem jaz v vodi. V Velebitskem kanalu ima oktobra voda 16 stopinj, na Dugem otoku pa še vedno med 20 in 23. Izkušnje…
Vodo pri obali ohladi Burja, ker površinski sloj tople vode odpihne na odprto, nadomesti ga pa hladnejša voda iz globjih slojev.
Na otokih je voda hladnejša spomladi in zgodaj poleti, jesen je situacija obrnjena.

Na Maldivih, Sejselih, FP … je vse leto temperatura morja 27-28. Aja seveda, ovce prilezete samo do hrckov, potem pa zavesa gluposti.

za revice je to samo pobožna želja

Hvala lepa za tvoje Maldive, Sejšele in podobna sranja. Sem videla že marsikaj (Dominikanska, Zelenortski, Kanarski, Bali, Tajska – enkrat za videt, pa je bilo dost) pa grem na koncu še najraje k Hrvatom.

Morje, tudi v naši bližini, konec avgusta in še bolje v septembru je užitek. Predvsem manj gužve, hrupa, znosnejše temperature zunaj. Če greš kam bližje pa je vseeno dobro, da greš v hotel z bazenom ali da je bazen vdaj v bližini.

Hvala lepa za tvoje Maldive, Sejšele in podobna sranja. Sem videla že marsikaj (Dominikanska, Zelenortski, Kanarski, Bali, Tajska – enkrat za videt, pa je bilo dost) pa grem na koncu še najraje k Hrvatom.
[/quote]

Vse, kar naštevaš, so wannabe fancy lokacije, v resnici pa res sranje. Ko enkrat odkriješ sanjske lokacije, kot so Francoska Polinezija in podobno, me noben čudež ne spravi več v to hrvaško lužo. In ne hvali se z “videnjem marsičesa”, če si hodila samo po masovnih lokacijah, ki niso nič special.

Bila sem na Karibih in Filipinih. Eno so fotografije na prospektih, drugo je realnost. No, saj je večinoma lepo, a za moj okus vse enako, dolgočasno. Da se peljem na drugi konec sveta ležat v mivko. Ne hvala.

Bila sem na Karibih in Filipinih. Eno so fotografije na prospektih, drugo je realnost. No, saj je večinoma lepo, a za moj okus vse enako, dolgočasno. Da se peljem na drugi konec sveta ležat v mivko. Ne hvala.

Zanimivo, ko pa js pridem na prave lokacije, je pa v resnici še lepše kot na slikah …

Ja kaj pa počneš na hrvaški obali druzga kot da “ležiš v mivki”? Kaj imaš tolk za počet 14 dni? Me prav zanima. Bedarija …

https://www.google.si/search?q=bora+bora&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj77_7XqcTcAhWLbsAKHcI3AB4Q_AUICygC&biw=1366&bih=662#imgrc=7G2ITXMWMLcmgM:

Sam tolk v ilustracijo. Če gre kdo namest sem raje v kamp v Istro, rabi po moje psihiatrično obravnavo …

Sicer je pa to znan obrambni mehanizem. Folk k pac nima dnarja da bi sel po svetu, se bo pripravljen stepst, da je najleps v vesolju v avtokampu v Vrsarju. Temu se rece slepljenje samega sebe …

Ali pa mu manjka vsaj 2000€….

Ja sej, sam pol si je pa treba to priznat, ne pa se sprenevedat. Drgac bo pa za 2.000 bolj kaka masovna Dominikana, ki res ni nc posebnga. Bo kr treba mal vec odstet za tipa luksuz na Bora Bora …

New Report

Close