Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Žensko telo po porodu

Default avatar

ponovem

Ali se je tudi vam spremenila fiziologija telesa po nosečnosti?

Po šestih letih:
- pri klečanju me zelo bolijo kolena (kakšno ribanje tal odpade),
- stopalo zraslo za eno številko in tak ostalo (eni so sicer rekli, da po enem letu gre nazaj, ampak je pri meni to ostalo)
- kolesarjenje je muka (ne vem, ali se je v medenici kaj premaknilo, ampak občutek je neprijeten, prej prekolesarila tudi 40 km, zdaj komaj pridem do trgovine)
- uporaba tamponov odpade, na morju sem uničila 7 tamponov, da je en končno bil vstavljen kot mora biti

Pa imela sem carski rez, ker se po dveh dneh nisem odprla niti za cm, tako da naravni porod ni ravno bil vzrok za tole.

Strije, kilogrami, slabši zobje pa so itak že običaj.
Kako je pri vas?
Default avatar

Nevenič

Nič ne uniči žensko bolj kot porod. Ok, trije porodi jo uničijo bolj.
Default avatar

ti samo še take stresaš

Nevenič je napisal/a:
Default avatar

Nevenič

ti samo še take stresaš je napisal/a:
Nevenič je napisal/a:
Sploh ne vem kaj mi je. Najbrž se mi smilijo.
Default avatar

morda

ponovem je napisal/a:

Po šestih letih:
- stopalo zraslo za eno številko in tak ostalo (eni so sicer rekli, da po enem letu gre nazaj, ampak je pri meni to ostalo)
- kolesarjenje je muka (ne vem, ali se je v medenici kaj premaknilo, ampak občutek je neprijeten, prej prekolesarila tudi 40 km, zdaj komaj pridem do trgovine)
- uporaba tamponov odpade, na morju sem uničila 7 tamponov, da je en končno bil vstavljen kot mora biti

Pa imela sem carski rez, ker se po dveh dneh nisem odprla niti za cm, tako da naravni porod ni ravno bil vzrok za tole.

Kako je pri vas?
Čim vprašaš "Kako je pri vas?", me to spomni na tisto, ki tukaj kreira domišljijske spise...

Čeprav se maternični vrat ni odprl, da bi lahko rodila po naravni poti, je pa lahko pritisk otroka povzročil, da se ti je spremenila lega maternice ob njem. Lahko je po cr prišlo do kasnejšega zabrazgotinjenja rane navznoter .Lahko se ti je povesila maternica oz. so se v njej razrasli miomi na takem mestu, da ovirajo vstavitev tampona. Zato povej to, kar si napisala v zadnjih dveh alinejah, svojemu ginekologu.
Default avatar

Hvalanene

V mojih oceh je to dodaten kup alinej zakaj ne imeti otrok. Mon mamice hvala ker ste <3
Default avatar

kolikosistara

Koliko si pa stara?
Meni so trije porodi od 22. do 26. pustili drugačno postavo in težave s hrbtenico, a te pripisujem nošenju treh otrok tako v trebuhu, kot potem po rokah. Vse ostalo, kar ti opisuješ, doživljam pri 40+ in dvomim, da se posledice porodov kažejo šele 20 let pozneje.
Default avatar

ponovem

morda je napisal/a:
ponovem je napisal/a:

Po šestih letih:

Kako je pri vas?
Čim vprašaš "Kako je pri vas?", me to spomni na tisto, ki tukaj kreira domišljijske spise...

Čeprav se maternični vrat ni odprl, da bi lahko rodila po naravni poti, je pa lahko pritisk otroka povzročil, da se ti je spremenila lega maternice ob njem. Lahko je po cr prišlo do kasnejšega zabrazgotinjenja rane navznoter .Lahko se ti je povesila maternica oz. so se v njej razrasli miomi na takem mestu, da ovirajo vstavitev tampona. Zato povej to, kar si napisala v zadnjih dveh alinejah, svojemu ginekologu.
Vsako leto imam pregled, zdravnica nič od tega ni našla. Ona pravi, da je to vse posledica nosečnosti, pa me zanima, kakšne izkušnje imajo druge ženske.
Default avatar

hrbet

Mene sedaj ko sem 30+ le bolj pogosto boli hrbet. Verjetno precej pripomore tudi sedeče delo. Se je pa začelo po porodu. Postava je baje dosti boljša po porodu ker so se mi razširili boki. Posledično me manj tudi bolijo, prej sem imela stalne težave s kolki.
Default avatar

ponovem

kolikosistara je napisal/a:
Koliko si pa stara?
Meni so trije porodi od 22. do 26. pustili drugačno postavo in težave s hrbtenico, a te pripisujem nošenju treh otrok tako v trebuhu, kot potem po rokah. Vse ostalo, kar ti opisuješ, doživljam pri 40+ in dvomim, da se posledice porodov kažejo šele 20 let pozneje.
Stara sem 34, nosečnost bila pri 28. letu
Default avatar

ponovem

Hvalanene je napisal/a:
V mojih oceh je to dodaten kup alinej zakaj ne imeti otrok. Mon mamice hvala ker ste <3
Ja, ti že veš. Tudi telo, ko nikoli ni nosilo otroka, se postara in uniči, a veš?
Default avatar

v primerjavi s tabo

- takoj po porodu 3 kg viška /izginili v slabem mesecu/; strij nimam
- s tamponi nobenih težav
- s klečanjem tudi ne
- št. čevljev ostala ista
- prvi teden do 10 dni po porodu sem bila malo "švoh"...potem je bilo vse o.k.
- nohti, lasje b.p.
- edino en zob so mi zdrli slab mesec po porodu...kdaj točno je pričel gniti, ne vem...v nosečnosti nisem imela nobenih težav
Default avatar

Hvalanene

ponovem je napisal/a:
Hvalanene je napisal/a:
Ja, ti že veš. Tudi telo, ko nikoli ni nosilo otroka, se postara in uniči, a veš?
Ne v taksni meri nic bat ;))
Default avatar

Prerok

Hvalanene je napisal/a:
ponovem je napisal/a:

Če si ženska, so vse tvoje izjave proti starševstvu nične.

(Poznam podobno, pa si je potem enkrat kar na lepem premislila.) ;)
Default avatar

semčudna al kaj

Jaz nimam niti ene od naštetih težav.
Default avatar

Hvalanene

Prerok je napisal/a:
Hvalanene je napisal/a:

Prerok je napisal/a:
Hvalanene je napisal/a:

Tvoje labilne znanke me ne zanimajo. Jaz vem kaj hocem in cesa nocem. ;)
Vsak ima svoje proritete meni vec pomeni telo brez strij, lepi in gosti lasje, ne-skrbast nasmeh in napet trebuh brez odvecne koze. Vsakemu svoje.
Default avatar

bem-vindo

Jaz nisem rodila, pa imam take težave (razen tamponov in bicikla) kot ti, s tem, da me še kolk konkretno heca. Po moje je to, da gremo proti 40 in če ne skrbiš kaj prida zase, je to žal rezultat.
Default avatar

Zvišam na

Inkontinenco! Strije in par dodatnih kg me ne motijo. Inkontinenca je pa za znoret. Še kihnt ne smem brez da bi kapljica ušla.
Default avatar

dva cr

imela dva carska reza pred 22 oz 24 leti. posledice:
- nekaj mesecev po obeh porodih mi je šel po en zob
- zabrazgotinjenje navznoter, posledično boleči spolni odnosi, bolečine kar tako v spodnjem delu trebuha, skratka bolečine spodaj konstantno in se jih kar ne morem navadit

vse ostalo recimo da je ok oziroma posledica drugih dejavnikov.
Default avatar

ma dej dej

Rodila 4x, konkretno čez 4 kg težke otroke. Vaginalno. Nobene od težav, ki jih opisuješ nisem imela. Sem pa prvih 6 tednov po porodu zelo pridno počivala. Par strij me ne moti, voda mi ne uhaja, sklepi me ne bolijo, kolesarim precej, okoli 120km na teden. Kilogrami so se pa malček nabrali. Imam jih 7 več kot pred prvo nosečnostjo.
Poleg tega pa imam 4 krasne otroke. Neprecenljivo.