Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Svakinja naekrat kaže interes do mojih otrok

Default avatar

zamerljivka

Svakinja je sestra od moža. Ko so bili najini otroci majhni zanje nikoli ni kazala interesa pa smo bili sosedje. Na sprehod je peljala prvega enkrat, ko je bil dojenček in to je bilo to. Ok jih je parkrat čuvala ampak to je bilo parkrat letno, vsiljevali pa jih nismo. Pač vredu - bila je mlada in samska in brez otrok in pač je živela drug stil življenja, kamor otroci niso najbolj pasali. Saj je bila prijazna do njih pa vse, ne morem rečt da ne.

Sedaj ima svojega otroka starega caa dobro leto in je naenkrat pogruntala, kako je fino, če so naši pri njej na obisku. Stalno jih vabi. Potem jih vprašam kaj so delali in iz njihovega pripovedovanja izvem, da so večino časa animirali nečaka, ali pa so ji pomagali pri košnji, pospravljanju in čiščenju hiše, na vrtu ipd. Ok saj jim da potem kak sendvič al pa sladoled, ampak občutek imam, da jih vabi tja zato, da ji pomagajo pa da ji nekdo animira otroka.

Sicer ne omejujem stikov, se mi pa zdi po eni strani za malo. Ja vem, da na njihov odnos gledam skoz svoja očala nemaranja svakinje, ampak ne morem si pomagat.

Bi držali otroke na mojem mestu doma, ali bi jih puščali tja, kolikor bi želela svakinja in otroci?
Default avatar

druga svakinja

kako si pa ti eno žleht bitje.
bodi vesela, da jih svakinja vabi in uči delati. To je neprecenljivo, večina staršev danes tega ne zna.
Ti pa izkoristi čas zase, saj očitno to ti gre v nos, ker si mislila, da bodo vsi plesali okoli tebe, ko si rodila.
Sedaj je tvoj čas.
Default avatar

Cungalunga

A otroci radi gredo tja in radi pocnejo stvari, ki si jih nastela?
Ce jim je to v veselje, jim ne skazi tega, sam zaradi tvojega nemaranja svakinje. Ona je tako kot pac je, niso otroci nic krivi.
Default avatar

Mislim

... dobro poglej skozi ena druga očala, delajo, pomagajo, še kakšen sladoled pade ... meni se zdi, da imajo prav lepe počitnice, Pa še z bratrancem oz sestrično bodo povezani.

Lahko, da so zadaj računice, ampak vzemi za dobro. kakšnega hudega izkoriščanja ne opazim.
Default avatar

gost žblj

zamerljivka je napisal/a:
Svakinja je sestra od moža. Ko so bili najini otroci majhni zanje nikoli ni kazala interesa pa smo bili sosedje. Na sprehod je peljala prvega enkrat, ko je bil dojenček in to je bilo to. Ok jih je parkrat čuvala ampak to je bilo parkrat letno, vsiljevali pa jih nismo. Pač vredu - bila je mlada in samska in brez otrok in pač je živela drug stil življenja, kamor otroci niso najbolj pasali. Saj je bila prijazna do njih pa vse, ne morem rečt da ne.

Sedaj ima svojega otroka starega caa dobro leto in je naenkrat pogruntala, kako je fino, če so naši pri njej na obisku. Stalno jih vabi. Potem jih vprašam kaj so delali in iz njihovega pripovedovanja izvem, da so večino časa animirali nečaka, ali pa so ji pomagali pri košnji, pospravljanju in čiščenju hiše, na vrtu ipd. Ok saj jim da potem kak sendvič al pa sladoled, ampak občutek imam, da jih vabi tja zato, da ji pomagajo pa da ji nekdo animira otroka.

Sicer ne omejujem stikov, se mi pa zdi po eni strani za malo. Ja vem, da na njihov odnos gledam skoz svoja očala nemaranja svakinje, ampak ne morem si pomagat.

Bi držali otroke na mojem mestu doma, ali bi jih puščali tja, kolikor bi želela svakinja in otroci?
Ta packa nesramna ti bo še otroke naučila delati! Takoj prepovej stike, mularijo pa pred računalnik!
Default avatar

Go home

A si ti malo tečna? Prej ji pač ni bilo do otrok. Jaz sem recimo dojenčka držala šele takrat, ko sem dobila svojega. Prej mi ni bilo za buci buci in vse otroke okrog mečkat in igrajčkat.
Če ti ne paše, pa povej, a ne? Meni se zdi nekaj najbolj normalnega, da se bratranci in sestrične družijo, ne glede na pobudnika (po tvoje izkoriščevalko) ali kaj drugega.
Default avatar

Butl TM

takoj se loči od moža in z otroci spokaj k svojim staršem .. ker tole je pa res nevzdržno
Default avatar

v tvojo korist

Jaz z veseljem dovolim otrokom tja, kjer jim naložijo tudi kakšno delo. Vse kar opisuješ je tvojim otrokom v korist. Ne vem koliko so stari tvoji otroci - morda so že najstniki in potem res odtehtajo 100% pomoč. A je tvojim otrokom Ok da hodijo k teti?
Jst ne bi komplicirala.
Tudi midva sva imela otroke pred mojo sestro. Tudi ona ni bila mahnjena na majhne otroke. To se je spremenilo ko je dobila svoje. Zdaj so pravi prijatelji med seboj, čeprav je kar nekaj let starostne razlike.
Default avatar

kaj pa ti

Koliko stikov pa imaš ti z njenim malim, ga kdaj povabiš k sebi, poskrbiš zanj itd.?
Default avatar

provokacija na kubik

Stalno ena in ista oseba odpira take teme o svoji svakinji, teti, sestri, itd.

In še vedno ji dajate pozornost, bravissimo :)
Default avatar

druga svakinja

pa še to. sem najmlajša med otroki in sem veliko pazila na svoje nečake, ker sem bila pač pri roki in niti slučajno to ni bilo z namenom "povračila". Imam sama otroke in dejansko tete in strici zaradi oddaljenosti niso prišli v poštev. Da pa bi kdo razmišljal tako kot ti, mi je pa res mimo.
Default avatar

Go home

Mogoče je res provokacija. Ampak glede na to, da taka bitja obstajajo niti ni tako neverjetna zgodba.
Default avatar

QBR

Kar na CSD jo prijavi. Bodo tvoji pamži obvarovani pred delovnim nasiljem, njenega bodo pa itak dali v rejo.

v tvojo korist

Naj povem samo primer. Ena svakinja nikoli ni dovolila svojim otrokom, da bi šli v našo hišo, če so prišli slučajno k nam (možev brat je prišel večkrat na teden in s seboj pripeljal svoje otroke, ki so se lahko družili z našimi le na dvorišču-ne glede na vreme in letni čas). Ob praznovanjih rojstnih dni (ko so bili povabljeni) jim ni dovolila ničesar jesti. Skratka kr neki.... Ko so odraščali seveda niso več želeli prit z očetom, naši pa tudi ne k njim (tudi tam je bil podoben režim)
Danes (petnajst let kasneje) so njeni otroci in najini otroci le znanci. Nimajo prav nobenih stikov, tudi kadar se srečajo se nimajo o čem pogovarjati.
Avtorica ali si to želiš?
Default avatar

Yo_

Se pravi, da bi se takrat nekaj let mlajše, samsko dekle, ki je bila samo soseda, po tvojem pričakovanju morala obnašati do tvojih otrok enako kot zdaj, ko je nekaj let starejša, mama in tvoja svakinja?
Default avatar

sestrična bratranec teta stric

v tvojo korist je napisal/a:
Naj povem samo primer. Ena svakinja nikoli ni dovolila svojim otrokom, da bi šli v našo hišo, če so prišli slučajno k nam (možev brat je prišel večkrat na teden in s seboj pripeljal svoje otroke, ki so se lahko družili z našimi le na dvorišču-ne glede na vreme in letni čas). Ob praznovanjih rojstnih dni (ko so bili povabljeni) jim ni dovolila ničesar jesti. Skratka kr neki.... Ko so odraščali seveda niso več želeli prit z očetom, naši pa tudi ne k njim (tudi tam je bil podoben režim)
Danes (petnajst let kasneje) so njeni otroci in najini otroci le znanci. Nimajo prav nobenih stikov, tudi kadar se srečajo se nimajo o čem pogovarjati.
Avtorica ali si to želiš?
Jaz imam en kup bratrancev in sestričen, s katerimi se samo bežno pozdravimo. Krivi so povečini stari starši - predvsem dedek. Pa jih ne pogrešam - zakaj že? Imam pač druge prijatelje. Life goes on.
Default avatar

sestrična bratranec teta stric

Yo_ je napisal/a:
Se pravi, da bi se takrat nekaj let mlajše, samsko dekle, ki je bila samo soseda, po tvojem pričakovanju morala obnašati do tvojih otrok enako kot zdaj, ko je nekaj let starejša, mama in tvoja svakinja?
Po moje gre avtorici v nos dejstvo, da ji njeni deca otroka pazijo pa travo kosijo okoli hiše, med tem, ko je ona svoje otroke pazila sama in tudi travo sama kosila. Pač je fauš, da gre svakinji lepše ko njej.

Glej s te strani: ko bodo tvoji odšli na faks bo pa tale nečak hodit k tebi travo kosit.
Default avatar

Ma kaj bo učila delat

druga svakinja je napisal/a:
bodi vesela, da jih svakinja vabi in uči delati. To je neprecenljivo, večina staršev danes tega ne zna.
Ti pa izkoristi čas zase, saj očitno to ti gre v nos, ker si mislila, da bodo vsi plesali okoli tebe, ko si rodila.
Sedaj je tvoj čas.
Kaj bo učila delat? Ona? A res? Sama je tako lena, da ne zmore enega otroka in zato ji morajo nečaki, ki so sami še otroci, pomagat pri opravilih in otroku. Ne bodite smešni no, taka bo koga učila delat.

Lej avtorica, če otroci to radi počnejo, jih pusti. Škodilo jim gotovo ne bo. Ko njen zraste, pa še ti njemu metlo v roke, ko bo prišel na obisk. :-) Pa brez slabe vesti, saj ga boš samo naučila delat, kot pravijo tu gor.
Default avatar

druga svakinja

Ma kaj bo učila delat je napisal/a:
druga svakinja je napisal/a:
Sedaj je tvoj čas.
Kaj bo učila delat? Ona? A res? Sama je tako lena, da ne zmore enega otroka in zato ji morajo nečaki, ki so sami še otroci, pomagat pri opravilih in otroku. Ne bodite smešni no, taka bo koga učila delat.

Lej avtorica, če otroci to radi počnejo, jih pusti. Škodilo jim gotovo ne bo. Ko njen zraste, pa še ti njemu metlo v roke, ko bo prišel na obisk. :-) Pa brez slabe vesti, saj ga boš samo naučila delat, kot pravijo tu gor.
ja točno taki znajo naučiti delat, ne pa tisti, ki s kislim frisom vse naredijo sami.
Default avatar

fiuptre

Če tvoji otroci niso najstniki, gre verjetno bolj za igro kot delo, se ti ne zdi?