Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razočarana nad “dietetičarko”

Razočarana nad “dietetičarko”

Po nasvetu shujšane prijateljice sem obiskala dietetičatko, menda je bila včasih med. sestra, zdaj ima pa firmo. S hujšanjem imam izkušnje, sem si pa zaželela kakšno novo, drugačno dieto. Dobila sem pa eno tako čudno skropucalo, hrana čudna, kolikor poznam svoje telo, ne vem, če bom ob tem hujšala. Pa nič kaj prijazna, stehta te in napiše tisto dieto.
Me je kar minilo. Veselila sem se novega zagona, zdaj pa tole 🙁
Na koncu je edina prava dieta – manj žri. Odpovedat se sladkorju in OH. (Čeprav ta mi je predpisala veliko OH)

Jaz bi se ob vsaki.dieti zredila, ket manj pojem kot vse diete predpisujejo. Pa sem od poroda dalje ne ravno primerne postave.
Ti povem recept, ker sva očitno nagnjeni k debelosti na podoben način.
Zajtrk banana in pomaranča.
V službi kava.
Ob 12 ih solatni krožnik z mešano zelenjavo. Je ful dobro. Brokoli, korenje, paradižnik, blitva. koruza, najes se za počit. Potem te pritisne na vc, kar je dobro. Ob tem ne ješ kruha, lahko pa juho z zelo malo pastice.
Do 18 ih več ne ješ. Ob 18 ih večerja – kos mesa in kuhana zelenjava ( poln krožnik zelenjave, s sezamom, poleg mesa gorčica, ajvar. Zopet se najes do sitega.
Ob 20 ih začneš iskat hrano – pecivo, čokolado, kruh, pač iskat začneš oh. Ker si odvisen od njih. Takrat pojej npr grški jogurt z žlico medu, ali marmelade. Lahko pa albuminsko skuto z žlico marmelade. To pojej največ 150 g. Brez kruha. Žal.
S tako dieto boš zelo počasi in težko shujšala. Boš pa. Vse kar je več od tega pa pomeni debelost. Žal. kava za začetek je lahko sladka, ker bistvo hujšanja je odrekanje in nekateri smo taki, da se moramo odrekati celo življenje. Žal. Boš debela, ali boš suha je tvoja odločitev pogojena s tem koliko se odrekas.
Nobena dieta ne deluje, nobena. Vse imajo jo jo efekt. Vsako odrekanje je trpljenje. Zato je težko shujšat. Celo življenje boš mogla malo jest, pa konec.
Ne gre drugače.

Vcasih sem imela dobrih 20 kg vec kot zdaj (srednja sola), potem pa je prisla prva prava ljubezen in ocetova smrt. Od stresa me je drasticno zacelo pobirati, nikoli se nisem nacrtno lotevala diet. Zaradi razmer v sluzbi in nehumanih delovnikov me je se naprej pobiralo, scasoma je prislo do tezav z zelodcem. Po zadnji eskapadi sem se vzela v roke in crtala cvrtje, obcasno pojem kaksne polnozrnate testenine, privoscim si tudi kaksno sladkarijo, kruha ne kupujem vec. Vse nezdrave stvari sem zamenjala z bolj zdravimi alternativami, pojem ogromno zelenjave, na jedilnik sem dodala trdo kuhana jajca, obcasno kako sadje, namesto riza raje skuham ajdovo kaso, pojem vec rib, za sladico kaksno skuto z zlico medu, veliko oresckov in zdravih mascob tipa avokado. Izracunala sem si bazalni metabolizem in si sestavljam jedilnike, katerih kalorije ne presegajo porabe. Vcasih sem jedla po enkrat na dan obilno, zdaj vsak obrok razdelim na vec delov in jem veckrat. V sluzbo si vedno vzamem kaksno posodico narezane zelenjave ali sadja in tisto zvecim cez cel dan, pa za malico kaksen bolj obilen, manj kaloricen obrok. Nisem lacna, ne cutim vec teze v zelodcu po jedi, ni vec utrujenosti in zaspanosti po obroku. Kaze se sixpack, tezo vzdrzujem, postava top. Hujsanje je proces, rezultatov cez noc ni. Prilagodi prehrano porabi, vedno se lahko malo pregresis, samo preostanek obrokov naj bo bolj zdrav. Vztrajaj. Ce ti pase cokolada, si odlomi par kosov ali rebro. Samodisciplina je kljucna. Vse se da, samo potrpljenje in doslednost potrebujes.

Tvoj problem Zia je, da začneš dan s premalo hrane, največ in najbolj karolično pa poješ šele zvečer … to je velika napaka. Zjturaj zajtrk, če ne moreš jesti takoj ko vstaneš, pa potem eno dopoldansko malico, ki mora biti dokaj bogata. Kosilo tudi naj bo bogato in malo kasneje – okrog 13-15 ure, zvečer pa še samo kakšen jogurt ali druga mlečna hrana. Ali pa ležje sadje (jabolka, jabolčna ali druga sadna kaša). Ni čudno, da imate težave dekleta, bo treba dan na glavo obrnit 🙂
Pa če boš zvečer res nekaj lahkega in malo pojedla, boš drug dan manj lačna. Seveda pa velja pravilo 21 dni – na začetku te bo matralo, samo ne smeš se predat, ampak vztrajati.

HVALA HVALA HVALA vsem!
Ste mi bolj pomagali, kot tista zdolgočasena gospa dietetičarka!
Lepo poletje!

New Report

Close