Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A mi lahko nehate voziti za ritjo?!

A mi lahko nehate voziti za ritjo?!

Kako mi greste na k vozniki, ki vozite tik za ritjo!! Kaj pa varnostna razdalja? Ste že slišali za to??

Če voziš po omejitvah se ne sekiraj. Če se ti zaletijo v rit bodo krivi izključno oni

Vendar ni dobro če voziš 70 tam kjer je 90 ali 30 kjer je 50 ipd

Kaj mi bo to, če bo avto stolčen, če zabremzam? Navsezadnje se lahko zaradi teh kretenov tudi meni kaj naredi, če se mi kdo zaleti v rit. Zavarovalnica pa krije stroške popravila samo, če res nisi ti kriv. Če v osnovi res nisi kriv ti, ampak si vozil samo 1 km/h več od omejitve, te zavarovalnica odjebe. Enako je v primeru, če nimaš trdnih dokazov, da res nisi bil ti kriv. Če pa vmešaš še policijo, je pa sploh štala. Potem se postopki šele vlečejo.

Ti si pa trapast. Vi samo gledate kdo bo kriv nihče pa ne pomisli na posledice, ko te tale v kritični situaciji odzadaj nabaše in te porine v oviro na cesti ali celo zrine s ceste. Je kdo pomislil na poškodbe, ki so nad 50km/h statistično gledano lahko že kar resne?

Kaj pa da nekdo skoči na cesto? Ti boš že zaviral ampak oni konj te bo nabasal od zadaj in kompozucija bo elegantno zbila pešca… ni dovolj dramatično? Kaj oa če je pešec otrok?

Slovenci so povečini preveč nevzgojeni za cesto. Da vsega ostalega kar pride z juga ne omenjam.


Zakaj ne? Omejitev je navzgor, ne navzdol. Voziti nekaj ppcasneje od omejitve ni prekrsek, voznja za ritjo pa je.

Razen tega, nic ne pomaga, ce peljem po omejitvi ali malenkost cez, se vedno se najde kdo, ki se mu zdi, da se mi mora zalepit na rit. In mi preprecuje normalno voznjo. Ker ce bom hotela ustaviti pred prehodom, zaritniki praviloma ne vidijo pescev, ga bom imela v prtljazniku. Res da bo kriv oni zadaj, ampak avto bo potolcen in sama sreca, ce ostane vrat cel.
Sicer se z norci ne bodem in ce je le mozno oz cim je mozno, se osebi “na nujni voznji” umaknem. Ampak to pac ni mogoce vedno in takoj.

Skoda, da od takih ne pobirajo kazni. Bi lahko znizali davke na polovico in bi bili res druga Svica.

Pelji hitreje in ne bo problema. Očitno si prepočasen/prepočasna in delaš vse živčne.

Enako bedaki, ki zavijajo brez smernika.Kar naenkrat pred tabo zavije.
Kreten!

Da se tudi neotesancev znebiti elegantno. Bolj ko sili v rit, bolj popuščaš plin. Vmes še nekajkrat prestaviš v nižjo, da motor malo zavre, ampak se ne prižgejo zavorne luči. V tem primeru te končno prehitijo ali povečajo razdaljo.

Ti pa ne voziš dosti po avtocesti a ne?
Si bom naslednjič ko bom vozila v koloni 130 ali pa še malo čez po prehitevalnem mimo tovornjakov in mi bo en idiot priletel za rit, se nalepil meter od riti in blendal in mahal kot bebec. Saj bo on kriv če mi zabremza un pred mano pa mi v rit pribije ko jaz zabremzam. On kriv. Jaz pa par metrov pod zemljo!
On seveda misli da je neko nadzemeljsko božanstveno bitje in da bo pri 130 na uro dost hitro reagiral in bo tisti meter dovolj.

Trdim da bi moral vsak preden dobi izpit psihološki test naredit. Ker toliko bebcev kot je pa zadnja leta na cestah pa še ne. Pa se vozim že 20 let skoraj uro v eno smer. Idioti ki ne razumejo čemu je pospeševalni pas namenjen in se z 40 na uro priklopijo na ac, bebci ki 80 na uro vozijo po levem pasu čeprav je desni prazen, potem pa še nekaj čudno kolovratijo da se niti po desnem ne upaš mimo, idiotov ki z 80 na uro na prehitevalni skočijo brez da bi pogledali če tam mogoče kdo vozi….zmagajo pa pezdeta ki se ti prilepijo na rit in blendajo kot divji, pred tabo pa par km kolona in vsi vozimo 40 na uro. Ne razumem kako umsko prizadet moraš bit da si domišljaš da obstaja možnost da preskočiš par km kolono z blendanjem. Še malo nesreč je glede na to kakšni vozniki so po cestah.

Vedno se držim varnostne razdalje in to nakažem tudi vozniku za mano, če se mi slučajno preveč približa.
Da je varno imeti razdaljo vam napišem primer, ko so se tovornjaku na ostrem ovinku vsule iz tovornjaka deske natanko pod moj avto. Ker je bila dovolj velika razdalja niso pristala na mojem avtu.

V prometu vedno predvidevam, pozimi pa sem sem bila malo nepozorna, na tovornjak s katerega so letele ledene plošče. K sreči mi niso poškodovale stekla.

S tem ni problema vkolikor se ne moreš dovolj varno peljati hitreje. Moraš pa poskrbeti za slednje: (namenjeno vsem počasnim)

– če voziš pol manj kot je omejitev vklopiš vse 4 smernike ali moraš biti opremljen z rotacijsko lučjo / varnostnim trikotnikom za počasna vozila.

– če si počasnejši od prometa in se za tabo nabira kolona (tri vozila ali več) , ki te ne more varno prehiteti, si dolžan na prvem varnem mestu zapeljati s ceste in ostale spustiti naprej. Ne bo nikomur lulek odpadel zaradi tega ali krona postala manj žlahtna. Še jaz to pogosto storim ko vozim tovorno vozilo in vidim da je nekdo za mano živčen. Zapeljem na avtobusno in spustim živčneža mimo.

– če vidiš da nekdo poskuša priti mimo, ga na ravnici spustite naprej. Če je cesta prosta NE pospešujemo in nakažemo DESNI smernik. Tako signaliziraš, da ga spuščaš naprej.

-na avtocesti in hitri cesti vedno voziš po desnem pasu. Po levem pa prehitevaš. Tudi pas za počasna vozila obstaja v klancih… uporabljajte ga.

Mislim… vse to sodi pod bonton v prometu kot tudi DEFENZIVNO vožnjo ki je nujna. Za pizdarijo rabiš 2 budali. Z defenzivno vožnjo ena izpade iz enačbe in do pizdarije ne pride.

Bonton v prometu je toliko realen kot da so vsi ljudje prisrčni. Tega pač ni. Treba se sprijazniti z vsemi mogočimi ljudmi in posledično situacijami. Kar te ne ubije, te okrepi.

Ti si pa trapast. Vi samo gledate kdo bo kriv nihče pa ne pomisli na posledice, ko te tale v kritični situaciji odzadaj nabaše in te porine v oviro na cesti ali celo zrine s ceste. Je kdo pomislil na poškodbe, ki so nad 50km/h statistično gledano lahko že kar resne?

Kaj pa da nekdo skoči na cesto? Ti boš že zaviral ampak oni konj te bo nabasal od zadaj in kompozucija bo elegantno zbila pešca… ni dovolj dramatično? Kaj oa če je pešec otrok?

Slovenci so povečini preveč nevzgojeni za cesto. Da vsega ostalega kar pride z juga ne omenjam.
[/quote]

Vedno imaš možnost spustiti tistega naprej ali se umakniti s prehitevalnega pasu…

Takih norcev je v Sloveniji res ogromno, vsem se nakam mudi, morda v smrt.

Vzgojni faliranci. Prevec jih je. Celo objestne zenske se najdejo med njimi.

Ti pa ne voziš dosti po avtocesti a ne?
Si bom naslednjič ko bom vozila v koloni 130 ali pa še malo čez po prehitevalnem mimo tovornjakov in mi bo en ****** priletel za rit, se nalepil meter od riti in blendal in mahal kot bebec. Saj bo on kriv če mi zabremza un pred mano pa mi v rit pribije ko jaz zabremzam. On kriv. Jaz pa par metrov pod zemljo!
On seveda misli da je neko nadzemeljsko božanstveno bitje in da bo pri 130 na uro dost hitro reagiral in bo tisti meter dovolj.

Trdim da bi moral vsak preden dobi izpit psihološki test naredit. Ker toliko bebcev kot je pa zadnja leta na cestah pa še ne. Pa se vozim že 20 let skoraj uro v eno smer. Idioti ki ne razumejo čemu je pospeševalni pas namenjen in se z 40 na uro priklopijo na ac, bebci ki 80 na uro vozijo po levem pasu čeprav je desni prazen, potem pa še nekaj čudno kolovratijo da se niti po desnem ne upaš mimo, idiotov ki z 80 na uro na prehitevalni skočijo brez da bi pogledali če tam mogoče kdo vozi….zmagajo pa pezdeta ki se ti prilepijo na rit in blendajo kot divji, pred tabo pa par km kolona in vsi vozimo 40 na uro. Ne razumem kako umsko prizadet moraš bit da si domišljaš da obstaja možnost da preskočiš par km kolono z blendanjem. Še malo nesreč je glede na to kakšni vozniki so po cestah.
[/quote]

Ne vem za kaj se spihuješ nad mano. Prehitevalni pas je namenjen prehitevanju. Potem se umakneš na vozni pas. Kaj več v tvojem opisanem primeru niti ne moreš (v koloni prehitevaš tovornjake). Torej tvoj jamr je skoraj tak kot da bi bentila nad vinjenimi vozniki in divjaki ki ogrožajo vse okrog sebe. Veliko sreče s psihološkim testom, ker tako globoko test ne bo šel da bi predvidel kdo ne bo upošteval varnostne razdalje

Vedno imaš možnost spustiti tistega naprej ali se umakniti s prehitevalnega pasu…
[/quote]

Kaj bluziš in obračaš?

Če voziš na neprimerni varnostni razdalji si ZAVEDNO v prekršku.
ZAVEDNO si ustvaril nevarno situacijo.
ZAVEDNO otresaš pasivno agresijo ki ne sodi v promet.

Če je nekdo počasnejši to nikomur ne daje razloga niti imunitete, da lahko kršiš predpise in terorizoraš ostale.


Zakaj ne? Omejitev je navzgor, ne navzdol. Voziti nekaj ppcasneje od omejitve ni prekrsek, voznja za ritjo pa je.

Razen tega, nic ne pomaga, ce peljem po omejitvi ali malenkost cez, se vedno se najde kdo, ki se mu zdi, da se mi mora zalepit na rit. In mi preprecuje normalno voznjo. Ker ce bom hotela ustaviti pred prehodom, zaritniki praviloma ne vidijo pescev, ga bom imela v prtljazniku. Res da bo kriv oni zadaj, ampak avto bo potolcen in sama sreca, ce ostane vrat cel.
Sicer se z norci ne bodem in ce je le mozno oz cim je mozno, se osebi “na nujni voznji” umaknem. Ampak to pac ni mogoce vedno in takoj.

Skoda, da od takih ne pobirajo kazni. Bi lahko znizali davke na polovico in bi bili res druga Svica.
[/quote]

Zakaj ne? Ker praktično oviraš tok prometa, koga narediš živčnega in posredno ljudi spodbujaš k prehitevanju. So deli cest kjer nedomačin res lahko pelje nekoliko manj, vendar kar je 30 pod omejitvijo razen v ekstremnih razmerah je oviranje prometa

Kaj bluziš in obračaš?

Če voziš na neprimerni varnostni razdalji si ZAVEDNO v prekršku.
ZAVEDNO si ustvaril nevarno situacijo.
ZAVEDNO otresaš pasivno agresijo ki ne sodi v promet.

Če je nekdo počasnejši to nikomur ne daje razloga niti imunitete, da lahko kršiš predpise in terorizoraš ostale.
[/quote]

Če si prebral cpp knjigo in nisi le skopiral pol bi videl da notri veliko piše o defenzivni vožnji. Sploh ta nova izdaje knjiga ki jo danes uporabljajo vsebuje veliko tega.

Ne vem za kaj se spihuješ nad mano. Prehitevalni pas je namenjen prehitevanju. Potem se umakneš na vozni pas. Kaj več v tvojem opisanem primeru niti ne moreš (v koloni prehitevaš tovornjake). Torej tvoj jamr je skoraj tak kot da bi bentila nad vinjenimi vozniki in divjaki ki ogrožajo vse okrog sebe. Veliko sreče s psihološkim testom, ker tako globoko test ne bo šel da bi predvidel kdo ne bo upošteval varnostne razdalje
[/quote]

Ja prehitevanju. In prehitevam. Halo?! Vsi na desnem pasu vozijo 80 ali manj, jaz pa z ostalimi v koloni 130+. In sedaj naj se rinem med dva tovornjaka z 80 na uro in upam da se ne ubijem ko se trudim zadeti tiste par metrov razdalje med tovornjaki zaradi enega pezdeta ki misli da mu bo zrastel če bo par minut prej priletel domov iz šihta in imel več časa za čohat se po jajcih popoldan?
Na cestah je pač gužva. Sploh poleti. Sploh ker dars rad vsako leto par mesecev nekaj rije po cestah. In bi bilo mogoče dobro da se za volan ne spravljajo ljudje z tako nizko inteligenco da ne uspejo dojeti da pač so kolone in ni kralj kdovečesa da bi se mu ljudje kar umikali in skakali iz ceste dol da bi on lahko si nabijal ego kakšen dedc da je k nori k bebec po cesti polni ljudi ki radi živimo. Če ima kdo samomorilske želje naj se pač vrže iz mosta al nekaj. Ne pa ogrožat drugih, ki mogoče radi dihamo.

NE NE NE in še enkrat NE

Začne se pri posameznikih. Hočeš kulturo na cesti? Začne se pri sebi. Dokazano je, da se kultura obnašanja posnema. Ljudje vozijo drugače če vozijo med strpnimi ali med nestrpnimi ljudmi. Potem pa naj se najdeta dva nestrpna in vse skupaj potencira do pizdarije sploh ker so ljudje po nekem čudnem ključu bolj nagnjeni k posnemanju primitivizma.

Glavno krivdo nosi dejstvo, da lahko vsaka opica opravi vozniški izpit. Ker se to smatra za samoumevno. PA ne bi smelo biti! Drugi del zgodbe je sistem sankcioniranja ki ne deluje takrat ko bi moral. V Švici imaš tudi voznike od dol ki ob prestopu meje terorizirajo promet. Čim pridejo v švico pa umirjeno kot ovčke. Veš zakaj? Ker tisti zahojeni jodlarji zakon jemljejo smrtno zares in stvar funkcionira. Plus poleg kazni plačaš še postopek če te ustavijo. In tudi vsako malenkost ob pregledu vozila če pride do ugotovitve prekrška. Da ne omenjamo progresivnega sistema sankcioniranja. Zaf*aš 1x plačaš normalno. Vsakič ko ponoviš isto napako v enkem krajšem čadovnem obdobju je kazen dražja in strožja.

Ja prehitevanju. In prehitevam. Halo?! Vsi na desnem pasu vozijo 80 ali manj, jaz pa z ostalimi v koloni 130+. In sedaj naj se rinem med dva tovornjaka z 80 na uro in upam da se ne ubijem ko se trudim zadeti tiste par metrov razdalje med tovornjaki zaradi enega pezdeta ki misli da mu bo zrastel če bo par minut prej priletel domov iz šihta in imel več časa za čohat se po jajcih popoldan?
Na cestah je pač gužva. Sploh poleti. Sploh ker dars rad vsako leto par mesecev nekaj rije po cestah. In bi bilo mogoče dobro da se za volan ne spravljajo ljudje z tako nizko inteligenco da ne uspejo dojeti da pač so kolone in ni kralj kdovečesa da bi se mu ljudje kar umikali in skakali iz ceste dol da bi on lahko si nabijal ego kakšen dedc da je k nori k bebec po cesti polni ljudi ki radi živimo. Če ima kdo samomorilske želje naj se pač vrže iz mosta al nekaj. Ne pa ogrožat drugih, ki mogoče radi dihamo.
[/quote]

Da se rineš med tovornjake ker zadaj en teži je še bolj nevarno kot če voziš v koloni dokler ne prideš mimo tovornjakov. Če ti blenda zasenči ogledalo

NE NE NE in še enkrat NE

Začne se pri posameznikih. Hočeš kulturo na cesti? Začne se pri sebi. Dokazano je, da se kultura obnašanja posnema. Ljudje vozijo drugače če vozijo med strpnimi ali med nestrpnimi ljudmi. Potem pa naj se najdeta dva nestrpna in vse skupaj potencira do pizdarije sploh ker so ljudje po nekem čudnem ključu bolj nagnjeni k posnemanju primitivizma.

Glavno krivdo nosi dejstvo, da lahko vsaka opica opravi vozniški izpit. Ker se to smatra za samoumevno. PA ne bi smelo biti! Drugi del zgodbe je sistem sankcioniranja ki ne deluje takrat ko bi moral. V Švici imaš tudi voznike od dol ki ob prestopu meje terorizirajo promet. Čim pridejo v švico pa umirjeno kot ovčke. Veš zakaj? Ker tisti zahojeni jodlarji zakon jemljejo smrtno zares in stvar funkcionira. Plus poleg kazni plačaš še postopek če te ustavijo. In tudi vsako malenkost ob pregledu vozila če pride do ugotovitve prekrška. Da ne omenjamo progresivnega sistema sankcioniranja. Zaf*aš 1x plačaš normalno. Vsakič ko ponoviš isto napako v enkem krajšem čadovnem obdobju je kazen dražja in strožja.
[/quote]
Ampak kaj spremeni tvoja teorija? Ja, se strinjam, da se vse začne pri posamezniku. Ampak pričakovati, da bodo vsi osvojili bonton in bili strpni šoferji ni mogoče. Upaš lahko le, da ti ni usojeno, da umreš v prometni nesreči.

Če si prebral cpp knjigo in nisi le skopiral pol bi videl da notri veliko piše o defenzivni vožnji. Sploh ta nova izdaje knjiga ki jo danes uporabljajo vsebuje veliko tega.
[/quote]

Ti popolnoma nepovezano pišeš. Enkrat eno drugič tretje… lol se pa meni s takim…

Defenzivna vožnja velja za VSE in pika. Če bi ljudje premogli strpnost do ostalih takšne teme kjer se vedno znova odkriva toplo vodo, ne bi obstajale. PIKA

New Report

Close