Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pisanje seminarskih nalog fax

Pisanje seminarskih nalog fax

Pozdravljeni,
zanima me kako naj izboljšam pisanje seminarskih nalog? Vse seminarske, ki sem jih do sedaj napisala, sem dobila najvišjo oceno 8. Rada bi to popravila, a niti ne vem kako. En razlog je zagotovo v tem, da se pisanja lotim prepozno…
Kako pisete seminarske tisti, ki vam gre to dobro od rok, postopek? Hvala.

Dodelaj snov, vključi stvari za višji nivo.

Zadnji čas, je najslabše pisati. Ampak eni imamo tako prakso.

Seminarska je najbolje da nekaj dni, teden odsedi, potem ponovno v pregled, popravit, izboljšat…dopolnit, dodelat.

Vzamem osnovno literaturo (verjetno vam profesorji kaj predlagajo? Drugače vprašaj), jo predelam, da snov razumem. Potem napišem kazalo, torej katere teme bodo obravnavane. Naredim osnutek seminarske. Potem pa na to dodajam – poiščem strokovne članke, raziskave, še kakšno knjigo mogoče, tujo literaturo seveda. Dodam stvari za višji nivo, kako zanimivost, primer iz prakse, ugotovitev kake raziskave. Seveda samo toliko, kolikor je smiselno, da se smiselno dopolni in, da nima seminarska 50 strani. Vse skupaj preberem 100x, če je treba, kaj dopolnim, popravim, kaj vržem ven. Ne prepisujem iz knjig, ampak zadevo dovolj dobro naštudiram, da lahko pišem po svoje (seveda je včasih potreben kakšen citat, oz. je pametno kakšno komplekso zadevo direktno prepisat, da ne narediš napake). In potem res, kot je že nekdo napisal, kakšen dan “pustim stati” in potem še enkrat preberem.

Natančno upoštevam navodila, ki jih da profesor glede obsega in oblike seminarske (št strani, pisava, kazalo, naslovnica itd.). Pomembno je pravilno citiranje virov. Vsaj pri nas take stvari lahko po nepotrebnem znižajo oceno. Slovnična pravilnost se načeloma ne ocenjuje, se mi pa zdi, da spodobna seminarska ne sme imeti slovničnih (ali celo tipkarskih) napak. Zato si vzamem čas tudi za to in seminarsko natančno pregledam.

New Report

Close