Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strela na Bledu

Strela na Bledu

Včerajšnji udar stele na Bledu. Takšni dogodki se me zelo dotaknejo. Želim, da bi bilo z mamico in punčko vse vredu. Upam, da pomagajo pozitivne misli.

Zenska je bila v zadnjem mesecu nosecnosti. :S Upam, da bo z njo vse v redu.

Hudo je, kar se je zgodilo, a narava je močnejša od ljudi. Pa čeprav mislimo drugače…
Naj bo v redu z vsemi tremi, mislim, da je tudi nerojeni otrok zelo izpostavljen.

Na isti točki se je nazadnja zvrnila pletna in v jezero pometala turiste,
zdaj je udarila strela.

Na njih in jim vsem (deklici,mamici in dojencku v trebuscku) zelim hitro in dobro okrevanje!!

Želiš povedati, da bo župnik moral na teren?

Mislite da nerojen otrok lahko preživi udar strele v mamo? Po moje za to ni šans. Mami se je ustavilo srce zaradi udara, ima pa tudi opekline. Pri udaru strele ne gre le za opekline na koži, ampak tudi v notranjosti telesa, opečene so mišice, kosti, organi…
Vsekakor upam, da je bilo tu drugače.

Huda nesreca AMPAK – med nevihto pod drevo? To je ja prva stvar, ki jo NE naredis.


Moraš pa računat, da te zgrbi panika in v tistem momentu ne veš več, kaj je prav. Tudi jaz želim mamici in obema otrokoma vse najboljše !!

Žal mi je za celo družinico, ampak zelo težko, da nerojen otroček to preživi. Upam in želim jim vse dobro, da si vsi čim prej in čim bolje opomorejo.
Ja, vsi vemo, da v nevihti ne smeš pod drevo. Ampak ko se ulije, nekako nagonsko vsi iščemo suho zavetje. Kako bi v bistvu morali ti ljudje ravnati? Ob jezeru teči do hotela ali avta tudi ne bi bilo pametno.

Piše da je strela udarila v drevo in ne direkt v ljudi.

Ja, samo če sta mama in hči opečeni, je strela po tleh potovala do njiju. Nenavadno, da do obeh. Verjetno je imela mama hči v naročju oziroma jo je držala za roko.

Kako lahko greš pod drevo?? Nikoli ampak res nikoli ne bi šla med nevihto pod drevo, me je tega preveč strah, čeprav je skoraj loterija da te zadane strela. Kaj je udar strele oroti temu, da si oremočen kot miš?? Eno izmed osnovnih pravil je, med nevihto ne pod drevo. Tudi otroke sem tako naučila.
Držim pesti za vse.


Ojoj 🙁 ampak res, njo so oživljali, otročka pa, če se mu je ustavilo srce, niso mogli 🙁
Kakšna tragedija…


Pa saj en mesec pred rokom je že čisto zrel za porod, če je nujno, no. Imam dva nedoniočenka – enega mesec prej ,drugega skoraj dva meseca prej. Prvi brez težav, niti v inkubator ni šel, drugi pa ni imel še dovolj razvitih pljučk in je morl v inkubator za 14 dni napa kortikosteroide za dozorevanje pljuč.


Pa saj en mesec pred rokom je že čisto zrel za porod, če je nujno, no. Imam dva nedoniočenka – enega mesec prej ,drugega skoraj dva meseca prej. Prvi brez težav, niti v inkubator ni šel, drugi pa ni imel še dovolj razvitih pljučk in je morl v inkubator za 14 dni napa kortikosteroide za dozorevanje pljuč.
[/quote]


Pa saj en mesec pred rokom je že čisto zrel za porod, če je nujno, no. Imam dva nedoniočenka – enega mesec prej ,drugega skoraj dva meseca prej. Prvi brez težav, niti v inkubator ni šel, drugi pa ni imel še dovolj razvitih pljučk in je morl v inkubator za 14 dni napa kortikosteroide za dozorevanje pljuč.
[/quote]

Če poškodbe od strele niso bile prehude. Upam, želim jim, da bo ve o.k.!!

Pa dajte si malce podrobneje prebrat članek. Ni kazalo na nevihto! Nekaj kapljic dežja, potem pa je “vrezalo” iznenada….. Nekaj tam pod tistim drvesom ali okoli pleten “privlači” strele. Kakšna kovina morda……

no, tudi danes, pred pol ure pri nas, skoraj nevidni oblaki, nobene kaplje dežja, pa je dvakrat tako vrezalo, da se je sredi naselja v bližini zabliskalo do tal. Pri enih sosedih očitno nekaj privlači strele. Že drugiš ta mesec… 🙁

Da, ampak ali sta oba preživela do poroda ali carskega reza. Držimo pesti.

Ni bila nevihta – bil je lep psončen dan, ljudje so sedeli v senci pod drevesom. iznenada je bila strela. Nekaj jo je privlačilo.

Ni bila nevihta – bil je lep psončen dan, ljudje so sedeli v senci pod drevesom. iznenada je bila strela. Nekaj jo je privlačilo.
[/quote]

Ne nakladaj. Začelo je deževati, zato so šli pod drevo.

Japajade, cist lepo se je konkretna nevihta pripeljala, nic ni z jasnega udarila strela. Sem bil na bledu ta cas.

Točno to. Tudi sam sem bil blizu. Nevihtica z dežjem…in par strel.


Res je.


ne morem nehati misliti nanju in molim,da bo vse ok, da se pozdravita in jo vsi trije odnesejo brez posledic. Ubogi partner tudi.

New Report

Close