Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Psa nemoremo skopati

Default avatar

Hovhov

Mi imamo pa doma 2 leti staro labradorko. Za labradorce naj bi veljalo da obozujejo vodo in tako jo tudi nasa psicka ampak samo jezera in potoke..ker jo imamo velikokrat spusceno se nam kdaj povalja po kasnem dreku al pa skoci v blato...doma je nemogoce da jo spravimo v banjo in skopamo.zunaj jo tudi ne moremo skopati saj nam ujide ce pa jo imamo dodatno privezano se na povodec se sname iz vratnice in ne pride nazaj dokler ne pospravimo cevi z vodo.postavili smo ji tudi bazencek in gre samo malo v vodo ce pa vidi da jo hocemo politi z vodo hitro skoci ven in jo je nemogoce zadrzat. Ali je imel kdo izkusnje z tem in kaj je naredil? Ali v pasjih salonih kopajo samo pse ki so navajajani kopanja ali tudi tiste ki se vode bojijo?
Default avatar

hahaha dobra

doggy bath je napisal/a:
Haha, naša bi bila taka, če ne bi bila manjša in ne doseže od roba do roba banje :D :D

Naša je do lani še pretrpela kopanje, malo je nergala, a potrpela. Zdaj jo pa že starost daje in se ne pusti več hecat, če ji kaj ne paše, tako da sem ji letos kupila nagobčnik, da jo sploh lahko skopam, ker je bila grozna. Uspelo ji je celo skočit iz banje, kar ji vvseh njenih letih ni uspelo do zdaj, tako grozno je kopanje, ampak nimaš kaj, če se mora, se mora.

Jaz bi na avtoričinem mestu nataknila nagobčnik in ovratnico, pa en naj jo drži, drugi kopa.
Default avatar

gost žblj

Moja butara, gre sama v kad in čaka, če bo kopanje! Raje jo pa v reko pošljem, pa opravi sama!
Default avatar

člkd

Naš kuža je zdaj že pravi starček, ampak se po vseh teh letih še vedno ni privadil na kopanje. Upira se več ne, vedno pa stoji čisto primiru, rep čisto med noge in gleda v prazno. Kot da bi doživljal najhujše travme tega sveta :) Ne pa malo prijetno tople vode in pasjega šampona. Eh.. :) Ko pa je zunaj pa komaj čaka, kje se bo lahko malo namočil, najraje v blatno vodo. Smo pa tudi mi na začetku potrebovali dosti potrpljenja in vztrajnosti, da smo ga navadili na kopanje. Pri teh stvareh je pač treba vztrajat.
Avtorica, poskusite jo skopati zunaj. Daj jo na povodec, po potrebi tudi nagobčnik, en naj jo drži, drugi pa umiva. Voda naj ji bo prijetna.
Pa ne imejte je kar tako spuščene. Je danes že bila ena tema o tem kaj vse so spuščeni psi ušpičili. Vas bo nekdo prijavil, potem bo pa sranje. Kaj pa če jo avto povozi, al pa jo kdo napade? Pa kako se vam lahko izmuzne iz ovratnice? Imate pravo velikost? Potem se vam lahko izmuzne recimo tudi na sprehodu in vam uide. Morda pa kupite tisto, ki se priklene še okoli trebuha?
Default avatar

PismoRosno

Verjetno se sama rada kopas in tusiras. Verjetno pa kljub temu ne bi dovolila, da te nekdo zaliva z ledeno vodo iz cevi ali s prevroco vodo v napravi, kjer nimas ravnotezja. Aja, in da pri tem uporablja cistila s tako mocnim vonjem, da te zge po nosu in tezko dihas.

Natoci vodo v bazencek in kasneje, ko se prebijete do te faze, se v 2 ali 3 vedra. Pusti par ur nekje v senci. Psa zvabi v bazencek in ga samo z rokami zalivaj od spodaj navzgor. Ce bo danes pustil zmociti tace in naslednji teden trebuh, ga nagradi vsakokrat s kosckom klobase in postopno nadaljuj, dokler ne bo ugotovil, da tudi moker hrbet ni konec sveta, ampak bo nagrada.

Ko pridete do sem, si v prazni plastenki pripravi sampon s cim manj vonja (kaki otroski bo v redu), razmesan z vodo. Nasamponiraj, spiraj pa tako, da z lonckom zajemas cisto vodo iz pripravljenih veder. Nagradis lahko posebej namakanje, samponiranje in spiranje.

Za kad pa poskusi trik s pasteto ali kikirikijevim maslom, ce ga ima rad. Namazi na notranji rob kadi ali na ploscico v visini smrcka. Postavi psa v kad in ga operi, medtem ko se on ukvarja s pasteto. Uporabi pa ravno tako vedra in loncek, ker se veliko zivali boji sumenja rocke za tus.
Default avatar

PismoRosno

Se to: voda, s katero kopas, naj ima sobno temperaturo. Taksna, ki je tebi prijetna za tusiranje, je za psa pretopla.
Default avatar

Veliko idej

... je bilo zapisanih, ampak osebno ti svetujem, da uporabljas pasji sampon, cloveski za pasjo kozo ni primeren.
Default avatar

Živc na kubik

Psa primem in ga z mlačno vodo zunaj sperem. Treba je biti pazljiv in nežen, saj ti mora žival zaupati. Naš kuža kar uživa v tem če je pristop taprav. Ne pusti se vsakemu ampak le tistemu, ki zna.
Default avatar

MsOlivija

Šele ko sem skopala svojega prvega psa, sem videla kaj točno pomeni stavek: "zgledaš ko polit cucek":)::):)
Srce se ti para, tak izraz naredijo v bani. Najhujša krivica eveeer!

Vsi psi, ki sem jih imela do sedaj, so sovražili kopanje a se valjali povsod! V morju, potokih in jezerih bi bili v nedogled dolgo in stopit je bilo treba v vsako lužo.

Ko pride čas za kopanje pa...100 in 1 način izmikanja:)

Takrat pa samo na komando. Pes mora ubogati! Nima veze ali gre za kopanje ali pa da izpusti nekaj kar ima v gobcu.
Si ne predstavljam, da bi renčal name! Kadarkoli! Kot tisti ovčar v zgornjem videu! Uf! Saj se ga ne bi upala dotakniti in v tem primeru sem že izgubila bitko, če pes ve, da se ga bojim.

V kopalnico in v bano po tleh položite tiste plastične nedrseče tepihe, da psu ne drsi. Se takoj bolj varno počuti. In na lep način z njim. Pokaže, da mu ni prav, a ubogati mora vseeno. Z mirno besedo, brez afnanja, smeha in pomilovanja ga spravite v bano.
Voda primerno segreta, tuš pa naj ima tisto razpršilo, ki na mehko prši in ne močno. Še bolje je navaden mehak curek vode, tak res nič ne boli. Normalno se pogovarjajte z njim. Manj ko je ljudi okoli njega bolje bo. Če vi delate cirkus iz kopanja, ga bo tudi pes!

Po končani kopeli pa obvezno priboljšek;) In igranje z njim...itak pa vsi mokri psi letajo ko nori po stanovanju od veselja, da je konec kopanja:):):)

Ne smete se mu pa pustiti;) Good luck!

Tole je en lep primer nesrečnega psa v bani (najden na spletu)
Slika
Default avatar

MsOlivija

Hovhov je napisal/a:
Mi imamo pa doma 2 leti staro labradorko. Za labradorce naj bi veljalo da obozujejo vodo in tako jo tudi nasa psicka ampak samo jezera in potoke..ker jo imamo velikokrat spusceno se nam kdaj povalja po kasnem dreku al pa skoci v blato...doma je nemogoce da jo spravimo v banjo in skopamo.zunaj jo tudi ne moremo skopati saj nam ujide ce pa jo imamo dodatno privezano se na povodec se sname iz vratnice in ne pride nazaj dokler ne pospravimo cevi z vodo.postavili smo ji tudi bazencek in gre samo malo v vodo ce pa vidi da jo hocemo politi z vodo hitro skoci ven in jo je nemogoce zadrzat. Ali je imel kdo izkusnje z tem in kaj je naredil? Ali v pasjih salonih kopajo samo pse ki so navajajani kopanja ali tudi tiste ki se vode bojijo?

Pozabila sem dodati: pes se vam ne sme sneti iz ovratnice! Prilagodite ovratnico primerno psu.

V pasjih salonih se psi obnašajo drugače kot doma, ker ni lastnikov zraven. Če je pes agresiven, vam lahko kopanje/nego zavrnejo.
Default avatar

mi smo se fenali

naš se je na začetku tudi upiral, tako, da sva ga morala prati dva, sčasoma pa se je navadil, samo, ko je prišel iz bane bi pa dirkal po celem stanovanju. Tudi to smo rešili, da smo zapirali vrata, ga dobro osušili, sin ga je še celo navadil na fen, tako, da je kadar je prišel moker s sprehoda, kar sam zavil v kopalnico in smo ga sfenali.
Bil je pa pekinezer.
Default avatar

Hovhov in

Naso psicko probamo zunaj skopati ampak tudi ne gre. En jo drzi drug pa proba skopati v nasi hisi ni nobenega "tapravga desca" ki bi jo lahko drzal..ovratnico ji zamenjamo in damo tako ki se zategne ko povlece ampak z glavo tako dobro zna ujiti ven da je ne mores hitro zgrabiti da nebi usla...se pa nam je zgodilo da je ze tudi na sprehodu ze tako usla. Nikoli pa ne renci ali laja. Smo probali tudi z oprsnico ampak se lazje ujide...kopanje ji je nocna mora ampak treba je psa kdaj skopati.
Default avatar

Hovhov

P.s. probali smo tudi da ji dajemo pribolske med tem ko je v bani ampak je tako zivcna da sploh noce pribolskov.
Default avatar

MsOlivija

Hovhov in je napisal/a:
Naso psicko probamo zunaj skopati ampak tudi ne gre. En jo drzi drug pa proba skopati v nasi hisi ni nobenega "tapravga desca" ki bi jo lahko drzal..ovratnico ji zamenjamo in damo tako ki se zategne ko povlece ampak z glavo tako dobro zna ujiti ven da je ne mores hitro zgrabiti da nebi usla...se pa nam je zgodilo da je ze tudi na sprehodu ze tako usla. Nikoli pa ne renci ali laja. Smo probali tudi z oprsnico ampak se lazje ujide...kopanje ji je nocna mora ampak treba je psa kdaj skopati.
Tega pa ne razumem: kako se vam lahko pes sname iz zatezne ovratnice? Oz celo oprsnice?
Tole je najbolj osnovna oprsnica, pa se iz nje pes ne more kar sam izvozlati. Jo je treba odpeti.

A pes renči na vas in se ga bojite prijeti?

Slika
Slika
Default avatar

Tako je

Živc na kubik je napisal/a:
Psa primem in ga z mlačno vodo zunaj sperem. Treba je biti pazljiv in nežen, saj ti mora žival zaupati. Naš kuža kar uživa v tem če je pristop taprav. Ne pusti se vsakemu ampak le tistemu, ki zna.
Danes sva z mojim dragim okopala najina dva mackona. Pa ce je pes ali macka... Kar je napisal Zivc drzi. Bistveno je zaupanje!
Default avatar

Yo_

MsOlivija je napisal/a:
Pozabila sem dodati: pes se vam ne sme sneti iz ovratnice! Prilagodite ovratnico primerno psu.

V pasjih salonih se psi obnašajo drugače kot doma, ker ni lastnikov zraven. Če je pes agresiven, vam lahko kopanje/nego zavrnejo.
Tole z ovratnico več kot podpišem.
Dodajam pa glede salonov - vsekakor opozorite vnaprej, ponekod ne vzamejo, drugje pa, včasih z doplačilom, v kolikor je potrebnega veliko več časa, kot bi ga bilo sicer.