Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek indukcijska plošča napaka E3

indukcijska plošča napaka E3

Imamo Electroluxovo indukcijsko ploščo, staro cca 11let. Ko sem jo danes vklopila, je nekaj rahlo počilo in prikazala se je napaka E3. Sama se je izklopila, sedaj javlja na vseh kuhališčih napako E… Malo sem pobrskala in to pomeni previsoka napetost, napačno priklopljena naprava. No, napačno ne more biti priklopljena, verjetno pa je nekaj crknilo in zato izkazuje previsoko napetost?
Se kdo spozna na to? Bo najbolje, da grem po novo? Kaka izkušnja?

Pokličeš serviserja pa naj pride pogledat. Kar koli na pamet je le ugibanje.

to pomeni da je šlo vse u pičku lepu materinu !!!

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj pa še povej kaj ste včeraj polili po tesnilih.


Polili popolnoma nič… Že več dni zelo malo v uporabi, pred tem pa tudi nič.

V tem primeru pa morate imeti doma vsaj srednješolsko izobraženega dedca, ki bo posamezno ploščo priklopil na multimeter, izmeril tuljave in tisto ki je v kratkem stiku in jo odklopil od preostalih. Pa vesele zmenkarije želim 🙂

Tudi naša Elektrokluxova plošča je dočakala svoj konec po cca 12 letih. Pa od mami tudi. Oboji vsak dan kuhamo – torej je stalno v uporabi. Mož se spozna na električne zadeve, vendar je ni mogel popraviti, ker je bila prestara (?!) in takih rezervnih delov ni več dobil.
Po cca 12 letih je tudi sodelavkina indukcijska plošča Bosch dočakala svoj konec. Ona pa kuha samo med vikendom. Torej je bila bistveno manj uporabljena od naše.

Očitno je to življenjska doba teh plošč.

Če ti olajšam, mi smo nedavno tega kupili novo v Harvey Normanu -AEG – za dobrih 350 €.
Sodelavka pa je ponovno kupila bistveno dražjo Bosch. Ampak tam prisegajo na kvaliteto:)

Logično, tuljavo ki je v stiku je treba menjati, navitja pa 12 let niso ista. Enako jo je pa možno odklopiti da ne dela kratkega stika po celem sistemu. Lak ki preprečuje stik žic v navitju pa je preračunan tako da degradira ravno pred novoletno večerjo.

Mogoče bo komu v pomoč, zato še zaključek z našo indukcijsko ploščo…

Mož je najprej menjal kondenzatorje in po tem je pričela javljat drugo napako…
Usposobil je dve kuhališči, ki sta navadni steklokeramiki.
No, danes se ji je ponovno posvetil, menjal IGBT-ja in vse dela kot je treba 🙂

New Report

Close