Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri analgetik jemljete v primeru bolečin?

Kateri analgetik jemljete v primeru bolečin?

Meni vedno pomaga Lekadol. Ampak v obliki tablet. Tisti praški mi ne pomagajo. V primeru res močnih bolečin (zobobol, bolečine v ušesu, menstrualne bolečine ipd.) pa vzamem Naklofen.

Kaj pa vi? Kateri analgetik jemljete? Kateri vam najbolj pomaga? Ali jih sploh jemljete?

Če je res nuja, Nalgesin.

Seveda jih jemljem, zakaj ne? Ne jem jih kot bombone, za vsako figo ampak če me nekaj boli, ne vem zakaj bi se delala junaka?!?!
– Za glavobol, menstrualne bolečine in podobno vzamem Ibubel (prime najhitreje – dejansko v parih minutah),
– ob prehladu, gripi Lekadol +C (praške)
– ob močnih bolečinah (križ, išijas) pa Naklofen, ki ni le protibolečinko ampak tudi protivnetno zdravilo in torej zdravi.

ASPIRIN.

Lekadol (paracetamol) pa dela demenco, če še ne veste.

Nalgesin, občasno Ibuprofen. Zaenkrat samo za menstrualne bolečine, drugih težav nisem imela že leta.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

K sreči že dlje časa nisem nič vzela.
Drugače pa imam migrene in težave od operacij, tako da imam večino teh protibolečinskih tablet na recept.
Če pa so običajne bolečine – menstrualne, navaden glavobol, grlo pa vzamem občasno Lekadol+C ali Nalgesin.

Nikoli nisem zlorabljala analgetikov ali kaj podobnega (max. 5 tablet letno), ampak imam z njihovo učinkovitostjo resne težave. Aspirin, paractamol, ibuprofen … nultna učinkovitost. Ostalo tudi bolj za zjokat. Delno in za kratek čas mi ublaži bolečine le ketonal forte, naklofen le blage bolečine. Ne vem, zakaj.

Govoriš o glavobolih ali kakšnih drugih bolečinah? Ker sama sem se takole matrala skoraj desetletje, dokler ni dohtarca enkrat predlagala tablet proti migreni in se mi je prikazal Jezus 🙂

Potem vzamete tablet res, ko je že precej hudo in takrat žal “navadni” protibolečinski ne primejo več. Absolutno se pa strinjam, da se ne vzame protibolečinski zalogajček za vsako figo. Ketonal forte je pa kar močna tableta in če si jo predpišete kar “sami” bodite zelo pozorni pri doziranju. Običajno se takšno zdravilo predpisuje po posegu, ko začne popuščati anestetik.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Potem vzamete tablet res, ko je že precej hudo in takrat žal “navadni” protibolečinski ne primejo več. Absolutno se pa strinjam, da se ne vzame protibolečinski zalogajček za vsako figo. Ketonal forte je pa kar močna tableta in če si jo predpišete kar “sami” bodite zelo pozorni pri doziranju. Običajno se takšno zdravilo predpisuje po posegu, ko začne popuščati anestetik.
[/quote]

in pa pri tako močnih analgetikih “per os” je treba jemat še zaščito za želodčno sluznico…. Četudi ni na dolgi rok. Ni nujno, da je zaviralec protonske črpalke…

in pa pri tako močnih analgetikih “per os” je treba jemat še zaščito za želodčno sluznico…. Četudi ni na dolgi rok. Ni nujno, da je zaviralec protonske črpalke…
[/quote]

Zato mi ni jasno kako si lahko človk kr sam ketonal predpiše alpa ne vem kaj. Čeprav ja, tut aspirin je hjeba za želodec, ne ga podcenjevat.
Sicer sem si že dal ketonal, ampak šprica pa v žilo, tableta pa še nisem… Mogoče ko sem mejehen bil pa ni blo glih važn kaj sem pojedu.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Jaz vzamem aspirin za kakšnega mačka (paracetamol je v kombinaciji z alkoholom škodljiv), a odkar vzamem ob pivskih dnevih zraven kapsulo L-cysteina, mi tudi aspirina ponavadi ni več treba. (Btw priporočam cistein proti mačku; preberite si, kako pomaga pri razgradnji škodljivih produktov alkohola).
Sem preizkusila precej nesteroidnih antirevmatikov (naklofen, nalgesin, ibuprofen…), na koncu pa sem se dokopala do arcoxie. In moram rečt, da jo super prenašam, pa še za prebavila ni tako nevarna. Je pa problem, ker jo nočejo predpisati, moraš biti star nad 65 let ali imeti čir na želodcu.

Nalgesin, če je potreba. Na srečo to ni pogosto, ker sem ugotovila, na kakšen način se učinkovito izognem menstrualnim bolečinam (kaj deluje pri meni). Kakšnih drugih težav zaenkrat na srečo še nimam.

Lekadola se izogibam, odkar so prišle v javnost informacije o sumu (ne vem, če je že potrjen?), da povzroča demenco.

Doma imam tudi Ibuprofen, če bi ga kdo drug potreboval.

Aspirina in lekadola absolutno ne prenašam, ker mi naredi alergijsko reakcijo (koprivnico in otekline). Imam pa večkrat bolečine (trga me po kosteh in mišicah) in v skrajnem primeru vzamem kakšen antirevmatik (npr. naklofen), ampak v nekaj urah sem že v izpuščajih.
Zavidam vam, da lahko brez problemov jemljete tablete, sama sem prisiljena trpeti bolečine. Je ni tablete, ki mi ne bi povzročala težav.

To ni potrjeno.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Zelo odvisno, kaj boli in koliko boli.

Za menstrualne težave nekje 2x na leto vzamem Lekadol ali Nalgesin 275.
Zdaj sem že pred meno in se mi pojavljajo glavoboli pred M, tu pa moram popit Nalgesin 275 in to takoj, ko se začne, drugače pozabi na finkcionalnost, ker se razboli za popenit, na srečo tudi to le 2x letno.
Ob prehladih in tempeaturi Lekaol ali Aspirin, tudi to ene 2x letno.

No, lani sem menjala 2 stari plombi in se mi je vse vnelo, pri prvem zobu sem bila še pogumna in pokončna, no, pri drugem sem pa papcala Nalgesin 550 kot bombone. Prvič v življenju! Še marsikatero poškodbo sem dala skozi brez protibolečinskih tablet, ta dva zoba sta me pa čisto podrla. K sreči se je vse dobro končalo, zoba pozdravljena in na novo plombirana :)))


Najboljš analgetik je šnops na tešče 2 litra butnem me nič ne boli in nič ne čutim.

Kombinirane praske ;sestava podobna kot pri saridon tabletah ;to vzamem za glavobol ;zadnje čase kar pogosto:(

Na kakšen način pa se izogneš menstrualnim bolečinam, če ni skrivnost? Meni tablete namreč ne primejo, boli me pa tako, da ne morem niti ležat, čeprav jih vzamem preden se razboli.

Kavo z limono🤐 obupna, ampak pomaga ponavadi…za glavobol. Kaj drugega me ponavadi ne boli na srečo. Če pa je res hudo, mi pa pomaga že lekadol ali analgin. Se držim načela čim manj tablet

Prekajen meso dl cajt gvera;)

O to je pa tako fujjj 🙂 sem probala enkrat, ko sem tablete doma pozabila pa se me je loteval glavobol.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

To ni potrjeno.
[/quote]

Vprašaj Kitajce in Indijce, kaj se z njimi dogaja, odkar so jim uvozili paracetamol.
Seveda, se paracetamol v USA imenuje drugače, je pa isto, to boš pa že sam pogledal.

O to je pa tako fujjj 🙂 sem probala enkrat, ko sem tablete doma pozabila pa se me je loteval glavobol.
[/quote]

Res je ja, vseeno pa raje to, kot tablete…počakam, da se ohladi, nakapljam limono notri in butnem na eks. Najmanj trpljenja. Aja, pa kak brinjevec je dober za želodec, tudi preverjeno pomaga. Pa ne 2 deci ampak 0,03 😊

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Vprašaj Kitajce in Indijce, kaj se z njimi dogaja, odkar so jim uvozili paracetamol.
Seveda, se paracetamol v USA imenuje drugače, je pa isto, to boš pa že sam pogledal.
[/quote]

🙂 jaz sem samo napisal, da ni potrjeno. Sem pa napisal že nekajkrat, da pri nas doma paracetamola ni!

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Zakaj se mi zdi, da je avtor teme vagabund?

New Report

Close