Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj menjava jermena pri avtu

kdaj menjava jermena pri avtu

Fantje, dejte mi povedat, kdaj je treba zamenjati jermen pri Fiatu Punto? Imam 5 let starega Punta s komaj 30.000 prevoženimi km, je v podaljšani garanciji. Na servisu mi pravijo, da moram zamenjati jermen. Ne zaradi dotrajanosti, ampak ker je življenjska doba jermena 5 let. Ali to drži, kaj vi menite? Cena jermena je 400 eur plus servis seveda in ker mi denar ravno ne pada z neba, bom rada prisluhnila vašemu mnenju.

Živjo!
V servisni knjigi piše,kdaj je predvidena menjava jermena.Zdrži seveda lahko dlje.
Osebno pa bi,glede na dokaj nov avto in majhno št.prevoženih km.šel v menjavo jermena.Ker,če ti bo jermen slučajno odtrgalo,bo škoda ogromna.Ni vredno tveganja.
Je pa omenjena cena zelo pretirana.

V ceno 400€ je najbrž vštet ves material za veliki servis. Takšne cene pač imajo pooblaščenci, ki pod pretvezo “podaljšane garancije” nategujejo nevedne ovce, ki ponavadi te servise plačujejo več kot so vredni njihovi avti. Material za tvojega puntota je vreden od 100 do 150€, za delo bi morala dati pri vsakem koliko toliko pištenem avtomehaniku (čisto poštenih ni več) max 100€. Poglej si cene “kit zobati jermen” za tvoj avto na spletni strani rezervnideli24. Je pa res, da je že čas za menjavo jermena.
Pa še vprašanje; si prepričana, da sploh rabiš avto, glede na to koliko ga (ne) voziš??

Je pametno menjat, če misliš avto še dolgo vozit. Poleg tega ti bodo garancijo verjetno še podaljšali, tako da bi na tvojem mestu definitivno riskiral evre, saj ti v bodoče lahko zelo prav pridejo. Okvare, ki se zgodijo zaradi pretrganega jermena, se štejejo v jurjih…ali pa crknjen avto prodaš in si spet na veliki izgubi.

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Jaz sem ga menjala pri 130.000moz pri 200.000.Avta sta bila oba kuplena nova.Hodiva na pooblascene servise,moj je cenovno manj vreden kot od moza.

Pa avspuh lezaje bi ti tudi priporocal, da takrat zamenas ko bos menjavala jermen.

Kot je že bilo omenjeno, če praviš, da je avto še v garanciji, potem more vse posege opravit pooblaščen servis, če hočeš, da garancija velja. Pri njih so pa cene zlatarske. Ne vem sicer kateri motor ima tvoj punto, ampak v spletni trgovini http://www.autodoc.si (to je nemška trgovina v slovenščini), dobiš komplet neoriginalni kit za veliki servis za celih 50 eur. Sem na hitro pogledal za bencinski motor 1,4. Paket dobiš v enem tednu. Potem še samo povprašaš kakšnega mehanika, koliko bi on računal za delo. Odločitev je tvoja.


Ne, cena 400 eur je samo za jermen, tako pravijo na servisu.
Oja, avto kar potrebujem, ne glede na to, da hodim v službo peš 🙂

Cena za jermen je pravilna 400 evrov,se mi zdi,da je menjava”prehitra”.


Hvala za tvojo informacijo. Moram res razmisliti o selitvi iz uradnega na neuradni servis.


Saj to! Ko sprašujem druge, mi pravijo, da je menjava okrog 100.000 oz. na 7 ali 8 let.


Hvala za tvojo informacijo. Moram res razmisliti o selitvi iz uradnega na neuradni servis.
[/quote]

Jaz vem da tisto zlatarsko ceno ne bi plačal, kljub garanciji.


Saj to! Ko sprašujem druge, mi pravijo, da je menjava okrog 100.000 oz. na 7 ali 8 let.
[/quote]

Preveri v tvoji knjižici navodil za avto, tam ti piše, na koliko km oz.po kakem času (kar pač je prej) je potrebna menjava.

Vsak avto ima predpisano, kdaj pride menjava, načeloma je res ali 100.000 km ali pet let, kar je prej.

Na servisu ti sigurno niso povedali cene za jermen, ker to zate ni noben podatek, ampak so ti povedali ceno komplet menjave oziroma velikega servisa, ker ti hkrati zamenjajo še vodno črpalko in vse ostale pomožne jermene. In noben jermen ne stane 400 evrov.
Jaz sem med dvema servisoma čakala 7 let, ker tudi ne delam veliko km (malo več kot ti vseeno) in ni bilo nič narobe, je pa star avto in ni bil seveda več v garanciji.

Vprasaj se na kaksen drug pooblascen servis. Vsaj za Avtoservis Kavcic v Ljubljani (pooblasceni serviser) vem, da so imeli vcasih akcije, kjer so bili ti servisi zelo ugodni. Povprasaj. 😉

Realen strosek menjave pri takem avtu (to pomeni vodna crpalka, dva jermena in dva napenjalca) je nekje 250€ z materialom in delom vred. Od tega so originalni deli cca. 150€ (preverjeno nekaj mesecev nazaj, sicer za nek drug model Fiata).


Hvala za tvojo informacijo. Moram res razmisliti o selitvi iz uradnega na neuradni servis.
[/quote] Tudi na neradnem servisu ne bos prisla ceneje,kvaliteta je tudi pod vprasajem Srecno.


Saj to! Ko sprašujem druge, mi pravijo, da je menjava okrog 100.000 oz. na 7 ali 8 let.
[/quote]

Tebe naj zanimajo drugi lastniki enakega punta. Vsak avto/proizvajalec ima to malo drugače predvideno.
Zavedati se moraš, da boš s tem prekinila garancijski rok oziroma ti garancija ne bo več veljala, če servisa ne boš naredila oziroma če ga ne boš na pooblaščenem servisu.


Saj to! Ko sprašujem druge, mi pravijo, da je menjava okrog 100.000 oz. na 7 ali 8 let.
[/quote] Res je.


Bo kar držala cena za jermen. Za ostalo je pa odvisno, kaj bodo zamenjali.

Če na servisu pravijo, da je cena (samo) jermena 400 potem nimaš kaj razmišljati. Idi tja, in jih vse pošlji v 3pm,nateguni smrdljivi. Upam, da nisi tako butasta, da boš nasedla temu. Jermen za puntota je 20€. Tole podaljšano garancijo pa sprintaj, jo lepo na tesno zrolaj in nabij temu, ki ti je predlagaj takšne cene, v šupak. Kot so ti že povedali predhodniki, vse skupaj, torej ves material in delo ne sme za usranega puntota stati 200€ pri dobrem mehaniku z računom. Ti se pa sama odloči.

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Punto_Classic_SRB.pdf

Glede na servisno knjigo je predvideno, da na 30K preverijo stanje jermenov. Predvidevam, da izhajajo iz tega, ker očitno proizvajalec ne jamči brezhibnosti na več kot 30K. Leta niso navedena kot pogoj sovpadanja. Če odkloniš, seveda izgubiš podaljšano garancijo.
Verjetno ne veš, da niti slučajno ne rabiš opravit servisa pri prodajalcu ali pri pooblaščenem serviserju, razen, drobni tisk, če ti je dala podaljšano garancijo avtohiša in ne proizvajalec. Preveri tudi v podaljšani garanciji, kaj sploh krijejo iz naslova le te in pod kakšnimi pogoji. Lahko imaš podaljšano garancijo recimo pet let, ampak če ti bo šel vztrajnik ali sklopka pri 30K, bodo te odpikali, da je to stvar normalne obrabe in da je to potrošni material v avtu. Punto sam po sebi ni drag za vzdrževanje, res bi mogla imet hudo smolo, da crkne nekaj vitalnega.

https://val202.rtvslo.si/2015/06/kje-pa-vas-cevelj-zuli-18/
https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/garancija.html

Če si te niso podjarmili s podaljšano garancijo, jim lepo povej, da ti je predlagana cena previsoka, da se za menjavo jermena ne boš odločila pri njih in da greš iskat izvajalca na prosti trg, kar ti je v skladu z zakonodajo omogočeno. Verjetno boš našla servis, ki bo izvajal redne servisne intervale za krepko manj, vključno z menjavo motornega jermena. Boš pa verjetno menjavo mogla opravit, ker ti bodo sigurno dali opombo v elektronsko knjigo, da je za zamenjavo in da servis ni opravljen. Če bi šla že prej na prosti trg, je zelo malo verjetno, da bi ti pri 30K mehanik rekel za zamenjavo. Pred leti je bil zelo ugoden Žgajner, ne vem pa, če dela Fiate. Poguglaj sama, da ne bo kdo rekel, da delam reklamo. H komur boš že šla, poguglaj tudi forume, če so pritožbe čez njih. Lahko je danes nekdo dober, jutri ima pa zanič mehanika, ker zanič plača….
Ps: upam, da sem ti kaj pomagala, čeprav nisem fant

Aja se en nasvet. Zahtevaj naj ti naredijo predracun, ne pa da potem pripeljes avto, pa je cisto druga cifra potem.

Drugace pa ja, zamenjaj jermen. Je dolgorocno precej ceneje. ;))

Vedno se menja skupaj vse.

A si ti normalen? 400 € samo za pas, brez dela. To je oderuška cena. Ga dobiš od konkurence za 50 – 70 €. In še to. Ura pri privat mehanike je sigurno cenejša kot na servisu. Je pa doba 5 let za pas nekje na meji. Jaz sem naprimer čakal pri menjavi na kilometre. No pas je bil star 7 let in je šel. Štala. Povilo ventile…. Stroški samo za material 400€ z vsemi popusti, plus 300€ delo. Še to pri nekomu, ki se poznamo.

Pas se menja po 5 letih. oziroma 120 k km.

Tudi na neradnem servisu ne bos prisla ceneje,kvaliteta je tudi pod vprasajem Srecno.
[/quote]
A resno misliš, da ne bi prišla ceneje skozi? Nasplošno velja, da so neuradni servisi cenejši, to ne drži?
Kar se kvalitete tiče – a ni nobenega “intermega” garancijskega roka, če naredijo velik servis?

New Report

Close