Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dedovanje, nujni dedič, vrnitev vseh daril

Dedovanje, nujni dedič, vrnitev vseh daril

Je mogoče tu kakšen pravnik, ki bi mi lahko nekaj konkretno pomagal?

Sem že nekaj sama iskala sodno prakso, ampak točnega odgovora nisem našla. Glede vračanja daril v zapuščino me zanima kaj so ta darila? Torej kaj šeteje kot darilo?

Ali je darilo tudi to, da je eden izmed dedičev 30 let zastonj prebival v hiši, ki je kasneje predmet dedovanja? 30 let je torej prišparal na najemnini, ki sva jo druga dva dediča morala plačevati. Ali se to ne šteje kot darilo?

Ali se šteje kot darilo možnost uporabe ene etaže v poslovne namene v nepremičnini, ki je kasneje stvar dedovanja? Torej enemu dediču je bilo omogočeno, da uporablja spodnjo etažo hiše in tako prihrani pri plačilu najemnine za poslovni prostor (v tej etaži je imel trgovino)?

Ali se mora dedič, ki živi v nepremičnini, ki je stvar dedovanja izseliti iz nepremičnine za čas dokler dedovanje ni zaključeno? Kajti ta dedič nepremičnino sedaj prosto uporablja, drugima dvema dedičema pa je to onemogočeno. Torej ima ta dedič zopet neke finančne koristi iz nepremičnine napram ostalima dvema.

Hvala za odgovore.

Upam, da se s takišnimi vprašanji ne spravljaš na enega od staršev?! Te zatolčem v zemljo, da si moj/a, res!

Odgovor na vsa tvoja vprašanja je ne.
Ima pravico bivati, ker ima tam verjetno tudi stalni naslov in glede tega hvala bogu še deluje zdrava pamet. Itak, dokler nisi uradno lastnica vsaj dela hiše, ne moreš zahtevati izselitev nikogar, to lahko zahteva samo lastnik. Če je mrtev, pač ne more.
Ko bo lastništvo hiše jasno, bo lastnikom tudi omogočen dostop.

Nisi izgubila samo staršev, ampak se boš očitno pošteno potrudila, da boš tudi brata oziroma sestro. Bravo.

Ne moreš verjet kaj si eni domišljajo .
Očitno je stars vedel kakšna si.
Počakaj na zapuščinsko . Potem pa naprej.
Lahko se pa tudi vsemu odpoves in imaš mir !
Takoj.

A ne znate samo odgovoriti na zastavljena vprašanja? Je treba moralizirati zraven?

vse našteto se ne šteje kot darilo. Darilo so pač material in denar večje vrednosti.
moraš pa razumeti, da si dregnila v osir monovskih mansardnikov.

Vsaj ena, ki me razume. Meni v vseh teh letih ni bilo lahko gledati, kako ostali vse dobijo.


Razen kupa sovraštva , te še kaj drži pokonci?

Ne znaš samo vprašati, moraš še moralizirati zraven?

Odgovor si dobila, zdaj pa marš k spovedi, če to sploh še lahko pomaga tvoji črni pokvarjeni duši.


Odpovedati se tudi ne more takoj, pač pa šele na zapuščinski. Sicer pa, če ne poznate vseh dejstev, zakaj takoj delite moralne nauke? Avtorica piše, da imata ostala dva dediča stroške z nepremičnino, v kateri stanuje tretji. Tega pa nihče ni komentiral.


Odpovedati se tudi ne more takoj, pač pa šele na zapuščinski. Sicer pa, če ne poznate vseh dejstev, zakaj takoj delite moralne nauke? Avtorica piše, da imata ostala dva dediča stroške z nepremičnino, v kateri stanuje tretji. Tega pa nihče ni komentiral.
[/quote]

Kje je napisano, da imata stroške z nepremičnino, ki sploh (še) ni njuna?

3x ne.
Če ste trije dediči hiše, ki ni deljena na tretjine boš (predvidevam) po razpravi lastnica 1/3.

Vsako dokazovanje daril je dolgotrajen in drag postopek na sodišču.

Vsekakor predlagam, da se z dediči vnaprej dogovorite. Po mojem je najboljša možnost da vas sedanji uporabnik izplača ali da prodate celo hišo in si denar razdelite.

Preedvsem pa predlagam obisk odvetnika, kajti to bo minimalen strošek proti vsem ostalem.

Kje je napisano, da imata stroške z nepremičnino, ki sploh (še) ni njuna?
[/quote]
Imaš prav, narobe sem prebrala, napisala je, da imata druga dva stroške z najemnino. Prekličem napisano!

Ne znaš samo vprašati, moraš še moralizirati zraven?

Odgovor si dobila, zdaj pa marš k spovedi, če to sploh še lahko pomaga tvoji črni pokvarjeni duši.
[/quote]

Še en sonček, ki se je grdo do staršev obnašalo in je izviselo pri dedovanju.

Kot prvo vidim, da nekdo odgovarja pod mojim nickom.

Kot drugo. Mama, lastnica hiše je umrla. Čakamo zapuščninsko razpravo. Otroci smo trije. Nesposoben brat, ki je celo življenje živel na mamin račun in midve s sestro, ki do danes nisva dobili ničesar. Brat naju nima z ničemer za izplačat, ker sedaj, ko je mama umrla sploh ne vem od česa bo živel. Najbrž od svoje socialne pomoči. Prav tako pa s sestro ne bova izplačevali njega, ker je svoje že pokasiral (zastonj življenje v hiši, zastonj poslovni prostori-dokler se mu je še ljubilo delat, visenje na materini penziji itd.). S sestro bova seveda najeli odvetnika in zahtevali vrnitev vseh daril, ki jih je kadarkoli dobil. Trenutno pa me je zanimalo samo kar sem napisala, da ne pridem do odvetnika kot neko “tele” in sprašujem po nečem kar ni mogoče.

Hvala za odgovore.

Žal ne morem gledati drugih, ki uporabljajo mojo dediščino. To je vse, kar imam. Nimam strehe nad glavo, nimam denarja, ostali pa se z mojim imetjem bahajo. Ni pravice, res ne.

Vrnitev kakšnih daril? To, da je lahko živel z mamo, ne šteje za darilo, tudi visenje na mamini penziji ne. Ničesar od tega, kar naštevaš, ne moreta uveljavljati.

Zakaj pa ti nisi ostala doma in uživala zastonj življenja? A te je brat morda napodil od hiše?
Če te je, potem ti dam prav. Ampak ti ne verjamem in sem siguren, da si odšla od doma za to, da si se umaknila sitnim staršem in delu.
Zdaj, bi rada bratu to pa zaplenila.
In še to me zanima; Zakaj se za svoj plen nisi zmenila s starši takrat ko so še živeli, če si ga tako želiš? Da zdaj buzoriraš brata, ki je bil vedno na raspolago svojim in tvojim staršem, med tem, ko si si ti svoje življenje lahko krojila po svoje brez starševe komande vsak dan.
Prasicä si, to veš mogoče?.

Zakaj pa ti nisi ostala doma in uživala zastonj življenja? A te je brat morda napodil od hiše?
Če te je, potem ti dam prav. Ampak ti ne verjamem in sem siguren, da si odšla od doma za to, da si se umaknila sitnim staršem in delu.
Zdaj, bi rada bratu to pa zaplenila.
In še to me zanima; Zakaj se za svoj plen nisi zmenila s starši takrat ko so še živeli, če si ga tako želiš? Da zdaj buzoriraš brata, ki je bil vedno na raspolago svojim in tvojim staršem, med tem, ko si si ti svoje življenje lahko krojila po svoje brez starševe komande vsak dan.
Prasicä si, to veš mogoče?.
[/quote]
Načeloma se sicer ne pogovarjam s primitivneži, a vseeno: iz tebe seka mansardništvo. Avtorica ne bo ničesar zaplenila, pač pa ima pravico do dednega deleža. Le pazi, tudi tebi se zna zgoditi enako!

Vrnitev kakšnih daril? To, da je lahko živel z mamo, ne šteje za darilo, tudi visenje na mamini penziji ne. Ničesar od tega, kar naštevaš, ne moreta uveljavljati.
[/quote]

vajine mame, lastnice nepremičnine.


Načeloma se sicer ne pogovarjam s primitivneži, a vseeno: iz tebe seka mansardništvo. Avtorica ne bo ničesar zaplenila, pač pa ima pravico do dednega deleža. Le pazi, tudi tebi se zna zgoditi enako!
[/quote]

Zakonsko pravico ima, nima pa nobene moralne pravice. Iz tebe ravno tako seka mrhovinarstvo, kot iz avtorice teme.
Še tebi isto vprašanje;
Zakaj nisi ostala doma, če je doma tako luštno?
In zakaj se o tej tvoji “pravici” nisi zmenila še za časa življenja staršev?
Aja, ker so te starši poznali in vedeli da si pokvarjena ko pes in ti zato ne bi dali nič, ker enostavno nič ne zaslužiš. Sodnika na sodišču ti lahko pretetntaš, svojih staršev pa ne moreš.

dejansko je tako, da je mati lahko delala s svojo penzijo in bajto, kar je hotela. Se je pač tako odločila, da bo imela “nadomestnega” moža v vajinem bratu in mu v končni fazi tako uničila življenje. Bodi vesela, da ni visela na vaju.
Kar pa se dediščine tiče, je odvisno tudi od tega, če je mati naredila oporoko. Če je vse zapustila bratu, potem lahko s sestro zahtevata nujni delež. Če oporoke ni, dedujete vsi trije enako in potem se boste morali dogovoriti, kaj boste s hišo naredili.


Življenje pri starših se ne šteje kot darilo ravno tako ne prostor v katerem naj bi imel obrt, ker nič od tega ni prepisano na njega torej ni dobil nič, tudi ti in sestra sta živeli v tej hiši dokler se nista preselili torej naj bi se potem tudi to štelo kot darilo, brat je živel pri starših a je živel na njun račun ali na svoj je njihova stvar in to ni predmet dedovanja v bistvu bi on brez težav dokazal skrb za starše saj je bil doma ti in sestra pa ne, že če jih je peljal v trgovino ali zdravniku ali pa samo spremljal se mu bo štelo kot skrb za starše, dokler ni dedne razprave nimaš kaj zahtevat neko plačilo zaradi koriščenja tvojega deleža saj sploh ne veš, če boš kaj dobila in koliko, žalostno mati se še dobro ohladila ni ti pa že zahtevaš dediščino ali plačilo še nerazdeljene dediščine.

Zakonsko pravico ima, nima pa nobene moralne pravice. Iz tebe ravno tako seka mrhovinarstvo, kot iz avtorice teme.
Še tebi isto vprašanje;
Zakaj nisi ostala doma, če je doma tako luštno?
In zakaj se o tej tvoji “pravici” nisi zmenila še za časa življenja staršev?
Aja, ker so te starši poznali in vedeli da si pokvarjena ko pes in ti zato ne bi dali nič, ker enostavno nič ne zaslužiš. Sodnika na sodišču ti lahko pretetntaš, svojih staršev pa ne moreš.
[/quote]
Hvala bogu za forume 🙂 Šele ob branju razumeš, da so nekateri ljudje dejansko mentalno omejeni.
Ubogi tvoji starši, če te morajo trpeti v mansardi.


Hvala bogu za forume 🙂 Šele ob branju razumeš, da so nekateri ljudje dejansko mentalno omejeni.
Ubogi tvoji starši, če te morajo trpeti v mansardi.
[/quote]

Veš, nismo mentalno omejeni mi, ki smo te skužili, da si navadna pohlepna mrhovinarska präsica, ki samo čakaš, kaj boš zaplenila svojim pokojnim staršem in bratu, ki je moral, za razliko od tebe, biti vsak dan na razpolago svojim staršem .
Mentalno omejena si ti, ker se s svojimi lastnimi starši nisi hotela ukvarjat in si se zato umaknila od njih, ko pa so ali bodo starši umrli pa hajd na gostijo njihovih krvavih žuljev.
Si navaden gnoj od človeka, brez kančka morale. Polno je takih svinj kot si ti, ki se za časa življenja svojih staršev nočete dogovorit o dediščini, ko pa starši pomrejo pa kot hijene mrhovinarske plenite premoženje, saj se zavedate, da vam starši iz groba ne morejo preprečiti vaše legalne kraje.

New Report

Close