Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek svetujte – Prekmurje

svetujte – Prekmurje

Tokrat bi se naša družina odpravila malo raziskovat Prekmurje. Prihajajo malo hladnejši dnevi in se bo po moje dalo malo naokrog. Še najmanj nam je znano Primorje in Prekmurje. Primorje ne bomo – ni sezona za to : )

Kaj bi si lahko pogledali v Prekmurju?. – da otroke malo seznanimo še s tistim koncem lepe naše dežele. Če boste našteli dovolj zanimivih, bi tudi prespali … Bazeni odpadejo, jih imamo dovolj v bližini (Posavje).

Imamo pa 6 otrok 4-16 let.

Hvala vsem! Lep dan.

doma ostante, ne rabite sem k nam hodit. mi imamo že sami sebe dovolj, kaj da bi še druge prenašali. pri nas je sieste, se počiva, na izi, pomalem. mularija in to odpadejo. se preveč derejo, kdo jih bo pa prenašal. 🙂 pejte raj na dolensko.

A ni fajn, ko se mamo fajn 🙂

Tremel Bokrači! Odlična košta, lepa namestitev, frankinja, ki se jo kar pije in pije. Na izlet se je pa treba peljati. Vse je na dosegu 30+ km!

Primeeno za ogled: otok ljubezni v Ižakovcih, Vulkanija (vstopnina), razglesni stolp Vinarium v Lendavi (vstopnina), Bukovniško jezero ….

grad Goricko (najvecji v Slo) in Vulkania (poucno). Otok ljubezni, mlin na Muri, splavarjenje, Bukovnisko jezero, stolp Lendava,..ma daj googlaj no :).

Evo, samo ene par njih na hitro:

– stolp Vinarium v Lendavi
– lendavski grad, super razstave, trenutno Marc Chagall
– kapelica sv. Trojice z mumijo Mihaela Hadika, ne vem kako je odprta, če vas zanima se pozanimajte na lendavskem župnišču
– kulturni dom v Lendavi je tudi zanimiva stavba, v njem je tudi lokal z daleč najboljčimi torticami (imho)
– Ocean Orchids v Dobrovniku je super rastljinjak z orhidejami in ostalimi tropskimi rastlinami, vstopnine nazadnje ko sem bila tam ni bilo
– v Murski Soboti je meni zanimiv sprehod čez park in okoli gradu
– dvorec v Rakičanu je tudi zanimiv, nekoč so tam imeli tudi konje, zdaj ne vem kaj točno je
– Bukovniško jezero, zraven je adrenalinski park, okoli jezera so tudi energetske točke, če vas kaj takega zanima
– Luštovi rastlinjaki so vidni iz avtoceste, včasih imajo dneve odprtih vrat, če vas zanima se pozanimajte
– Plečnikova cerkev v Bogojini je krasna
– grad v kraju Grad na Goričkem je en večjih, če ne celo največji v Sloveniji. Po legendi bi naj imel 356 sob, v resnici jih je nekaj manj. Danes je muzej.
– če ste v tistih koncih se splača pogledati še Rotundo, okroglo cerkvico v Selu iz cca 13. stoletja, če me spomin ne vara
– Mlin na Muri je prav tako lahko zanimivo doživetje, nekaj let nazaj sem bila pa tudi na Otoku ljubezni. Takrat ni bil preveč vzdrževan, v kakem stanju je danes žal ne vem.

Upam, da sem kaj pomagala. V prekmurju je lepo 🙂

Lončarska vas Filovci, Ženavlje, tromeja

UAU! Hvala!!!

Bom raziskala, kaj od tega je dostopno za nas. Enega imamo namreč na invalidskem vozičku.

Hvala še enkrat! Lep dan!

New Report

Close