Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starši brez soglasja ne bodo imeli vpogleda v ocene – polnoletni dijaki

Starši brez soglasja ne bodo imeli vpogleda v ocene – polnoletni dijaki

Po novem lahko srednja šola starša polnoletnega dijaka obvešča le, če je slednji osebno dovolil šoli, da omenjene informacije pošilja staršem. Sam si bo lahko tudi opravičeval odsotnosti.

Čeprav večina šolarjev pa tudi njihovih staršev te dni ne misli na šolske obveznosti, pa je dobro poznati pomembno novost za polnoletne dijake, starše in učitelje v prihajajočem šolskem letu.

več na
http://www.rtvslo.si/slovenija/starsem-prepovedan-vpogled-v-ocene-polnoletnega-dijaka-brez-izrecnega-soglasja/460218

(prosimo uporabnike forumov, naj ne lepijo v teme avtorskih vsebin drugih medijev, ampak jih povzamejo in dodajo link na originalno objavo. Hvala za razumevanje, Administrator Foruma)

Pa saj to ni novo…

Pravilno,ce se zahteva soglasje se pac zahteva;enako polnoleten dijak brez soglasja ne sme bivati in ziveti s starsi tako da naj vlada zacne graditi kontejnersko naselje za te polnoletneze

nova
Uredništvo priporoča

Vi ste jih izvolili, zdaj pa uživajte.

pa ne mi reči, da za polnoletne otroke hodite na govorilne?

že letos nismo imeli e asistenta, ker mi je to mimo, čist simpl sem mu povedala, da ko bo v šoli, mora delat in se učit, če ne
gre v službo in je konec z moje strani s šolanjem,
no letos je naš polnoleten naredil razred z 3, do sedaj brez popravcev, če bo šlo tako naprej, sem zadovoljna

zakone naj pišejo kakor hočejo, pri nas doma bo tako, kot se bomo MI dogovorili, država pa naj kar bluzi, ker drugega ne zna! saj se vidi, kako uspešna je naša ljuba država :))))

Saj dejansko gre tu samo za 4. letnik srednje šole. Prej dijaki še niso polnoletni, na faks pa upam, da skrbne mame ne hodite na govorilne.

Se mi zdi kar prav, da se “otroka” pri 18ih začne uvajat v samostojnost, del česar je tudi sprejemanje odločitev in dogovorov s starši. V normalni družini tole pač ne bo šlo na nož, ampak se bodo dogovorili, najverjetneje tako, da bo otrok soglasje dal, starši ga pa ne bodo zlorabljali.


Leta 1988 je 15 letna hči vpisala srednjo zdravstveno in podpisala, da se strinja, da se starše obvešča o učnem uspehu, ti tapameten koga smo takrat volili?

Če niste sposobni svoje sončke do njihovega 18. leta vzgojiti v kolikor-toliko odgovorne dijake, vam niti vpogled ne pomaga prav dosti…
Pa dvignimo mejo za polnoletnost na 21. leto, pa bo? 😉

Nekakšen paradoks je tole, finančno je šolanje vendar stvar staršev. Tudi, če na prostem trgu kupiš storitev, hočeš vedeti, kaj lahko iz tega pričakuješ in na koncu rezultat. S takšnim podpihovanjem pravic dobimo prepotentne mulčke, ki mislijo, da so boga potegnili za jajčka. Ni sporno, v večini primerov so familije tako ali taku urejene do takrat že po svoje, stvari utečeno tečejo. Ampak da imam mulota, ki bi pod okriljem zaščite teroriziral doma, kar so zadnje čase vse bolj pogoste zgodbe, pa bi mu hitro odmerila preko csd nujno preživnino, bivanje v dijaškem, kasneje v študentskem, pa naj dela po svoje kakor in kje se znajde. Oziroma naj se z njim ukvarja država, prej kot slej bodo učitelji in vzgojitelji sami nardili štrajk nad zakoni, ker tole postaja vse bolj neznosno. Mislim, da nobena sodno določena preživnina, glede na to, kar do sedaj gledam, da plačujejo ločeni starši ne more it v cifre, ki jih masovno mularija dandanes pričakuje od staršev. Večina jih plača tam do 200, torej skupaj x dva in pelji, mulo, živci pa na počitek. Pri osemnajstih ga itak nimaš več šans obrnit, če je bilo že prej vse narobe.


Podpis.

Zame je to največja bedarija kar jih je lahko. Starši so starši in mislim, da vsi šolajo otroka in da bi že to morala biti pravica do vpogleda do ocen …

Vir pa je?

Ne moreš kar krasti zapisov z interneta in ne navesti vira.

Zame je to največja bedarija kar jih je lahko. Starši so starši in mislim, da vsi šolajo otroka in da bi že to morala biti pravica do vpogleda do ocen …
[/quote]

kaj monklje se ne boste mogle več hvaliti z ocenami svojih sončkov?

Krasno! Ko bodo problemi, ko bo dokončno zabluzil, naj pa starši rešujejo, kar se rešiti da! S temi pravicami do podatkov gredo že predaleč.

Staršem prepovedan vpogled v ocene polnoletnega dijaka brez izrecnega soglasja
Nov družinski zakonik in evropska uredba
Vir: 9. julij 2018 ob 08:45; MMC RTV SLO, Radio Slovenija
Po novem lahko srednja šola starša polnoletnega dijaka obvešča le, če je slednji osebno dovolil šoli, da omenjene informacije pošilja staršem. Sam si bo lahko tudi opravičeval odsotnosti.
.
.
.

a tega do sedaj niste vedeli?
Če do 18. leta niste imeli čas biti starši in ste otroke poturavali naokoli (ja ravno pravi čas počitnic hehe) kdor je imel le pet minut časa, potem vam je po 18. letu odklenkalo.

mi smo si celo srednjo šolo opravičila sami pisali in starši so to vedeli, učitelji pa tudi … ampak smo bili še kako ozaveščeni glede naših pravic in predvsem odgovornosti.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

a sedaj pa svojih otrok niste ozavestili o pravicah in dolžnostih?

A v službo boste še vedno vi sporočali, da je “otrok” zbolel?

a sedaj pa svojih otrok niste ozavestili o pravicah in dolžnostih?
[/quote]

kaj točno pa ti veš o mojih otrokih in o moji vzgoji?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ko sem prišel na fax, je eden izmed profesorjev povedal termin govorilnih ur, zraven je pa izrecno dejal da so le-te namenjene študentom in ne staršem :).

Že 30 let nazaj svojih staršev nisem obveščala o svojem učnem uspehu v gimnaziji, niti jim dovolila hodit na govorilne ure, ravno tako sem sama opravičevala svoje izostanke v zadnjem letniku. Se mi je zdelo povsem legitimno. Bila sem odličnjakinja, a vseeno.
In če pomislim danes … kaj sploh pomenijo opravičene/neopravičene ure? Popolnoma nič. En zabeležek pod obvestilom o ocenah.

Zelo malo mladih, ki imajo doma normalne razmere in normalne starše, v četrtem letniku zabluzi. Večina njih se zelo jasno zaveda, kaj pomeni matura za njihovo prihodnost. Za tiste, ki se ne, je pa bolje, da ponavljajo letnik in gredo na maturo leto kasneje. Nekatere samo to strezni in sooči z realnim stanjem. Pa tudi njihov maturitetni rezultat bo boljši in s tem možnosti za prihodnost.

Tistim, ki že celo srednjo šolo bluzijo, pa očitno starši s svojimi ukrepi tako ali tako niso kos.

Sprememba je samo v tem, da so to lahko prej z polnoletnostjo zahtevali (ja, takšni primeri so bili), sedaj pa morajo obvestila staršem dovoliti. Ampak tudi razrednik lahko reče, da za takšne “odgovorne polnoletneže” lahko velja samo doigovor o izostanku vnaprej ali zdravniško opravičilo, kot je pač to v službi. Sem doživela, da je dijak hotel umakniti prepoved, da lahko starši vidijo ocene, saj je bilo takšno manjkanje za njega obremenjujoče…

Pod člankom na strani od RTV vidim en kup negativnih komentarjev v stiku, da če otrokac vzdržuješ, boš pa ja nadzoroval, če je pridem v šoli. Kot da bodo pa zdaj vsi najstniki zabušavali, ker starši ne bodo videli ocen.

Meni že v osnovni šoli NIKOLI niso gledali testov, preverjali domačih nalog, sitnarili glede ocen itd. Nikoli. Pa sem imela vedno zelo lepe ocene. Lani sem bila na pedagoški praksi na eni od ljubljanskih osnovnih šol in mi je učiteljica razlagala, kako je starši nadlegujejo glede točkovanja pri testih in takšnih zadevah. Da bi moji starši kaj takega počeli, se mi zmeša. Ali pa sem samo jaz taka, da bi me tovrsten nadzor spravljal ob živce.

Pomoje to, da starši ne bodo smeli nadzorovati ocen svojih otrok, samo pozitivno vpliva na samostojnost, ker se bodo manj vtikali. Ker če si navajen, da nekdo namesto tebe nadzoruje nekaj, kar je tvoja odgovornost, kako se boš pa sam naučil skrbeti za svoje stvari??

Skratka, po mojem mnenji bi morali že v osnovni šoli otroka naučiti, da so ocene izključno otrokova odgovornost in da zaradi kakšne trojke, Bog pomagaj, ne bo konec sveta.

New Report

Close