Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sloveniji manjka vere!

Sloveniji manjka vere!

Vedno manj ljudi je vernih, zato pa smo tam, kjer smo. Kakovost življenja v Sloveniji iz dneva v dan upada. Vedno več je nesreč, tragedij, kriminala … Vse to zaradi pomanjkanja vere! Ljudje so nesrečni, razočarani, brezvoljni. Ne zaupajo nikomur. Če bi bili verni, bi se lahko obrnili na našega Gospoda v primeru težav, tako pa …

Resnično, poskusite. Ne bo vam žal! Nasprotno! V življenju vam bo z vero precej lažje!


“V življenju vam bo z vero precej lažje!”

Nekateri pravijo to isto za “alko” 🙂

Vere v kaj?

Vere v kaj
[/quote]
Ti jaz odgovorim z besedami ruskega pravoslavnega popa: Kristjanom manjka vere v boga.

Drži. Odkar trdno verjamem vase (in samo vase), je vse veliko boljše.


Ti jaz odgovorim z besedami ruskega pravoslavnega popa: Kristjanom manjka vere v boga.
[/quote]

Kaj, oziroma kdo je “bog”?
Ahhh, tukaj je materiala za tri mesece pogovora, jaz pa nimam toliko časa.

Daj no nehaj s posploševanjem. Samo verni ljudje so pošteni in dobri, ateisti pa malo da ne kriminalci??? Malo več razgledanosti ti ne bi škodilo.


Zaplankanost je nekaj, česar v SLO ne manjka.

Vera najbrž ne pomaga dosti. Mislim na vero v boga. Vera v bolj pošteno družbo, posledično v boljše čase….to bi pa že lahko malo…

Daj no nehaj s posploševanjem. Samo verni ljudje so pošteni in dobri, ateisti pa malo da ne kriminalci??? Malo več razgledanosti ti ne bi škodilo.
[/quote]

Majda 1948 je verna za vse monovce. Njena pobožna molitev zadostuje za vse nas.

______________________

Drzi. Eni niti to ne vedo kaj je vera. Pa saj smo se ljudje, ki vsak vecer molimo, ki hodimo v cerkev zaradi blizine Boga in ne zaradi novih cunj, ki pomagamo soljudem brez da bi nekaj zahtevali nazaj. Smo, ceprav redki.

Slovenci smo in še vedno verovali v sonce. Od pamtiveka.
In ta ne sedi v vatikanu, kjer častijo satana.
Dokaz?
Slovenci in vsa naša ljudstva, ki so potomci naših prednikov, lezejo v višave, na hribe, vrhove, vršace, k soncu. Ne le alpinisti, tudi grič in hribčkarji.

Naš bog je sonce. Čeprav so nas rimljani podjarmljali, nas iztrebljali, nas niso iztrebili, niti niso mogli uničiti našega lepega slovenskega jezika.
Naša kulturna dediščina, sploh beseda, zvok, ritem, se še vedno izkazujejo v pesmi, plesu, glasbi…
Ne le v stavbarstvu, domači obrti.
Poglejmo sorodne, celo enake stile, ne le po Evropi, tudi v daljnem svetu.

Poslušajmo npr.švicarsko in tirolsko glasbo, popolna kopija naše, slovenske.
Ker je naša.
Še zavedamo se ne, kje vse so korenine slovenske… Le prisluhniti jim moramo…

Če bežiš pred odgovornostjo in z nadnaravnim opravičuješ (fasadiraš) dogodke, ko ti življenje uide izpod nadzora… yup… verjamem.

V nasprotnem primeru je to balast.

Kakšni rimljani?

Vera je črna magija pa nič druga !!!!!!!!

Verujem v svinjski šnicl,babjo rit pa,če je kaj za spit

Se strinjam da nam manjka moralni center in če ni drugega, prav, pa naj bo vera. Problem je sicer da se nikakor ne morem pripraviti verjeti v nadnaravno bitje, brezmadežno spočetje, vstajenje od mrtvih ipd. Tudi katolicizem mi je antipatičen, zdi se mi hinavski in nenačelen, zanimivo pa mi je pravoslavje, seveda brez zgoraj omenjenih ‘čudežev’.

😉

In kdo ali kaj si ti? (sama sebi, v odnosu z naravo)


Ne samo v Sloveniji, povsod v svetu upada delež tistih, ki prisegajo na RKC!
Eni so se našli v sveti ponvi, drugi v kakšni drugi sekti……………………………!

Sploh ni res, da nam manjka moralni center. Brez njega ljudje ne bi obstajali, temveč bi bili živali, kar bi bilo veliko bolje kot ljudje, ki moralnega centre ne uporabljajo spljoh, oz ga izrabljajo za gojenje zla.

Moralni center (vest) nam je prirojen, žal pa popolnoma izrojena njegova uporaba.

Sploh ni res, da nam manjka moralni center. Brez njega ljudje ne bi obstajali, temveč bi bili živali, kar bi bilo veliko bolje kot ljudje, ki moralnega centre ne uporabljajo spljoh, oz ga izrabljajo za gojenje zla.

Moralni center (vest) nam je prirojen, žal pa popolnoma izrojena njegova uporaba.
[/quote]

Vest nam je prirojena kot posameznikom (ali tudi ne, npr pri psihopatih), izrodi pa se po mojem skromnem mnenju zaradi odsotnosti moralnega centra v širši družbi.

Vse manj je vernih in tudi vse manj vernih še bo. Vse težje je nategovati tam kjer so ljudje izobraženi in imajo razvit razum. Tam kjer so pa bolj zahojeni pa bo še nekaj časa nategovanje s pravljcami delovalo.

Vest nam je prirojena kot posameznikom (ali tudi ne, npr pri psihopatih), izrodi pa se po mojem skromnem mnenju zaradi odsotnosti moralnega centra v širši družbi.
[/quote]

začeti je treba najprej pri sebi….vse ostalo je plozanje in valjenje krivde na druge, vreme in še kaj….
in tudi sebi ne dovolit tistega kar bi drugim tako radi in srca prepovedali….

začeti je treba najprej pri sebi….vse ostalo je plozanje in valjenje krivde na druge, vreme in še kaj….
in tudi sebi ne dovolit tistega kar bi drugim tako radi in srca prepovedali….
[/quote]

Ne razumem.

Vest nam je prirojena kot posameznikom (ali tudi ne, npr pri psihopatih), izrodi pa se po mojem skromnem mnenju zaradi odsotnosti moralnega centra v širši družbi.
[/quote]

Se ne morem strinjati, kajti, če se nekdo noče odpovedati večnim vrednotam, se jim ne bo, pa makar za ceno življenja.

Zgodovina je polna Ljudi, ki so raje umrli kakor pa bi prodali svojo dušo zlu. Pa tudi migrantov ki so pobegnili iz območji kjer (je) razsaja(la) pandemija zla.

Kakšni rimljani?
[/quote]

Slovenci smo sesuli rimsko cesarstvo, Hanibal je bil naš. Btw, Slovenci takrat nismo živeli le na današnjem ozemlju z nekaj obrobe izven današnje Slovenije. Glej zgodovina.eu in še druge vire.
Zaradi tega trpimo maščevanje, ki ga izvaja vatikan, s precizno natančnostjo že dvatisoč petsto let, da nas iztrebi.
Hb se v tem času že uspešno sesuva sam vase, smo prešli v dobo vodnarja, doba rib je za nami.
Ne glede na vse pogrome, smo še vedno tu, čeprav nam vladajo ravno njihovi pankrti, ki so naskrivaj njihovi, nam podtaknjeni, seveda pa z našimi, slovenskimi identitetami.
AO je bila njihov projekt za našo narodovo smrt.

New Report

Close