Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Z leti mi vse bolj paše mir in tišina

Default avatar

čim manj hrupa

Z leti mi vse bolj paše mir in pa tišina. Moti me (pre)glasna glasba, otroci, ki vpijejo in se derejo, vozniki, ki divjajo.

Rad imam glasbo na običajni jakosti, otroke, ki se lepo igrajo in pogovarjajo, ne da bi zraven tulili in trmarili....
To pride z leti ali kaj..
Default avatar

tudi meni

čim manj hrupa je napisal/a:
Z leti mi vse bolj paše mir in pa tišina. Moti me (pre)glasna glasba, otroci, ki vpijejo in se derejo, vozniki, ki divjajo.

Rad imam glasbo na običajni jakosti, otroke, ki se lepo igrajo in pogovarjajo, ne da bi zraven tulili in trmarili....

Glasba je lahko glasnejša, ampak tista, ki ustreza meni.
Vozniki , ki divjajo itak nimajo vseh pik v glavi .
Otroci : mali dojenčki me ne motijo. Trmarjenje in cviljenje par- letnika tudi mene moti.Ker ga večinoma starši ne znajo spraviti v red.Potem pa gledaš, kdo bo zmagal in kdo bo dlje časa vztrajal na svojem.
Nihče od staršev pa ne ve, da je otroka takrat treba preusmeriti.Pa je mir.Ali pa odpeljati ven iz trgovine .
Default avatar

tutjs

Enako opažam pri sebi.
Ja, to pride z leti, če je letom dodano zorenje.
Default avatar

welcome welcome

Dobrodošel v klubu:)
Default avatar

a a b b

Mene tudi. Ampak to ni zaradi hrupa kot takega, ampak zaradi brezobzirnosti tistih, ki ga povzročajo.

Recimo, ko nekdo vrta, brusi ipd. pri obnovi stanovanja, ampak prej lepo napiše opravičilo, me pa ne moti nič.
Default avatar

še ena taka

Še ena taka. Hrup me vedno bolj moti, sploh tam, kjer ni potrebe, na primer v lokalih ali preglasna javna prireditev. Razumem in prenašam otroški jok, hrup pri obnovi stanovanj, celo kosilnic, če ni prepogosto.
Pri otrocih me moti neartikulirano vpitje. Opažam, da se nekateri lepo, smiselno igrajo, čeprav so tudi glasni, drugi pa vreščijo kot zblojeni drug čez drugega in se sploh ne znajo igrati.
Default avatar

a a b b

Meni se pa zdijo nekaj najbolj motečega kros motorji v gozdovih.

Takoj za tem pa cviljenje cele familije po gozdovih, kjer fotr in mat nič ne zaostajata za sončeci.
Default avatar

tudi mene

že nekaj let živim v popolnem miru in skoraj tišini. skoraj zato, ker se pač občasno sliši kak ropot od sosedov, so pa vsi sicer tako daleč, da jih ne vidim z vrta.
ne poslušam več radia, niti ne gledam televizije. zvoki narave in sploh ponoči čričkov je maksimum mojega zvočnega življenja, še najbolj mi je simpatično, da sem celo sama s seboj nehala glasno govorit, govorim si bolj ko ne samo še v mislih. in tako grem med ljudi zelo redko in za zelo malo časa. čim manj. v mesto pa skoraj nikoli.
Default avatar

od vekomaj

Saj tastari so bili od nekdaj taksni, da so grdo gledali na otroke in mlajse ljudi.
Default avatar

ti povem

tudi mene je napisal/a:
že nekaj let živim v popolnem miru in skoraj tišini. skoraj zato, ker se pač občasno sliši kak ropot od sosedov, so pa vsi sicer tako daleč, da jih ne vidim z vrta.
ne poslušam več radia, niti ne gledam televizije. zvoki narave in sploh ponoči čričkov je maksimum mojega zvočnega življenja, še najbolj mi je simpatično, da sem celo sama s seboj nehala glasno govorit, govorim si bolj ko ne samo še v mislih. in tako grem med ljudi zelo redko in za zelo malo časa. čim manj. v mesto pa skoraj nikoli.

Verjemi, kmalu boš postala dementna.Imaš malo socialnih stikov, Tv in radio (so oddaje vredne ogleda in poslušanja, ker se iz njih nekaj naučiš, izveš marsikaj ) te ne zanimata.
Živiš v mlakuži, ki bo postala kmalu mlaka, polna žab.
Iz neaktivnosti in osamelosti postaneš čudak.Ljudje smo socialna bitja, učimo se drug od drugega.
Jaz se ne bi pohvalila s takim življenjem.
Default avatar

gr mr dr

ti povem je napisal/a:
tudi mene je napisal/a:

Verjemi, kmalu boš postala dementna.Imaš malo socialnih stikov, Tv in radio (so oddaje vredne ogleda in poslušanja, ker se iz njih nekaj naučiš, izveš marsikaj ) te ne zanimata.
Iz neaktivnosti in osamelosti postaneš čudak.Ljudje smo socialna bitja, učimo se drug od drugega.
Lepo, lepo, da se učiš od drugih. In katero od socialnih bitij je tebe naučilo tiščati soljudi v drek?
Default avatar

Tako je to

Tudi sama sem taka. Res to najbrž pride z leti...
Default avatar

BurekMB

Koliko si pa staro?
Default avatar

Halllloooo MI vsi

a a b b je napisal/a:
Meni se pa zdijo nekaj najbolj motečega kros motorji v gozdovih.

Takoj za tem pa cviljenje cele familije po gozdovih, kjer fotr in mat nič ne zaostajata za sončeci.
To se pa tudi jaz čudim. MB Pohorje je skoraj v celoti zorano.
Nihče ne reagira. Ne policija, ne lastniki gozdov, ne lovci, ne novinarji radio in TV, ne žićničarji, ne pohodniki, ne časopisi, ne gozdarji.....
Gozdovi so na sekcijah totalno uničeni in erozija dela svoje.

Baje so pa med temi sadistićnimi vozniki tudi policisti.....
Default avatar

ne bo držalo

od vekomaj je napisal/a:
Saj tastari so bili od nekdaj taksni, da so grdo gledali na otroke in mlajse ljudi.
Ne bo držalo. Mene so že v mladosti motili podivjani mulci, ki so se drli kar povprek in se niti niso znali igrati. Ni me motila smiselna igra, niti navijanje, vpitje gool, ker je bilo blizu nas igrišče.
Vedno pa me je motilo cmizdenje enih in istih presrancev vsakih pet minut, brezvezno vreščanje, glasovi bolj podobni živalskim kot človeškim.
Default avatar

rabijo mir

tudi meni je napisal/a:

Otroci : mali dojenčki me ne motijo. Trmarjenje in cviljenje par- letnika tudi mene moti.Ker ga večinoma starši ne znajo spraviti v red.Potem pa gledaš, kdo bo zmagal in kdo bo dlje časa vztrajal na svojem.
Nihče od staršev pa ne ve, da je otroka takrat treba preusmeriti.Pa je mir.Ali pa odpeljati ven iz trgovine .
Samo starsi ne preusmerijo, ampak grejo na noz, ker se tudi sami bojijo taksnih ljudi, ki jih kriticno in nezadovoljno gledajo, zato je pa problem ravno v takih razvajenih ljudeh, katerim se ne sme motiti njihovi notranji mir, ker namrec oni rabijo notranji in zunanji mir.
Default avatar

Robi...

tutjs je napisal/a:
Enako opažam pri sebi.
Ja, to pride z leti, če je letom dodano zorenje.
To nima nobene veze z zorenjem, ampak z notranjo napetostjo. Zaradi kopičenja nezadovoljstva, stresa, nerazrešenih zadev....se človek vedno bolj umika in odmika, saj ga vsak hrup spomni na njegov notranji hrup.
Default avatar

Robi...

rabijo mir je napisal/a:
tudi meni je napisal/a:

Samo starsi ne preusmerijo, ampak grejo na noz, ker se tudi sami bojijo taksnih ljudi, ki jih kriticno in nezadovoljno gledajo, zato je pa problem ravno v takih razvajenih ljudeh, katerim se ne sme motiti njihovi notranji mir, ker namrec oni rabijo notranji in zunanji mir.
Kdor v sebi nosi notranji mir, ga ne zmoti kričanje otroka.
Default avatar

Tišinka

ti povem je napisal/a:
tudi mene je napisal/a:

Bla, bla, bla. Stalno nekdo, ki trdi, da ve, kako naj drugi živijo. Mlakuža naj bo, samo, da ni nobene žabe okoli.
Default avatar

El gato

Pa koliko ste vsi stari? Kdaj se to pricne? Po 50. ?