Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prehrana brez glutena, brez mleka – sprememba počutja?

Prehrana brez glutena, brez mleka – sprememba počutja?

Zanima me za tiste, ki imate težave s ščitnico – hipotirozo, pa tudi za ostale.
Tisti, ki ste izločili gluten iz prehrane. Koliko časa je trajalo, da ste začutili kake spremembe in kakšne so bile? Počutje pa to?

Kaj pa tisti, ki ste iz prehrane izločili mleko (pa, da niste intolerantni na laktozo), koliko časa je trajalo, da ste opazili spremembe, če ste jih seveda opazili? In, če ste izločili samo mleko ali tudi jogurt, kefir in druge fermitirane izdelke?

Ne vem ali gre za modno muho ali je res kaj na teh zadevah. Večkrat preberem, da so se ščitničarke vrgle v tako prehrano pa ne vem, če je res kaj na tem.

Brez dovajanje ustrezne količine joda, selena in bora, ker je telo v stalni podhranjenosti s temi minerali, se nič ne bo obneslo.

Upoštevanje vseh dejavnikov, pa daje odlične rezultate.
Niti vemo ne, ali nam pravzaprav mleko ali gluten povzročijo težave s ščitnico, vsekakor pa jo potencirajo, s časom.

Mene bolj zanima, kako ste se rešile hudega zaprtja in mazavega blata? Ker je to cel hudič, plus napihnjen trebuh, stalno natlačen itd.
Vesela bom, če poveste svoje občutke in rešitve za težave.

Jaz težav nimam, ima pa moja hčerka hashimota, zato spremljam te zadeve. Naletela sem na zapise tele ženske, ki se mi zdijo zanimivi, ker je vse odkrivala na lastni koži. Če slučajno kateri pomaga. O črevesju veliko piše.

Linka ne dovoli. Dr. Isabella Wentz.

nova
Uredništvo priporoča

Izkušenj pa noben nima :(?

Pa imaš uradno diagnozo?

Ze tako ne jem nic kar vsebuje belo moko in mlecnih izdelkov tudi ne. Ne zaradi zdravstvenih razlogov – ne sede mi v zelodec. Jem sadje, zelenjavo, meso, ribe, jajca itd itd. Pocutje v redu, zdravje pa tudi 🙂

Kako ne, pišem iz lastnih izkušenj.
Gluten sem ukinila nazadnje. Najprej mleko, vmes prešla na minerale, ki so me čudežno vrnili v življenje, zatem kavo, kofein.

Sprašujem sotrpinke glede zaprtja in mazavega blata, kako je z vami? Se enako spopadate s tem ali sem izjema?

Naj povem, da so mi lasje izpadali v šopih, grlo, vrat kot bi bil otečen, boleč, napolnjen z gnojem, brez glasu.
Tega sedaj z jemanjem naštetih mineralov ni več, jih pa jemljem redno, četudi kak dan ne.

Kako ne, pišem iz lastnih izkušenj.
Gluten sem ukinila nazadnje. Najprej mleko, vmes prešla na minerale, ki so me čudežno vrnili v življenje, zatem kavo, kofein.

Sprašujem sotrpinke glede zaprtja in mazavega blata, kako je z vami? Se enako spopadate s tem ali sem izjema?

Naj povem, da so mi lasje izpadali v šopih, grlo, vrat kot bi bil otečen, boleč, napolnjen z gnojem, brez glasu.
Tega sedaj z jemanjem naštetih mineralov ni več, jih pa jemljem redno, četudi kak dan ne.
[/quote]

Šele v tem postu si omenila, da ne ješ glutena in mleka :).

To si postopoma izločila ali vse naenkrat?

To si postopoma izločila ali vse naenkrat?
[/quote]

Najprej mlecne izdelke, predvsem zato ker mi je bilo slabo po kavi z mlekom ali po sladoledu recimo. Potem sem kavo prav nehala piti. Gluten pa sploh – kos pice recimo mi je lezal v zelodcu tudi nekaj ur … groza. Pa lena sem postala, utrujena. Moram reci, da sem veliko bolj fit in polna energije brez mlecnih in glutenskih izdelkov. Tako ali tako so to prazne kalorije, kot alkohol recimo. Nic od nic samo skodo dela.

Najprej mlecne izdelke, predvsem zato ker mi je bilo slabo po kavi z mlekom ali po sladoledu recimo. Potem sem kavo prav nehala piti. Gluten pa sploh – kos pice recimo mi je lezal v zelodcu tudi nekaj ur … groza. Pa lena sem postala, utrujena. Moram reci, da sem veliko bolj fit in polna energije brez mlecnih in glutenskih izdelkov. Tako ali tako so to prazne kalorije, kot alkohol recimo. Nic od nic samo skodo dela.
[/quote]

Hvala za opis tvoje izkušnje :).

Nič od nič od moke? Kaj pa na primer riževi rezanci? Riž? Ali kakšne kaše? Krompir?

Nič od nič od moke? Kaj pa na primer riževi rezanci? Riž? Ali kakšne kaše? Krompir?
[/quote]

Riž nima glutena, ter še oves, koruza, proso, ajda.
Krompir ima preveč škroba, ki ga ščitnica tudi ne mara, torej le občasno.
Zatem tudi kvas.
Poleg vsega tega je nevarnost artritisa, nič oksalne kisline, kar je špinača, rabarbara idr. Namesto tega blitva.

Nič od nič od moke? Kaj pa na primer riževi rezanci? Riž? Ali kakšne kaše? Krompir?
[/quote]

Ce je krompir v solati s kumaro in cebulo potem ja, drugace pa ne…mi sploh ne potegne. Riza pa nikoli nisem obozevala in se tudi ne spomnem nanj. Za otroke kuham vse, samo jem ne.

V reali kar naprej poslušam, da so ljudje (ponavadi ženske) ne brezglutenski dieti, tule gor pa zgleda, da to ni tako pogost pojav :).

Vsak naj sam poskusi, en teden brez glutena in (ali) mlačnih izdelkov ne bo nikomur škodil.

Zagotovo so to težje prebavljive snovi in črevesje bo zelo hvaležno, si bo odpočilo in se okrepilo. Nekomu bo samo malo koristilo, drugemu pa zelo, odvisno od stanja črevesja.

V enem tednu nisem opazila nobenih razlik.
Zato sem povprašala po izkušnjah monovke in monovce.

Pozdravljena,
tudi jaz sem izločila gluten in mlečne izdelke, ker sem bila zaprta in napihnjena. Sprememba na boljše je v neki meri bila opazna, a zaprtje je bilo vedno huje, kljub temu, das em upoštevala vsa priporočila za dobro prebavo. Po neštetih pregledih UZ trebušne votline, gastroskopij, kolonoskopije, ki so bili vsi b.p. in na vsakem izvidu napisano, da moram skrbeti za redno prebavo ${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}4&:(. Potem sem bila še na pregledu pri proktologu (IATROS), kjer mi je zdravnica po moji predstavitvi stanja bolezni in zdravil, ki jih jemljem, na kratko odgovorila, da je logično, da sem zaprta, če jemljem pa eutyrox, v katerem je glavna sestavina laktoza. Ker je moj TSH v mejah normale, seveda do tirologa ne pridem in sem šla privat, dobila druga zdravila, ki jih pač moram kupovati sama in ne vsebujejo laktoze in s tistim dnem se je moja prebava in tudi presnova spremenila za 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (prej enkrat na 10 dni, zdaj dvakrat na dan), vetrov, napenjanja ni več. Prav tako nimam več sluzi v grlu, ki sem jo prej imela od kar sem dobila zdravilo eutyrox.

Srečno

Če te prav razumem, si intolerantna na laktozo? Samo ne štekam pa, da ti ne dajo drugih zdravil na recept seveda, če je jasno, da laktoze ne prebavljaš?
Meni se je stanje od kar imam eutyrox izjemno izboljšalo, ampak jaz nimam težav z laktozo.

Kako ne, pišem iz lastnih izkušenj.
Gluten sem ukinila nazadnje. Najprej mleko, vmes prešla na minerale, ki so me čudežno vrnili v življenje, zatem kavo, kofein.

Sprašujem sotrpinke glede zaprtja in mazavega blata, kako je z vami? Se enako spopadate s tem ali sem izjema?

Naj povem, da so mi lasje izpadali v šopih, grlo, vrat kot bi bil otečen, boleč, napolnjen z gnojem, brez glasu.
Tega sedaj z jemanjem naštetih mineralov ni več, jih pa jemljem redno, četudi kak dan ne.
[/quote]

Katere minerale to jemlješ in v kateri obliki?

Katere minerale to jemlješ in v kateri obliki?
[/quote]

Sem jih navedla v svojem prvem odgovoru, jod v lugolovi raztopini, št.kapljic si doziraš po potrebi normalizacije joda v telesu, kar lahko traja več mesecev in to potem vzdržuješ- sproti delaš občasni test joda na koži.
Selen dobiš v prehrani, npr. 2 brazilska oreščka dnevno, bor v boraksu in mgcl čezkožno v vodni raztopini kristalov.
Mgcl prvenstveno zaradi urejanja kalcija, ki je nepravilno razpršen po telesu, bor zaradi urejanja spolnih hormonov, plus še nešteto dodatnih učinkov, zaradi katerih minerale nujno potrebujemo, jih pa s hrano ne dobimo.
Zadnja dva sta odlična za v kopel.
Upam, da ti bo odgovor koristil. Sama sem iskala in študirala te info leta.

Sem jih navedla v svojem prvem odgovoru, jod v lugolovi raztopini, št.kapljic si doziraš po potrebi normalizacije joda v telesu, kar lahko traja več mesecev in to potem vzdržuješ- sproti delaš občasni test joda na koži.
Selen dobiš v prehrani, npr. 2 brazilska oreščka dnevno, bor v boraksu in mgcl čezkožno v vodni raztopini kristalov.
Mgcl prvenstveno zaradi urejanja kalcija, ki je nepravilno razpršen po telesu, bor zaradi urejanja spolnih hormonov, plus še nešteto dodatnih učinkov, zaradi katerih minerale nujno potrebujemo, jih pa s hrano ne dobimo.
Zadnja dva sta odlična za v kopel.
Upam, da ti bo odgovor koristil. Sama sem iskala in študirala te info leta.
[/quote]

Ojej, kaj vse ti jemlješ. Zakaj pa to? Kaj pravi zdravnik na vse te dodatke.
Boraks se uporablja za čistiti?

Hehehe, kako ste vztrajni. Klikamo pa le, kajne forum!

Sem ščitničarka kar nekaj let, imela sem vse prebavne težave, ki hih opisuješ pa še kaj zraven, no pred 3 meseci potrdili celiakijo, od takrat na strogi dieti, to ne pomeni, da kot novodobne moderne ditete ko greš v oštarijo in naročiš brez glutena hrano ampak ti pa pol zapaše štrudl n ga poješ, no mal sem skrenila, brez glutena pomeni tudi brez sledi glutena, ni vsaka koruzna moka dobra, ker je bila mleta v istem mlinu kot pšenica,,,, uglavnem tudi brez sledi glutena- je kar štala, ker moraš pazit pri začimbah, kisu,,,,,,,
Razlika je bila po cca 2 tednih, po enemu mesecu pa fuuul, edino naknadno sem izločila še laktozo in sploh ni več težav. Tudi izpadanje las se je ustavilo, megle v glavi ni več, vrtoglavic,,,
Ampak vse to nima kaj dosti veze z ščitnico!!! Sem še vedno na isti dozi.
Če se odločite jesti brez glutena, bodite striktni, ker drugače delate veliko škodo po oštarijah nam bolnikom, ki ga res ne smemo. Če jaz pojem zdele gluten sem dva dni na wc ju, pa še vem ne kam se obrnit. Stokovnjaki pravijo, da je veliko na prehrani, vendar uravnoteženi, raznoliki in uporabljat zkp.
če ne jeste glutena boste res imeli več energije, manj napihnjeni, ampak ščitnica vam še vedno ne bo delala prav.

Aha, ti imaš potem oboje. Zoprna reč.
Menda je pogosto, da je hkrati celiakalija in hashimoto oz kaj drugega pri ščitnici.
Je pa pogosto omenjano na fb, da ščitničarke naj ne bi jedle glutena in mlečnih izdelkov pa ne vem no, meni se zdi, da ne škodi vsem ščitničarkam. Nisem pa prepričana.
Tako, da mi prav pride tvoj zapis. Jaz namreč teh težav, ki si jih ti imela, nimam.
Moj TSH, F3, F4 je ok. Prebava tudi. Samo utrujenost pa obup. Pa sem razmišljala, da bi bilo lahko kaj s prehrano narobe.
Kar ko sem vprašala zdravnico pa ni drugega kot to rekla, da pač zdravo prehrano, čim manj sladkarij, veliko sadja, zelenjave…

New Report

Close