Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomoč, nasvet :(

pomoč, nasvet :(

Pozdravljeni,

kot kaže resnično nimam sreče, da bi se pobrala. Na vas se obračam z prošnjo po pomoči oz vsaj kakšen nasvet, kako naprej…

Imam 5 letnega sinčka, ki je vključen v botrstvo. Ta pomoč nama je večkrat rešila življenje. Prejšnji teden smo na socialni bezigrad uredili podaljšanje. Prej ni šlo, ker sem bila jaz zaradi pljučnice v bolnici. Jaz prejemam denarno nadomestilo, ki sem ga pa z tem mesecem nehala prejemat. Oddala sem vlogo za denarno pomoč. Na hitro o situaciji – Z sinom ziviva v babičinem stanovanju na 30 kvadratih z brezposelno mamo in sestro. Nobena od niju nima pomoči. Jaz dobim kakšno službo, a le za določen čas potem sem pa spet pol leta brez. Nemogoče, da bi nabrala za kakšne prihranke saj preživljam vse štiri. Sin je bil tudi veliko bolan. Zdaj je malo bolje. Na morju se ni bil, na izlete ne hodiva, ker ne zmorem.

Prosim, svetujte mi kje lahko dobim kakšno finančno pomoč, ki mi bo pomagala prilezti ven iz dolgov in tega začaranega kroga pomankanja in bede. Kam se lahko obrnem saj z socialno pomočjo 300eur ne zmorem finančno plačevati položnic, hrane, enostavno ne gre!

Za kakršnokoli pomoč sem vam neizmerno hvaležna.

S spoštovanjem,

Obupanka

Zakaj mama in sestra ne dobivata socialne pomoči? Zakaj moraš ti preživljati še njiju? Predvidevam, da je mama še mlada, sestra pa itak. Naj se znajdeta sami! Mene bi bilo sram, da bi me pri 55 preživljal nekdo drug, kaj šele brezposelna hči, ki ima otroka in nima dovolj zase in zanj! Torej prenehaj s tem, magari se odseli, ker ti bo še vedno lažje kot zdaj.

Ne vem, kaj si po poklicu, ampak prodajalke in čistilke iščejo vedno in povsod. Trenutno tudi natakarice. Ker nimaš svojega stanovanja in otrok še ne hodi v šolo, se lahko brez zadržkov preseliš tja, kjer je delo (in so po možnosti stanovanja cenejše kot v večjih mestih).

Oprosti, ampak, zakaj pa sestra in mama ne gresta delat? Ali si vsaj uredita pomoč? Pri treh odraslih in enem otroku bi predvidevala, da se boste tudi same malo potrudile, ne pa da pričakujete pomoč, ki si jo večkrat omenila.

Zakaj ti preživljaš mamo in sestro?

Ni mi ravno jasno, zakaj mati in sestra ne prejemata nic?
Drugace pa, sedaj je socialna pomoc 385€, dobis tudi otroske, verjetno se prezivnino. Najemnine nimas.
Hrano in oblacila lahko dobis na rk in na karitasu.
Vem, da si obupana in da ti je tezko. Ampak… Veliko taksnih zivi tudi v najemniskih stanovanjih.
V skrajni sili se lahko zaposlis tudi v masaznem salonu (eroticne masaze). Tam bi lahko zasluzila tudi do 100€ dnevno.
Kot pravim, skrajna sila – poznam zensko,ki se je tako financno pobrala, dokler ni dobila normalne sluzbe.
Otroci lahko gredo na morje preko rdecega kriza. Dan danes jih vecina prezivlja tezke case, vecina ne hodi na izlete in na morje. Ni to tak bau bau. Na socialni dobis tudi enkratno pomoc,mislim da 2x letno. Pokrijes nekaj stroskov v visini 385€.
Vse dobro.

Denarna socialna pomoč na CSD? Niso povedali? Obstaja tudi izredna. Je pa vse zgolj na kratek rok

Si v nezavidljivi situaciji. Financno preskrbeti tri odrasle osebe in otroka ni macji kaselj. Ce je to nekaj, kar cutis, da moras, bo treba cez verjetno mejo in graditi na tem, da je kljub visjim zivljenjskim stroskom ostanek za preostale visji. Da bi lahko kolikor toliko brez dolgov preziveli, je treba za okoli 1.500 evrov financnega toka na mesec, tega bos pa sama tudi ob izdatni pomoci od zunaj v Sloveniji tezko ustvarila. Moj nasvet: Avstrija (ali Nemcija). Zdaj, dokler je otrok se majhen.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mislim, da trollaš, saj si improvizirala pri višini socialne pomoči, nisi navedla otr. dodatkov, in namišljeno mamo in sestro obsodila na vegetiranje brez socialnih transferjev.
Če bi bilo res, bi ti svetovala:
– mama naj si najde delo ali zaprosi za socialno podporo in preneha kadit in kofetkat.
– sestra naj gre za kuhinjsko pomočnico v avstrijo, v toplice ali na obalo, kjer bo imela poleg plače še stanovanje in hrano.

KOt prvo, naj si tako mama kot sestra zrihtata denarno pomoč. Nič nisi napisla, koliko sta stari in zakaj je ne prejemata? Skoraj ne verjamem, da do nje nista upravičeni.

Kaj lahko storiš zase, pa so ti že zgoraj napisale.

Pod nujno sprejmo kakrsno koli zaposlitev. Minimalc je 2x visji od pomoci. Otrok naj gre v vrtec je zate brezplacno. Mama in sestra naj si uredita socialo in to pod nujno. Obrni se na ZPM Moste. Nezaposlena si, imas cas. Izkoristi ga, da najdes sluzbo. Ce ne, hodi pucat na crno.
Drugega ne znam svetovati. Tako bi jaz.

Z materjo se redno zaposlita.
Ne verjamem, da v konjukturi ni dela. To čista laž.

In taki reveži se plodijo in imajo otroke…

A mi lahko razložiš, kakšna familja to ste, da ste vse po spisku brezposelne?!!! In kje je oče? Tvoj in oče tvojega otroka?

Meni ta zgodba ne pije vode.

Danes se delo brez težav dobi. Poznam iz prve roke delodajalce, ki bi pošteno plačali, pa ne dobijo ljudi. Ker ljudje niso pripravljeni delati, sploh pa ne izmensko delo (čeprav je to dodatno plačano).

Če je to, kar praviš, samo od daleč res, potem imam samo en nasvet: Zbrcajte se in to vse tri! Ker če danes nimaš dela, ga ne boš imel nikoli.

Ce bi dojel je bla tema odprta z namenom da par naivnezev nakaze dnar v prazno.

New Report

Close