Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napoved razgovora za službo tik pred zdajci

Napoved razgovora za službo tik pred zdajci

Razpis za službo: kup enih pogojev kaj vse moraš izpolnjevati poleg 7 let delovnih izkušenj, tujih jezikov, univ. izobrazbe…
A vabilo na razgovor dobiš ob 12ih in da bo naslednji dan ob 8ih.
Ali se delodajalci ne zavedajo, da moraš pri sedanjem delodajalcu zaprositi za dopust? Ali res mislijo, da bodo tiste, ki izpolnujejo vse številne pogoje lahko kar takoj dobili na razgovor?
Jim je res tako težko vsaj dva dni naprej povedat za razgovor?

Bojim se, da je že v takšnih gestah nekaj odraza nadrejenih in podjetja, v katerega želiš – odsotnost pomisliti na drugega.
Vedno lahko predlagaš drug termin, iz danes na jutri je pričakovano, da ima človek lahko druge plane.

Ker ti očitno ni jasno ti bom jaz napisala. Delovno mesto je že oddano. To so ti pokazali že z “nemogočimi pogoji” na razpisu in sedaj s tem, da te vabijo na razgovor “tik pred zdajci”. Tako, da škoda dopusta in časa za takšne razgovore 🙂

Dejmo malo optimizma.
Mogoče pa samo preizkušajo njegovo fleksibilnost in reakcijo na stres?

Zdaj pogoje sem izpolnjevala.

Ampak me je odbilo to, da takole tik pred zdajci napovedo razgovor. Sem pomislila, da so verjetno odnosi v podjetju tudi čisto mimo in sem odpovedala razgovor.

Sem pa mislila, da na razgovore vabijo le takrat, ko še nimajo kandidata? A resno tratijo čas kandidatov in tudi svoj čas, čeprav že imajo izbranega kandidata? Kake imate kaj izkušnje?

Sem pa opazila tudi to, da pogosto vabijo na razgovor ne da bi dejansko resno prebrali vlogo in življenjepis.

Kakšne izkušnje imate pa ostali pri vabilih na razgovore?
V bistvu me zanima predvsem za tiste, ki iščete boljšo službo, torej ste zdaj zaposleni in da gre za delovna mesta, kjer se zahteva univ. diploma pa ponavadi še kup drugih stvari.

Se da mogoče spremeniti termin razgovora (če recimo ne morete dobiti dopusta)?
Vabijo res samo takrat, ko resnično iščejo kandidata ali tudi takrat, ko imajo že izbranega pa naredijo samo brezvezne razgovre, da bi lepše izpadli?
Ali povabijo na razgovor vse po vrsti, samo, da ustrezajo formalnim pogojem (stopnja izobrazbe, število let delovne dobe…) ostalih zadev pa sploh ne preberejo? Recimo iščejo nekoga, ki bi bil kar naprej v stiku s strankami, oseba pa recimo že v vlogi napiše, da ji ni do dela s strankami?

Vedno, ko dobim vabilo na razgovor, je to daleč od kraja, kjer imam sedaj službo in torej to pomeni, da moram vzeti dopust. Pa ne bi rada porabljala dopusta za delodajalce, ki niti ne mislijo resno s tem, da sem kandidatka za zaposlitev pri njih.

No, meni se je zgodilo, da sem šla na razgovor, bila izbrana. Mi je bilo rečeno, da me pokličejo za naprej.

Ok … Me kličejo en dan ob 19.30, če lahko pridem čez pol ure tja in tja, da imajo sestanek in računajo name.

Mimogrede, bilo je poletje in dopusti. In sem bila daaaleč od doma.
ker se mi zdi, da delodajalcu pač nisem dolžna razlagati, kje sem v danem trenutku (sploh še nisem imela podpisane pogodbe), sem pač samo rekla, da žal ne morem priti, da kadarkoli drugič lahko, sedaj pa ne.

Itak surla do tal. In me nihče nikoli več ni poklical. Sama sem jih kontaktirala, ker sem vmes dobila drugo zaposlitev in sem jim hotela samo povedati, da naj ne računajo več name … pa sem jih slišala, da itak sem pokazala svojo neresnost, ker se nisem javila na tisti sestanek.

Takrat me je prizadelo, zdaj si pa mislim, hvala bogu, da nisem dobila tiste službe. Če so že pred podpisom pogodbe tako nastopali si ne predstavljam kaj bi bilo šele po podpisu pogodbe.

Ojej, tole pa si imela srečo, da si bila na dopustu. V kako štalo bi se spravila, če bi slučajno imela takrat možnost it na tisti sestanek :). Ja, se strinjam s tabo, da to je pa sigurno ena totalno zblojena firma, če se gredo takele. To je pa res totalno nepredstavljivo.

Da si odpovedala razgovor, je po mojem napaka.

Morala bi prijazno razložit situacijo in zaprosti za drug termin razgovora, po možnosti v popoldanskem času, da ti ni treba jemat dopusta.

Če se ti res želijo, bi ti ugodili. Če ti nebi, bi bila na istem kot si sedaj. Zdaj pa ne veš, kako in kaj.

Hvala. Bom naslednjič sledila tvojemu nasvetu.

Podpis. Dober odgovor!

Avtorica, vse zivo je mozno, vse variante, ki jih navajas. Ti pa iz izkusenj povem, da je odnos do kandidatov v zaposlitvenem postopku dober pokazatelj odnosa do delavca in klime v podjetju. Torej – ali bi si res zelela tam delati, ce tako ocitno ne spostujejo cloveka in njegovega casa? Spostovanje je dvosmerna rec…

V normalni firmi ti bodo dali na voljo vsaj dva termina, pa tudi, ce bo kaj prislo vmes in bos to pravocasno sporocila, se bo dalo z njimi pogovorit.

Podpis. Dober odgovor!

Avtorica, vse zivo je mozno, vse variante, ki jih navajas. Ti pa iz izkusenj povem, da je odnos do kandidatov v zaposlitvenem postopku dober pokazatelj odnosa do delavca in klime v podjetju. Torej – ali bi si res zelela tam delati, ce tako ocitno ne spostujejo cloveka in njegovega casa? Spostovanje je dvosmerna rec…

V normalni firmi ti bodo dali na voljo vsaj dva termina, pa tudi, ce bo kaj prislo vmes in bos to pravocasno sporocila, se bo dalo z njimi pogovorit.
[/quote]

Imaš prav. Tole bi veljajo tudi upoštevati.
Glede na to, da sicer imam službo, ampak iščem boljšo, mi je seveda še kako važno kakšna bo ta nova služba. Vsega mi res ni treba vzeti.

Jaz pa mislim drugače, predvsem ker delam, kjer je marsikaj z danes na jutri in se moramo tako tudi obrniti.

Torej, zdaj so dopusti, možno pa je, da je nekje tudi bolj mirno. Morda prej koga ni bilo, morda so zdaj šele našli čas za razgovore – včasih je več zaposlenih prisotnih, npr. vodja sektorja, pa kadrovski, pa še direktor, pa je treba vse na kup zbrati. Morda so ugotovili, da zdaj jim pa res že voda v grlo teče in da morajo čimprej opraviti razgovore. Seveda je možno tudi, da imajo že vnaprej izbranega kandidata, ampak to bi bil javni sektor, ker v privatnem pač ne bi časa tratili z razgovori, če že vedo, koga bodo zaposlili.

Zato se v takšnem primeru pač pokliče ali pošlje mejl in prosi za prestavitev. Glede na to, da se moraš nekam peljati, se meni sicer ura 8 zjutraj ali pa 17 popoldne zdi optimalna, saj ne rabiš jemati dopusta, prosiš pa trenutnega delodajalca, da boš nekaj ur odsotna.

Če je želja obojestranska, se bo že našel en termin, ki bo ustrezal obema, tako delodajalcu kot kandidatu. Če tega ni, potem zna biti, da je eden ali sta oba fleksibilna. Zelo odvisno je tudi, kje, v kateri branži iščeš in kakšno delovno mesto. Ne moremo pričakovati, da so npr. nekje, kjer ravno oddajajo nek razpis za milijonski posel, ali kjer ravno prihajajo poslovni partnerji iz Nemčije, zaposleni na voljo ves dan.

Ogromno je torej razlogov, zakaj so poslali vabilo le dan prej, in ni nujno, da je to nefleksibilen delodajalec. Lahko je, seveda, ni pa nujno. Ni pa seveda takoj pomisliti na najslabše in odpovedati razgovor, ker tako nikoli ne moreš vedeti, kaj in kako. V bistvu se meni zdi, da ti (podzavestno) morda ni do nove službe, če vsak indic pri novem delodajalcu že vidiš kot nekaj groznega.

Čisto odkrito rečeno, nekaj let delovne dobe, univ. izobrazba in tuji jeziki niso ne vem kakšni specialni pogoji. Dostikrat razgovore ne opravlja samo ena oseba ampak vsaj dva ali trije, torej se morajo že oni uskladit. Jaz sem v kadrovski in se mi taki termini ne zdijo nič posebnega, saj imaš ves popoldan časa, da pojasniš v sedanji službi, da boš nekaj ur odsotna ali dobiš dopust. Če pa ne gre, pričakujem čimprej odgovor, da nekdo ne more. Precejšnja smola je, če dobimo fajn kandidata, ki si tako želi delat z nami, da si za to vzame dve ali tri urice in zato potem niti nismo več zainteresirani za tistega, ki ga pač še nismo videli. Ni tako težko.

Strinjam pa se, da klicati zvečer da se pride nekam čez pol ure je pa malo mimo. Kljub temu bi lahko povedala,da nisi tako blizu, da bi lahko prišla v roku pol ure in da se vrneš domov šele zjutraj. Pa bi videla, kaj bi rekli. Ker če rečeš samo zdaj pa ne pridem, kadarkoli lahko zdaj pa ne, si lahko marsikaj mislijo, tudi o tvoji vljudnosti, toleriranju stresnih pogojev, nivoju komuniciranja in želji za timsko delo. Morda je bil klic samo test. Zato se vedno splača bit vljuden in maksimalno odprt, vsaj kadar gre za službo, ki si jo želiš. Takih služb je malo, kandidatov zanje pa veliko.

No ta služba ni bila lih biser (gostinstvo). In oni imajo problem koga dobiti. No zdej mi je jasno zakaj.

V svojem odgovoru sem bila čisto vljudno in prijazna. Nisem pa oda včeraj in mi tak odnos delodajalcev ni niti malo všeč in zaradi tega povem točno toliko kot me vprašajo.

Za gostinstvo ok, to pa verjamem.


jaz sem nekoč dobila tako vabilo, ki je bilo poslano s pošto – in so ga oddali prepozno, tako,da ga jaz sploh nisem dobila pravočasno. Začuda so me klicali, sem povedala,da pošte še nisem dobila, mi dajo drugi termin. In torej grem tja… in na koncu se je izkazalo,da so zaposlili hči zaposlene v kadrovski.
Seveda so nas ostale,. ki smo imeli reference in pogoje klicali, da je kao izpadlo iz njihove strani , da kao res izbirajo in da so pošteni…
lol saj nismo bedaki ljudje… po tem razgovoru smo vsi dobili pošto,da nihče ni bil izbran – in nato so zaposlili kot rečeno hči zaposlene v kadrovski (ki je bila prisotna na razgovorih). In ta hči ni izpolnjevala niti osnovnih pogojev, ki so bili prej nam postavljeni v razpisu. pač zaključila je eno x fakulteto in bila ravno po diplomi in rabila službo. In dobila jo je. pred tem so pač izvedli kao neki razpis, da je kao izgledalo kot da res iščejo… pa niso, vse je bila samo igra in pretvarjanje, del. mesto je bilo že zdavnaj oddano.


…tako je, se strinjam.
ni važno kako ne-odgovorni so delodajalci, moje je,da jaz pokažem svojo odgovornost. in da bi iz inata odpovedala razgovor, mi niti na kraj pameti ne bi padlo. Če bi bilo v zadnjem trenutku in jaz res ne bi utegnila priti, bi se opravičila takoj in razložila zakaj ne more priti in prosila, če bi mi lahko dali drugi termin, ker si želim odzvati povabilu.
Če bi se pa lahko odzvala temu povabilu, kljub temu,da je tik pred zdajci, pa bi vsekakor šla, neglede na to, da so oni poklicali zadnji čas.

Se mi ne zdi na mestu, da bi se jaz dajala egotripe z delodajalcem. pač če bi se lahko odzvala, bi šla, čeprav je sporočeno tik pred zdajci, če pa res ne bi mogla priti, bi lepo prosila za prestavitev.

Želijo ti “povedati”, da je delovno mesto že oddano, zato napoved razgovora tik pred zdajci. Upajo, da bo na razgovor prišlo čim manj kandidatov.

Vsaka stran ima svoje črne ovce v svojih sredinah:
Smo imeli razpis za specifično delovno meso. Na koncu sta ostala dva kandidata, ki smo ju povabili v drugi krog razgovorov. Ena se par dni sploh ni javila ne na telefon ne na email. Drugemu smo dali kar 3x možnost, da sam izbere termin in ko nas je tretjič odpovedal, da ne utegne, smo se mu zahvalili za nesodelovanje.

Morate tudi iskalci zaposlitve vedeti, da razgovori vzamejo ogromno časa in uskladitev na strani delodajalcev in tako kot vam, tudi nam včasih ne znese terminsko ugodno uskladiti razgovorov.

Iz danes na jutri se razgovorov ne dela. To vemo vsi. Tudi testira se ne tako. Izjeme so seveda možne, sploh če gre glavni izpraševalec/odločevalec na službeno pot/dopust, takrat se mudi, a tudi povemo kaj je razlog, in smo dovolj razumevajoči, če kandidat ne more tako na hitro priti.

Najverjetneje gre za firmo, ki nateguje in imajo že izbranega kandidata zato z danes na jutri. Kdor ima službo in išče drugo bo težko z danes na jutri šel na razgovor. Se je treba zmenit, da prideš kasneje ali pa bo treba iti prej iz službe ipd. zato potrebuješ vedeti vsaj tri dni vnaprej.

Še nekaj dodajam k svojem zapisu: Slovenija je majhna država in v vseh branžah, se ljudje poznamo med sabo ali poznamo koga, ki pozna. Če pri nekomu naredite slab vtis in bo kdaj naletela debata na vas, za vas to verjetno ne bo dobro. Ne rabijo sploh na glas povedati, dovolj je da ob vašem imenu sogovornik vidi reakcijo.
Eni delodajalci so zelo zgovorni in delijo informacije, brez da jih sploh vprašaš.

Pa še nekaj: ja, pregledamo vse vaše profile na družbenih omrežjih.

Pomni… kultura firme se kaže v odnosu do strank in zaposlenih.

Premisli.

Nehaj levite pisarit. Ne se hvalisat s tem, da raje verjames tretji osebi kot tvoji lastni presoji o cloveku. Ja Slovenija je majhna drzava in sploh drzava,kjer predvsem delodajaleci niste biseri, ampak izkoriscevalci in laznjivci. Ta tema je dokaz tega. Ti pa serjes tukaj s svojim egom. Raje premisli zakaj se dva vam nista oglasila, ker niste zaupanja vredna firma. Zato nehaj talat nasvete in raje po firmi popucajte.

New Report

Close