Starševski čvek

Vsi ste toliko proti Hrvaški, jaz pa jo naravnost obožujem!

Default avatar
Pa sem veliko že potovala tudi po drugih državah. Saj ne rečem tudi drugje zna biti lepo, ampak od vseh drugih držav se sama najbolj sprostim in odpočijem ravno v Dalmaciji.
Ponavadi me obdajajo zelo prijetni domačini. Vsi zelo prijazni in odprti, res pravi balzam. Morje me kar vabi, da zaplavam v njem, saj je tako kristalno čisto, da je pravi užitek.
Pa še relativno blizu je. Res je, da z letalom prideš tudi zelo hitro ampak je treba računat še pot do tja, najmanj dve uri prej na letališču (ves ta checking, groza to se tako vleče), sploh če še kaj zapiska. Ja tudi to se mi je že zgodilo in to večkrat. Enkrat mi je piskala sponka pri modercu, drugič zadrga pri čevlju, tretjič pa sem morala celo odpreti kovček, kjer so mi piskali krekerji pa verjemite, da je bilo takrat zame najbolj mučno, pa še vse stvari (oblačila) sem potem imela zmečkana, groza!
Tu pa se usedem v avto, vzamem s seboj karkoli, skoraj na nič nisem omejena in prispem dol v parih urah.
Kopam se pa ravno tako na Hrvaškem kot v kaki Grčiji, Španiji ali kje drugje. Nekega groznega luksuza pa tudi ne rabim, da bi se morala preseravat z ne vem čem.

Je še kdo tak?
Default avatar
Me Ta je napisal/a:
Svoji med svoje!
Default avatar
Meni je tudi Dalmacija zelo ljuba. In tudi glede letenja se moram strinjati. Stvar je postala tako "komplicirana", da je kljub ceni povsem neprivlačna. Še najboljši kompromis se mi zdi vlak. :-)
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! «
Default avatar
Me Ta je napisal/a:
Tud jaz ;)
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Aja, tud Istra mi je full fajn ;)
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Se strinjam z Desijem, Južna Istra je super. Ko sem bil majhen smo bli vedno tam okrog novigrada nekje... A je možno da je bil kamp Laterna ali Larterna... Ne vem, ampak spomnim se da je blo toppp
gospod Vagabund Vaga Stručnjaški,
prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj
diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap
Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University
Default avatar
Vagabund je napisal/a:
Jap, Lanterna, tud jaz še kot majhna punčka bila mislm da 2x tam ;) zadnja leta pa večinoma Pula sm pa tja pa tud Dalmacija.
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Jaa. Pula - to je pa Barbariga zraven a ne? Kje pa so ble Banjole??? En kranjski kamp je bil to pred leti, a to še obstaja?
prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj
diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap
Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University
Default avatar
Je še kdo tak?

Seveda so, tričetrt mona obožuje hrvaško, ker jim domet nese samo še grčije in španije. En teden prej kuhajo in vozijo zmrznjeno hrano v prikole in app je, grejo na kak sladoled, ostalega luksuza (kafkoli že to je), pa itak ne rabijo.
Seveda ne morete stran od hrvaške, ker tja lahko navlečete pol domačega hoferja, lahko imate cel teden rezervirano plažo, ker rabite 15 brisač na osebo in ker se v hrvaščini od vseh tujih jezikov najbolje znajdete. In ker brez lastnega kuhanja in ladtnega preboza finančno ne bi zmogli, je hrvaška za vas raj nad raji. Strinjam se, da se tudi pri sosedih najdejo biseri narave, a svetovni popotniki imajo v sebi preveč zvedabosti in želje po doživetjih, da bi jih zadovoljilo vsakoletno isto okolje in vecno eno in isto leto za letom.
Kristalno morje, prijazni domačini, rent a car, rent a bike, prijetni kotički, odlična hrana v restavravijah, odklop od balkanske politične scene je večini nedosegljivo, zato v primerjavo hrvaški vedno postavite grčijo in španijo, da bi ustvarili filing edinstvenosti hrvaške. Zakaj recimo hrvaške ne primerjaš z avstralsko Whiteheaven ali na Koh Samui na Tajskem?

Ne vem, zakaj je popotništvo zate preseravanje? Mi razložiš?
Default avatar
Kako smo si ljudje različni.

Uni-formnost ni zdrava. Potrebuješ vse, sicer smo pogubljeni.
Default avatar
Vagabund je napisal/a:
In Barbariga in Banjole ti je vse okol Pule. Za kranjski kamp pa 1.slišm ;)
Default avatar
Me Ta je napisal/a:
Kopaš se lahko tudi v slovenskem morju.
Se ti ne zdi?
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Neeeeee, Premantura je bil en kranjski kemp
Default avatar
Povej povej je napisal/a:
Sicer me niti mal ne briga kam kdo hod, kolk ima kdo dnarja, a si lahk prvošč luksuz, a vlač vse s sabo.....ampak eni tuki gor ste pa res tolk "pametni", da veste vse o drugih. Zakaj neki delajo, kaj delajo....
Svašta.
Default avatar
Vagabund je napisal/a:
Jap, tud to ti je pr Puli ;)
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Vem toliko, kolikor sami gor napišete....
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Obstaja. Blizu Premanture. Ampak Premantura, Kamenjak je bilo kul 30 let nazaj, če si bil takrat dol si bil trendsetter, patetikom, ki hodijo dol s 30 letno zamudo, se pa lahko samo smejimo.
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Kranjski kamp je v Premanturi.
Default avatar
Povej povej je napisal/a:
Aja? In eni pač iz svojih razlogov večkrat hodjo ali pač hodmo na Hr in to zate pomen da drugam niso ali nismo sposobni it, ker nam je po tvoji logiki nedosegljivo? Kdo pa teb lahk vrjame kam vse hodš? Kot sm napisala, me niti mal ne zanima kam kdo hod, kaj ima kdo....ampak da pa ste eni MONovci tolk inteligentni da veste kako drug funkcionira je pa too much.
Default avatar
Travica pojoča je napisal/a:
Bila že večkrat v Premanturi, pa res še nism slišala. Hvala za info, bom kmal lahk vidla kje je to ;) mogoče tud bila že tam pa da pojma nimam kako se imenuje ;)