Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Puranje prekajene krače

Default avatar

Rakica

Ali jih je katera že pizkusila? Ali se to je surovo, ali kuhano? Kaj paše zraven? Kakšen okus ima? Rada bi nekaj za spremembo naredila za jest. Hvala za odgovore, lp
Default avatar

majabo

Hoj,

jaz sem to že večkrat kupila. Je sušeno - prekajevano - podobno kot pršut tako da se lepo nareže in je surovo.
M.
Default avatar

Katarina Prva

Se pravi da je surovo ali kako? Kaj pa salmonela pa to? Se vidi, da nimam pojma:-)

Lp,
Katarina
Default avatar

Tajna

Hojla,

to je takole: puranja stegna nasolimo ali jih damo v kvašo (prekuhana slana voda z začimbami) podobno kot svinjsko stegno, bržolice......
to pustimo v kvaši kakšnih 4-7 dni, kar je odvisno od velikosti, potem jih obesimo v dim, kjer se počasi prekajuje. ko je krača prekajena se še suši - zori na zraku. potem potrebuješ samo še oster nož, da jo narežeš, mogoče kakšno olivo in čebulo za zdraven..in njam..........................

No na kmetih poznamo ta proces prekajevanja.....saj nam je to logično. tisti, ki živijo v mestu pa si najdejo kakšne teke, strice kamor nesjo svoje dobrote prekaditi, ker vedo, da je to bolj naravno kot tisto, ki jo kupijo.

lp
Tajna
Default avatar

Lenoba

Tudi mene so lani (predlani?) ob takem času zamikale mislim, da so bile prav poceni in sem jih kupila. Poskusila sva surove (kot salamo) okus je kar izrazit in pa tudi v omaki za makarone. In sicer sem meso (ne preveč) narezala na koščke, malo pogrela v ponvi ter dodala kislo smetano in hren, začinila pa sem z žajbljem. Meni je bilo kar všeč, sploh kot nekakšna sprememba saj so okusi kar posebni. Sem pa recept povedala prijateljici (ali bereš?), pa ji ni bil všeč ko ga je preizkusila. No, sem na svojo inovativnost vseeno malček ponosna.

LP
Default avatar

5RA

Jaz jo dam pa v kakšno enolončnico.
Default avatar

Rakica

Hvala za predlog. Danes bo pri nas kosilo po 5trino, jutri pa po receptu od Lenobe. Prijeten dan
Default avatar

1231123

zanima me kje se da kupiti tole sušeno puranje stegno, pri mesarju ali v kakšnih supermarketih? hvala
Default avatar

taci altin

lp mi lahko posljes recept bolj naancno za posusene puranje krace stegna prosim (trajanje postopkov ) hvala v naprej lp-