Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj pes bruha belo pena

Moj pes bruha belo pena

Naš kuža (star je 5 let in je maltežan) in je vse. Dobesedno vse kar vidi. Zaradi te njegove “požrešnosti” smo imeli velike težave (zastrupil se je). Mislim, da bolj kot pazimo, slabše je. Danes pa mi je vzunaj pojedel travo. Sicer še nikoli ni pojedel trave, zato sem se začudila. Je zelo živahen pes, vendar se je ta njegova energija “ustavila” in po kakšnih prestanikih (5 min) bruha belo pena. Malo sem brala preko googla in mu malo prej dala hrano,v hrano pa dala ranital. Tudi sem pogledala njegov gobček in preverila njegovo nebo, ki pa je rdeče-rjavo. Ne vem kaj bi pomagalo. Prosim za kakršnokoli informacijo.


A je bruhal le 1x? ali večkrat zapored danes? Ima vročino? težko diha…. ? je kaj drugače kot druge dni?

Psi jejo nalašč travo, kadar imajo malo težav s prebavo. Bruha zato, ker se mu je nekje zataknila. Ne filaj ga takoj s tabletami, pač pa pusti, da izbruha. Je pogosto in nič nevarno. Če bi slučajno bruhal danes cel dan in ponoči, pa ga jutri pelji. Ampak ne bo.

Verjetno bruha , ker je jedel travo bi moglo prenehat samo od sebe.
Tudi naš pes ima obdobja ko dobesedno žere travo potem pa bruha , ko greva na sprehod se zakadi v največjo travo in ga moram vlečt stran , ker se začne dobesedno pasti.

Moj je večkrat bruhal belo peno, včasih pa tudi živo rumeno. Je zbruhal in spet bil ok.

Dodajam – zgornje seveda v primeru, da si prepričana, da je jedel travo in ne kakšen nastavljen strup!!

daj mu navadni probiotični jogurt za pojest. Če bruha samo slino ali rumeno potem jogurt pomaga. Pa nažiranje s travo ni ravno najboljše, ne rečem malo trave, ne pa kot za kravo.

bruhal je večkrat in to samo danes- od takrat naprej, ko je pojedel travo. S travo se seveda ni nažiral saj sem ga odstranila takoj ko m opazila. Vročine zaenkrat nima. Je pa drugačen od drugih dni.

Nisem sicer poznavalec psov, ampak nam je veterinar za našega kunca povedal, da kunci ne bruhajo, saj imajo drugačni prebavni sistem kot psi ali mačke. Le ti bi naj pojedli travo, ko imajo želodčne težave, da potem zbruhajo, kar jim je obležalo. Iz tega sklepam, da žival nagonsko čuti, da mora jesti travo za bruhanje. Sicer pa pri nas ne čakamo, ko so težave, gremo še isti dan pogledat kaj je narobe, ampak kunci so bolj občutljivi in zelo hitro poginejo.

Res je.Oni vejo ja.Travo tud jedo,da potem lažje grejo na urin.

Zdaj razsaja nek pasji trebušni virus, travo je pes jedel, ker mu je bilo slabo in si s travo pomagajo pri prebavi, bruhal je pa peno, ker je imel prazen želodec. Ranital v hrani nič ne pomaga, ga je treba dat prej, na prazen želodec, da lepo naredi oblogo, preden kaj poje.
Opazuj ga, če bo pil in jedel, bo ok, če ne pa pazi, da ne dehidrira in če se poslabša, pojdita k V.

Gaastritis ima. Pelji ga k veterinarju

New Report

Close