Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povejte mi kakšen starš zavrne prošnjo otroka za pomoč pri učenju zaradi novega partnerja

Povejte mi kakšen starš zavrne prošnjo otroka za pomoč pri učenju zaradi novega partnerja

Pojasnilo zavrnitve: ne morem ti pomagati pri učenju, ker bo ta nova spet jezna.
p.s. ker se ukvarjam s tabo (otrokom), namesto z njo in je zato ljubsumna.

Kako pomagati otroku, da bolečino zavrnitve prenese, da ga ne zatolče..
Žal to ni prvič in ne bo zadnjič, da oče daje prednost novi (očitno zafrustrirani) partnerici.

Veliko moških klekle pod pritiskom svojih žensk.
Zelo žalostna zgodba nekoč dobre prijateljice. Oče je skoraj čez noč odšel k novi ženski. Čez noč je skorajda prekinil stike s hčerko in njenima otrokoma. Medtem, ko je otroke dveh hčerk nove partnerke stalno čuval, peljal na morje (tudi sam) ipd., ga je njegova hčerka nekajkrat prosila, če bi lahko kdaj počuval, pa nikoli ni mogel (ni smel). Tudi lastne hčerke ne povabi na obisk, se ona najavi, pa še to vedno nima časa. Ker je imel vikend na morju (po lastni mami) so ga koristili predvsem otroci nove partnerke, ona kot hčerka ni mogla nikoli. To ni edini primer, ki ga poznam, je pa sigurno najbolj boleč.
Včasih pogledam ID Discovery. Zadnjič sem gledala hudobne mačehe … Nekatere ženske znajo tako dobro manipulirati in zmanipulirati ne samo novega partnerja, ampak tudi celo njegovo družino, da so skorajda vsi na kolenih. Težko verjeti, ampak tako je …
Železo se kuje dokler je vroče. Nekateri moški so za partnerski odnos pripravljeni storiti ogromno. Tudi za novo žensko. Kaj botruje temu, da zatajijo lastne otroke ali otroke svojih otrok je pa že drugo vprašanje oz. vprašanje za psihologe.

Vedno rečem, da mama je pa mama pa tud če iz blata.
Moški eni ostanejo stars, drugi spet ne kar se pa za ženske ve. Večina jih skrbi za svoj naraščaj tako ali drugače.
Moški mislijo z spodnjo glavo. Žal,kaj jim pomagata dve ?
Nič

nova
Uredništvo priporoča

Poznam eno, ki je celo socialna delavka , hči njegovega partneraj ni smela na obisk, potem sta sezidala hišo, ni smela nikoli prespat, samo za kakšno uro na obisk, s tem da je ta socialna delavka niti ni ogovorila. Dela na eni od lj. zavodu! Take mamo!!!!

Morda v tem delu obstaja tudi druga stran. Glede na to, da je tole zadnji šolski teden, se meni postavlja vprašanje, zakaj otrok potrebuje učno pomoč ravno zadnji teden, ko je bilo za učenje in iskanje učne pomoči dovolj zadnjih 10 mesecev.

Mogoče ni problem ta nova, ki ne pusti, lahko je tudi to, da je očetu odneslo “kapsl”, potem ko je celo leto vztrajal na tem, da se mora otrok učiti, mama pa je otroku odnašala rit.

Naša bivša je recimo zelo rada tempriala podobne zahteve na čas, ko je vedela, da imamo druge plane in je pričakovala, da jih bomo za voljo njenega otroka spremenili

Jaz pa mislim, da je to samo očetov priročni izgovor, ker se ga ne da preveriti in v resnici je on tisti, kateremu se ne da ukvarjati se z otrokom.

Žal ni point samo v “odnašanju riti ” zadnjega tedna. Kot sem napisala, enako funkcionira že ves čas. To torej ni prva takšna odločitev – ko otroku pokaže / pove posredno ali neposredno, da se bo v primeru, da se mora odločiti kaj želi / zahteva nova partnerka in željami otroka – odločil v prid parnerke in ne zanj. Ker je ta nova sicer sitna / jezna / vpije / ipd…
Otrok je pa samo otrok in bo že potrpel.
To je samo zadnja od vrste takšnih odločitev.
Kako se počuti otrok?
Nekateri razumete, nekateri ne. Tako kot bivši.

Žalostno to, da ženske spet pljuvate po ženskah.

A je foter od otroka en debil ali kaj? A je opravilno nesposoben?
Če je opravilno sposoben, če ni debil, je povsem sam odgovoren za svoja dejanja.
Žalostno je to, da ženske krivite druge ženske za dejanja, ki jih storijo moški.
Se spoh zavedate, da govorite o odraslih moških, ki so naredili otroke, ki verjetno hodijo v službo, zraven pa so po vaše neubogljeni revčki brez pameti, ki jim nekdo govori, kaj morajo početi?

Ne se slepiti. Niso krive nobene druge ženske. Kriv je dedec. Gnil foter. Pač mu ni mar otroka. Ve ste pa tepke pa krivite ženske. Kriv je pa ta dedec in nihče drug. On je oče, on je odrasel in opravilno sposobben, torej je on kriv.
Zato nehajte z budalščinami, da je kriva ta nova, da mu ne pusti tega in onega. In dojemati, da je pač gnil foter in nič drugega.

Pa ne govorte otroku, da je kriva ta nova. Ker ni. Kriv je foter.

Žel nimam ideje kako otroku razložiti da je on bolj odrasel kot pa od očeta partnerka. Mu bo pa nekako potrebno glede na to da z očetom ne bo prekinil stike.
Ko bo pa oče s to novo partnerko dobilo otroka, no takrat je pa možnost da bo mogel s tvojim sinom stike prekiniti. Tak primer pa poznam jaz. Ja žalostno da se eni omislijo novega partnerja ki pa ne prenese da je imel že prej življenje.
Mogoče bi tu lahko edino ti poskušala odpreti oči bivšemu čeprav dvomim.

Bravo! Se zelo strinjam.

Otroku tega ne moreš razložiti, razen z brutalno resnico. Lahko ga samo tolažiš in bodriš. Žal njegov oče nima občutka odgovornosti in prioritet. Nekateri boste planili, da spet primerjam pse in otroke, ampak jaz ne bi mogla biti s tipom, če bi se vtikoval v mojega psa in mi ga oponašal, kaj šele otroka!
Take stvari otroka zaznamujejo, tudi če ima mamo, ki odtehta za starša in pol. Največ, kar lahko storiš, je to, da si ti maksimalno tam zanj in mu daješ 24 ur na dan vedeti, da se lahko zanese nate.

This!

Tipičen papak pač. Jaz bi dvignila telefon in ga krepko nazijala, da je oče, da ima dolžnost po zakonu in če ne bo sam pomagal otroku, bo plačeval inštrukcije. Naredila bi tako galamo, da bi videl vraga. Povedala bi mu tudi, da je gnoj in nesposoben desc. Začela bi ga klicat non-stop, od jutra do večera, z vsemi sortami štorijami glede otroka, za vsako stvar bi ga začela spraševat za mnenje. Kakšne hlače mu kupit, zelene ali modre? Začel je trenirat fuzbal, čeprav je pri meni ta teden ne morem ponj na trening, mora on prit. A je oče ali kaj? Ko bi bil otrok pri meni, bi ga klicala, ker da ne znam matematike rešit, a mogoče zna on? Če bi kaj kolovratil, bi spet slišal, da je oče in ima po zakonu dolžnosti. Ne vpričo otroka seveda, ne bi delala teh scen, a garantiram ti, da bi hitro postal priden očka, morda celo spet samski. Očitno nekateri qreteni pač palijo samo na to, kdo se dere nanje in kdo mu bolj živcira življenje. Samo za take kaj naredijo.

Slab oče… škoda.

briga tebe za otroka, če bi te brigalo, bi malo pomislila, preden si dala takemu papku noge narazen. Užaljena si samo ti in ti premlevaš svoja čustva. Kateri otrok pa se hoče učiti lepo te prosim?
Pa ta nova ta tretja ali četrta nima nič pri tem. Takega partnerja si imela, zdel se ti je dovolj dober za razplod, sedaj bi rada, da postane super oče??

briga tebe za otroka, če bi te brigalo, bi malo pomislila, preden si dala takemu papku noge narazen. Užaljena si samo ti in ti premlevaš svoja čustva. Kateri otrok pa se hoče učiti lepo te prosim?
Pa ta nova ta tretja ali četrta nima nič pri tem. Takega partnerja si imela, zdel se ti je dovolj dober za razplod, sedaj bi rada, da postane super oče??
[/quote]
Čakaj malo, zato ker je ona v preteklosti slabo izbrala, njemu ni treba biti oče? Ja, bravo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Nekdanji partner je inženir elektrotehnike, pa sem morala jaz otroku razlagati glede teh zadev. Za vse ostalo pa ima čas.


Čakaj malo, zato ker je ona v preteklosti slabo izbrala, njemu ni treba biti oče? Ja, bravo.
[/quote]

Zato ker je v preteklosti slabo izbrala, sedaj žanje sadove svoje izbire. Zraven se pa tolaži, da če ne bi bila tanova tak zmaj, psihopat, drama queen, bi bil bivši idealen oče, tako pa mora izbrati manjše zlo…. Si težko predstavljam otroka, v kakšnem mora to živeti, ko fotru ni veliko do njega, mati mu pa vsak dan vceplja naravnavnost, da je za vse kriv nekje en zmaj, ki ima vse niti v rokah.

Zato ker je v preteklosti slabo izbrala, sedaj žanje sadove svoje izbire. Zraven se pa tolaži, da če ne bi bila tanova tak zmaj, psihopat, drama queen, bi bil bivši idealen oče, tako pa mora izbrati manjše zlo…. Si težko predstavljam otroka, v kakšnem mora to živeti, ko fotru ni veliko do njega, mati mu pa vsak dan vceplja naravnavnost, da je za vse kriv nekje en zmaj, ki ima vse niti v rokah.
[/quote]

Jaz si pa težko predstavljam, v kakšen morajo živeti tisti okrog tebe, ker ti je vedno vse jasno.

Jaz si pa težko predstavljam, v kakšen morajo živeti tisti okrog tebe, ker ti je vedno vse jasno.
[/quote]

ja lej baba sprašuje, kakšen starš zavrne prošnjo otroka in jaz ji odgovorim, da tak kot si ga je sama izbrala, to pa očitno boli…

ja lej baba sprašuje, kakšen starš zavrne prošnjo otroka in jaz ji odgovorim, da tak kot si ga je sama izbrala, to pa očitno boli…
[/quote]
Ona je že odgovorna za svoje izbire in odločitve, za to, da je on kot oče, slab, je odgovoren pa kar on sam. Ne bivša ne sedanja, ampak on. In to boli, v prvi vrsti otroka. In to ni naslajanja vredno.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Ona je že odgovorna za svoje izbire in odločitve, za to, da je on kot oče, slab, je odgovoren pa kar on sam. Ne bivša ne sedanja, ampak on. In to boli, v prvi vrsti otroka. In to ni naslajanja vredno.
[/quote]

in zakaj sprašuje kakšna oseba je to, ko pa ga noben drug ne pozna, ona je pa svoje cajte tudi seksala z njim? Moralo bi biti obratno, ona bi morala nevednim povedati, kakšna oseba je sicer to. Pa res precej dvomim v to, da si otrok želi učenja skupaj tako zelo močno. Najbrž je to kar njena ideja

Takšnih zgodb je kar veliko. Poznam kar nekaj ljudi iz ločenih familij, kjer si je oče omislil novo partnerko, ki je že od prej imela otroke, in skoraj povsod je bila ista zgodba. Ti očetje so bili bolj očetje tujim otrokom kot pa lastnim, seveda zaradi novih partneric, ki so omejevale stike. Tudi ko so prišli vnuki, so bili bolj dedki tujim otrokom kot pa lastnim vnukom. Žal tako je. Ene ženske znajo dobro zmanipulirat moške. One imajo v glavi po ločitvi, da si bodo na novo ustvarile familijo in potem ko si ubodejo novega moškega, od njega zahtevajo nemogoče. Da špila fotra njenim otrokom, svoje pa pozabi. So samo moteči faktor, nebodigatreba, ki moti njihovo novo družinsko idilo. Da o o tem, kako so vedno proti, če oče sovjim otrokom ali vnukom da kaj denarja, niti ne govorimo. Ampak ni denar glavni, neprisotnost očeta v življenju lastnih otrok je tista, ki najbolj boli.
Takšne ženske me silijo na bruhanje. Brez kančka empatije so. Najhujše so pa tiste, ki so imele grde ločitve, ki niso ostale v stikih z bivšim možem in pogosto tudi njihovi otroci niso v stiku. Te se prav znajo obesit na novega moškega, pa še svoje froce mu obesijo zraven.

Poznam podoben primer na drugem koncu Slovenije. Tudi socialna delavka, ki ni mogla videt otrok svojega novega partnerja. Potem pa je na žalost njegova bivša žena pri svojem novem partnerju ubrala isto taktiko, tudi njeni otroci so sledili temu, se do novega moškega obnašali kot da jim je fotr, njegove otroke pa čisto zatrli. . Najbrž zaradi slabe izkušnje s tisto socialno delavk, ki je “postavila take standarde”. Ampak očitno tudi oni niso znali bolje. Na koncu so bile zaradi tega 3 razštelane familije. Evo, to ti dajo ločitve.

Za mene je to precej povezano, če vzameš kretena in je oče tvojih otrok, potem ne moreš drugega pričakovati. Pač pravi fotri se tudi nikoli ne bodo ločili, je pa tudi res, da večina današnjih žensk ne pride ne radar pravih fotrov. Logika je preprosta, debil ki je fotr, hitro pade pod vpliv in se nadaljuje. Tukaj bi se marsikatera morala vprašati kam je gledala, ampak seveda nobena nič kriva. Vse palite na lepotce, manipulatorje, oh in sploh najboljše tipe, da bi pa katera pomislila kakšen fotr je, to pa vidijo šele potem ko pride do tega. Otrok je pa žrtev. Glede partnerk ki onemogočajo fotre, pač drugačnih si le ti ne morejo dobiti, tako pač je v življenju.

New Report

Close