Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razocarana v Ljubljani

Razocarana v Ljubljani

Po dolgem casu sva sla s fantom v Ljubljano, ker sva imela neko slovestnost sva se malo bolj zrihtala. Potem sva iskala kje bi lahko kaj pojedla. In skoraj cisto v vsaki gostilni so naju najprej pozdravili v anglescini. Pa kje smo mi zdaj?? A slovenci pa ne znamo biti lepo obleceni ali kaj? Kar veliko potujeva po Evropi in se vedno so naju najprej pozdravili v njihovem jeziku, pa naj bo to kjerkoli v Itailiji, na Otoku, v Parizu, v Nemciji… Ce bomo tako nadaljevali nas bodo res povozili. Saj tujci menda ze po parih urah bivanja pogruntajo, da je dober dan pozdrav in po moje jih ne bi cisto nic zmotilo. A se lahko nehamo klanjati drugim!!

Kaj vama na celu pise, da sta Slovenca? Poletje je tu, v LJ je poleti horda turistov. Joj no je pac mislil, da sta turista. Bosta prezivela hellow?

Mislim, da moraš biti ornk zarukan, če kot tujec Dober dan ali Dober večer, ko vstopiš v lokal, ne interpretiraš kot pozdrav. Ne, tudi jaz ne vidim popolnoma nobene potrebe po tem, da avtomatično vse ljudi zaskočiš s Helou, Good afternoon itd.

Mislim, da moraš biti ornk zarukan, če kot tujec Dober dan ali Dober večer, ko vstopiš v lokal, ne interpretiraš kot pozdrav. Ne, tudi jaz ne vidim popolnoma nobene potrebe po tem, da avtomatično vse ljudi zaskočiš s Helou, Good afternoon itd.

Mal ste napeti danes, ne?

Kot prvo, turisti v Ljubljani so pa res ful zrihtani kot za na slovesnost – če sta bila v športnih sandalih, kratkih hlačah in majici pa s slamnikom ali športno čepico na glavi, ter z nahrbtnikom na ramah, potem pa OK, sta res izgledala kot tipična turista v Ljubljani, ampak ne vem, kaj je bila to za ena čudna slovesnost, na kateri sta bila.

Kot drugo, tudi mene v tujini takoj po domačem pozdravu pozdravijo tudi angleško, če posumijo, da sem tujka. Mislim, da gre za osnovno prijaznost, nič drugega.

Slovenci seveda bohnedaj da bi bili prijazni. Težko je živet, če ne ločiš prijaznosti od hlapčevanja.

Sploh pa turisti, nebodigatreba, samo gužvo delajo, ane?

Ti pa nisi kaj dostihodila po tujini, vsaj po turističnih destinacijah ne, ker povsod te pozdravijo v angleščini, nekateri še v svojem jeziku, a na turističnih točkah sigurno v angleščini.

Kar zadeva Ljubljano, ta trenutno poka po šivih od turistov, vse zabasano, vse polno, v centru so na vsakem koraku, v vseh lokalih in restavracijah… Normalno, da te v centru v vsakem gostinskem objektu pozdravijo kot tujca, tudi mene tako pozdrvljajo, pa verjemi, da ne hodim nič posebej zrihtana okoli.

V določenih lokalih v Ljubljani so praktično samo tujci. So pa še lokali v Centru, kamor hodimo večinoma domačini. V prvih te itak da pozdravijo angleško, to se mi zdi prav in normalno. V drugih pozdravijo samo slovensko, itak.

Kakšne probleme mate nekateri. Ljubljana je pač turistično mesto.

Če smo natančni, si bila tudi ti turistka, saj nisi iz Ljubljane. A bi te morali po štajersko pozdravit?

Uf tebe je čas povozil,orng. Ljubljana že par let poka po šivih od turistov. Kamorkoli se obrneš,že težko najdeš slovensko besedo.
Samo za info., tudi v Kranjski Gori, Portorožu,na Bledu so nas pozdravili angleško oz. nemško.

Tudi jaz se tega ne morem navaditi. Morali bi imeti več samozavesti.

Haha, pa kaj, mene na Hrvaškem tudi vedno pozdravijo v italijanščini, v Italiji pa v angleščini.
v Ljubljani pa ponavadi prej pozdravim jaz.

New Report

Close