Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je po vaše premožen???

Kdo je po vaše premožen???

Ker dons že cel dan eni nabijate o nekem bogataštvu pa o otrocih, ki so revni in premožni… Pa sem odpru temo, ker me dejansko zanima nekaj konkretnega.
KDO JE ZA VAS PREMOŽEN?
Dejte mi konkretno povedat kdo pismo je za vas premožen? Po čem sklepate, da je nekdo premožen, bogat?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Če gledamo javne podatke je na slo področju tule seznam najbogatejših v slo:
https://manager.finance.si/8861986?cctest&&cookietime=1529012977

Prva deseterica:

1. Iza in Samo Login (689 milijonov evrov, – 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

2. Sandi Češko (300 milijonov evrov, + 63{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

3. Marko Pistotnik (210 milijonov evrov, – 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

4. Joc Pečečnik (190 milijonov evrov, – 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

5. Tatjana in Albin Doberšek (181 milijonov evrov, – 18{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

6. Damijan Merlak (122 milijonov evrov)

7. Igor Akrapovič (113 milijonov evrov, + 24{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

8. Nejc Kodrič (112 milijonov evrov)

9. Gabrijel in Petra Rejc (112 milijonov evrov, + 14{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

10. Lah, družina (110 milijonov evrov, + 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

No ok. To si zdej navedla pač bogate, premožne ljudi. In zakaj zdej tle poslušam pa berem po netu, kako so v vašem razredu polovica premožnih in polovica ne??? Torej če rečemo da so premožni tisti, ki imajo več sto milijonov, kolkr vem je takih ljudi v Slovenij bolj mal a ne???

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Zelo je relativno, kaj je za nekoga biti premožen. Za večinski del svetovne populacije smo premožni vsi mi, ki smo na tem forumu. Imamo streho nad glavo, bolj ali manj poln hladilnik, računalnik in zdravila, ko jih potrebujemo.
Mi je pa zanimivo, kako so resnično bogataši na nek način skromni. Kar dobro poznam sina enega najbogatejših Slovencev (če bi se tale seznam zgoraj nadaljeval, bi bil kmalu vpisan), pa ima poba večino oblačil iz H& M, ko so s prijatelji obiskali eno od Evropskih držav, so spali v hostlu, z enim wc jem v nadstropju. Priden študent in izredno prijazen.
Znanka pa ravno obraten primer – dve plači nekaj nad povprečjem, ampak obleka je lahko samo iz Emporiuma, čevlji pod 200 eur ti pa definitivno deformirajo noge. Edini, ki zna v Ljubljani naredit frizuro je pa Stevo.
Tako da so stvari pogosto čisto drugačne kot se zdi na prvi pogled.

Ne rabi imet ravno 100 mio, po moje. Dovolj je, da ima npr. dovolj, da se lahko za leto ali dve umakne in npr. nekaj snuje in mu ni potreno nicesar prodati, da ti dve leti mirno zivi na enak nacin. Nato plasira svoj izdelek na trg in…Kako leto dve pociva iz zanje, nato pa ponovi zgodbo. Zato pa zadostuje ob nelikvidnem nekaj sto tiocakov likvidne zaloge.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

🙂 Easy;)
Pa dajva tako: bi lahko bil vstopni razred med premožne družine: družina, ki ji po plačilu vseh stroškov, takih in drugačnih (nujnih in nenujnih ala frizerji, maserji, fitnes…), na mesec ostane npr min 5.000€
Tu se pa slika že spremeni;)

🙂 Easy;)
Pa dajva tako: bi lahko bil vstopni razred med premožne družine: družina, ki ji po plačilu vseh stroškov, takih in drugačnih (nujnih in nenujnih ala frizerji, maserji, fitnes…), na mesec ostane npr min 5.000€
Tu se pa slika že spremeni;)
[/quote]

To je iluzija premoznosti. Lahko ti zatrdim, da taksni pogosto spadajo se vedno trdno zasidrani v delavski razred in z eno nogo vcasih vstopijo v srednjega. Kar opisujes je tipcna slika, ko “mi” pridemo v Slovenijo iz Nemcij, Anglij, Svic… Za slovenske razmere imamo nesramno veliko denarja za luksuz… a ne smemo pozabiti, da je moja majcka od T.H, ali K.L. v bistvu domaci proizvod, kupljen v outletu ali industrijski prodajalni cez cesto. Da so samponi in HIS teniske vse domaci proizvodi. Vkljucno z VW, Audiji in Mercedesi… Itd. Jaz zasluzim toliko kot pravis, pa ne veljamo ravno za premozne. V bistvu zivim v soseski, kjer je moj dohodek (za to sosesko) nekako povprecen. In to ni elitna soseska.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To je iluzija premoznosti. Lahko ti zatrdim, da taksni pogosto spadajo se vedno trdno zasidrani v delavski razred in z eno nogo vcasih vstopijo v srednjega. Kar opisujes je tipcna slika, ko “mi” pridemo v Slovenijo iz Nemcij, Anglij, Svic… Za slovenske razmere imamo nesramno veliko denarja za luksuz… a ne smemo pozabiti, da je moja majcka od T.H, ali K.L. v bistvu domaci proizvod, kupljen v outletu ali industrijski prodajalni cez cesto. Da so samponi in HIS teniske vse domaci proizvodi. Vkljucno z VW, Audiji in Mercedesi… Itd. Jaz zasluzim toliko kot pravis, pa ne veljamo ravno za premozne. V bistvu zivim v soseski, kjer je moj dohodek (za to sosesko) nekako povprecen. In to ni elitna soseska.
[/quote]

Razumem, a se mi zdi, da za Slo razmerje, je to veliko denarja. Verjetno so pa luknje med enim in drugim razredom in čedalje večje bodo.
V nižjih razredih se te razlike ne opazijo toliko, v srednji šoli pa se. Ali pa mogoče: z internetom in sploh z družbenimi omrežji so razlike še toliko bolj vidne. Ker nekaj je če sošolec reče, da so bili celo poletje na čolnu, drugo je če drug vidi da je ta čoln pravzaprav mala jahta.
Se opravičujem avtorju, tole besedilo bolj paše v tisto drugo temo.

Premožen je tisti,ki mu čas ni gospodar !

Mešaš premožen z zadovoljen.

Tisti ki malo rabi …

Tudi med bogatimi obstajajo razedi Al pa stopnje če lahk tko recm
Zdaj kako točno so uradno od kolko do kolko razdeljeni ne bi vedla pa se ena stvar je tisti res ta fini ločujejo old keš od čez noč kes – za noben denar ne bojo želeli da se jih med seboj primerja :))
Čeprav v mojih očeh je vse isto sam da je pošteno da ni ukradeno
Nekako tako si pa vidim vse skupi jaz
Do milijon e si dobrostoječ, od 1 do 10 si premožen od 10 do 50 si bogat vse kar je več je pa škoda ker si omejen na ubogih nekje max 120 let zemeljskega življenja in da ne moreš živet vsaj 1000 in bit skoz mlad-torej nesmisel
Ampak to je le materialno bogastvo, bogastev je pa več vrst

Premožni so zame tisti, ki si lahko omislijo večino stvari brez, da bi kaj dosti premišljevali. Moj znanec in žena, sta imho premožna. Skupaj zaslužita med 15 in 20 k mesečno in živita luksuzno, a ne razsipno. Zanimiva sta. Ona ima najmanjšo garderobno omaro kar sem jih videla, ampak vsak kos skrbno izbran in drag. Avtomobili dragi, ampak ne preseratorski.

Bogataši so pa pač bogataši, skoraj nadljudje ali kakorkoli že radi mislijo o sebi 🙂

To je iluzija premoznosti. Lahko ti zatrdim, da taksni pogosto spadajo se vedno trdno zasidrani v delavski razred in z eno nogo vcasih vstopijo v srednjega. Kar opisujes je tipcna slika, ko “mi” pridemo v Slovenijo iz Nemcij, Anglij, Svic… Za slovenske razmere imamo nesramno veliko denarja za luksuz… a ne smemo pozabiti, da je moja majcka od T.H, ali K.L. v bistvu domaci proizvod, kupljen v outletu ali industrijski prodajalni cez cesto. Da so samponi in HIS teniske vse domaci proizvodi. Vkljucno z VW, Audiji in Mercedesi… Itd. Jaz zasluzim toliko kot pravis, pa ne veljamo ravno za premozne. V bistvu zivim v soseski, kjer je moj dohodek (za to sosesko) nekako povprecen. In to ni elitna soseska.
[/quote]

Eh, to imate auslenderji v glavah ja, izpadete pa pravi papki s temi svabskimi autki in firma cunjami, na morju pa žlampate radensko in jeste pize.

Zame je premožen tisti, ki v vsakem trenutku lahko “iz žepa potegne” par sto tisoč evrov, ne da bi mu bilo treba kaj prodajati.

Čisto relativno… več ko zaslužiš več porabiš za svoj življenjjski stil.

Nekdo ki ne gre nikamor in komaj mesece skupaj lima temu se zdi že nekdo ki ima 2k plače premožen. Spet nekomu ki ima nekaj 10 mio na računu in za dopust zabije 10k in več je teh 2k en drobiž.

Edino pametno naredijo tisti ki uspejo toliko zaslužit da imajo do konca življanje popolnoma dovolj in se umaknejo ter uživajo do smrti – pač kolikor časa jim je ostalo. Kaj ti bo 100 mio na računu če nikoli ne boš tega denarja uspel porabit in boš celo življenje suženj tega denarja…. Hvala lepa za to, naj gar grabijo ampak na koncu za vsakim ko umre nesejo rože in ne blagajne.

Bravo. Ko ti ni treba premišljevati kupim ali ne kupim, si privoščim ali si ne privoščim.

Drzavna mafija.

Zvestó srce in delavno ročico
za doto, ki je nima miljonarka,
bi bil dobil z izvoljeno devico;

Zame je premožen tisti, ki ima vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} premoženja v investicijah. Torej človek, ki zna investirat in da denar dela zanj. Pri takšnih ljudeh se mišljenje obrne, saj ne študirajo o zapravljanju ampak o investicijah.

Premožen je vzame vsak, ki pokriva vse svoje osnovne potrebe in želje, brez da bi se odpovedoval čemu. In da ima neko varnostno mrežo. Je brez večjih skrbi kar se prihodnosti in financ tiče.

Bogat je pa zame nekdo, ki lahko vse to pokrije brez da bi delal, ima pasivni dohodek tako visok, da od tega udobno živi, glavnica mu pa ostaja.

Mislim da se mi lahko štejemo za premožne. Imamo 3 novozgrajene vrstne hiše, ki jih oddajamo na lepi lokaciji (torej skupno 6 stanovanj). Nimamo kreditov. Najem nam toliko prinese, da lahko oba z možem danes pustiva delo v svojem podjetju in živiva samo od najemnin. Imamo zelo lepo hišo, v kateri živimo, imamo lepo stanovanje na morju, pa čoln. Pa nimamo niti centka kredita, tako da nas noben ne drži za govšo. Mislim da je ta občutek svobode najlepši. Še vedno pa ne razmetavamo denar, ker denar spoštujemo in ne kupujemo tistega, kar ne rabimo. Tudi ne zapravimo dosti, kuham doma, ker so se nam gostilne kar malo zagabile, ne padamo na drage renomirane znamke telefonov, pa oblačil. Pa zdravi smo vsi 🙂

Najboljši odgovor!

Točno to!

Vso ostali smo na nek način sužnji, pa čeprav mislimo da nismo..


Vi ste sigurno premožni, ker toliko nepremičnin imeti brez kreditov in vsak mesec dobiti najemnine, je zakon. Lahko samo od tega lepo živiš.

Bravo. Ko ti ni treba premišljevati kupim ali ne kupim, si privoščim ali si ne privoščim.

New Report

Close