Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

učitelj za eno uro

Default avatar

učenci bodo učitelji

A pozna kdo ta projekt "učitelj za eno uro"? Našim četrtošolcem je učiteljica danes razdelila to nalogo - da bo vsak do konca šolskega leta eno uro učitelj v svojem razredu. Menda naj bi šlo za nek projekt. Po drugi razlagi, pa naj bi bila to kazen, ker en učenec ni bil priden.

Zanima me, ali pozna katera učiteljica ta projekt?

Če ne gre za noben projekt, kako odreagirati? Zdi se mi neumno, da bo učiteljica na tak način "garala" do konca šolskega leta, dobivala polno plačo, kot da se je na pouk pripravljala, pa še kakšno dodatno uro bo na ta način pridobila. Skratka spočita bo odšla na tako hudo prigaran dopust.
Default avatar

Barca

To smo poceli ze mi in verjemi, ucitelj ali uciteljica ima kar precej dela s tem.
Default avatar

Zakaj pa

Zakaj tega direktno učitejice ne vprašaš in ji podaš še svoj komentar? Nimaš jajc?
Default avatar

Vagabund

Še ena mama sončka a? Boš v šolo letela pa drek delala, kot da se na to razumeš?! Kva te briga kako učiteljica zapelje svojo uro?! To da je otrok učitelj, pomeni da se bo moral na uro pripravil, dobil bo izkušnjo vodstvene sposobnosti, dobil bo vpogled v to kako je neprijetno če otroc klepetajo, on pa ne more ure speljat!
Ti opica, boš pa takoj reagirala!? Nehajte se utikat v delo drugih, ki so zato usposobljeni, če si pa fouš dela učiteljici, pol se pejt pa sama za to izobrazit. Samo srat znate!!! Kaj bo s tvojim sončkom, ki bo retardiran, ker bo skoz v strahu, kdaj bo mama v šolo letela pa srala pa slabo voljo delala! Pol se boste pa čudl, k vam otrok ne bo nič več zaupal pa povedal. Sej ne bo upal, ko pa mu starši pol serjete v šoli.
Default avatar

Sabina V

Naši v 4.tega jimajo. So pa imeli letos v 6.pri zgodovini polovico snovi jim je razdrlila in so morali pripraviti učno uro. Pripravili so predstavitev in na koncu povzetek. Učitelica je le dodala če je bilo potrebno kaj dodati. Tamali se je zdelo zanimivo kolikor sem videla so se iz tega tudi kar nekaj naučili
Default avatar

Vesel oče

Odlično! Podpiram take projekte.
Default avatar

mm gtd

Na naši srednji šoli imamo. Če kdo želi, 1 x letno. Vedno se najde vsak kakšen dijak pri enem učitelju, ki sam predela snov doma, jo razloži učencem, za to pa dobi oceno, običajno 5. Seveda učitelj povzame stvari še enkrat. Zapiske pa dijaki delajo le, če so ustrezni, drugače jih poda učitelj.
To ni poseben projekt, se pa določene šole odločajo, da dijakom ponudijo to možnost. Pri nas predvsem zaradi promocije.
Default avatar

Vagabund

Ja sevede no. Fino je da mularija sodeluje pri pouku, da znajo sami kakšno snov predelat pa predstavt, ne pa do ko roboti sedijo v klopeh in delajo zapiske. Tako snov, ki je podana od sošolca in prjatla se tut velik bolj zapomnejo, saj je podana na simpatičen način.
Ampak imamo spet pač eno temo "mamice", ki enostavno ne ve kako bi srala in se vtikala v delo tistih, ki so zato usposobljeni. Enostavno, ona bi delala nek špetir in neki spraševala in se izpostavljala, kao da ona ima šolski sistm pod budnim očesom. Kolk se men taki otroci smilijo. Resno se mi. Kaj otrok v življenju tolk slabega nardi, da mu je dodeljena tako nizkorazgledana in sovražno nastrojena mati?
Default avatar

MsOlivija

Vsak odmik od klasičnega poučevanja je dobrodošel:) In otroci ga zelo dobro sprejmejo;)
Default avatar

Serviss

učenci bodo učitelji je napisal/a:
A pozna kdo ta projekt "učitelj za eno uro"? Našim četrtošolcem je učiteljica danes razdelila to nalogo - da bo vsak do konca šolskega leta eno uro učitelj v svojem razredu. Menda naj bi šlo za nek projekt. Po drugi razlagi, pa naj bi bila to kazen, ker en učenec ni bil priden.

Če ne gre za noben projekt, kako odreagirati? Zdi se mi neumno, da bo učiteljica na tak način "garala" do konca šolskega leta, dobivala polno plačo, kot da se je na pouk pripravljala, pa še kakšno dodatno uro bo na ta način pridobila. Skratka spočita bo odšla na tako hudo prigaran dopust.
Ti to cisto resno? Ubogi ucitelji.
Default avatar

te popolnoma razumrm

učenci bodo učitelji je napisal/a:

Popolnoma te razumem, revca, se OS nisi koncala, zato ne poznas teh ptojektov...