Forum.Over.Net

Starševski čvek

vreščanje nevzgojenih pamžev

Default avatar

Vreščeči sončki RAUS

Danes v Financah: Terme Olimija so prepovedale vstop staršem z vreščečimi sončki. Generatorji hrupa, raus!

Pa so šle človekove pravice, da pamži cvilijo kot pri norcih, adijo...
Odločno namreč NE podpiram, da lahko vreščeči otroci terorizirajo vse okoli sebe.

In odločno podpiram zmanjševanje človekovih pravic, če se gre za zvočno osnaževanje, kar cviljenjenje NEvzgojenih pamžev tudi je...

Prizadeti starši (prizadeti v glavo!), kar pritožite se na ustavno sodišče, ali pa kar direktno v Bruselj...

http://shrani.si/f/2K/gO/TCyGGGl/img201 ... ropres.jpg
Default avatar

Pa saj to

Pa to ni nič novega.
Je kar v porastu taka praksa po hotelih. Očitno že vedo zakaj.
Default avatar

Vagabund

Otrok pri treh letih se že lepo zna obnašat na bazenu, če se ne so zato krivi samo STARŠI in noben drug. Do tretga leta ga pa ni treba v bazene vozit. Niti ni najbolj zdrava varianta. Ven pa mal ob kakšen jezer alpa mal morske vode. Vreščat in srat pa naj sončki hodijo doma v mamičino spalnico in provizoriš bazenček na domačem vrtu.
Default avatar

zaradi vreščanja

Vsekakor zaradi vreščanja.
Vreščanje je za v živalski vrt. Med opice.

Med opice pa spadajo tudi taki sončki.
Ki bodo imeli v lajfu zaradi svojega vreščanja in nezmožnosti samokontrole velike težave...
Default avatar

Kaj pa permisivna vzgoja

Vagabund je napisal/a:
Otrok pri treh letih se že lepo zna obnašat na bazenu, če se ne so zato krivi samo STARŠI in noben drug. Do tretga leta ga pa ni treba v bazene vozit. Niti ni najbolj zdrava varianta. Ven pa mal ob kakšen jezer alpa mal morske vode. Vreščat in srat pa naj sončki hodijo doma v mamičino spalnico in provizoriš bazenček na domačem vrtu.
Seveda so krivi starši. Zato ker vreščečega frocovja ne smejo nalomit po riti. Bi takoj uleteli naravovarstveniki, pa varuhi teh in onih pravic, pa novinarji, pa CNN pa tako naprej. Včasih smo se stepli pamži med sabo in potem so te nalomili še doma, če si prišel krvav. Tisti z bolj prefinjenimi in oh in sploh izobraženimi tastarimi so jih dobili po riti, včasih tudi okoli ušes, drugi pa pa kamor je padlo. Jaz imam več slabo zaraščenih zlomov od ljubega fotra kot od sovrstnikov. Morda ta vzgoja res ni bila najbolj humana, a tiho smo pa bili.
Default avatar

Vagabund

Kaj pa permisivna vzgoja je napisal/a:
Vagabund je napisal/a:
Seveda so krivi starši. Zato ker vreščečega frocovja ne smejo nalomit po riti. Bi takoj uleteli naravovarstveniki, pa varuhi teh in onih pravic, pa novinarji, pa CNN pa tako naprej. Včasih smo se stepli pamži med sabo in potem so te nalomili še doma, če si prišel krvav. Tisti z bolj prefinjenimi in oh in sploh izobraženimi tastarimi so jih dobili po riti, včasih tudi okoli ušes, drugi pa pa kamor je padlo. Jaz imam več slabo zaraščenih zlomov od ljubega fotra kot od sovrstnikov. Morda ta vzgoja res ni bila najbolj humana, a tiho smo pa bili.
Problem te vzgoje je ta, da starši (nekateri) enostavno pustijo, da je otrok naraven in tak kot je in mislijo da so full moderni, če otroka nimajo na trdo ampak da se kao sam izraža. Jest bom reku tko. Ni prav, da se otroke pretepa, aboslutno ne. Ker moraš kot starš znat tut na trdo povedat, pa znat imet eno avtoriteto. Ampak jest sem vidu pr svojmu, porkaduš, včasih ni šlo drgač kot da je dve čez rt fasal. Smo se pa vedno zmenil doma že, če smo kam šli, da če bo srov, gremo tist moment domov. Moj mulc bi crknu za sladoled. Če mi ga je kje srov, sem samo dam pršu in sam seb sladoled naštimal njemu pa ne. Pa povedu sem mu zakva ne. Po tleh se mi ni pa nikol metal pa v brezveze tut nikol tulu. Je. Enkrat. Samo enkrat. Pa sem ga zaklenu v skret. Da se je umiru. Pol sem mu pa lepo povedu - če boš nehu tult te bom ven spustu, če boš tulu naprej ti bom pa luč ugasnu. In od takrat imamo MIR. Če ma težavo, če nekaj hoče, lepo pride do mene in vpraša če lahko to in to in se zmenmo. Ne pa da mi boka na uho pa to s tako ihto, da niti ne vem kva hoče. Sej ma vsak otrok fore, tut moj. Ampak otroka je treba imet na trdo in na način, da se počut varnega. Nismo pa niti starši pomojem nikol dost pametni. Seveda se nam zdi da so naši naj naj, ampak en red pa more bit in tle mi nobena socialna ne bo srala, če ga bom čez rt useku.
Default avatar

fizično si bil zlorabljan in ne vzgajan

Vagabund je napisal/a:
ajde, to je zloraba otrok. tako fizično nasilje je čist nepotrebno in je v igri predvsem pri starših, ki se jim otrok ne da vzgajat in ki imajo svoje otroke za manjvredne in predvsem manj pametne

otroci so v resnici bolj dojemljivi, kot si marsikateri starš upa priznat

ravno tako kot otrok razume, kaj pomeni ne, kaj pomeni "hodi počasi", kaj pomeni "ne skakat in vpit"..
ravno tako razume kaj lahko s tem obnašanjem doseže
samo marsikateri stari zaje*be v tem, ko misli da se otroka začne tam nekje pri 5 letih vzgajat, predno gre v šolo.. itak da je froc do 5 leta že pogruntal igro
če mu pa od malega razlagaš stvari in ga vzgajaš v kulturno bitje, pa načeloma še vsak otrok razume kaj lahko in kaj ne

da pa otroka "pozabiš" vzgajat, potem ga greš pa tepst... ni smisla v tem.
Default avatar

Predaleč

Jaz pa mislim, da gre vse to predaleč. Otroci so otroci in tudi mi smo bili nekoč otroci. Zunaj smo tekali, kričali, se smejali, na bazenih in na morju prav tako, v vodi je pa ja bil žur. Ker smo imeli kje pokuriti energijo in svojo otroško razigranost, smo bili zato sposobni mirno sedeti pri pouku, pri mizi smo molče sedeli in jedli, in v trgovini bili sposobni mirno čakat v vrsti na blagajni. Ker danes ne smejo otroci niti z očesom trenit, ker so v takem primeru nevzgojeni, vedno pri miru kot kipi, tiho kot miši in oh in sploh se morajo obnašat kot odrasli, na igrišču se ne smejo zdivjati, v parku tudi ne, na sprehodu tudi ne, na plaži tudi ne........, so seveda vsi živčni in nemirni, enkrat vsa nabrana energija zavre in norijo po razredih, skačejo po mizah in divjajo po trgovinah. Včasih smo otroci bili otroci in to je bilo vsem samoumevno. Saj se najdejo mali objestni nevzgojenci, ki so res neznosni, ne rečem da ne. A danes si ta naziv kar avtomatsko zasluži že vsak otrok, ki kaže znake življenja.
Default avatar

čisto prav so naredili

Podpiram njihovo odločitev. Čeprav je jasno, da so to naredili zato, ker je zdaj posebej otrokom in družinam namenjen del term imenovan Family fun.
V resnici so prepovedali vstop otrokom mlajšim od 14 let v Orhidelio, ki je predvsem spa center, gostje pa si želijo miru tudi v Termaliji Relax. Vreščanje otrok na splošno ni za nikamor, ampak če že morajo vreščat, naj bodo vsi na kupu. :)
Default avatar

čisto prav so naredili

Pa za tiste, ki ne poznate zadeve in ne veste kaj sploh komentirate, v Orhideliji so poleg bazenov tudi savne in terasa za nudiste itd. V resnih spa centrih nimajo kaj iskat mali otroci, pa tudi če ste užaljeni.
Default avatar

leeleenepr

Predaleč je napisal/a:
Jaz pa mislim, da gre vse to predaleč. Otroci so otroci in tudi mi smo bili nekoč otroci. Zunaj smo tekali, kričali, se smejali, na bazenih in na morju prav tako, v vodi je pa ja bil žur.
Spa kompleks Orhidelia pač ni namenjen temu, da bi bil "v vodi žur".

V Sloveniji je ogromno toplic in kopališč, ki so namenjeni družinam z majhnimi otroki. Imajo otroške bazenčke, tobogane, igrišča, temu prilagojeno gostinsko ponudbo, tudi kakšno animacijo, mini klub ipd. Kot starš majhnega otroka imaš nebroj opcij, kam otroka peljat.

A se ti ne zdi povsem logično, da se del turistične ponudbe segmentira tako, da gostom ponudi nekaj drugega?
Default avatar

Nevenič

leeleenepr je napisal/a:
Predaleč je napisal/a:
Jaz pa mislim, da gre vse to predaleč. Otroci so otroci in tudi mi smo bili nekoč otroci. Zunaj smo tekali, kričali, se smejali, na bazenih in na morju prav tako, v vodi je pa ja bil žur.

V Sloveniji je ogromno toplic in kopališč, ki so namenjeni družinam z majhnimi otroki. Imajo otroške bazenčke, tobogane, igrišča, temu prilagojeno gostinsko ponudbo, tudi kakšno animacijo, mini klub ipd. Kot starš majhnega otroka imaš nebroj opcij, kam otroka peljat.

A se ti ne zdi povsem logično, da se del turistične ponudbe segmentira tako, da gostom ponudi nekaj drugega?
Ta odgovor presega IQ povprečnega bralca tega foruma
Default avatar

Grda resnica

Nevem zakaj sploh majhnega otroka peljati v spa center.?
Spa center ni za majhne otroke.
Default avatar

ajmemeni

Vagabund je napisal/a:

Problem te vzgoje je ta, da starši (nekateri) enostavno pustijo, da je otrok naraven in tak kot je in mislijo da so full moderni, če otroka nimajo na trdo ampak da se kao sam izraža. Jest bom reku tko. Ni prav, da se otroke pretepa, aboslutno ne. Ker moraš kot starš znat tut na trdo povedat, pa znat imet eno avtoriteto. Ampak jest sem vidu pr svojmu, porkaduš, včasih ni šlo drgač kot da je dve čez rt fasal. Smo se pa vedno zmenil doma že, če smo kam šli, da če bo srov, gremo tist moment domov. Moj mulc bi crknu za sladoled. Če mi ga je kje srov, sem samo dam pršu in sam seb sladoled naštimal njemu pa ne. Pa povedu sem mu zakva ne. Po tleh se mi ni pa nikol metal pa v brezveze tut nikol tulu. Je. Enkrat. Samo enkrat. Pa sem ga zaklenu v skret. Da se je umiru. Pol sem mu pa lepo povedu - če boš nehu tult te bom ven spustu, če boš tulu naprej ti bom pa luč ugasnu. In od takrat imamo MIR. Če ma težavo, če nekaj hoče, lepo pride do mene in vpraša če lahko to in to in se zmenmo. Ne pa da mi boka na uho pa to s tako ihto, da niti ne vem kva hoče. Sej ma vsak otrok fore, tut moj. Ampak otroka je treba imet na trdo in na način, da se počut varnega. Nismo pa niti starši pomojem nikol dost pametni. Seveda se nam zdi da so naši naj naj, ampak en red pa more bit in tle mi nobena socialna ne bo srala, če ga bom čez rt useku.
To je to.
Default avatar

Popay

pred kakšnim letom v hipermaketu, mulc se v trgovini meče, kriči histerično, neki je hotel, a mu tista zjebana mati ni kupila, videlo se je da je mati raštelana in zakajena, po moje tud zapita, ej, ona nč, ne trza, mulc kriči, da sa se po celi trgovini sliši...., pridem jst ven iz trgovine na park palcu spet ona dva, glih zravn mojga avta, jebo te, nism mogel verjet, ona kadi zravn, mulc še naprej kriči....., ona ne jebe žive sile, s kašnim užitkom jo bi oklpfutal, pa še mulca zravn, matr jim jebem, kdo si je zmislil to permisivno vzgojo...
Default avatar

no-ja

Še sreča, da nisi mene srečal pred kar precej leti, ko se mi je sine sredi mesta usedel na tla in sedel cca pol ure, jaz pa mirno čakala za vogalom, da je dvignil svojo prečastito. In to zato, ker on pa ne bi hodil.
Default avatar

Predaleč

leeleenepr je napisal/a:
Predaleč je napisal/a:

V tem primeru se strinjam. V mojem zapisu sem govorila na splošno kaj opažam, ne o konkretnem primeru.
Default avatar

Za skoraj vse

obstajajo šole, za starševstvo pa ne, za skoraj najpomembnejšo stvar. Splet je poln nebuloz in nasvetov raznih super staršev, v praksi pa marsikaj ne deluje. In ta vir je pri mnogih pomemben, še posebej ženske oziroma mamice so pod vplivom tega.
Do otroka morate biti dosledni, oba starša se morata dopolnjevati pri vzgoji. Najslabše je, ko en ne dovoli, drugi pa dovoli. Otroci to hitro naštudirajo, koga morajo žicat. Tu so pogosto problem stari starši, ki vnukom vse pustijo, svoje otroke so pa držali na kratko ali jih celo pretepali!
Za otroke so primerni odprti bazeni na prostem, medtem ko v zaprtih odmeva od njihovega vriskanja in kričanja. Tako da razumem omejitev.
Posledice moderne permisivne vzgoje se že kažejo. Prvi sončki so že polnoletni in še vedno se najraje držijo za mamine joške!
Default avatar

mama 50

Sem bila po dolgem času v termah, kamor smo hodili, ko so bili pred 20 leti, majhni moji otroci. Bilo je tako vreščanje, da sva se z možem takoj pobrala proč. To se takrat ni dogajalo, pa čeprav smo bili tam večkrat med počitnicami, ko je bilo veliko otrok.
Se strinjam, da če starši ne znajo, mora za red poskrbeti nekdo drug.