Forum.Over.Net

Starševski čvek

Obsedenke s popolnim make-upom in vročina

Default avatar

Obsesije z make-upom

Zadnjič sem gledala prispevek na Preverjeno, da se nekatere mlade ženske mažejo eno uro, preden grejo od doma. Vzor jim je Kardashian in ostale kvazi blogerke. Gre za pacanje v več plasteh, brisanje, ponovno pacanje, kontura obraza in podobnp.

Zanima me, kako shajajo zdaj, ko je vroče? Si make-up popravljajo vsako uro? Hodijo na pavzo med šihtom? Jemljejo bolniške, če make-up ni popoln? Dijakinje špricajo? Jemljejo antidepresive, razmišljajo o samomoru?
Default avatar

tejja22

Ene nosijo več ene pa manj, sama nosim precej malo makeupa, ker preprosto nimam časa za vse to. Imam pa cimro, ki zjutraj preživi tudi kako urico v kopalnici. Tisto na preverjeno se mi je po eni strani zdelo kar neumno, saj tiste ženske običajno naredijo tudi več makeup korakov (pobrskaj po spletu) kar pomeni da seveda porabijo več časa za razliko od mene, ki uporabljam le bb kremo, maskaro in včasih lipglos. Moram tudi priznati da je tudi precej zabavno poskusiti kakšen nov "makeup look" tu pa tam za kakšen night out :)

Aja pa, da odgovorim na vprašanje - uporablja navaden makeup saj ni tako vroče, če pa je bolj soparno pa baje uporabi (cimra) vodoodporen makeup
Default avatar

tejja22

Moram še dodat, saj veste, da v takih oddajah običajno tudi kaj podramatizirajo ane?
Default avatar

Sobotno popoldne

Obsesije z make-upom je napisal/a:
:)) saj temu so namenjene bolniške in neopravičene ure :))
Make Up mora biti popoln. Tu ni debate.
Default avatar

Sjhs

tejja22 je napisal/a:
Sevede ja. Te zenske sploh ne obstajajo. To je sam mit. Vse zenske skor nc makeupa ne uporabljajo. Tko se boljs slisi ane?
Default avatar

tejja22

Sjhs je napisal/a:
Jao nisem tako mislila. Seveda obstajajo, ampak zaradi takih stvari potem nekateri ljudje začnejo misliti, da so vse ženske, ki nosijo toliko makeupa obsedene s njim.
Default avatar

ceneno sranje

Obstaja makeup ki se pač ne topi na vročini. Seveda ne "puder" za 2e.
Kaj misliš da na floridi se nobena ne maže? Pa je vlaga taka da komaj dihaš če nisi vajen. Tako kot tam še nikoli nism švicala.
Default avatar

bvbnnbbnbb

Jaz pa poleti kar sama od sebe postopno neham uporabljat makeup. Se mi zdi na zagoreli koži vulgaren, nekako mi je vse preveč, vsaj na meni. Uporabljam samo kak obarvan vazelin od Burt'sBees, dopolnim obrvi in to je to, maskara pa že odpade.
Default avatar

Hanamarija

Hči je ljubiteljska vizažistka. To ji je poleg študija v veliko veselje in hobi. Skozi je dala par tečajev in dejansko obvlada. Če jo vidiš, bi rekel da ima minimalni make up. Pa ima na obrazu kar nekaj zadev in njena polt zgleda zdrava in sijoča kljub precej problematični koži. Uporablja kvalitetno kozmetiko in za piko na i tudi fiksator, ki podkrbi da make up ostane na svojem mestu kljub vročini. Minimalno di naliči oči, na ustnice neupadljivo mat šminko in to je to. Ne šprica predavanj, če to misliš in ne izeda kot bi imela fasado. Samo znati je treba in imeti prave izdelke. Še enkrat, njej je to hobi in sprostitev. Ko nima časa gre komot ven brez vsega.
Default avatar

MsOlivija

Obsesije z make-upom je napisal/a:
Ne rabiš delat drame iz tega. Ene pač znajo.
Default avatar

manj je več

ceneno sranje je napisal/a:
Ne gre za topljenje make upa- gre za to, da naredi zadeva "film" in prepreči prehajanje potenja skozi pre na površino. In ja, tisto "sealed" izgleda grozno - nedihajča faca.

V bistvu naredi 2nepropustni plastični film", da se faca ne "šajna".

No obstajajo pa tudi zadeve, ki vsebujejo rižev škrob, pa silkone, ki vpijejo švic in loj, da ne prehaja napovršino - sploh v T coni, med obvrmi, nos, brada.... Koža pa spodaj vseeno diha in izmenjuje izločke.

Jaz poleg maskare, gel barvice za šrto na vekah, pa lipp gloss v različnih barvah, v poletnih mesecih uporabljam samo tole - pa nobene druge stvari -ne pdrov, primerjev, concealerjev, nič

https://www.smashbox.com/product/6038/5 ... -mattifies
Default avatar

Na kratko

Delajo vse napisano. Tu in tam si kakšna tudi metek v glavo požene ali štrik čez tram vrže. Za moj okus je odločno premalo takšnih.
Default avatar

jah ne vem

če sem ravno obsedena z make-upom, čeprav ga pogosto uporabljam. Imam pač to "srečo", da imam zahtevno kožo: beri mastno z izbruhi aken še v odrasli dobi, hiperpigmentacija, pa zelo sem svetlopolta. Za v službo in če kam grem se pač zelo diskretno namažem s poudarkom na zakrivanju nepravilnosti. Uporabljam podlago, ki je bolj podobna BB kremi kot pudru in mi poleti služi še kot zaščitni faktor pred soncem, nepravilnosti dodatno zakrijem s korektorjem. Utrdim z mineralnim pudrom v kamnu, ki ima tudi zaščitni faktor in uspešno vpija maščobo. Vse v odtenku kože in previdno dozirano, da je skorajda neopazno. Sem potrebovala dolgo časa, da sem odkrila to kombinacijo, ki jo nosim celo leto. Pozimi z bolj hranljivo kremo spodaj, poleti samo z vlažilnim serumom. Zdrži tudi v hudi vročini, v najslabšem primeru rabim sredi dneva popivnat s tistim matirajočim robčkom.

Po tvoje bi bilo bolje, da bi razkazovala brazgotine, akne, pigmentne madeže in na sonce občutljivo kožo?

Eni imate res dosti problemov v življenju - predvsem sami s sabo.
Default avatar

laracr

Zakaj ste ene tako obsedene z ženskami, ki se ličijo?
To je zdaj vprašanje!
Default avatar

milaa

Obstaja fiksir v spreju, ki poskrbi, da je od jutra do večera vse na svojem mestu. Pa tudi kvalitetna ličila se ne topijo. Res je, kot je že ena napisala, tudi v vročih krajih se ženske mažejo. Meni je bilo najhujše podnebje v Dubaju, vroče, vlaga, ženske pa zakrite (ne vse).
Default avatar

V vednost

jah ne vem je napisal/a:
Se lahko še tako trudiš, zakriti tega ne moreš. Žal. Mogoče nekomu, ki te gleda 10m stran. tisti,ki se s tabo pogovarjajo od blizu, vidijo vse plasti na tebi. Mogoče manjše napake res lahko prekriješ, a žal se puder opazi.

Rekel ti nihče ne bo. Slepi pa nismo.
Default avatar

jah ne vem

V vednost je napisal/a:
Lubica, tisti, ki so pismeni, so uspeli opaziti, da nikjer nisem rekla, da je učinek neviden. In drugič, zakaj bi bil in zakaj bi se ličenja že morala sramovati?!!

Lep in diskreten make-up je dosti lepši kot pusta ali pa nepravilnosti polna koža. Poudariš kar je lepega (pri meni oči) in zakriješ, kar je nepravilnega (že omenjeno).

Mi je pa ravno zadnjič ena ženska, ki me je zaradi narave dela gledala zares od blizu, rekla, da ji je všeč moj make-up, ker se vidi, da diha. Jp, še vedno lahko vidiš porice, ker nimam betonske fasade. Če pa sama ne ločiš med omenjenim, je pa to tvoj problem in ne moj. Ostani pusta (in zatežena) brez ličil.