Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Osebni pristop pri iskanju službe

Osebni pristop pri iskanju službe

Pozdravljeni. Večkrat mi kdo reče da je pri iskanju službe potreben osebni pristop. Da je potrebno osebno iti k delodajalcu.

In zdaj sem zvedela da se v roku 2 mesecev sprosti eno delovno mesto v neki firmi. Sem zelo zainteresirana za to delo.
In bi šla tudi osebno. Ampak. Če grem kar tako tja – bo prvo vprašanje Ali ste dogovorjeni.

Jah ne seveda nisem. In bom odletela kot gumb na gatah.

Če v mejlu prosim za sestanek, bo prvo vprašanje Kaj pa želite.
In ko bom povedala, me bodo odpravili po hitrem postopku.

Enako če jih kontakti ram po telefonu.

Torej … Kako ste se tega lotili vi? Vsak nasvet dobrodošel.

Res nima nihče nasveta?

Pri urejenih podjetjih z večjim številom zaposlenih gre vse po reglcih.

Pojdi osebno na kadrovsko in imej svoj CV v torbici.

Joj ne rinite v firme nenapovedani s prošnjami za delo! Če že pridete mimo vratarja, ki jih bo kasneje slišal zakaj vas je spustil naprej, boste prišli mogoče do tajnice, ki vas bo prijazno zavrnila – taka ima navodila. Do nobenega višjega ne boste prišli. Do kadrovske sploh priti ne smete če je v firmi vse po reklcih.

Lahko pustite kuverto s CV pri vratarju da je da v kadrovsko, a se ta kuverta ne razlikuje od tiste poslane po pošti.

Jaz na tvojem mestu bi naredila takole.
Napisala bi ponudbo za zaposlitev (ne bi omenjala, da vem, da bodo iskali). Čim bolj prilagojeno tistemu delovnemu mestu, ki te zanima. Priložila CV in poslala po mailu direktorju, šefu, v tajništvo… (tu poskusi zvedeti komu bi bilo najbolje poslati). ALi pa po navadni pošti.
Potem pa mogoče počakaš kak teden pa, če imaš pogum, povprašaš, če je možen kak osebni razgovor.
Tako jaz naredim. Do razgovora sem že prišla, do službe pa še ne :). Ampak že to je nekaj, da te povabijo na razgovor.

Pošlji CV direktno direktorju ali tistemu ki se odloča. Napiši psrisrčen email in dodaj cv v priponko.

Jaz tja ne bi hodila kar tako en lep dan. če ti je namenjeno, bo vse ntako, kot mora biti.

Hvala za idejo. Bom vsekakor preizkusila tvoj način.

New Report

Close