Starševski čvek

20letnica mature - vitke ženske

Default avatar
Priznam, da sem se v zadnjih letih precej zredila.
Ampak na obletnici mature mi je bilo pa obupno nerodno. Jaz sem pričakovala, da se je to še komu zgodilo. Pa sem ugotovila, da so vse ostale sošolke, vitke, postavne. Zdaj ne vem, če so tiste, ki niso prišle, tudi vse vitke.
Sem se pa resno zamislila nad sabo.
Moški so se eni poredili. Ženske pa vse take postavne, da sem se počutila kot nasedli kit.

Kako je pa pri vas? Tudi same postavne skoraj 40letnice?
Kaj pa tiste, ki podbno kot jaz, niste ravno postavne? Pridete na obletnice?
Default avatar
Pri nas niti ne, sem se čudila, kako so takrat suhice dobile tudi po 20 kg zraven
Jaz imam pa isto kilažo, takrat suha, zdaj suha, mogoce se kaksna kila manj, čeprav sem 2x rodila.
Default avatar
nerodno mi je je napisal/a:
Namesto da jamraš greš lahko migat na svež zrak. Bidon vode vzemi sabo in hop hop... ena dva ena dva leva desna leva desna... in tako dalje.

Pa kakšno čokolado al pa sladek sok manj pojest.

V pol leta (kar je relatuvno hitro) se da marsikaj popravit
Default avatar
Živc na kubik je napisal/a:
Grem stavit, da bistveno več športam kot ti.
Default avatar
Nag nag nag... tipično babje. Hočeš pomagat, ona ti pa jezika nazaj.
Default avatar
Seveda se še katera zredi v 20 letih. Ene več, druge manj, ene nič, ene shujšajo.
Za druge ne vem, sama pa sem tud imela zarad nekaj dodatka kg manj samozavesti na kaki obletnici. Zdaj ne več, ker se dobro počutim v svoji koži, kile pa tud sama nosim in sem tudi prišla do tega, da jih imam ravno prav. :)
Men osebno pa ženska v zrelih boljše zgleda s kakšno kilo viška kot tista, ki je presuha. Tudi v obraz so presuhe praviloma videt starejše, sploh po 40. letu.
Default avatar
Živc na kubik je napisal/a:
lastne izkusnje: miganje kaj dosti ne pomaga, če imaš apetit ponorel. Tako da je bistveno "ukrotiti" apetit. Kako to doseči, je pa drugo vprašanje ...
Default avatar
Ce bi toliko sportala, kot pises, se zdaj ne bi sekirala za svojo kilazo. Grdo se prebere, ampak tako pac je.
Je res, da je tezko dat vse "sladkosti" na stran.
Ze, ce zacnes samo vodo pit ( namesto sokov )in ob tv-ju malo migat, se pozna.
Jaz, vedno ko gledam tv, delam vaje za noge in rit, ker mi je strasno grdo gledat zenske z celulutastimi nogami in ritjo (pa vem, da ce ne prej, bom taka tudi jaz pri 60ih). Pred tusiranjem delam vaje za roke in prsa in 3x dnevno namenska hitra hoja po stopnicah. Za trebuh ne delam, ker mi je grd misicasti trebuh.
Vcasih sem tudi 2x tedensko tekla in 1x tedensko odbojka. Zdaj pa imam sport pavzo ze 2 leti zaradi zdravstvenega stanja in pac lahko delam le vaje. Boljse, kot nic.
Slabo je pa to, da se brigas za svoje kile zaradi drugih. Nic ni narobe, ce imas 5kg prevec pri 40 letih. Ce pa si taksna kot oni luzerji po tv, potem se pa res moras spravit v red :)
Default avatar
Ne gre za športanje. 90 % je v prehrani. Kot sem prebrala izjavo enega izmed osebnih trenerjev: trebušne mišice se delajo v kuhinji. In preverjeno na lastni koži - res je tako.

Zato, če te moti tvoja postava in kg, potem premisli o spremembi prehranjevanja. Pri meni se je obrestovalo večkratno!
Default avatar
kilce je napisal/a:
Kaj pa vem, te moje sošolke so vse fajn zgledale na obletnici.
Je pa res, da jih je kar precej manjkalo. Za tiste pa ne vem kako zgledajo.
Nad temi, ki so prišle pa sem bila precej presenečena. Tako fajn so zgledale.
Default avatar
Dajte, prosim, se držati teme. Hvala.
Saj vam ne morem branit, da pišete druge teme, ampak prosim pa lahko. Upam, da bo moja prošnja upoštevana.
Default avatar
kilce je napisal/a:
S tem se tolazijo debele, ampak debela zenska s celo pojavo izgleda starejsa, tako da ji tiste dve gubici manj na obrazu nič ne koristita.
Default avatar
Kaj pa vem ene so bile bolj močne, druge suhe. Ene so zgledale boljš kot v gimnaziji Moški tudi različno Niti se nisem toliko ukvarjala s tem kako kdo zgleda.
Mi smo se bolj hecal in obujal spomine.
Default avatar
Grda resnica je napisal/a:
Me veseli, da se tu in tam najde v tej temi tudi kaka pismena oseba, ki ve o čem teče tema :).
Default avatar
Suhha je napisal/a:
Res je, daj eno močno 40 letnico in temu primerno, po možnosti kratko frizuro na rdeče pobarvano in nevpadljiva široka oblačila ... in eno postavno, dobro in okusno , moderno oblečeno in drugače urejeno 40 letnico..
..Za katero bos na hitro rekel da je 35, za katero pa, da je skoraj 50?
Default avatar
:)
Pa tudi različne življenjske zgodbe smo podelili, rekorder je pa sošolec ki je že XX poročen in ima več otrok iz različnih zakonov (v šoli je bil majhen sivi miš za katerega smo mislili da ne zna do pet štet haha na koncu izpadu največji jebac)
Suh in mali je pa še vedno tako da jaz ne bi vsega na videz stavila
Zame so rekli bila in ostala ista budala :) tako fizično kot mentalno
Default avatar
No, me smo de zbrale pri 55-tih po dooolgem času. Ene so kot mladenke, skrivajo leta, večinoma vitke, pa tudi debeluške vmes, urejene, vidi se da niso šle zadnji moment na frizuro, ampak da svoja leta res fajn nosijo.
Druge kot babice, tako so bile oblečene, frizura zaprmej že od SŠ ista, kar lepo okrogle.
Potem pa je nekaj takih nekje vmes.
Ampak moram priznati, da so čisto vse, do tazadnje, ostale fejst babnice. Verjetno pa so se tiste z največ kilami res malo neudobno počutile zraven unih manekenk.
Moških v našem razredu ni bilo :)
Default avatar
Grda resnica je napisal/a:
Mene je presenetil en sošolec, sicer ne zdaj na obletnici mature, ker je sošolec iz OŠ.
V OŠ tih, neroden, vedno zardeval, težko spravil kako besedo iz sebe, drugače sicer prijazen pa vse, samo tiha, siva miš, ki zamrzne, že, če ga kdo ogovori. Zdaj sicer ne vem kako mu gre z ženskami. Ampak ima namazan jezik, postaven (prej okrogel, majhen), v obraz simpatičen...
Default avatar
Maraajke je napisal/a:
Jaz priznam, da sem se precej slabo počutila. Jaz sem bila drugače v SŠ vitka, zdaj pa daleč od tega. In ob vseh fejst babnicah sem se res počutila grdo.
Moški pa (jih ni toliko manjkalo kot je manjkalo žensk) ti pa so se bolj poredili. Pa tudi oblečeni so prišli tako običajno, kavbojke pa kaj podobnega. Ženske pa večinoma vse spedenane, ena celo v večerni obleki (ne zdaj ravno ekstra hudo slavnostni, ampak je pa bila večerna obleka). Tako, da tudi stilsko nisem pasala zraven :(.
Default avatar
Ja tako je tudi ena naša sošolka iz grdega račka v laboda. Iz šole se je spomnim kot bolj polna z očali mozoljasta z slabimi lasmi, nekateri so se norca delal iz nje (ni hotela hodit na obletnice verjetno prav zato) in pol par let nazaj srečam jaz njo v enem hotelu. Sej je nisem spoznala, ona je mene. Gledam zabito kaj me zdaj ena ženska objema.??
Čisto druga je bila blond krasni lasje, krasna koža in postava, brez očal, lepa faca.. Pa kaj si to res ti sem jo spraševala :)
Smo ga na konc cel dopust skupi pil