Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Make up

Make up

Meni pa izrazito ni všeč dandanašnji trend make – upa, ki ga je poln internet.
Plast za plastjo pudra, nanesenega s “špohtlnom”, ki da popolnoma plastičen videz, obrazi so nategnjeni, čisto gladki, brez izraza, brez globine. Oči kot narisane, obtežene s polkilskimi umetnimi trepalnicami, da reve komaj gledajo. Da ne govorimo o našobljenih ustnicah, ki gredo že počas na smešno. Aja, da ne pozabim obrvi, ki so zdaj rezultat pol ure obdelave vsaka in dovršene do zadnje dlačice.
Vse je v taužent plasteh, jasno, izdelke je treba prodat, ampak končni rezultat je ta, da so vse te umetne face enake in meni osebo grde.
Sploh mlade punčke (mislim na 16 – 22, 23 let) za moje pojme res ne rabijo eno kilo kozmetike na ksihtu.

Internet je res tega poln in priznam, da je tudi meni dosti bolj všeč naravnejši videz, ali pa vsaj kak bolj izviren make up, ne pa da punce izgledajo kot da jih serijsko štepajo.
Res pa je tudi, da v reali tega ni dosti. Delam v trgovini, kjer vsak dan vidim zares ogromno strank vseh generacij. In s takilem make upom kot ga opisuješ pride redko katera. Večinoma so to res najstnice, ki še malo preizkušajo, kot smo vsi v tem obdobju, jim ni za zamerit. Ali pa kaka zares upedenana dama, na kateri je itak vse umetno in si misli, da je to nek statusni simbol. S takimi nohti, da kreditno kartico komaj dobi iz denarnice 😀
Zanimivo, da so tiste stranke, ki so zares polne denarja običajno naličene in oblečene dosti bolj okusno in nevpadljivo.
Sicer pa mislim, da se trendi počasi premikajo k bolj naravnemu videzu in tudi k uporabi naravne kozmetike.

Se strinjam z avtorico. Sploh tile osvetljevalci, s katerimi se ženske ne znajo namazati in potem hodijo kot Indijanke. Na licu najprej rdeča črta, potem nad njo pa še bela. Groza.

Manj je več – zlato pravilo

New Report

Close