Starševski čvek

Javna tribuna: Konoplja – preverjeno zdravilo?

Default avatar
Vse več posameznikov posega po izdelkih iz industrijske konoplje in to z namenom zdravljenja težjih obolenj, kot so rak, multipla skleroza, Crohnova bolezen, artritis, Parkinsonova bolezen, glavkom, epilepsija …, pa tudi stanj, kot so nespečnost, migrene, glavoboli, bolečine, glavkom, vnetja, herpes, dermatitis, številni pa izdelke s CBD-jem uživajo kot preventivo. Je konoplja res tako zelo zdravilna? Ima res cel spekter čudežnih učinkov, zaradi česar so jo že kitajski cesarji imenovali eliksir nesmrtnosti?

Kanabinoidi pozitivno vplivajo na:
  • imunski sistem,
  • živčni sistem,
  • prebavni sistem,
  • srčno – žilni sistem,
  • kožo.
Značilno za kanabinoide iz konoplje je, da se vežejo na receptorje v telesu, kjer jih le-ta najbolj potrebuje.

V kolikor vas zanima karkoli v zvezi s pozitivnimi učinki CBD-ja in ostalih kanabinoidov iz konoplje, lahko svoje vprašanje zastavite strokovnjakinji s področja kanabinoidov, Sanji Stepić, ki je dnevno v stiku s številnimi uporabniki izdelkov iz konoplje.

Pridružite se nam v tokratni javni tribuni, ki bo v torek, 5. 6. 2018, ob 11.00 uri!
Priponke

kanabinoid.jpg
(113.94 KiB)

Default avatar
Ali se CBD konopljo lahko kupi v lekarni??
Default avatar
Kako je zdaj s to konopljo, a kar vse naj bi pozdravila. Ja to je pa super. Bomo vsi zdravi, od a do ž.
Default avatar
Konkretno me zanima za sladkorno bolezen, tip 1. Na kakšen način naj bi konoplja pomagala?
Default avatar
lekarna2 je napisal/a:
CBD je derivat iz rastline konoplje. CBD se ne kupi v lekarni ampak pri proizvajalcih prehranskih dopolnil. CBD ni zdravilo, ker ni tako registrirano in kdor tako oglašuje zavaja (enako v naslovu). Kupite pa CBD z visokim odstotkom CBD (nad 30%), zlasti za resne zdravstvene težave.
Default avatar
diabetes je napisal/a:
Študije kažejo, da CBD ugodno vpliva na diabetes tipa 1 in sicer so raziskovalci prišli do zaključka, da "CBD lahko prepreči napredovanje nad sladkorno boleznijo tipa 1" in na koncu druge avtoimunske bolezni. Nadalje je bilo ugotovljeno, da imajo mnogi pacienti z diagnozo diabetesa tipa 1 času diagnoze še zadostno količino celic, ki proizvajajo insulin in zato so primerni bolniki za terapijo z uporabo CBD.
Default avatar
A konoplja je res zdravilo, temu res lahko tako rečemo???
Default avatar
Pozdravljeni,
mene pa zanima, če se tovrstne izelke da dobiti na recept?
Default avatar
btw, kje pa gojite to konopljo?
Default avatar
tudi v lekarni je napisal/a:
Na recept, ampak to je sintetičen CBD ne pa naravni, kjer so poleg CBD še drugi kanabinoidi in le tako je zadeva popolna in pomaga. Vsekakor bi se sama odločila le za naravno in tako, ki vsebuje še ostale sestavine, pač narava že ve kako je najboljše. Ker pa se rastline ne da patentirati ni dovolj pomembna za farmacijo.
Default avatar
ganja33 je napisal/a:
Lahko ti povem, da ta CBD, ki ga jemljen je gojen na Barju, brez vseh dodatkov (saj rastlina tudi zavrače vse, celo gnojenje), gre pa seveda za industrijsko konopljo.
Default avatar
WYZ je napisal/a:
Konoplja, po naših zakonih ni zdravilo, ampak prehransko dopolnilo. vendar uspešno pomaga pri določenih zdravstvenih težavah.
Default avatar
Zanima me, kaj točno je proizvod pod imenom CBD ? Mi lahko prosim malo bolj detajlno pojasnite.

Hvala.
Default avatar
Lahko jaz nekaj napišem, še več pa bodo ostali: CBD (Kanabidiol krajše CBD je spojina v konplji (indijski in industrijski) in gre za povsem naravno sestavino, ki je našemu telesu poznana od dojenja naprej. Že kot malčki kanabinoide prejmemo skozi materino mleko, proizvaja pa jih tudi naše telo samo. Poleg tega pa so v rastlini tudi drugi kanabinoidi. Ni psihotropna kot naprimer THC. Telo pa z leti to izgublja ali pa zaradi drugih dejavnikov in si s CBD lahko pomagamo pri lajšanju zdravstvenih težav. Spekter kjer pri lajšanju pomaga našemu telesu dodajanje CBD pa je zelo raznolik. Torej CBD lajša bolečine, celi rane, odpravlja vnetja, zmanjšuje ali zavira rast tumorjev, pomaga pri alzhaimerjevi in parkinsonovi bolezni, avtizmu,...spekter je resnično zelo obširen.
Človek ima torej svoj lastni endokanabinoidni sistem zaradi katerega smo sploh dovzetni na zunanje kanabinoide, ki jih zaužijemo npr. z uživanjem CBD smole.
Default avatar
Spoštovane uporabnice in uporabniki Forum.Over.Net-a,

javna tribuna je namenjena izključno vprašanjem in osebnim izkušnjam uporabnikov ter odgovorom strokovnjaka, zato boste odgovore prejeli v javni tribuni (v tej temi) jutri, 5. 6. med 11. in 12. uro, vsi ostali odgovori ali mnenja niso strokovna mnenja strokovnjakinje, ki bo odgovarjala v javni tribuni.

Naprošamo vas, da spoštujete pravila javne tribune, v kateri odgovarjajo le strokovnjaki!

Uredništvo
Med.Over.Net
Default avatar
Mene pa zanima, ali konoplja zdravi-pomaga tudi pri lupusu dermatitisu?
hvala
Default avatar
Pozdravljeni, imam Chronovo bolezen, zato me zelo zanima, kako je pri tej bolezni z zdravljenjem s CBD? Obstajajo mogoče kakšne zdravstvene raziskave ali dokazi o uspešnosti zdravljenja? Poznate kakšen primer ozdravljenja te bolezni s CBD-jem?
Default avatar
Ali lahko gojim industrijsko konopljo doma?
Default avatar
Mi lahko CBD pomaga pri hujšanju in kako?