Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nenormalno veliko klopov

Nenormalno veliko klopov

Vsakic ko gremo, kam v naravo jih naberemo cela druzina. A je sploh se varno hodit v naravo. Pa ne samo v naravi, tudi v parkih jih je vse polno. Kdaj so se tako namnozili?

Veliko hodimo v naravo in letos smo jih vsi skupaj imeli prisesanih že 23.

Res jih je ogromno. Pa sem že mislila, da jih bo zima malo zdesetkala.
Jih pa še več.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi sama sem se to zimo veselila predvsem desetkanja stevila klopov, ki pa imajo očitno letos “boj za prezivetje v nenormalno visokem razplodu”.

Iz psa in mackov jih kljub ampulam komaj sproti pobiramo, otroci so jih ze imeli, po meni so plezali…. groza.

Kljub vsem tezavam smo se vedno veliko zunaj, v gozdu, dvoriscu in travnikih, zato obvezno tusiranje po prihodu domov, vestno pranje perila in sesanje hise (pa se iz sesalca lahko prilezejo nazaj)…

Tudi sama sem opazila enako. In so ze cisto povsod, na najmansi travici v ljubljani. A jih je bli vedno toliko ali se samo dandanes dela panika? Vem da se nasa babi ze iz otrostva spominja klopov, pa niso temu posvecali velike pozornosti, ponavadi so jih kar z roko spraskali dol.

Pa saj klop sam po sebi ni problem, problem je, da prenaša bolezni, kot sta borelija in klopni meningitis. Ne vem, ali je klopov vedno več, zagotovo pa je vedno več okuženih klopov. In to je problem.

Le se en izmed nategov farmacije za zdravljenje t.i. ‘GHOST’ bolezni. Bakterijo borelijo ima skoraj vsak od nas, kot se milijarde drugih bakterij, ki jih imamo v svojem sistemu. Ce je nas imunski sistem zdrav ni prav nobene bojazni. Okuzite se lahko ze ob piku klopa, prav tako prenasajo borelijo komarji (tigrasti).

Ob porastu hipohondrizma je ta strah pred klopi vec kot odlicna prilika za vse prodajalce repelentov, antibiotikov, cepiv. Tako kot kandida, diete, probiotiki, je strah pred klopi le se ena izmed sodobnih prebrisanih nategov korporacij.

Daj laži sam sebi, ne pa da širiš laži še vse naokrog. Poznam več ljudi, ki so se spopadali z borelijo, ker živim na območju, kjer jo je največ. Ni to nobena kandida, ampak zelo huda bolezen, ki ti lahko uniči življenje.

Daj laži sam sebi, ne pa da širiš laži še vse naokrog. Poznam več ljudi, ki so se spopadali z borelijo, ker živim na območju, kjer jo je največ. Ni to nobena kandida, ampak zelo huda bolezen, ki ti lahko uniči življenje.
[/quote]

Jaz pa mu kar verjamem. Kako je mozno da je vsak drugi klop okuzen s borelijo, hkrati pa se v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sploh ne pojavi eritrem kolobar. Skoraj vsak od nas je imel v zivljenju nekaj deset klopov. Torej po taki logiki imamo vsi borelijo.

“Nateg farmacije” upam, da nikoli ne dobiš kakšne “G…T” bolezni.
Ne z borelijo, ne z meningitisom se ni za igrat.
Sicer se strinjam, da je dober imunski sistem osnova, a… Naravna selekcija (ali kakšna druga) je tudi fajn zadeva dokler ne gre zate ali tvoje bližnje.
Žal za neumnost ni cepiva.

Daj laži sam sebi, ne pa da širiš laži še vse naokrog. Poznam več ljudi, ki so se spopadali z borelijo, ker živim na območju, kjer jo je največ. Ni to nobena kandida, ampak zelo huda bolezen, ki ti lahko uniči življenje.
[/quote]

Seveda mi ne verjames. Naredi preiskavo za bakterijo borelijo (60€), pa bos videla da jo imas tudi ti. Imam podatke iz prve roke (sestricna dela v laboratoriju) tako da ne mi probat pametovat. Cisto nekaj drugega je meningitis.

Vse je odvisno od imunskega sistema kako se odzove na vse to.

Res jih je ogromno, naše mačke in pes jih imajo ogromno, tudi otroka sta jih letos imela, prej pa še v življenju nobenga.
Pa jaz tudi prvič po 10 letih.

To je res, da jih je dosti že bilo okuženih z borelijo, pa tega sploh ne veste, ker je telo to samo premagalo. Jaz sem šla na test za borelijo, v okviru nekih drugih preiskav, pa mi je kazalo staro okužbo, čeprav nikoli nisem imela kolobarja ne kakršnihkoli problemov v tej smeri, ki bi kazale na borelijo. Sem bolj kot ne vedno zdrava.

Kljub neumnostim, ki jih kvasis, ti ne privoscim nobene bolezni. Jaz sem vesela, da imamo moznost cepljenja, moznost tamanit patogene bakterije z ab, ki bi nas lahko spravile v grob, ti pa kakor zelis.

Opazam pa tudi sama, da jih je letos ogromno. Mogoce je pa huda zima vzela naravne sovraznike klopov, pa jih je zato toliko.

Seveda mi ne verjames. Naredi preiskavo za bakterijo borelijo (60€), pa bos videla da jo imas tudi ti. Imam podatke iz prve roke (sestricna dela v laboratoriju) tako da ne mi probat pametovat. Cisto nekaj drugega je meningitis.

Vse je odvisno od imunskega sistema kako se odzove na vse to.
[/quote]
No ja jaz je nimam sem se testirala pa še ene par ljudi poznam. Da ji ima skoraj vsak in da ti je to povedala sestrična ki dela v laboratoriju no ja lahko tudi to verjamemo. Ampak glede na to kako naše zdravstvo špara in da dajo na testiranje zelo malo ljudi ne vem od kje podatek da ima bakterijo borelije kar večina.

Glede zime kot je ena prej omenila da so upali da jih bo zima pomorila. Zima je bila zelo mila, ja saj je bila dolga, samo če bi se želeli znebiti klopov, lazarjev, muh,… bi potrebovali pravo zimo -15 vsaj dva ali tri tedne. Ne pa nekaj noči -10 do -15.

Jaz pa mu kar verjamem. Kako je mozno da je vsak drugi klop okuzen s borelijo, hkrati pa se v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sploh ne pojavi eritrem kolobar. Skoraj vsak od nas je imel v zivljenju nekaj deset klopov. Torej po taki logiki imamo vsi borelijo.
[/quote]
Malo si obrnila statistiko. Erythema migrans se pojavi pri 80-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih z Borrelio.

https://en.wikipedia.org/wiki/Erythema_chronicum_migrans

mene še komar noče piknit … ampak letos so si premislili i komarji i klopi … leta in leta so me pustili pri miru … edino, kar naredim pred odhodom v gozd, je tabletka b-kompleksa in par kapljic čajevca po nogah … ta teden sem pokasirala že dva klopa

Daj laži sam sebi, ne pa da širiš laži še vse naokrog. Poznam več ljudi, ki so se spopadali z borelijo, ker živim na območju, kjer jo je največ. Ni to nobena kandida, ampak zelo huda bolezen, ki ti lahko uniči življenje.
[/quote]

Saj noben ne pravi, da borelije ni. Ampak cepiva prav tako ni, tako da ne razumem točno tvojega odziva. Se pa strinjam s predhodnikom v celoti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz sem klopa včeraj dobila od moje mačke. Groza.

Jaz sem klopa včeraj dobila od moje mačke. Groza. Pa ko sem en mesec nazaj šla s kolegico na Šmarno goro sem dva fasala.

Jaz sem imela dva klopa v življenju, od tega zadnjega še v najstniških letih, pa sem živela zraven gozda. Tudi ko sem šla nabirat čemaž, bezeg in smrekove vršičke, nisem nobenega domov prinesla. Sicer sem se po hlačah našpricala z repelentom, za vsak slučaj. Trkam na les, da bi bilo tudi v prihodnje tako.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

da bi pa kdo izumil sredstvo za zatiranje kopov, to pa ne!

Ja, potem b compleks in čajevec nič ne pomagata?

Jih je precej letos ja. Do zdaj sta se mi dva prisesala, oba na domacem vrtu. Takih, ki so samo lezli sploh ne stejem vec.

Jaz sem jih letos najmanj 5 imela ze.
Ocitno se bomo samo se po betonskih poteh sprehajali…

New Report

Close