Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosed v bloku oddaja stanovanje prek Airbnb….

Sosed v bloku oddaja stanovanje prek Airbnb….

Sosed oddaja stanovanje prek Airbnb. Iz oglasa se vidi, da so notri tri postelje. Nabije se mu notri gostov tudi še več. Spijo potem na tleh al kaj jaz vem.

Kakorkoli na oglasni deski se vidi da ima uradno notri prijavljeno samo eno osebo. Na podlagi ene prijavljene osebe se potem tudi plačuje določene stroške, kot so skupna elektrika (dvigalo), čiščenje skupnih prostorov, odvoz smeti… Če jih ima notri vrč ljudi kot jih ima uradno prijavljenih, razliko krijemo ostali stanovalci.

Kaj bi vi naredili? Jaz ga sicer prijavil na inšpekcijo ravno nebi samo je pa tip skrajno nesramen, da računa po 50 € na noč + še enkraten strošek čiščenja ob odhodu (katerega delno itak krijemo mi stanovalci), prijavljenega pa ima samo enega stanovalca. Da ne omenjam, da ima najboljšo oceno za gostoljubnost….

A si fovš?

naj prispeva v fond malo vec, pa boste vsi tiho…

nova
Uredništvo priporoča


Točno to, “fouš” sem!
Ker moram namesto goljufivega soseda plačevat stroške čiščenja stopnišča, stroške beljenja stopnišča, stroške popravila lifta, stroške elektrike na stopnišču, stroške odvoza smeti, stroške….
Ker takile kvazi podjetniki, ki oddajajo stanovanja v stanovanjskih blokih, živijo na račun vseh stanovalcev, legalno prijavljenih in plačujočih zgornje stroške.
Slovencelj zahojen, a ti misliš, da je to pošteno? Seveda ni!
Jaz takega takoj prijavim na FURS, povem upravniku, da bom vložil tožbo za motenje posesti, ker gostje tega modela svinjajo po naši skupni hiši in če ne bo upravnik ukrepal, bom predlagal njegovo zamenjavo. Pokličem policijo ob prvem hrupu iz tega stanovanja, če kdo njegovih gostov pozvoni ponoči na moj domofon, ga naderem in potem še dodam k tožbi…
Ker model gotovo nima soglasja vseh stanovalcev, pač ne more oddajat in če to dela, dela na črno. Konec in pika!


Ko bodo njegovi gostje zažgali stanovanje, ko bodo povzročili poplavo, ko bodo svinjali po vsem bloku, boste tudi vsi tiho? Zakaj pa?

Čiščenje skupnih prostorov ne plačaš nič več, odvoz smeti ne plačaš nič več…. zavistnež!!!

Nima kaj v bloku oddajat prek Airbnb, če nima soglasij.

Takšnim, ki se takole “znajdejo”,
je čisto vseeno za nas, ki nam je stanovanje v bloku dom in
takšni egoisti si zaslužijo kakšno vzgojno.

Zakaj bi morala biti tiho in gledati stran?

spomni se, da je stanovanje v bloku tudi meni dom, ko boš kuhala svojo čorbo, ki je jaz ne želim vohati.

spomni se, da je stanovanje v bloku tudi meni dom, ko boš kuhala svojo čorbo, ki je jaz ne želim vohati.
[/quote]

Srce, kot kaže bo dovolj, da odpreš usta pa rešiš problem z mojo čorbo.
‘Maš težave z želodcem, slaba higiena?

Sobivanje v bloku seveda zahteva prilagajanje, a ne za vsako ceno.

Pri nas v bloku prijaviš upravniku, da v stanovanju bivajo trije. Če se lastnik slučajno upira plačevati za tri osebe, pač poveš, da je druga možnost pa vse možne prijave, ker krši stanovanjski zakon zaradi dejavnosti v stanovanju, za katero ni zbral dovolj soglasij.
(Upam pa, da bodo tole situacijo kmalu zakonsko uredili, ker je res noro, da lahko oddaš za en mesec, za dva dni pa ne. Isto stanovanje, na isti lokaciji. Eno je dohodek iz kapitala, drugo pa delo na črno…)

Srce, kot kaže bo dovolj, da odpreš usta pa rešiš problem z mojo čorbo.
‘Maš težave z želodcem, slaba higiena?

Sobivanje v bloku seveda zahteva prilagajanje, a ne za vsako ceno.
[/quote]

Očitno imaš ti problem sam s seboj, ker ne preneseš, da je nekdo uspešnejši od tebe.
Hja, potrudi se, mogoče pa tudi ti kaj ustvariš.
Do takrat pa lahko rešiš problem tako, da zapreš usta, v nasprotnem primeru boš zaradi sekirancije dobil čir na želodcu in s tem tudi zadah.
Hja, prilagajanje a ne, takrat, ko ti cmariš čorbo, se naj drugi prilagodijo in jo vohajo, ti pa ne preneseš, da nekdo stanovanje oddaja, čeprav ti ne čutiš nobenih posledic. Grozni ste….

Spet eden, ki bi vsevprek prijavljal sosede. Pa vi še niste slišali, da je dobro biti s sosedi v dobrih odnosih? Nikar ne misli, da je tebi nihče ne more zagosti.

Očitno imaš ti problem sam s seboj, ker ne preneseš, da je nekdo uspešnejši od tebe.
Hja, potrudi se, mogoče pa tudi ti kaj ustvariš.
Do takrat pa lahko rešiš problem tako, da zapreš usta, v nasprotnem primeru boš zaradi sekirancije dobil čir na želodcu in s tem tudi zadah.
Hja, prilagajanje a ne, takrat, ko ti cmariš čorbo, se naj drugi prilagodijo in jo vohajo, ti pa ne preneseš, da nekdo stanovanje oddaja, čeprav ti ne čutiš nobenih posledic. Grozni ste….
[/quote]

Sicer pa….kaj se čudim. Če sam zase trdiš, da si egoističen, potem si že he he.


Ah daj no, saj ko bo rabil kakšno pomoč, mogoče ga infarkt, nogo zlomi…..- bo tudi poklical inšpektorja damu pomaga.
Bo še hitreje prišel, kot pa ko je treba kasirat.

Za oddajanje stanovanja preko airbnb ali podobnih potrebuje 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soglasje sosedov oz. stanovalcev v bloku. Poleg tega mora biti za tako dejavnost registriran.
http://www.delo.si/gospodarstvo/finance/kako-zakonito-oddajati-prek-airbnb.html

Jaz bi se obrnila na upravnika in povprašala, če kaj ve o tem oziroma mu sporočila, da v stanovanju ne biva samo ena oseba.

Za tiste, ki govorite o fovšiji in dobrososedskih odnosih in takih stvareh: dobrososedski odnosi so tudi v tem, da se človek drži pravil igre, ki veljajo v večstanovanjski stavbi. In če nima prijavljenih oseb, kolikor jih v stanovanju biva, je to že eno od nespoštovanj tako hišnega reda kot zakonodaje. In tale verjetno s takim oddajanjem krši zakonodajo še kako drugače, ker dvomim, da ima vse po reglcih prijavljeno.


Ah daj no, saj ko bo rabil kakšno pomoč, mogoče ga infarkt, nogo zlomi…..- bo tudi poklical inšpektorja damu pomaga.
Bo še hitreje prišel, kot pa ko je treba kasirat.
[/quote]

ja, od soseda, ki v bloku sploh stanuje ne in stanovanje samo oddaja pa res lahko pričakuješ ogromno sosedske pomoči. verjetno ga niti poznajo ne


Točno to, “fouš” sem!
Ker moram namesto goljufivega soseda plačevat stroške čiščenja stopnišča, stroške beljenja stopnišča, stroške popravila lifta, stroške elektrike na stopnišču, stroške odvoza smeti, stroške….
Ker takile kvazi podjetniki, ki oddajajo stanovanja v stanovanjskih blokih, živijo na račun vseh stanovalcev, legalno prijavljenih in plačujočih zgornje stroške.
Slovencelj zahojen, a ti misliš, da je to pošteno? Seveda ni!
Jaz takega takoj prijavim na FURS, povem upravniku, da bom vložil tožbo za motenje posesti, ker gostje tega modela svinjajo po naši skupni hiši in če ne bo upravnik ukrepal, bom predlagal njegovo zamenjavo. Pokličem policijo ob prvem hrupu iz tega stanovanja, če kdo njegovih gostov pozvoni ponoči na moj domofon, ga naderem in potem še dodam k tožbi…
Ker model gotovo nima soglasja vseh stanovalcev, pač ne more oddajat in če to dela, dela na črno. Konec in pika!
[/quote]

Takole mu recite: če boš ti plačeval stroške v bloku za dejansko število ljudi, bomo mi držali gobce in te ne bomo zatožili FURS-u. Če misliš še kar naprej stroške v bloku plačevati samo za 1 osebo, te bomo zatožili FURS-u, oni te bodo šele zje.bali.


Kot vem je cena odvoza smeti enaka za 1 ali 3 osebe ker je lestvica obračunavanja do 3 osebe, do 5 oseb in nad 5 oseb ravno tako čiščenje skupnih prostorov in stroški elektrike luči in dvigalo, tuki se gre bolj za foušijo kot pa dejansko pokrivanje nekih stroškov, ki jih avtor ( uboga umska sirota ) plačuje več kot ta najemodajalec kar ni res.


Pri nas imamo napo, še niste slišal zato čudno napravo! In ne, na črno se ne oddaja. Ker mora imeti soglasje 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh v bloku! Tale ga gotovo nima! Če upravnik ne ukrepa, mora FURS! Prijava in ukrepanje. Noben takle pridobitnež se ne bo norca iz ostalih v bloku delal! Ne bo!

spomni se, da je stanovanje v bloku tudi meni dom, ko boš kuhala svojo čorbo, ki je jaz ne želim vohati.
[/quote]

Mislim saj po vsej verjetnosti imate kdaj svet stanovalcev in se dogovorite. Ali ste ga že kaj pobarali da bi, glede na to da oddaja več kot le eni osebi, moral plačevati višji delež? Če ne zakaj ne? Lahko da bo pa rekel ja seveda prav imate bom sam javil upravniku naj spremeni podatek. Če bo rekel da se brigaj zase pa potem lahko ti javiš upravniku in daste na svet stanovalcev.


Kot vem je cena odvoza smeti enaka za 1 ali 3 osebe ker je lestvica obračunavanja do 3 osebe, do 5 oseb in nad 5 oseb ravno tako čiščenje skupnih prostorov in stroški elektrike luči in dvigalo, tuki se gre bolj za foušijo kot pa dejansko pokrivanje nekih stroškov, ki jih avtor ( uboga umska sirota ) plačuje več kot ta najemodajalec kar ni res.
[/quote]

Na ceno, ki jo plačujejo uporabniki, ki živijo v blokih ali večstanovanjskih hišah, poleg velikosti oziroma prostornine in števila zabojnikov vplivajo še število praznjenj, število oseb v gospodinjstvu ter število oseb v bloku ali stavbi. V primeru, da nimamo tega podatka, se ceno zaračuna na podlagi tlorisne površine stanovanja. Sicer pa običajno v večstanovanjski hiši račun za ravnanje z odpadki dobi upravnik, ki ga razdeli skladno s pravili, ki jih določa zakonodaja, ali po dogovoru, ki so ga sprejeli stanovalci.
Torej, po večini se obračunava na osebo, tako kot čiščenje, pa elektrika. Povej, kje tako obračunavajo kot pišeš in v skladu s katerim zakonom!


Kot vem je cena odvoza smeti enaka za 1 ali 3 osebe ker je lestvica obračunavanja do 3 osebe, do 5 oseb in nad 5 oseb ravno tako čiščenje skupnih prostorov in stroški elektrike luči in dvigalo, tuki se gre bolj za foušijo kot pa dejansko pokrivanje nekih stroškov, ki jih avtor ( uboga umska sirota ) plačuje več kot ta najemodajalec kar ni res.
[/quote]

ti pa ne veš, kako deluje blokovski sistem zaračunavanja smeti, čiščenja…

blok x ima 3 kante za smeti. snaga ali kdorkoli za te kante za smeti mesečno upravniku za blok x zaračuna 100 EUR – glede na število kant pred blokom in ne glede na to, koliko oseb je v bloku. Upravnik razdeli strošek po stanovanjih, glede na osebe. blok ima x stanovanj, skupaj je v bloku prijavljenih 50 oseb. strošek 100 EUR se razdeli po osebah – 2 EUR na osebo in potem po stanovanjih glede na število oseb. če je v istem bloku prijavljenih 55 oseb, je strošek na osebo 1,81 EUR.

torej, če sosed goljufa in ima prijavljeno samo eno osebo, plačujem jaz, kjer sva dva v stanovanju 4 EUR za odvoz smeti. če sosed prijavi pošteno 5 oseb, koliko jih ima povprečno v stanovanju, plačujem jaz za odvoz smeti 3,62 EUR

isto velja za čiščenje skupnih prostorov in še za kaj.
čistilka zaračuna mesečno za čiščenje x eur – ne glede na to, koliko ljudi je v bloku, ampak glede na kvadraturo prostora, ki ga mora počistit. to se pa potem deli na osebe, ki so prijavljene. več kot jih je prijavljenih, manj je treba po osebi plačat. zato, ker plača več tisti, ki jih ima prijavljenih več

Torej, če


Ljuba preproščina. A misliš, da takile modeli kdaj pridejo na svet stanovalcev. Še pred upravnikom se skrivajo. Saj vendar ne živijo v hiši, kjer oddajajo. So samo lastniki. In jih do trenutka, ko je kaj narobe, nič ne briga.
Potem pa klicarijo upravnika, pa vse kao sosede, da to pa ni prav, da se je kljuka na haustorju zamenjala, zdej pa oni ne morejo imet več 15 ključev, ampak samo enega. Ker je v stanovanju prijavljen samo eden! Uh, uh…
In za ostale, ki podpirajo tako oddajanje samo zgodba. V enem od večjih in starejših ljubljanskih blokov se je oddajalo nekaj takihle stanovanj. Pa so se neznani ljudje sprehajali po bloku, si malo ogledovali vrata ( češ smo se vendar izgubili, pa sedaj iščemo, kje stanujemo), in zgodilo se ni nič. Čez 2 meseca pa hop, naprej en vlom, pa drugi vlom, pa vlom v kleti! Glej no glej, naključje, a ne! Potem se je pa kljuka na vhodnih vratih zamenjala, pa je ratala panika. Glej zgodbo zgoraj!

Spet eden, ki bi vsevprek prijavljal sosede. Pa vi še niste slišali, da je dobro biti s sosedi v dobrih odnosih? Nikar ne misli, da je tebi nihče ne more zagosti.
[/quote]

S takimi sosedi , kot v atorjevem primeru, zagotovo ne – ker že všptartu niso pošteni – tista narejena prijaznost z maskami na faci pri takih je pa samo gesta, kako se vas da prelisičit 🙂

Nisem brala vsega, ampak pametnjakovicem, ki zivijo z zgornjem stuku pri atu in mami sporocam, da smeti in cistilka ni edini strosek. Nas pride tretja, dodatna oseba skoraj 40 eur mesecno vec pri ogrevanju in sanitarni vodi, pa komunalnih zadevah, vzdrzevanju liftov ipd. In ja, dokler ne bodo korektno kasirali vseh studentov, ki so samo na obisku 35 dni od 30 in dokler ima zgornji na bookingu stanovanje za stiri, prijavlja pa enega, tak dolgo lahko pizdim in to ni iz nobene fausije!

New Report

Close