Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Locitev in skrbnistvo

Locitev in skrbnistvo

Z mozem greva mirno narazen. Meni ostane stanovanje v Lj, on se seli na Ptuj v hiso. V ponedeljek greva na csd uredit skrbnistvo. Rada bi, da je skrbnistvo skupno, oz. deljeno. Cez teden bosta otroka v Lj, zaradi sole, vikende in pocitnice pa pri njemu na Ptuju. Ali je treba v tem primeru dolociti prezivnino? Oba sva zaposlena, ne skrbi me, da bi otrokoma kaj manjkalo. Koliko casa traja ta postopek in ali morava res na sodisce?

Ja, edino sodišče je pristojno za uradno ureditev te plati življenja. Preživnina se določi tudi v primeru skupnega skrbništva.

eno so stroški bivanja – hrana ipd
kdo bo plačeval ostale stvari za otroke? kupoval oblačila? položnice v šoli? interesne dejavnosti? žepnino?

To me res ne skrbi, ker ju ze zdaj razvaja in ce mu bom rekla naj placa poloznico za plavanje, jo sigurno bo. Od avgusta sva narazen, pa mi se vedno dovoli da upravljam z njegovo bancno kartico. Npr. kupim kaj za otroke na aliexpressu, placam poloznice za otrokove dejavnosti… Oba zeliva normalno ostati del njunega zivljenja, kot do zdaj, le vsak na na drugi lokaciji. Ce je deljeno skrbnistvo kako se torej doloci prezivnina in ali jo je nujno nakazati. Jaz sem mislila bolj v smislu da jima placa izlete in oblacila…


počak, da si bo drugo omislil pa njej plačeval stroške in še kakega otroka z njo imel. bo hitro premislil, koliko bo plačeval za otroke od bivše….


počak, da si bo drugo omislil pa njej plačeval stroške in še kakega otroka z njo imel. bo hitro premislil, koliko bo plačeval za otroke od bivše….
[/quote]

Za otroke od bivse? Saj sta tudi njegova. 11 let lepo skrbi za njiju, mislim da bo se naprej. Ce bo ostal brez sluzbe pa ne bom panike delala in po sodiscih skakala. Konec koncev sva oba enako odgovorna za njiju. Tudi jaz sem bila 3 leta brez sluzbe in nas je on prezivljal.

če hočeta imeti uradno stvari poštimane, potem morata na sodišče, kar ni nič takega.
Če pa nočeta, pa lahko živita naprej vsak po svoje.
Kar se mene tiče velja, čisti računi dobri prijtelji.
Glede na daljavo, bo vse skupaj za vaju kar velik časovni in finančni zalogaj, za otroka pa tudi.
Si kar mislim, kako dva najstnika, ki imata vso družbo v Ljubljani, z veseljem VSAK vikend pokata kufre za Ptuj………………

Saj ni taka reč. Ko oddaš vlogo za dodelitev otrok v vzgojo, navedeš še zneske, sodnik oz. sodnica potem vaju vpraša za mnenje in narekuje razsodbo. Denarja ni treba nakazovati, če si toliko zaupata, da ne bo šel potem nekdo čez leto ali dve v izvršbo.

Če je morda pomembno zaradi transferjev (OD in štipendije), bi bilo mogoče pametneje, da ti dobiš skrbništvo in določita stike, kot sta dogovorjena. Torej vsak vikend sta pri očetu, počitnice po dogovoru.

Dokler se vidva normalno pogovarjata, je popolnoma vseeno, kaj piše v odločbi oziroma razsodbi.

O tom potom … to bodo že sami sproti ugotavljali.

Mora biti vse uradno, ker odlasava s tem ze od avgusta in hocem koncno zadihati. Koliko naj dolociva prezivnine? Kdo jo nakazuje oz. placuje? Kako se doloci stike, ce je deljeno skrbnistvo?

Lep odnos imata, tega res ni veliko. Očitno sta se oba odločila da gresta narazen in zato noben od vaju ni osebnostno prizadet.
Jaz bi na tvojem mestu vseeno stopil do nekega odvetnika in ga povprašal kako gredo te stvari ob ločitvi. Preživnino pa le uradno naredita, ker kolikor je meni znano (siguren pa nisem) lahko otrok, če se sprdne pri osemnajstih od fotra zahteva vso preživnino z obrestmi za nazaj. Če le-ta ni bla plačana. Ampak res, to se rajš pozanimaj. Imejta stvari črno na belem, ker nikoli (res nikoli) ne veš kaj se zgodi.

Preživnina se določi glede na stroške otroka in plačo staršev. Če ti zaslužiš tri jurje, bivši pa minimalca, je logično, da ti kriješ več stroškov. Poleg tega bo verjetno samo eden od vaju poravnal položnice za otroka, kupoval mesečno vozovnico, npr., ali vozovnico za vlak do Ptuja …
Mislim, da v praksi določijo obema enak znesek, vidva se lahko dogovorita drugače, npr. ti njemu 100 evrov, on tebi 150 evrov, ker plačuješ tudi položnice.
Stike določita tako, kot bodo v praksi. Se pravi vikendi, prazniki in počitnice po dogovoru.

Zelo mlada sva bila, ko se je rodil prvi otrok in je vse skupaj usahnilo, ceprav sva vztrajala. Nobenih zamer ni, se spostujeva in ne nagajava z raznimi sodisci itd. On ima boljso placo kot jaz, ali lahko napiseva, da bo vsak mesec placal poloznice za dejavnosti in prevoz na Ptuj in 2x na leto kupil oblacila? Poletne pocitnice bomo skupaj na morju, ker imava tam prikolico. Pavsal sva razdelila in se dogovorila, da bomo sli skupaj ali po dogovoru.

Ce bosta uradno razvezala zakonsko zvezo, bo avtomaticno steklo se:

Razdelitev skupnega premozenja
Skrbnistvo
Stiki
Prezivnina

Vse preko sodisca. Lahko predhodno na CSD,pa se na sodiscu samo potrdi, ce bo dogovor za otroke ustrezen.

Ce bosta uradno razvezala zakonsko zvezo, bo avtomaticno steklo se:

Razdelitev skupnega premozenja
Skrbnistvo
Stiki
Prezivnina

Vse preko sodisca. Lahko predhodno na CSD,pa se na sodiscu samo potrdi, ce bo dogovor za otroke ustrezen.

….mislim, da je tema izmišljena, ker z nekaj kliki dobiš vse potrebne informacije…
https://www.informiran.si/portal.aspx?content=locitev-pogosta-vprasanja&showMenu=1&showRightFrame=1

Daj, vse lepo. Celo skupne počitnice v skupni prikolici. In uporaba njegove bančne kartice? Boš do konca življenja samska, tudi on ne bo imel nobene in bosta živela v celibatu? Oprosti. Zelo naivno razmišljanje. Počakaj, da se zaljubi. Seks dela čuda… Idile bo hitro konec.
Kateri ženski se bo ljubilo hoditi na morje z bivšo? Si predstavljam mojega zdajšnjega moža v kamp prikolici z njegovo novo in otroci. Noro….

Imam podobno situacijo…z partnerko sva sla narazen ceprav ne vem dejansko vse bi lahko resila ampak ok imava pa 2 leti staro hcerko ziveli smo pri meni ona kar naenkrat spoka in gre z otrokom.bili ze na centru jaz si se zmeraj zelim druzino obdrzati ona nekak ni zainterisirana.sedaj pa sploh ni za pogovor ne odgovarja na klic niti na sporocilo.kaj naj naredim ker morala se bova slej ko prej zmenit na sodisce pa ne bi rad sel….

Odvetnik mi je po vedal, da ponavadi v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov takih očetov obljubi in izpolnjuje kakšne pol leta, potem, ko si uredijo pa novo življenje ( partnerka, tudi nov otrok), pa kar “pozabijo” na te oveznosti in ne plačujejo nič več, ker ni za to nobenega “papirja”…. Tako da – zagotovi si papir za plačevanje preživnine za čas njunega rednega šolanja -to pa veš, da je do 26. leta, kajne? . Dobronamerni nasvet. Čeprav gresta sedaj tako lepo in sporazumno narazen.

Odvetnik mi je po vedal, da ponavadi v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov takih očetov obljubi in izpolnjuje kakšne pol leta, potem, ko si uredijo pa novo življenje ( partnerka, tudi nov otrok), pa kar “pozabijo” na te oveznosti in ne plačujejo nič več, ker ni za to nobenega “papirja”…. Tako da – zagotovi si papir za plačevanje preživnine za čas njunega rednega šolanja -to pa veš, da je do 26. leta, kajne? . Dobronamerni nasvet. Čeprav gresta sedaj tako lepo in sporazumno narazen.
[/quote]

Sicer je tema stara iz leta 2018, bi bilo zanimivo izvedeti, ali pri avtorici vse še tako lepo gladko teče, kot je bilo zastavljeno na začetku, ampak vmes so nastale letos tudi spremembe DZ, kjer CSD v primeru razhoda/razveze partnerjev z mlad. otroki ne odloča več v celoti, ampak samo poda svoje “strokovno” mnenje na podlagi opravljenih razgovorov s starši in tudi otroci po 12. letu, ki ga sodišče pri obravnavi razveze/razhoda lahko upošteva v celoti, delno, ali pa sploh ne….

New Report

Close