Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dilema, ali poroka..ali ne

Dilema, ali poroka..ali ne

Sva tudi že bolj v zrelih letih, jaz 36 on 37 in tudi razmišljava o poroki. Skupaj sva 2 leti, obema bo to prvi zakon. Vema da sva že skoraj 40, kar je že začetek starosti. Kaj bi vi naredili? Folk naju zajebava, da naj rajši zbirava za pogreb, kot pa padeva v stroške za ohcet.

poroka je nekaj najlepšega, saj je dejanje ljubezni. zato kar pogumno! nikoli nisi prestar.
še dosti starejši se poročijo.

To so že 40 leta, jaz sem se poročila pri 22 letih in zdaj ko imam 40 let, sem že 3×babica. Sin ima dvojčke, hčer pa punčko. Smo pa pravi Slovenci, iz okolice Kamnika.

nova
Uredništvo priporoča

Če se vidva želita poročiti, se poročita. Kaj zavraga vaju briga, kaj drugi mislijo. Če bosta želela ustrezati merilom drugih, bosta kmalu pristala na psihiatriji. Vidva kar pogumno sledita svojim željam in srcu.

Stroški za poroko, ali pogreb so podobni. Ločitev je pa dražja. Vidva sta itak pozna 30 ta, in se res ne splača. Sicer pa, se morta sama odločit, pa srečno.

Če se splača? Zakaj se ne bi splačalo? Pogreb? Ljudje se pač malo pohecajo. Pri pričakovani življenjski dobi skoraj 80 let sta lahko skupaj najmanj do srebrne, lahko pa tudi do zlate poroke – če se ne uvrstita v tisto polovico, ki se razide/loči, ne glede pri kateri starosti so prišli skupaj.

Torej čisto po občutku. Če vama je do poroke, se poročita. Če vama ni, ostaneta tako, kot sta.

Čestitam na pravilnem postopku življenja.

se bos porocila zaradi drugih ali zaradi sebe?

jaz sem bil 37, on pa 36, ko sva se poročila. otrok je prišel leto in pol kasneje

A se poroka splača al ne?!!!!! Že na podlagi tega vprašanja je odgovor: NE!!! Ker vidva očitno sploh ne vesta, zakaj bi se poročila. Nobena diskusija več potrebna.

Aja, samo še v tole se moram obregnit: Sem sveža štiridesetletnica. Na višku življenjskih moči. Urejeno podstrešje, urejena družina, karierno v špici, telesno pripravljena, z novo hišo, finančno preskrbljena. Tudi slučajno se ne počutim na začetku starosti in ne zamenjam za svoja dvajseta nikoli. Nisem pa poročena;-)

Ko sem prebrala prve vrstice, tism.to, sva že v letih…..Sem mislila aha, ena dva ki jih že štejeta nekje 50, 60,….Potem pa zapišeš 36,….!!??
37 je že začetek starosti?? hehehehh……??? no , ne bomo komentirali tega….
U glavnem, da vama povem, ker sta pač že stara,……. Zakaj bi se na stara leta šla ženit? To delajo mladi, ne pa vidva….
Skupaj sta komaj 2 leti….Ajajajajj…..Hmm…. A se ni bi še malce spoznala?? Sta dala že kakšen konkreten problem skozi? Dajta no malo razmislit. Če se nista mlada ženila, zakaj bi se stara kriplja zdaj mogla ženit? Predstavljaj si, stara nikakva ženska, bedasti, predebeli ženin….Uff…..Razmizlita no malo!

Ti si bil xx, on pa xx.
A otroka vama je rodila nadomestna mati? :O

Madona…

Jst sem 46, pa imam več kondicije in zgledam pri teh letih bolje, kot v 20ih….

A ti meniš, da je to “starost” zato, ker si postala malo bolj pasivna, morda bolj okrogla, nepremigana, pa da je to to – preprosto že starost?

Ženksa, po 45 em šele spet začneš uživat, tudi če se začneš ukvarjat malo več s športom ( naprimer 3x tedensko) spet pridobivaš mišično maso. Uživaš, ker imaš več časa zase in za partnerja, saj so otroc že skoraj iz pubertete ( današnje povprečne družine, ki začnejo otroke rojeva pr 30ih napirmer). Ti se pa že med stare šteješ? Ne vem, no. Zamisli se.

Pa lp od ene, 18let poročene…

Pa dajta no prjatlom pa žlahti malo veselja narediti. Naj se najedo in naplešejo. 😉

Tale komentar mi je všeč:

A se poroka splača al ne?!!!!! Že na podlagi tega vprašanja je odgovor: NE!!! Ker vidva očitno sploh ne vesta, zakaj bi se poročila. Nobena diskusija več potrebna.

Aja, samo še v tole se moram obregnit: Sem sveža štiridesetletnica. Na višku življenjskih moči. Urejeno podstrešje, urejena družina, karierno v špici, telesno pripravljena, z novo hišo, finančno preskrbljena. Tudi slučajno se ne počutim na začetku starosti in ne zamenjam za svoja dvajseta nikoli. Nisem pa poročena;-)

Avtorica na Forumu gotovo piše kaj v stilu: Vlak povozil 39 letnega starčka ali kaj podobnega.

Jaz ji lahko odpišem – mar ne vesta, da se življenska doba podaljšuje in bo znašala 120 let? Vsaj tako piše v Sv. pismu, da nam je dano živeti po Božji volji. Vse, kar prej pocrka, je sad čl. hudobije (ne se izgovarjat na Satana!).

Torej, naredita 4 otroke (seveda po poroki!!!), za poroko pa kar korajžno!

Če ste v zadregi, kdo vam bo igral, se obrnete name.

Vesel oče

Ce si to zelita zakaj pa ne
Leta ne igrajo nobene vloge

New Report

Close