Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Moja debela prijateljica ves čas izpostavlja moje nepopolnosti

Default avatar

suhica90

Moja prijateljica z 80 kg (sama jih imam komaj 50), obe sva enako visoki pogosto izpostavlja moje napake, na katere nimam vpliva: svetlo polt, malo krive noge, goste lase ... Včasih imam prav občutek, da bulji vame, me preverja in kontrolira vsako pikico na meni.

Saj sem ji že povedala svoje, ampak zakaj še vedno velja, da se debelim ne sme nič reči, na vitkih pa je treba iskati napake?

Mimogrede, jaz svojih napak ne jemljem negativno, so mi prav simpatične, zaradi njih sem jaz jaz in vsi smo zaradi njih unikat. To sem ji tudi povedala.
Default avatar

enadebela

suhica90 je napisal/a:
Moja prijateljica z 80 kg (sama jih imam komaj 50), obe sva enako visoki pogosto izpostavlja moje napake, na katere nimam vpliva: svetlo polt, malo krive noge, goste lase ... Včasih imam prav občutek, da bulji vame, me preverja in kontrolira vsako pikico na meni.

Saj sem ji že povedala svoje, ampak zakaj še vedno velja, da se debelim ne sme nič reči, na vitkih pa je treba iskati napake?

Mimogrede, jaz svojih napak ne jemljem negativno, so mi prav simpatične, zaradi njih sem jaz jaz in vsi smo zaradi njih unikat. To sem ji tudi povedala.

No ja, to vsekakor ni tvoja prijateljica. Gosti lasje nepopolnost? To je občudovanja vredno. Svetla polt pa je tudi lahko prednost. Te vsaj nimajo za migrantko z juga, če greš recimo v Avstrijo, Nemčijo in si sprejeta. Na take, s temnejšo poltjo, že Slovenci gledamo z nezaupanjem. Bolj greš na sever, bolj je svetla polt zaželena, temnejša pa sumljiva.
Ne bi rekla, da se debelim nič ne sme reči. Sem debela in toliko žaljenja, posmeha, žaljivk še nisem doživela nikoli prej kot sedaj, ko sem se zredila.
Default avatar

že večkrat videno

V kolikor ti naprej meče tvoje "nepravilnosti", ni nič narobe če ji tudi ti vržeš težo naprej. Pa boš potem videla njeno reakcijo. Če bo zelo zamerila, ne glede na svoje pripombe, potem je zlobna in te hoče namerno prizadeti s svojimi izjavami. Če pa njena reakcija ne bo burna, pa tudi njene pripombe niso tako slabo mišljene. Poskusi, pa boš videla ali je sploh tvoja prijateljica ali te samo izkorišča za družbo.
Default avatar

mvdg

Pojdi stran od nje, to ni prijateljica, ampak neprijateljica.
Default avatar

barraco

daj reči ji da je debela kuzla pa se je znebi
Default avatar

jhzt

A sta še najstnici? Če sta, si najdi drugo prijateljico. Če nista, pa odrasti, prosim.
Default avatar

mirno pozor

Kdaj je pa to veljalo, da se debelim ne sme nič reči??? Ob prvi priliki ji povej, da zgleda grozno, ker ji loj visi pod pazduhami in da se ji zadaj celulit vidi čez kavbojke.
Default avatar

logično

Ženska je zakompleksana ker se zelo dobro zaveda svojega "stanja" in s spravljanjem nate odvrača pozornost od sebe.

Zahvali se ji za prijateljstvo in blokiraj številko.

Mimogrede, ti na svoje "nepravilnosti" nimaš vpliva (čeprav prvič slišim, da so gosti lasje slabost?!), ona pa na svojo ima. In to jo verjetno žuli. Ampak kot rečeno, zakaj bi morala biti njen filter?
Default avatar

Pop2

Izpostavlja tvoje “slabe” lastnosti zato, da si prikrije tiste, katere občuduje (telesna teža?). Zaradi slednje ima občutek manjvrednosti, zato te želi v svojih očeh razvrednotiti.
Če te njeno ravnanje prizadane, pojdi stran. Če ti je vseeno in jemlješ to, kot da so njeni kompleksi in nimaš ti nič s tem, potem je ok. Problem pri teh stvareh je, da večkrat kot jih slišiš, bolj ti gredo na jetra. Nekje se ti uskladiščijo in potem jih privlečeš na plan, ko jih najmanj rabiš.
Jaz ne bi želela imeti stika s toksičnimi ljudmi, ki ti želijo nabiti manjvrednostne občutke. Že namen kaže na nekaj zelo nezdravega. Takih ljudi se izogibam v velikem loku. Ko sem bila mlajša, so mi predstavljali izziv. A potrditve od njih nisem nikoľi dobila. Danes jih prepoznam hitro in e jim umaknem.
Default avatar

antilopa

Pop2 je napisal/a:
Izpostavlja tvoje “slabe” lastnosti zato, da si prikrije tiste, katere občuduje (telesna teža?). Zaradi slednje ima občutek manjvrednosti, zato te želi v svojih očeh razvrednotiti.
Če te njeno ravnanje prizadane, pojdi stran. Če ti je vseeno in jemlješ to, kot da so njeni kompleksi in nimaš ti nič s tem, potem je ok. Problem pri teh stvareh je, da večkrat kot jih slišiš, bolj ti gredo na jetra. Nekje se ti uskladiščijo in potem jih privlečeš na plan, ko jih najmanj rabiš.
Jaz ne bi želela imeti stika s toksičnimi ljudmi, ki ti želijo nabiti manjvrednostne občutke. Že namen kaže na nekaj zelo nezdravega. Takih ljudi se izogibam v velikem loku. Ko sem bila mlajša, so mi predstavljali izziv. A potrditve od njih nisem nikoľi dobila. Danes jih prepoznam hitro in e jim umaknem.
Podpis. In, dober izraz si uporabila "toksični ljudje". :))
Default avatar

dyrect

Lej, če ti našteje vse to, potem ni problem v krivih nogah, ampak hoče povedati, da si v bistvu grda. Samo noče lih direkt.
Default avatar

dyrect

Lej, če ti našteje vse to, potem ni problem v krivih nogah, ampak hoče povedati, da si v bistvu grda. Samo noče lih direkt.
Default avatar

Ja reci ji

Ko prvikrat omeni tvoje "napake", ji reci, ah, raje to kot da bi imela tvoje kg. Simple.
Default avatar

antilopa

Še najbolj jo boš zafrknila, če boš rekla, da je pač tako, da ne more vsak biti tako idealen kot je ona. Potem boš videla njeno reakcijo. Če bo verjela tej tvoji navedbi (da je idealna), je itak toliko ubrisana, da ji ni pomoči. Če pa bo znala brati med vrsticami, ji bo pa takoj jasno.
Default avatar

Malo je gor dobila

suhica90 je napisal/a:

To se je tudi meni dogajalo. Non stop od enih in istih "tamocnih" Potem sem pa eni rekla: ooo lej jo, ti si pa spet malo gor dobila, ane?! Drugi sem priznala, da zal ne opazim, da je shujsala pol kile, itd... Pa so nehale. Od prve do zadnje.
Jaz nimam nobenega moralnega zadrzka okrog debelosti vec. Sej niste ogrozena vrsta matr, debele ste!
In se zleht povrh.
Default avatar

QBR

Samo, 50 kil je pa res hudo. Si pravi spomenik lakote.
Z veseljem bi ti odrezal kajlo kruha.

Živc na kubik

suhica90 je napisal/a:

"Prijateljica" oz. znanka se zaveda lastnega problema prekomerne telesne mase. Vse pridige o samozavesti in kako se dobro počuti so zlagane. Noben človek se ne more počutiti dobro če ga obdaja prekomerno salo. To je nepotreben balast za telo, ki v skrajbih primerih konkretno omeji gibalne sposobnosti. Dvomim da se kdo lahko dobro počuti oz. tak človek verjetno še nikoli prej ni bil vitek in gibčen ker drugače bi razumel razliko.

To počne zato da se bolje počuti. Načeloma si nabira lažen občutek primerljivosti. Ljudje to radi počno če so nezadovoljni s sabo, potem se osebno vtikujejo v ostale in jih v skrajnem primeru tudi psihirajo oziroma izvajajo nasilje. Vse za to da pridobi 5 minut občutka moči ker tako močno trpi samoponos.

Pa da se razumemo. Bodybuilderji so isti šit. Nekdaj ffustrirani suhci ki prerasejo v ekstrem in nato vsakemu vsiljujejo #protein #protein #gym ter pametujejo o prehrani in trdem delu. Četudi niso več suhci je kompleks v glavi ostal zakoreninjen.

Pomni. Vsakdo, ki se bo spravljal nate na osebni ravni se zagotovo spopada z osebnim problemom. Normalno bitje ki je samozavestno, tujih napak sploh ne vidi oz. ga ne zanimajo.

Oddalji se od nje, še prej pa ji naredi uslugo in ji direktno izpostavi da ima probleme s seboj. Naj čas in energijo preusmeri v švicanje in načrtovanje zmernega jedilnika.

Pač... včasih ljudi strezne šele arogantna opomba. Seveda ne čez noč, a dokler se take ljudi samo treplja po rami "sej bo bolš" , se ne bodo nikoli spravili v red.