Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zakaj so trgovine zaprte v nedeljo, 20. maja? Je res kakšen praznik?

Default avatar

nizniz

Na Nizozemskem imajo tudi ta praznik.
Default avatar

pocrkite od lakote

Nevedna sem je napisal/a:
Kaj sem vidila včeraj v Šparu? Napis, da je ZARADI PRAZNIKA njihova trgovina v nedeljo, 20.5., zaprta. Kakšnega praznika? Ker je nedelja? Zato?
Hkrati pa tudi v Mercatorju obvestilo, da je trgovina 20. 5. zaprta. Kaj se dogaja? Govorim pa o dveh hipermarketih, obe trgovini v KR, ki sta bili do zdaj ob nedeljah vedno odprti.
Poglej na koledar, kjer ugotoviš, da imajo v A, D, F, H, in I, PRAZNIK. tOREJ KAJ TI NI JASNO??

Itak je pa NEdelja, ki ima z namenom tako ime.
Default avatar

nima veze s tem

nizniz je napisal/a:
Na Nizozemskem imajo tudi ta praznik.
Mimo sekaš: avtorica "Zato" trdi, da je Špar v nemški lasti, kar pa nima zveze s tvojim odgovorom....
Vse je ponemčila - Lidl Hofer, ša je še Špar vrgla v ta isti cekar..... :)
Default avatar

Vsi v Avstrijo

Trgovci vas bodo to nedeljo tam pričakali razširjenih rok in nasmejanih obrazov 😅....
Default avatar

sekaš mimo

Vsi v Avstrijo je napisal/a:
Trgovci vas bodo to nedeljo tam pričakali razširjenih rok in nasmejanih obrazov 😅....
mimo sekaš, da ni res - v nedeljo so v Osterreicheriji trgovine tako ali tako zaprte, tudi če ni praznik.

v Italiji pa so odprte, zagotovo, vsi prehrambeni veči trgovski centri.
Default avatar

hehe he

:))))
Default avatar

Ulala88

Sem danes isto videla na vratih tako Mercatorja ter Lidla. Za Binkošti trgovine še nikoli niso bile zaprte. Vsaj jst se ne spomnim, da bi kdaj bile. Ob nedeljah v trgovino drugače ne hodim dosti (mogoče parkrat na leto) ampak je vseeno fajn, da so odprte. Zakaj pa ne? Zakaj bi morale biti trgovine zaprte ob nedeljah? Kaj pa v tujini, kjer imajo nekje vse trgovine odprte 24/7?
Default avatar

Urban 124

Ulala88 je napisal/a:
Sem danes isto videla na vratih tako Mercatorja ter Lidla. Za Binkošti trgovine še nikoli niso bile zaprte. Vsaj jst se ne spomnim, da bi kdaj bile. Ob nedeljah v trgovino drugače ne hodim dosti (mogoče parkrat na leto) ampak je vseeno fajn, da so odprte. Zakaj pa ne? Zakaj bi morale biti trgovine zaprte ob nedeljah? Kaj pa v tujini, kjer imajo nekje vse trgovine odprte 24/7?
Jutri nabavi vse, da ne boš v nedeljo stradala!
Čeprav pošteno, ti en dan posta ne bi škodoval, vsaj glede na tvojo kilažo...
Default avatar

v italijo

V Italiji pa res.
Default avatar

Največji problem

Največji problem vsega skupaj ni to, da so kakšno nedeljo trgovine zaprte za vse. Ampak to, da določene skupine zaposlenih zdaj v nedeljo sploh NE SMEJO delat. To je diskriminacija teh delavcev, ki v nedeljo, ki je najbolje plačan dan, ŽELIJO delat. Mame z otroki, samohranilci z bolnimi otroki, kaj pa oni rabijo denar? Doma naj bodo!

To faljeno dušebrižništvo samo za nekatere, s katerim se jim dejansko škodi, je največji problem. Ljudje hočejo IZBIRO. Tako zaposleni, kot tudi kupci. In je svinjsko, da se nekaterim kar diktira, da ne smejo delat.
Default avatar

Največji problem

Seveda pa kupci lažje preživijo nenakupovanje v nedeljo kot samohranilci in matere izpad nedeljskega, višjega dohodka. To je v bistvu samo še ena mala spodbuda več, DA OTROK NIMAŠ.
Default avatar

mufffin

Mojca iz mesta je napisal/a:
Mojca s kmetije je napisal/a:
Ja porkaflek! A ne gre kakšen dan brez trgovine? Gledam tiste ameriške preperje, ki imajo 1 letno zalogo hrane. Grem stavit, da ima povprečen Slovenec vsaj 2 mesečno zalogo (moka, sladkor, testenine....) Pa ne zdrži brez trgovine, ker nima cajta kuhat.

Malo si zgrešila point. Ne govorimo tukaj o tem, da ljudje ne bi zmogli zdržat brez trgovin v nedeljo, ampak o tem, ali je prav, da Spar kot razlog, zakaj bo trgovina v nedeljo zaprta, navaja CERKVENI praznik.
Za državni praznik se razume, za cerkvenega pa ni tako samoumevno.
Ne, ni prav.
Default avatar

upokoje3nk

Točno tako, bravo.
Default avatar

protiustavno

Postajamo katolibanska država.
Default avatar

plačilo diskriminacija

In da se -logično- delodajalec zdaj toliko težje odloči, da bo zaposlil npr. mamico direkt s porodniške. Če ima delodajalec trgovino v nakupovalnem središču, je logično, da potrebuje delavce tudi za nedelje. In če potencialna kandidatka NE SME delati nedelj, zgubi skoraj vse možnosti za zaposlitev. Že zdaj se je morala otepati s strahovi, da bo ves čas na negi, zdaj je pa še huje. V bistvu res diskriminacija.

Raje bi se morali boriti za res dobro plačilo ob nedeljah, tko da bi trgovec resnično preračunal, ali je dovolj izplena ali ne.

Delavec bi bil pa tako dobro plačan, da bi rad delal nedeljo - seveda s prostim dnevom čez teden.

Kot je nekdo zgoraj napisal, res je to faljeno dušebrižništvo, lažno in nepravično.
Default avatar

kje so te trgovke

Sem pred časom govorila s parimi trgovkami, pa nobeni ni do dela v nedeljo. Kje torej so tiste, ki jim je kratena pravica do dela? In zakaj ne bi bile v nedeljo odprte tudi upravne enote, avtomehanične delavnice, banke, knjižnice, zavarovalnice. Glede na sodne zaostanke bi morala delati tudi sodišča.
Default avatar

kje so te trgovke

Sem pred časom govorila s parimi trgovkami, pa nobeni ni do dela v nedeljo. Kje torej so tiste, ki jim je kratena pravica do dela? In zakaj ne bi bile v nedeljo odprte tudi upravne enote, avtomehanične delavnice, banke, knjižnice, zavarovalnice. Glede na sodne zaostanke bi morala delati tudi sodišča.
Default avatar

ravno tukaj

kje so te trgovke je napisal/a:
Sem pred časom govorila s parimi trgovkami, pa nobeni ni do dela v nedeljo. Kje torej so tiste, ki jim je kratena pravica do dela?
Ravno tukaj je ena napisala, da je takšna. Seveda, če nalašč spregledaš, potem ne moreš videti.
Default avatar

ravno tukaj

Na prejšni strani, za tiste res slepe:
jpjp je napisal/a:
Tako je. Sem mama otroka do treh let. Imam zanesljivega partnerja, očeta otroka, ki ob nedeljah brez problema čuva. Jaz sem pa včasih z veseljem na nedeljo več zaslužila. No, zdaj mi pa kolektivna pogodba to prepoveduje. Nisem zadovoljna, res ne.

Ker tisto eno nedeljo na mesec ali dva za večjo plačo mi pa res ni bil problem oddelat. Pa še ta mala je imela en lep dan in atija samo zase.

Zdej ne smem.

Absurd.
Default avatar

tiste ki jamrate

da ne morete delat v nedeljo, a vam vse dedci naredijo in prinesejo k riti? spravite se kuhat pospravljat, peglat pa ne boste same sebi odveč.