Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je pri vas doma seks tabu tema?

Ali je pri vas doma seks tabu tema?

Se lahko o tem odkrito pogovarjate z druzino, kolegi?
Kako otrokom razlozite, ali pustite da sola in zdr vzgoja v njej opravi svoje?

In vsa zasebna druženja se prej ali slej končajo z debatami o sek.su, varanju, masaži prostat ipd.

Jaz sm se o tem pogovarjala čist bp s starši, bratom, kot seveda tud s frendicami oz frendi.

Ne ni tabu tema. Z otroci (bolj s hčerko se pogovarjava tudi o tem seveda prilagojeno njeni starosti)
S prijateljicami pa itak da govorimo tudi o tem če nanese beseda zakaj pa ne bi

Moji starši so do konca zavrti kar se te teme tiče. Sama sem se z otrokoma (seveda tudi mož) vedno o vse pogovarjala, sploh s hčerko. danes sta otroka odrasla in še večkrat tema nanese na kaj od sexa.
S prijatelji, mah nič resnega nikoli o sexu, le z eno res dobro prijateljico si poveva čisto VSE. Tudi to, s kom ga je katera “biksala” ali ga še ….

S starsi in druzino ne. S kolegi pa vse, vcasih dobesedno vse 😉

o seksu ne razglabljam. Je intima dveh in ne javnega obcestva. Nobene potrebe, da se o tem govori. Kot tudi nobene potrebe, da se razlaga o izlocanju. To je pa recimo intima posameznika.

Itak, jaz razlagam o vseh pozah in kako in kaj nama paše..haha
Pa kolk prostitutk sm probu punc razlagam, pa da sem enkrat eni zneta hotu lizat pa ni blu zarad smella 🤮 v glavnem vse z vsemi hhh

Ko sem bil majhen, je bilo tako. Tabu. O tem se ni govorilo, še delalo ne. Tu pa tam kakšen masten vic.

Sedaj, ko sem sam oče, nadaljujem s to tradicijo. Seveda brez mastnih vicov.

Zdi se mi prav, da se o tem ne govori, kvečjemu anonimno piše tukaj na Forumu.

Vesel oče

Jaz sm se o tem pogovarjala čist bp s starši, bratom, kot seveda tud s frendicami oz frendi.
[/quote]
Sick!

Seveda je, še z ženo se o tem ne pogovarjava pa tudi sexava ne. Pač “ne čuti potrebe”.

S starši niti ne. Če že, smo te teme obravnavali bolj tako na splošno, nihče pa ni razlagal svojih izkušenj. S prijateljicami smo o tem veliko govorile v najstniških letih, ko smo vse to še odkrivale in je bilo itak vse vznemirljivo, pa veliko stvari še nismo vedele. Sedaj kot odrasla oseba se o tem s starši ne pogovarjam, s prijateljicami pa tudi redko. Pa še to bolj na splošno, naprimer ena od nas pove, da sta z možem pogrešala spolnost med nosečnostjo, ker zaradi rizične nosečnosti nista smela. Ne razlagamo pa si kaj počnemo. To je intima dveh in če je karkoli, se (vsaj jaz) o tem pogovorim s partnerjem. Otroci pa o tem niso še nič vprašali. Zaenkrat samo to, kje zraste dojenček. Odgovor, da zraste v trebuščku od mamice in potem pride “ven” v bolnišnici, jim je do sedaj zadostoval in niso spraševali dalje. So še majhni in očitno niti ne razmišljajo o tem. Ko bodo vprašali, pa jim bova skušala razložiti starosti primerno. Moje mnenje je, da to ne sme biti tabu, hkrati pa mora vseeno imeti neko zdravo mejo, kaj je za tuja ušesa in kaj ne. Kje je ta meja pa vsak zase določi.

Tamal je še premajhen da bi se o tem pogovarjal z njim, s prijatelji pa nikoli. Glede na to, da sem poročen se mi zdi bedno do moje, da bi jaz tam z enimi kolegi ob pivu razglabljal neke seks tematike, ker bi to lahko povezali z njo… Brez veze. Kaj koga briga kako se midva dol dajeva. Je velik drugih tem, pa bolj zanimivih. O seksu pa se pogovarjam samo z ženo in tudi kšn film sva si že skupaj pogledala.


Sick!
[/quote]

In zakaj je po tvoje to bolano?
Sej se nismo pogovarjal o ne vem kakšnih podrobnostih. So mi mal razložil o vsem tem, ko me je pač začel to zanimat in to je to. V družbi pa itak, 100 ljudi 100 čudi, eni bi zlajal vse živo, eni pa intimo raj obdržimo zase.


Z otroci se že pogovorim na njim primeren način, z možem tudi, s prijateljicami, starši in ostalimi pa le do ugotovitve, da brez privlačnosti in seksa dobre zveze ni. In obratno, če so v zvezi zamere in nerazčiščene stvari, seksa ni.. sicer pa o tem ne razglabljam z ljudmi

Krasno napisano:

da brez privlačnosti in seksa dobre zveze ni. In obratno, če so v zvezi zamere in nerazčiščene stvari, seksa ni.. sicer pa o tem ne razglabljam z ljudmi

Sem se spomnil na en dogodek, ko sva z bivšo obiskala dobra prijatelja (ona znana pisateljica, pravljičarka, meni je bila od nekdaj zelo privlačana, a kaj, denar je denar in je žla z bogatejšim…. on politik, seveda SDS), dve hčerki,…. in ona nenadoma (brez da bi kdo namignil ali kaj vprašal), ko sva sedela pri mizi in nama je stregla:

– midva pa več ne seksava

– mož je brzostrelec (ta čas, ko je šel v kevder nekaj iskat)

Oba z bivšo sva se začudila in nisva črhnila niti besede….

Očitno je morala to bolečino dati iz sebe….bivša pa je bila od takrat naprej pozorna, da ne bi šel kdaj sam na Šmarno goro (prijatelja živita v vili tam spodaj) in se mimogrede oglasil pri njej….se šel npr. tuširat. Hecne, te ženske….

Vesel oče

noben SDS politik ni ne vem kako bogat ker so pošteni in ne kradejo tako kot komunisti. Predvsem so to dobri ljudje ki jom je mar za državo in Slovence. Večinoma so vsi tudi zelo dobri ljubimci. tako da če je to res kar je rekla, potem je ona sigurno levičarka ki se je z njim poročila samo zati da bi ga uničila ali pa so mu jo celo tisti z murgel podtaknili.

New Report

Close