Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Leto in pol star otrok želi jesti samo čokolado – kako rešiti problem?

Leto in pol star otrok želi jesti samo čokolado – kako rešiti problem?

Pozdravljeni,

leto in pol stara hčerka živi predvsem od Kinder čokolade, enega konkretnega obroka na dan in od dojenja.

Kako naj jo odvadimo od čokolade? Ko postane lačna, gre v shrambo in kaže na prostor, kjer je shranjena Kinder čokolada. Če ji ne damo, cepeta in histerično joče. Ko pa jo dobi, pa cepeta in maha z rokami od sreče.

Naredili smo vse, da to tega ne bi prišlo (delali smo Baby Book priročniku), vendar ko je enkrat poskusila čokolado, se je vse obrnilo na glavo.

Kakšen nasvet, kako zadevo rešiti

Hvala.

Nehate jo kupovat. Ko bo videla, da ni, bo odnehala. Bo verjetno še kakšen izpad ali tri, ampak bo hitro ugotovila.

To pa meni zelo spominja na zasvojenost s sladkorjem …

Saj niste resni!

Čokolade ne imejte doma.
Naj se meče po tleh po mili volji, čokolade ni.
Eno in pol letni otrok vas že terorizira in komandira. Čestitam.

Vsak otrok želi čokolado… Ne je imet v shrambi oz se ji da vedet, da dobi košček čokolade enkrat na dan po jedi in si potem umije zobe. Če ne je drugega je ne dobi. Sej tudi naši trije bi jo kar naprej jedli, pa so se navadili da ne gre tako.

Pa še nasvet: Ne se bat biti starš. Starši smo zato da učimo, otroku postavljamo meje, jim kažemo lepe in manj lepe stvari. Tudi če cepeta pa trmari, pa se po tleh meče, vsi ostali starši vemo zakaj se gre. Če vas pa že zdaj izsiljuje, se pa ne veselit časa ko bo stara 3…


Leto in pol star otrok je tisto na kar si ga navadila! Sedaj ga vo treba odvaditi! Vse drugo lažeš nam in sebi!

mejana

To sicer ne traja dolgo, vendar bomo morali nujno nekaj narediti.

sajbnj

Ni ravno tako, da nas terorizira in komandira, vendar stvar počasi uhaja iz kontrole, zato bomo morali nekaj narediti.

gost
žblj
Smo malo toksični? Iz tvojega enega odstavka ti povem s 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gotovostjo, da imaš takšne ali drugačne probleme, ki ti delajo resen stres. Žal mi je. Upam, da bo kmalu boljše.

Mislim, ne vem, no, a se vsi hecate ali pa je ta svet res šel v Q?!

Problem vam je čokolada, da pa 1,5 letnica živi praktično od dojenja, to vam pa ni problem????

Mala ima 1 normalen obrok na dan, ostalo je dojenje in ko cepeta, še čokolada.
Normalno, da je otrok lačen, saj ga dojenje ne zasiti dovolj in kalorije mora nekje notri prinest! Torej zahteva čokolado, ki dobro nasiti, dvigne sladkor in še okusna je, kaj pa naj bi drugega?

Avtorica, začni hranit otroka, pa ne bo imel več take potrebe po čokoladi.

kdo ima probleme? :)))
kdo je otroka navadil na cuker?
na mesto čokolade postavi sadje … seveda, če hočeš 🙂


Ko boš prvega otroka odvadila, da je kar hoče, lahko debatirava dalje! Do takrat si samo revše, ki nima pojma o mulariji!

Tolk star otrok je odvisen od tebe in tvoje prehrane. Ampak očitno ima tamala vse pod komando. Če ne boš vzela vajeti v svoje roke, boš žrtev lastnega otroka na vseh področjih.
Kaj narediti? Ne kupuj čokolade, naj cepeta v nedogled.

jaz sem to priredila. Če ni, še otrok ne izsili. Pika . Amen.

Pri letu in pol moja otroka še nista poskusila čokolade. Kasneje pa sta jo dobila kdaj pa kdaj po obroku v primerni količini. Če bi pa kateri od njiju cepetal in kričal za čokolado, pa je sigurno ne bi dobil.
Sedaj sta oba osnovnošolca in lahko sama vzameta čokolado iz omare, če se jima zahoče, pa tega ne naredita vsak dan in tudi, ko jo vzameta, vzameta zmerno količino.

Kaj sedaj naredit, ko otrok nori zaradi čokolade? Kot so napisali že drugi. Ne imejte čokolade doma, pa bo. Lahko pa pričakujete še kar nekaj norenja, ker je do sedaj to dalo ugoden rezultat = čokolado.

Kaj naj ti rečem, svojemu otroku privzgajaš odlične prehranjevalne navade:-(

Pri tej starosti bi bilo zelo zaželeno, da otrok sladkorja še niti poskusil ne bi, kaj šele, da bi bil čokoholik.

Kar si skuhala, boš še pojedla, kajne? Pa upam, da ne zajebeš otroka do konca.

Kakšno dojenje pri letu in pol in kakšna čokolada?
Nema dojenja in nema čokolade!
Začnite že enkrat kuhat!
A štedilnika nimate pri bajti?

Avtorica, tale komentar si vzami v razmislek. Kaj pa če je mala res lačna?
Nehaj kupovati čokolado in jo pitati s sladkorjem. Namesto tega raje poskrbi, da bo imela več kot 1 obrok na dan. Preberi si, kaj in koliko naj bi otrok pri 1 letu in pol jedel, ali pa vprašaj njenega pediatra. Ne vem, nisem strokovnjak, ampak zdrava kmečka pamet mi pravi, da je 1 obrok na dan premalo.

Avtorica, tale komentar si vzami v razmislek. Kaj pa če je mala res lačna?
Nehaj kupovati čokolado in jo pitati s sladkorjem. Namesto tega raje poskrbi, da bo imela več kot 1 obrok na dan. Preberi si, kaj in koliko naj bi otrok pri 1 letu in pol jedel, ali pa vprašaj njenega pediatra. Ne vem, nisem strokovnjak, ampak zdrava kmečka pamet mi pravi, da je 1 obrok na dan premalo.
[/quote]
en obrok na dan dobi pes

madonca, to je za odvzem otroka 🙁

Probaj ji dat hrano. Nekje sem brala, da naj bi leto in pol stari otroci potrebovali hrano. Tako ta pravo, ki se prezveci.

Ne spomnim se, kdaj sem prvič poskusila čokolado, a pri nas doma je bila vedno v shrambi, tudi v času pomanjkanja čokolade v bivši Jugi je mama poskrbela, da je bila v shrambi vedno čokolada in čeprav sem zelo sladkosneda, ne jem vsak dan čokolade in jo jem v zmernih količinah.

Sin je dobil prvič za probat čokolado pri 3 mesecih, za štos. Da jo je dobil za jest, se ne spomnim kdaj točno, ampak z uvajanjem trde hrane smo uvajali tudi čokolado in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jo je jedel pred 10. mesecem. Pri nas doma je vedno v shrambi čokolada, pa ne ena, ampak več različnih, dostop nikdar omejen, pa si je vedno vzel zmerno količino in še to ne vsak dan, še zdaj pri 20+ je tako.

Prijateljica ima dve deklici, starejša sigurno ni videla čokolade vsaj do drugega leta, mlajša verjetno podobno, pa je ena noa na čokolado in bi je pojedla kolikor ji daš, druga pa poje 3 koščke na leto.

Tudi moji so bili dolgo dojeni, a zobje otrokom zrastejo z razlogom. Tu so, da otrok okuša različno hrano, različne okuse, trdoto, grize, si grižljaje sadja, zelenjave sam nosi v usta in se poskuša nahraniti sam.
V tem obdobju naj je čim manj soli, čim manj sladkorja, predvsem pa nobene kemije, kar kinder čokolada vsekakor je. Nauči jo na različne okuse, naj odkriva hrano tako, da se hrani sama, dojenje pa prihrani za jutranje in večerno cartanje.

Toliko star otrok nima kaj čokolade jest, kaj vam je…
1. čokolade ne imej doma
2. če jo imaš, je imej malo, dva tri koščke in ji daj vse in razloži, da ni več

Ti si mama in ti moraš imeti vajeti v rokah pri tako majhnem. Če ji je hudo zaradi tega, jo potolaži. Objemi, pelji na sprehod, ponudi kakšno aktivnost, ki jo ima rada.

Perfect mother, mislim, da razumem, kaj želiš povedat. Da je od otroka odvisno ali bo nor na čokolado ali ne. In s tem se zelo strinjam.
Tudi pri nas je eden bolj izbirčen in zelo sladkosned kot drugi. Mislim pa, da če bi temu sladkosnedu že pred enim letom ponujala čokolado, bi imela še večje težave pri uvajanju druge goste hrane. Pa nekako tudi ne razumem, zakaj bi tako majhen otrok potreboval čokolado.

Dokler otroku ne daš za probat čokolade, ne veš ali bo nor nanjo ali ne. Torej prihraniš sebi veliko borb in njemu stisk, če mu čokolade ne ponudiš tako zgodaj.

Točno tako.

Sicer pa ne vem, zakaj tako majhen otrok sploh je čokolado? Moja je pri letu in pol jedla hrano in ne čokolad. Kar je bilo čokoladnega, je bilo včasih malo posipa na zdrobu in mlečnem rižu (če že).

Se pridružujem mnenju ostalih. Če čokolade ni, je ni. Počasi bo že nehala. Ampak je res, kot pravi ena, itak da hoče čokolado. 1 obrok na dan + dojenje? To je jedilnik za 6 mesecev starega dojenčka, ne pa za leto in pol starega otroka. Si ti normalna? To je premalo, zato se tudi nikakor ne more najesti čokolade. Tudi moji so vsi zmešani na čokolado, a ko se pošteno najejo kosila, jo gladko odklonijo, tudi če jim jo ponudim. Torej, če hočeš rešiti problem, moraš napraviti dve stvari:
– ne kupuj čokolade
– daj otroku jest!! Ampak hrano, ne svoje dojke.

Ne vem, kaj piše v Baby book priročniku, a dvomim, da piše, da se pri 1,5 letu otroku daje samo en obrok na dan + dojenje. Zato se temu, kot je napisala zgoraj – taka hrana je za pol leta starega otroka. Ker je punčka lačna po dojenju, in se je navadila na čokolado, jo pač hoče.

Zato je prva naloga – dati ji bo treba še dodatne obroke. Če imaš težave s kuhanjem, se gotovo najdejo recepti in strani za nasvete.

New Report

Close