Forum.Over.Net

Politični čvek

Kaj se dogaja na politični sceni? Če so že naši voditelji, se lahko o njih in njihovem delu tudi pogovarjamo, saj je politika del našega vsakdana in zaradi nje smo tam, kjer smo. Skupaj smo v dobrem in slabem.
Forum je nemoderiran in uredništvo ne odgovarja za komentarje, si pa pridržuje ppravico tudi do izbrisa tem brez obrazložitve.

Moja prijateljica je rekla: ''KAJ pa, če boš tudi ti begunka''

Default avatar

Sovražim take idiote

Spet bom pisala o begunski tematiki. Ja in že večkrat sem in tudi sto procentno ŠE BOM, razen, če me slučajno danes ne zgazi vlak ali kaj drugega.
V teh dneh je bila pri meni sicer že od nekdaj najboljša prijateljica iz Ljubljane. Pogovor je nanesel o beguncih oziroma pribežnikih, sploh zato, ker živim blizu hrvaške meje, kakih 25 km stran.
In ko sem seveda povedala, kako teh večinoma nasilnih in brez kakršnega koli razloga prebeglih Arabcev, Afrikancev in ostalih ciganov ne maram, jih ne bi želela niti srečati od daleč, še manj pa nuditi kakršno koli pomoč (verjetnejše pa je, da bi si postregli itak kar sami) in jih celo sovražim, mi je rekla''PAZI DA NE BOŠ KDAJ TUDI TI BEGUNKA''.
Rekla sem ji, da je to tudi za pričakovat, ko me bo ravno skupina takih kameltrajbarjev nagnala iz lastne hiše in da zame niso to nobeni begunci, kot so bili tisti iz časa vojn od leta 1991, ki so seveda s celimi družinami-starci, ženske in otroci-morali iti v najbližjo varno državo, ki je bila Slovenija.
V tistih časih se mi je zdelo zelo normalno in humano, da jim priskočimo na pomoč od karitativnih dejavnosti do zbiranja in darovanja denarja, tudi sama sem kar dejavno sodelovala.
V teh primerih pa ne vidim pred sabo ljudi, vidim horde nasilnežev, ki imajo samo en cilj OBSTATI IN OSTATI v naših vaseh, mestih oziroma domovih in na silo spremeniti našo kulturo v njihovo, si nas podrediti ali pa trajno likvidirati. To je tisto, kar bi v bistvu morali že ob prvih prebegih storiti mi, ampak izgleda, da veliko Slovencev, ki so sicer fakultetno izobraženi, še vedno med sabo meša JABOLKA IN BUČE, ker razliko med nami in njimi lahko opravičim le s tem primerom. Očitno so Slovenci-iz osrednje Slovenije na sredi Ljubljane na Čopovi pripravljeni postaviti štant s HALAL proizvodi in osvežilnimi pijačami, pa imajo to smolo, da so malo predaleč od obejnega džumbusa.
A je sploh za pričakovati, da bodo Slovenci-predvsem Jankovićevi Ljubljančani nehali biti nekakšni ritolizniki in pokrovitelji vseh barabij, ki si jih vsak dan sproti izmišljuje naša vlada oziroma predvsem njen LEVI DEL?
Default avatar

tole

je za forum POLITIČNI ČVEK.Če bi se pa rada kregala tuki, pa adijo.
Default avatar

morning mist

Glede na idiotizme, ki jih pišeš, je res verjetno, da ne znaš pravilno prečkati železniške proge in te bo torej zgazil vlak.
Default avatar

mehanik1

kaj pa ima ilegalc skupnega s politiko???
Default avatar

mentalna_sirota

Sovražim take idiote je napisal/a:
Spet bom pisala o begunski tematiki. Ja in že večkrat sem in tudi sto procentno ŠE BOM, razen, če me slučajno danes ne zgazi vlak ali kaj drugega.
V teh dneh je bila pri meni sicer že od nekdaj najboljša prijateljica iz Ljubljane. Pogovor je nanesel o beguncih oziroma pribežnikih, sploh zato, ker živim blizu hrvaške meje, kakih 25 km stran.
In ko sem seveda povedala, kako teh večinoma nasilnih in brez kakršnega koli razloga prebeglih Arabcev, Afrikancev in ostalih ciganov ne maram, jih ne bi želela niti srečati od daleč, še manj pa nuditi kakršno koli pomoč (verjetnejše pa je, da bi si postregli itak kar sami) in jih celo sovražim, mi je rekla''PAZI DA NE BOŠ KDAJ TUDI TI BEGUNKA''.
Rekla sem ji, da je to tudi za pričakovat, ko me bo ravno skupina takih kameltrajbarjev nagnala iz lastne hiše in da zame niso to nobeni begunci, kot so bili tisti iz časa vojn od leta 1991, ki so seveda s celimi družinami-starci, ženske in otroci-morali iti v najbližjo varno državo, ki je bila Slovenija.
V tistih časih se mi je zdelo zelo normalno in humano, da jim priskočimo na pomoč od karitativnih dejavnosti do zbiranja in darovanja denarja, tudi sama sem kar dejavno sodelovala.
V teh primerih pa ne vidim pred sabo ljudi, vidim horde nasilnežev, ki imajo samo en cilj OBSTATI IN OSTATI v naših vaseh, mestih oziroma domovih in na silo spremeniti našo kulturo v njihovo, si nas podrediti ali pa trajno likvidirati. To je tisto, kar bi v bistvu morali že ob prvih prebegih storiti mi, ampak izgleda, da veliko Slovencev, ki so sicer fakultetno izobraženi, še vedno med sabo meša JABOLKA IN BUČE, ker razliko med nami in njimi lahko opravičim le s tem primerom. Očitno so Slovenci-iz osrednje Slovenije na sredi Ljubljane na Čopovi pripravljeni postaviti štant s HALAL proizvodi in osvežilnimi pijačami, pa imajo to smolo, da so malo predaleč od obejnega džumbusa.
A je sploh za pričakovati, da bodo Slovenci-predvsem Jankovićevi Ljubljančani nehali biti nekakšni ritolizniki in pokrovitelji vseh barabij, ki si jih vsak dan sproti izmišljuje naša vlada oziroma predvsem njen LEVI DEL?
" kako teh večinoma nasilnih in brez kakršnega koli razloga prebeglih Arabcev, Afrikancev in ostalih ciganov "
Lej, se povsem strinjam z tabo. Mi (NATO) jim pošiljamo dragocene rakete (po približno 1 mio eno), oni pa ne znajo ceniti naše dobrote in mirno in tiho umreti v ruševinah svojih bivališč. Res, skrajno neodgovorno in nesramno od njih.
Default avatar

zdaj vemo

mentalna_sirota je napisal/a:
" kako teh večinoma nasilnih in brez kakršnega koli razloga prebeglih Arabcev, Afrikancev in ostalih ciganov "
Lej, se povsem strinjam z tabo. Mi (NATO) jim pošiljamo dragocene rakete (po približno 1 mio eno), oni pa ne znajo ceniti naše dobrote in mirno in tiho umreti v ruševinah svojih bivališč. Res, skrajno neodgovorno in nesramno od njih.
A, to je torej razlog za naval Maročanov, Nigerijcev, Pakistancev...
Default avatar

rocker

Multikulti je samo izgovor za pranje denarja, in nadaljnje manipulacije nad domicilnim prebivalstvom.
Default avatar

Senza

zdaj vemo je napisal/a:
mentalna_sirota je napisal/a:

Dokler Francija ko(p)lje po praktično celi Afriki (Libija, Maroko, Tunizija, Alžirija, Čad, Slonokoščena obala, Mali, Senegal, Džibuti, Gabon, Centralnoafriška republika, Nigerija...), me to sploh ne preseneča... Ampak jaz sem itak čudna, pravijo tu.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

bmjnbmjnbm

Senza je napisal/a:
zdaj vemo je napisal/a:

Dokler Francija ko(p)lje po praktično celi Afriki (Libija, Maroko, Tunizija, Alžirija, Čad, Slonokoščena obala, Mali, Senegal, Džibuti, Gabon, Centralnoafriška republika, Nigerija...), me to sploh ne preseneča... Ampak jaz sem itak čudna, pravijo tu.
Glej, že v samem štartu ste propagando narobe zastavili s tem refjudžis velkam, ko pa je znano da je refjudžis bolj malo temveč večina prihaja zaradi boljšega življenja na sociali. Ko pa se bo sistem sesul bomo nadrkali mali ljudje ki nimamo popolnoma nobenega vpliva na to kar počnejo NATO in ZDA. Saj zdaj se ozadje počasi razvozlava tudi za nas navadne smrtnike, še posebej odkar se je vključila Rusija, a je že malo pozno. Vi humanitarci pa nam že ves čas lažete in nas zavajate. Ne verjamem namreč da niste vedeli kdo je pravi sovražnik in ste o tem do sedaj molčali.
Default avatar

zelo resen problem

To je zelo resen problem, ljudje se še ne zavedajo, da teh migracij ne bo konca in kraja, migranti se zgrinjajo iz vseh možnih tretjih držav ker so zavohali priložnost, za lagodno življenje brez dela. Zaenkrat večina ljudi tega še ne zaznava, sčasoma bo to postalo zelo moteče in potem adijo varnost in vse kar poznamo sedaj. Saj veste, žabo se kuha počasi, da ne dojame kaj se ji dogaja, samo zaspi in umre. In s temi migracijami je enako, ne jemljite jih zlahka. Prihaja povsem drugačna kultura, srednjeveška kultura in veliko praks, ki jih s seboj prinašajo migranti, so pri nas kazniva dejanja. Ko bo masa migrantov dovolj velika, takrat se bo začelo, kot vidite samo zahtevajo, ste res mnenja, da se bodo tujci prilagodili nam? Ne bodo se, prvič zato ker jih je preveč in posameznik ne čuti potrebe po prilagoditvi, drugič, zato ker jim vera enostavno prepoveduje prilagoditev, tretjič, prihajajo samo mladi moški brez žensk, kaj to pomeni? Porušeno bo razmerje med spoloma, torej bodo ženske res na udaru. Gledano celostno, ogrožena bo celotna država, zamislite si, da nekaj tisoč migrantov želi doseči svoje in začne razbijati po državi? Mislite, da jih lahko kdo ustavi? Nihče..., dobesedno nihče, prepuščeni boste sami sebi. Sploh ženske in otroci so plen migrantov, kdor ne verjame naj se zapelje do Italije.., bo hitro vse jasno. Kakšna zagovornica naj se sama sprehodi mimo migrantskih skupin, ki postopajo po Gorici, ne bo prijetno...., torej ljudje, zbudite se preden bo prepozno. Skpetiki premislite, boste še puščali otroke samo v šolo, če bo polno postopajočih migrantov? V Nemčiji v določenih predelih kjer je masa migrantov velika, so morali starši organizirati varovane prevoze otrok v šolo, saj so bili redno žrtve napadov, tako spolnih kot napadov zaradi ropov in pretepov.
Vsak dan v Slovenijo pride preko 100 migrantov, vsi zaprosijo za azil, se zavedate kaj to pomeni? Azil bo sicer odobren redkim, jih pa ne bodo mogli deportirati kar pomeni, da bodo ostali pri nas. Avstrija je meje zaprla, torej ne bo enako kot 2016, ko smo jih samo transportirali. Kaj pa se zgodi z ljudmi, ki brezdelno postavajo naokrog in nimajo kaj izgubit si lahko zamislite....Do konca leta jih bo cca 10.000, kaj bo potem, ko bodo azilni domovi polni do konca? To je konec vsega kar poznate, če se mej ne bo dobesedno zaprlo in preprečilo prihod. Na nogah je večina Afrike, Bližnjega Vzhoda..., se zavedate kakšne mase ljudi so to? Očitno ne, eni so še vedno slepi in mislijo da gre za begunce. Četudi bi res šlo za begunce, bi jim morali pomagati pri njih doma, drugače z njimi pridejo tudi vsi njihovi problemi, navade in to pomeni, da postajamo tretji svet. Masa migrantov je neusahljiva, dajte pomislite, da vam v vašo občino naselijo nekaj tisoč mladih moških iz povsem druge kulture, se sliši prijetno?
Default avatar

Micka Mandarina

Nikoli ne bom begunka, v mojih žilah teče kri partizanke. Nikoli ne bom stala na strani tujih okupatorjev in če bo treba, bom za domovino dala tudi lastno življenje.
Default avatar

zelo resen problem

Prvič, ko bodo zagovorniki migracij doživeli "doprinos, ki ga migranti nosijo s seboj", se bo plošča povsem obrnila. Ni lepo, da ne upaš več sam v trgovino, da ne upaš več pustiti otroka brez spremstva....
Default avatar

Cockpit

Zame je tisti, ki gre v prvo varno drzavo, begunec, tisti, ki pa gre cez nekaj varnih drzav, ali iz varne revne drzave pa ekonomski migrant. Med begunci so vse sorte ljudi, od dojenckov, otrok, nosecnic, zensk, moskih, pa do starcev, to, kar se pa sedaj dogaja, pa so sami mladi moski, ki iscejo le boljse zivljenje.
Default avatar

ja iščejo ja

Če bi iskali boljše življenje na način, da bi želeli delati in prispevati družbi, ki jih sprejme bi bilo še ok, samo kaj ko je vse prej kot to. Hočejo vse dobrine takoj, brez dela, hkrati pa ne spoštujejo nikogar, ki ni njihov. Migranti so največji rasisti in ksenofobi, ne priznavajo nikogar razen sebe. Vsi mi smo za njih samo sužnji in nič drugega.
Default avatar

mehanik1

dajmo razčistit termine.

begunec...se zaradi vojne, preganjanja zateče v prvo varno državo in gleda, da se čim prej vrne.
ekonomski migrant....z dokumenti, vizami, osnovnim denarjem ali kar koli pač že...urejeno pride v želeno državo, išče delo in se zaposli in ni breme državi.
ilegalec...brez dokumentov luta naokoli čez zelene meje, priložnostno krade, posiljuje, ropa, ko ga dobijo, kriči azil...
Default avatar

točno tako

mehanik, zadel si bistvo!
Default avatar

to niso begunci

Pa ja! To niso begunci, to so EKONOMSKI MIGRANTI.

KAJ PA, ČE BOŠ TUDI TI ENKRAT EKONOMSKI MIGRANT? Tvoja kolegica je ali teroristka in prikrito podpira islamizacijo eu ali pa zabita budalaaa. Alah je znan kot Bog prevarantov,.... the great deceiver...
Default avatar

še ena2

Če si begunec, se ustaviš v prvi varni državi. Torej??? Ekonomski migrant nikoli ne bom!!! Vsi ti begunci niso ubogi...še zdaleč ne, saj jim gre za vse kaj drugega kot varnost!!!
Default avatar

hbr4

Moje mnenje je, da bi ti ljudje morali v državo, ki v njihovi državi povzroča vojno.
Posledice teh migracij bomo prej kot slej čutili vsi. To ne bodo pozitivne posledice.