Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Možu je vse škoda vreči proč – kako se lotiti tega problema?

Možu je vse škoda vreči proč – kako se lotiti tega problema?

Možu je vse škoda vreči proč in bi vse shranjeval, kaj pa če pride prav. Pogovor o tem ne pomaga, kvečjemu je kreg.
Tudi sama nisem kak minimalist, samo njegovo hrčkanje me spravlja ob živce. Ima kdo podobne probleme, kako ste se jih lotili?

Moj je bil tak. Vsake toliko sem kaj odpeljala in vrgla v smeti, ko ni videl, pa tudi pogrešal ni..

Meni kopičanje duši, me spravlja ob živce in dolgoročno je to katastrofa. Poskusi malo delat za njegovim hrbtom, če se nočeš kregat in sebe zadušit.

Poznano in težko rešljivo. Bila sama taka, vse sem spravila, vse se mi je zdelo pomembno. Šele ko sem se preselila v čisto prazno stanovanje in so okoliščine nanesle tako, da sem s sabo lahko vzela le najnujnejše, sem ugotovila, da vsega ostalega, kar sem tako skrbno spakirala v škatle, sploh ne rabim in da je veliko lepše živeti brez pretirane navezanosti na stvari.

Nimam pa nobenega pametnega nasveta zate, žal, te pa zelo razumem, da ti to para živce. Vsekakor pa tvoji nasveti, naj se znebi stvari, ne bodo pomagali, ker mora do tega nekako priti sam.

Moja je tudi hrček. Kaj vse meni ni v klet privlekla… Od starega opekača kruha, do kovtrov, starih pižam, okvirov slik, tobic.
Zdaj mi vedno v škatlo naštima pa pravi – dej v klet nes. Ona ne gre NIKOLI v klet, ker žvimo v bloku in tista klet pri nas je res kar strašljiva, pa še luč skoraj nikoli ne dela, tko da svetim s telefonom hahah.
Jaz rečem, ok bom nesu dol. Ko pridem v klet pogledam kaj je in običajno direkt v odpadke nesem. Zdaj smo 6 let že v stanovanju, še niti za eno stvar mi ni rekla, da jo naj prinesem IZ kleti. Me je pa zmeraj zanimal, kako da nikoli ni pogruntala, da mi vsak teden nekaj za v klet napakira in to že vsa ta leta, pa da ne ve, da imamo samo 5 kvadratov kleti?! V kleti imam samo stvari za dopust. Smuče, pa poletne stvari. To je to.


Pozitivc, hvala za tale smeh 🙂

Ja če je pa res! Prej sva dve leti živela v eni bajti in je res vse v klet nosila, zdaj tukaj pa ne gre nikoli dol in meni to čist ustreza.

Problem je že globlji, psihološki. Ne vem, če lahko kaj narediš s svojimi pogovori.. Sem pred leti gledala oddajo na to temo, me je zanimalo, kako deluje tak um. Pravzaprav žalostno, da se morajo oklepati neke krame, ki je pravzaprav ne potrebujejo, vendar oni jo na nek način potrebujejo.
je pa nekako dejstvo, da če nečesa ne uporabiš v enem letu, da je precej možnosti, da nikoli ne boš.

Kaj pa so povedali?

Pusti pri miru… lahko, da tudi tebe doživlja kot “objekt”

Kaj pa so povedali?
[/quote]
V bistvu so prišli pomagat taki osebi, očistili stanovanje in odnesli kramo, se z njim/njo pogovorit glede tega.. in čez čas so prišli pogledat, kako mu/ji gre. So nekako zašli nazaj na to pot..


Moja starša sta ista. Oba! Mama od mame je bila tudi taka, za očeta pa ne vem po kom je to podedoval. Jaz sem prav zaradi te izkušnje od doma anti hrček – ne prenesem nobene šare. Starša pa imata vse natrpano. Če kaj najdeta na tleh, odneseta domov, četudi gre za popolnoma neuporaben predmet – recimo samo ena rokavica, počen lonček, stari popisani zvezki. Grozna sta!

Ko sem odraščala, sem svoje stvari, ki sem jih namenila za proč, na skrivaj nosila v kontejner pred trgovino. Če sem jihnamreč odvrgla v domač smetnjak, sta jih večkrat pobrala ven in se jezila, pa čeprav je šlo za neuporabne stvari.

Mogoče pomaga, če se lotita prenove ali beljenja? S tem ga prisiliš, da svoje stvari malo pospravi, presortira.
Druga varianta je pa, da možu rečeš, da tvoja prijateljica potrebuje nekaj od njegove šare. Jaz tako mami vedno, ko preklada kan doma, rečem, joj, kako lepe skodelice za kavo, to bi bile pa tako všeč eni moji prijateljici, in potem jih vsa vesela sama ponudi, da jih odnesem.


Moja starša sta ista. Oba! Mama od mame je bila tudi taka, za očeta pa ne vem po kom je to podedoval. Jaz sem prav zaradi te izkušnje od doma anti hrček – ne prenesem nobene šare. Starša pa imata vse natrpano. Če kaj najdeta na tleh, odneseta domov, četudi gre za popolnoma neuporaben predmet – recimo samo ena rokavica, počen lonček, stari popisani zvezki. Grozna sta!

Ko sem odraščala, sem svoje stvari, ki sem jih namenila za proč, na skrivaj nosila v kontejner pred trgovino. Če sem jihnamreč odvrgla v domač smetnjak, sta jih večkrat pobrala ven in se jezila, pa čeprav je šlo za neuporabne stvari.

Mogoče pomaga, če se lotita prenove ali beljenja? S tem ga prisiliš, da svoje stvari malo pospravi, presortira.
Druga varianta je pa, da možu rečeš, da tvoja prijateljica potrebuje nekaj od njegove šare. Jaz tako mami vedno, ko preklada kan doma, rečem, joj, kako lepe skodelice za kavo, to bi bile pa tako všeč eni moji prijateljici, in potem jih vsa vesela sama ponudi, da jih odnesem.
[/quote]

Ejoj,to je pa moja zgodba, veš?!??? Imam identična starša!!!!!!!!!!!

Najhuje pa je, da hočeta šaro vnesti tudi v moj dom. Vsakič, ko prideta na obisk prineseta cel kup punklov:
– oblačila, ki sta jih našla doma med pospravljanjem, a ne po velikosti ne kako drugače ne ustrezajo komurkoli od nas,
– pol salame, ki je bila v akciji, ampak je prevelika, da bi jo onadva pojedla,
– stare, počene igrače, ki so jih drugi že vrgli stran (recimo polomljeno kolo, ki je ležalo zraven smetnjaka),
– neko staro vazo, za katero se je mama odločila, da jo nameni meni, ker je takooo lepa,
– plastične jogurtove lončke, ki sta jih spravljala posebej zame,
– ….

Vsakič znorim!!!!!!!!!

Ima psihično motnjo in drugo ne pomaga, kot da nosiš v kontejner, ko ga ni. Še boljše, v kontejner v sosednjem naselju, da ne vidi in prinese nazaj.
Obupno je živeti v takem stanovanju. Smrdi, natrpano vse, nobene prave energije, nobenega zraka. Tedensko nosi ven po eno vrečko. Jaz bi znorela.

Edina tema na tem forumu, ki me je spravila v smeh do solz. Dobri ste.

pa za vsak primer ji povej, da so v kleti miši … seveda, če se jih boji … da ne bi kdaj pogruntala, da ima prazno klet 🙂

hrčkarji so praktični ljudje, zato morate gledat s tega vidika, da jih lahko razumete, všeč jim je, da se stvari uporabljajo, da najdejo svoj smisel. Zato se zmenite z njimi, da kramo prodate na bolhi za po 1€ ali celo date na podarimo.si, fotiča v roke in imejte konstantno bolha račun s 100+ artikli, se bo itak našel nek drug hrček, ki bo to kramo odnesel, vaš hrček bo vesel, da se je stvar uporabila, vi patudi, da ste pridobili nekaj prostora in morda celo zaslužili za kakšno kavico.

Ne priporočam. Ko bo enkrat pogruntal, da nekaj manjka, bodo pa tebi kakšne stvari zmanjkale in se znašle v kanti iz maščevanja.

Ne priporočam. Ko bo enkrat pogruntal, da nekaj manjka, bodo pa tebi kakšne stvari zmanjkale in se znašle v kanti iz maščevanja.
[/quote]

Ne bo nič stran metal. Tem ljudem je vsega škoda. To niso zbiratelji, ki bi vedeli, kje imajo kaj in koliko je kaj vredno. To so pobiralci smeti.

Vse enkrat prav pride:):):)
Kaj smo vse mi našli, ko je stari oče umrl! Od žebljev (mislim, da še iz časov 2.sv.vojne) do železniških tramov!!! V dveh predalih v stanovanju je imel več kot 10let stara neporabljena zdravila, seveda s pretečenim rokom! Ni da ni.

Taktično umikaj: reci, da boš dala v škatlo in pospravila, to pred njim tudi naredi, ko mine pol leta in je na škatlo že pozabil, pa odvržeš;)

To se ne obnese, ker vejo za vso kramo, kje imajo kaj in ker so čustveno navezani nanjo. Enkrat sem takemu odnesla dve vreči krame na smeti, ko ga ni bilo doma. Pri vsej ostali krami se sploh ni videlo, da manjka za dve vreči, ampak naslednji dan je takoj ugotovil, kaj in od kje je zmanjkalo. Takoj je vedel, kdo je odnesel in je me nadrl kot psa, čeprav je bil sicer čisto miren in tih človek, ker njegova krama je bila nedotakljiva. To je duševna bolezen. Lahko še tako pospravljaš ali jim prigovarjaš, a ne bo nobenega efekta, kvečjemu bodo še bolj vneto nosili kramo domov. Še en primer zgornjega človeka. Peljali smo se v avtu, ko zagleda ob cesti šraufenciger. Takoj je bilo treba ustaviti, da je skočil ven in ga pobral, da ga je lahko nesel domov, čeprav je imel doma celo zbirko šraufencigrov, ki jih za povrh ni skoraj nikoli uporabljal.

Ne bo nič stran metal. Tem ljudem je vsega škoda. To niso zbiratelji, ki bi vedeli, kje imajo kaj in koliko je kaj vredno. To so pobiralci smeti.
[/quote]

Ne drži, če ga razpizdiš, ti bo komot kaj tvojega stran pometal. Navezani so na SVOJE stvari, ne na tvoje. Zato, da ti da malo tvoje lastne tinte za pit.

pa za vsak primer ji povej, da so v kleti miši … seveda, če se jih boji … da ne bi kdaj pogruntala, da ima prazno klet :)

Ma bo dreka pogruntala. Ne bo šla ona živa v klet, to sem sigurn. V šestih letih ni šla. Še kolo ne pelje nikol dol v kolesarnico, zmeraj ga zunaj pusti pa zaklene, da jaz pol dol vlačm.

Ne drži, če ga razpizdiš, ti bo komot kaj tvojega stran pometal. Navezani so na SVOJE stvari, ne na tvoje. Zato, da ti da malo tvoje lastne tinte za pit.
[/quote]

Ja potem sta pa verjetno samo dve možnosti … jaz se ne bi mogla sprijazniti.

Uh, kako bo pokalo, ko bo šla enkrat dol. Najbolje, da enkrat zlomiš vrata in ji rečeš, da so vama vlomili v klet in odnesli stvari, ker drugače boš nasrkal 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ne bodi neumen, to niso heci :)))

Če tem ljudem, ki so bolestno navezani na kramo, krama izgine, to je njim tako kot da bi tebi kdo starše ubil. Zdaj pa razmisli, kako bi ti postopal do nekoga, ki ti je starše ubil. Nekateri res radi nevarno živite :))))

Kaj pa zbira? Mogoče imam še jaz kaj zanj:)))

New Report

Close